Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan sanayi çubuk demirden yapılmış uyduruk bişey, 200 tl daha verip orjinalinin alınmasını tavsiye ederim,,orjinali ile arasında dağlar kadar fark var,,x max e orijinal olmayan aksesuarlar çok sırıtıyor,ben tavsiye etmem,,ayrıca orijinal çanta demirinde orijinal çantasına göre kilit bağlantı delikler var ,istediğin anda tek hareketle arka çantayı yerinden çıkarıp alıp gidebiliyor ve tekrar tek hareketle takabiliyorsun,

bırakın arka çanta bağlantı demirini,çantasını bile orjinalden başka alınmasını tavsiye etmem

yukarda arkadaşın koyduğu motor resimlerde orijinal çanta ve demirinin resmine bakın birde sahibindendeki uyduruk demire
    Üstat,dediğinde haklı olabilirsin ama bütçesi uygun olmayan arkadaşlar tercih edebilirler,
    Tamamen kişisel bir tercih.

Ben mesela orjinal çantasının tek anahtarla açılmasının haricinde hiç bir avantajını görmedim,yolda giderken ses yapıyor neden çünkü tablası yok direkt demirin üstüne oturuyor,plastiği çok zayıf,çantayı bavul gibi yanınıza alıp götüremiyorsunuz çünkü tutma yerinden elinize aldığınızda kapak kilitlenmiyor,ben şimdilerde Shad sh 50 bakıyorum,sh50 ile yamahanın orjinal çantasını kıyaslıyorum arasında dağlar kadar fark var,shad bariz şekilde kaliteli mesela benim çantanın fitili her açıp kapadığımda düşüyor tekrar yerine otutturmak zorunda kalıyorum,yağmurda falan denk gelsem içindekiler sırıl sıklam olacak.
    Çok zayıf bir plastikten yapılmış 2 kask alıyor ama benim kaskımda intercom takılı olduğu in iki kaskı koyamıyorum özellikle shark marka kasklar hele ki intercom takılıysa hiç girmiyorlar,

Büyük ihtimalle ben çantamı shad sh 50 ile değiştirecem bundan önceki motorlarımda hep shad markasını kullandım sağnak yağmurda da kullandım içine 20 kg yük koyduğumda oldu banamısın demedi,shad gerçekten kaliteli bir marka,

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar Akrapoviç aşkım kabardı. Paraya kıyıp taktıracağım o olacak.
    Benim yamaha xj6 diversion s de mivv double gun slip on egzost vardı,yaptığım en büyük hatalardan biriydi,uzun yolda kulaklarınızı sizden alıp başka diyarlara götürüyor,kulak tukacı kullanmama rağmen.
    Ben olsam taktırmazdım,bana da taktırma dediler dinlemedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat,dediğinde haklı olabilirsin ama bütçesi uygun olmayan arkadaşlar tercih edebilirler,

Ben mesela orjinal çantasının tek anahtarla açılmasının haricinde hiç bir avantajını görmedim,yolda giderken ses yapıyor neden çünkü tablası yok direkt demirin üstüne oturuyor,plastiği çok zayıf,çantayı bavul gibi yanınıza alıp götüremiyorsunuz çünkü tutma yerinden elinize aldığınızda kapak kilitlenmiyor,ben şimdilerde Shad sh 50 bakıyorum,sh50 ile yamahanın orjinal çantasını kıyaslıyorum arasında dağlar kadar fark var,shad bariz şekilde kaliteli mesela benim çantanın fitili her açıp kapadığımda düşüyor tekrar yerine otutturmak zorunda kalıyorum,yağmurda falan denk gelsem içindekiler sırıl sıklam olacak.
    Çok zayıf bir plastikten yapılmış 2 kask alıyor ama benim kaskımda intercom takılı olduğu in iki kaskı koyamıyorum özellikle shark marka kasklar hele ki intercom takılıysa hiç girmiyorlar,

Büyük ihtimalle ben çantamı shad sh 50 ile değiştirecem bundan önceki motorlarımda hep shad markasını kullandım sağnak yağmurda da kullandım içine 20 kg yük koyduğumda oldu banamısın demedi,shad gerçekten kaliteli bir marka,

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:04 ----------

Benim yamaha xj6 diversion s de mivv double gun slip on egzost vardı,yaptığım en büyük hatalardan biriydi,uzun yolda kulaklarınızı sizden alıp başka diyarlara götürüyor,kulak tukacı kullanmama rağmen.
    Tur camı ve montajıyla ilgili detaylı bilgilendirme için teşekkürler. Motorun 4000 km bakımı geldi,giderken yanımda bu paslanmaz vida ve cırtları da dışardan alıp gidicem. Hem bakımı yaptırıp hemde tur camını da taktırıp aradan çıkartmış olurum.
    Hgs yi cama yapıştırmışsınız. Bu tip stikerlar güneş ve sıcaklıkla daha sonra erime ve çıkartıldıģında (ki zaten çok zor çıkıyor)leke yapıyor. Eski motorumdan biliyorum. Hgs yi alıp yapıştırmasak,geçişlerde sadece plakadan okuyarak ödeme olabiliyor mu bu konudan bilginiz var mıdır?
    Bir de bu çanta fitilleri ile aynı sorunu bende yaşadım. Fitilin tamamına degil şöyle 20 cm de bir japon sürerek yapıştırdım. Ve çok rahat ettim, tavsiye ederim..
    Mirable, mehmetenis ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Çok uzun yolculuklara çıkacağımı düşünmüyorum açıkçası. Peki sizce alt devirleri öldürür mü ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    [QUOTE=mehmetenis;3638973]Üstat,dediğinde haklı olabilirsin ama bütçesi uygun olmayan arkadaşlar tercih edebilirler,

dostum çantayı bavul gibi taşıyabiliyorsun ve kapakta kilitleniyor,,sen yapamıyorsan olmuyor deme,,ben defalarca söküp bavul gibi taşıdım,,çanta ses yapıyorsa ki bende öyle bir sorun yok çantanın demire basan yerlerine küçük lastik veya şamyel yapıştırırsın sorun biter,,ayrıca arka çanta 50 lt bahsediyorum,yanlamasına geniş olduğundan motoru es kaza yatırınca yere ilk değen yer olduğundan motoru koruyor ve ayrıca diz korumada takarsan ikisi birlikte motoru tamamen koruyor yan yatınca,zaten çantanın bu şekilde yapılış amacıda bu

çantanın içindeki fitil konusunda bende aynı sorunu yaşıyordum,geçende fitilin geçtiği kanala bir sıra dayson adlı siyah çekomastik çekip fitili yerine geçirdim ve çantayı o şekilde kapattım,,ertesi gün bu sorundanda tamamen kurtuldum,fitili çıkarman için yırtarak koparman gerekiyor okadar sağlam oldu,,kask olayında ben iki kaskıda koyabiliyorum,kaskları altları birbirine bakacak şekilde yan olarak koyacaksın,,açık kaskları zaten hertürlü alıyor,kaldıki kaskların yeri koltuk altıdır zaten..

son olarak 14-15 binlira verip motor alan adam 200 tl den kaçıp uyduruk arka demir alıyorsa diyecek bişey bulamıyorum,,yan sanayi demir ve çanta alıp sırıta sırıta kullansın,,ben motoruma uyduruk hiçbişey takmam,takanada bişey diyemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

x max in radyatör kapağı nerde yaw,suyu eksikmi diye bakayım dedim bulamadım,kullanma klavuzuna bakıcaktım ama oda yanımda değil bakamadım

birde dün bugün yağmurda dolaştım,arka teker çantanın kilit bölümünü mahfetmiş çamur pislik içinde anahtar yeri,uyuz oldum,paçalık gibi bişey varmı acaba bizim motorlara
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    [QUOTE=YERUÇAĞI;3639138]

arkadaşım çantayı bavul gibi taşıyabiliyorsun ve kapakta kilitleniyor,,sen yapamıyorsan olmuyor deme,,ben defalarca söküp bavul gibi taşıdım,,çanta ses yapıyorsa ki bende öyle bir sorun yok çantanın demire basan yerlerine küçük lastik veya şamyel yapıştırırsın sorun biter,,ayrıca arka çanta 50 lt bahsediyorum,yanlamasına geniş olduğundan motoru es kaza yatırınca yere ilk değen yer olduğundan motoru koruyor ve ayrıca diz korumada takarsan ikisi birlikte motoru tamamen koruyor yan yatınca,zaten çantanın bu şekilde yapılış amacıda bu

çantanın içindeki fitil konusunda bende aynı sorunu yaşıyordum,geçende fitilin geçtiği kanala bir sıra dayson adlı siyah çekomastik çekip fitili yerine geçirdim ve çantayı o şekilde kapattım,,ertesi gün bu sorundanda tamamen kurtuldum,fitili çıkarman için yırtarak koparman gerekiyor okadar sağlam oldu,,kask olayında ben iki kaskıda koyabiliyorum,kaskları altları birbirine bakacak şekilde yan olarak koyacaksın,,açık kaskları zaten hertürlü alıyor,kaldıki kaskların yeri koltuk altıdır zaten..

son olarak 14-15 binlira verip motor alan adam 200 tl den kaçıp uyduruk arka demir alıyorsa diyecek bişey bulamıyorum,,yan sanayi demir ve çanta alıp sırıta sırıta kullansın,,ben motoruma uyduruk hiçbişey takmam,takanada bişey diyemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

x max in radyatör kapağı nerde yaw,suyu eksikmi diye bakayım dedim bulamadım,kullanma klavuzuna bakıcaktım ama oda yanımda değil bakamadım
    Çanta için yazdıklarınıza uzun uzun mesaj yazıcam ama şimdilik radyatör için bilgi vereyim

Sol kilitli torpido üstü

Motosikleti
    eywallah,sagol,,üst parça vidalı değilmi vidayı sökmek gerekiyor galiba
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ben geçen gün komple değiştirdik Motul Cool Expert hybrid tech konuldu ama aklınızda bulunsun antifiriz değiştirmek bu motorda çok zahmetli çünkü radyatörü aşağıda devamlı hava yapma durumu var,size net söyleyeyim en az 3 saat uğraştık,bu arada o kapak vidalı dır iki tane alyan vida tutuyor.
    Bunla birlikte ön teker rulmanları,fren hidrolikleri,debriyaj temizleme ve bakım,kayış kontrolü ve filtreler bakım, işlemleri yapıldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:38 ----------

Alıntı deepdish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tur camı ve montajıyla ilgili detaylı bilgilendirme için teşekkürler. Motorun 4000 km bakımı geldi,giderken yanımda bu paslanmaz vida ve cırtları da dışardan alıp gidicem. Hem bakımı yaptırıp hemde tur camını da taktırıp aradan çıkartmış olurum.
    Hgs yi cama yapıştırmışsınız. Bu tip stikerlar güneş ve sıcaklıkla daha sonra erime ve çıkartıldıģında (ki zaten çok zor çıkıyor)leke yapıyor. Eski motorumdan biliyorum. Hgs yi alıp yapıştırmasak,geçişlerde sadece plakadan okuyarak ödeme olabiliyor mu bu konudan bilginiz var mıdır?
    Bir de bu çanta fitilleri ile aynı sorunu bende yaşadım. Fitilin tamamına degil şöyle 20 cm de bir japon sürerek yapıştırdım. Ve çok rahat ettim, tavsiye ederim..
    Tur camınız hayırlı olsun ama yağmurlu havalarda temiz tutup devamlı silmek lazım çünkü uzun olduğu için araba camı gibi kaskın vizöründen yansıma yapıyor görüntüyü çok bozuyor,
    O vidaları ve çırtları götürün hatta çırtları siyah alın benimkiler gibi sırıtmasın

Ayrıca camı taktığınızda tümsekten veya bozuk yollardan geçerken sallama ve ses yapıyor aslında montaj yapmadan önce bende yapıcam ses yaptıktan sonra aklıma geldi,hani eski ahşap cam çerçevelerine sünger dönerdik camlardan rüzgar girmesin diye ince şerti halinde,o süngerden en incelerinden alınıp camın motorun altına değen kısmına ince şerit halinde dönmekte fayda var cam esneme esnasında çatır çutur ses yapıyor çünkü.

Bu arada hgs etiketini ben cama yapıştırmadım,hgs etiketini konsola yapıştırdım ilk önce hgs etiketini pvc ile kaplattım ardından çift taraflı 3M bantıyla konsola yapıştırdım,3M bantı olduğu için söküp çıkartırken sorun olmuyor iz bırakmıyor,3M bantı renksiz şeffaf olanlardan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Çok uzun yolculuklara çıkacağımı düşünmüyorum açıkçası. Peki sizce alt devirleri öldürür mü ?
    Alt devirleri düşürebilir ama yüksek devirlerde performans artışı olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

[QUOTE=YERUÇAĞI;3639138]

dostum çantayı bavul gibi taşıyabiliyorsun ve kapakta kilitleniyor,,sen yapamıyorsan olmuyor deme,,ben defalarca söküp bavul gibi taşıdım,,çanta ses yapıyorsa ki bende öyle bir sorun yok çantanın demire basan yerlerine küçük lastik veya şamyel yapıştırırsın sorun biter,,ayrıca arka çanta 50 lt bahsediyorum,yanlamasına geniş olduğundan motoru es kaza yatırınca yere ilk değen yer olduğundan motoru koruyor ve ayrıca diz korumada takarsan ikisi birlikte motoru tamamen koruyor yan yatınca,zaten çantanın bu şekilde yapılış amacıda bu

birde dün bugün yağmurda dolaştım,arka teker çantanın kilit bölümünü mahfetmiş çamur pislik içinde anahtar yeri,uyuz oldum,paçalık gibi bişey varmı acaba bizim motorlara
    Yav Allah aşkına göz var nizam var shad çantasıyla yamahanın çantasını yanyana koyalım 20 şer Kg yükleyelim bakalım hangisi daha çok dayanacak,yamahanın çantasının kapağından,fitiline,kilit mekanizmasından tutamağına kadar o kadar kalitesiz ki yapmayın,ben yıllarca shad kullandım hiç fitilin yerinden çıktığını görmedim kapak lok diye oturur sağa sola oynamaz ses yapmaz,yamahanın çantaları gibi ince plastik değildir,şekilleri biçimsiz değildir,yok kaskı şöyle koyucaz böyle koyucaz,niye kaskların yeri koltuk altı ayet mi var kanun mu var benim koötuk altında yağmurluktan termal içliklere,dizlik korumalarına kadar envayi çeşit malzeme var koltuğun altına koymak zorundamıyım.

şunu kabul et yamahanın arka çanta taşıyıcı çok kalitesiz ve verdiğin paraya kesinlikle değmiyor,ben çantayı motorun üstünde aldım para verip almak zorunda kalsaydım kesinlikle yamahanın arka çantasını tercih etmezdim,ama aynı şeyi çanta demiri için söyleyemem çanta demiri gerçekten çok şık duruyor.
    Mirable bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125
    Hgs ye pvc kaplatmak hiç aklıma gelmemişti...
    Çok mantıklı pratik bir çözüm olmuş çift taraflı 3m bantla kullanmak. Eyvallah hocam tavsiye için..

Tur camıyla ilgili benim de tek endişem hep bu temiz tutma vede camın bir şekilde çizilmesinden sonra hep görüş mesafemizin içinde çiziklerle kullanmak zorunda kalmak. Başka bir forumda okudugum meguiars bir sprey ürünü vardi özellikle bu tur camlarının çizmeden temizliginde kullanılan,bence kesin öyle bir ürün almak lazım.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Mehmet kardeşim,keşke daha önce motoru alsaydında bende arka çantayla demirini senden 2 ci el olarak alsaydım,,az aramadım 2 ci el olarak ,hatta motorunu sahibindende çantayla birlikte satan kişilere bile sordum demirle çantayı ayrıdan bana satarmısın diye ama sadece 1 kişi kabul etti oda sıfır fiyatını istedi

bende sonunda dayanamayıp kardeşler motora gittim hanım,çocuklar falan,orada üst katta her türlü ve her marka motor ekipmanı var ,,shadın da çantası var her çeşit,,hepsine baktık shad ın alınacak çantası yamahanın orijinal çantasıyla aynı fiyattı,ama yamahanın orijinal demirine takamıyorsun,takmaya kalksan çantanın alt bağlantı tablasını yamahanın çanta demirine cıvatayla bağlıycan,sonra çantayı tablaya takıcan,çanta bu sefer 4-5 cm daha yükselecek uydurmasyon bişey olacak,,ordaki arkadaşlar çok ilgilendiler bayağı yardımcı oldular bu konuda,nasıl yaparız ederiz ,şöyle yaparsak nasıl olur falan ama sonunda en mantıklısı orijinal çantayı almak olarak göründü,

çünkü çanta demire göre yapıldığından alt tablasız demire takıp sökebiliyosun,sırt dayaması,tek anahtarla açılması artısı var ve enlemesine geniş olduğundan motoru düştüğünde koruyor,diğer çanta modellerinde shad da dahil böyle bir model yok,çeşit çeşit çanta vardı orada neticede hepsini satan onlar ama özellikle orjinalini almamı önerdiler birde diz koruma almamı kesinlikle önerdiler ,çantayla uyumlu olsun düşünce motoru korusun diye,, hanımla ve çocuklarla uzun bir iştişarden sonra en mantıklısı orjinalini almak göründü ve öylede yaptık

sen kalıtesiz dedin ama ben katılmıyorum bu görüşüne,hanımla semt pazarına gidiyoruz her hafta,patetesinden tut domatesine kadar aklına gelen her şeyi tıka basa sıkıştıra sıkıştıra dolduruyorum çantaya,20 kilodan bile fazla oluyor belki,ama banamısın demedi bu güne kadar,eşek gibi kullanıyorum,hiç bir problemde yaşamadım,tek problem fitilin düşmesiydi,onuda silikonla yapıştırdım gavur gibi oldu,çokta memnunum,,

ben senin aksine yine alacak olsam orjinalini alırım.,eğer mennun değilsen demirle çantayı internete ver anında satarsın bilgin olsun,tabi sıfır fiyatını istememen lazım

bu arada radyatör hakkında verdiğin bilgiler için teşekkürler
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bugün Rider scan Dikiz aynamı da taktım on numara beş yıldız oldu,

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Mehmet kardeşim,keşke daha önce motoru alsaydında bende arka çantayla demirini senden 2 ci el olarak alsaydım,,az aramadım 2 ci el olarak ,hatta motorunu sahibindende çantayla birlikte satan kişilere bile sordum demirle çantayı ayrıdan bana satarmısın diye ama sadece 1 kişi kabul etti oda sıfır fiyatını istedi

bende sonunda dayanamayıp kardeşler motora gittim hanım,çocuklar falan,orada üst katta her türlü ve her marka motor ekipmanı var ,,shadın da çantası var her çeşit,,hepsine baktık shad ın alınacak çantası yamahanın orijinal çantasıyla aynı fiyattı,ama yamahanın orijinal demirine takamıyorsun,takmaya kalksan çantanın alt bağlantı tablasını yamahanın çanta demirine cıvatayla bağlıycan,sonra çantayı tablaya takıcan,çanta bu sefer 4-5 cm daha yükselecek uydurmasyon bişey olacak,,ordaki arkadaşlar çok ilgilendiler bayağı yardımcı oldular bu konuda,nasıl yaparız ederiz ,şöyle yaparsak nasıl olur falan ama sonunda en mantıklısı orijinal çantayı almak olarak göründü,

çünkü çanta demire göre yapıldığından alt tablasız demire takıp sökebiliyosun,sırt dayaması,tek anahtarla açılması artısı var ve enlemesine geniş olduğundan motoru düştüğünde koruyor,diğer çanta modellerinde shad da dahil böyle bir model yok,çeşit çeşit çanta vardı orada neticede hepsini satan onlar ama özellikle orjinalini almamı önerdiler birde diz koruma almamı kesinlikle önerdiler ,çantayla uyumlu olsun düşünce motoru korusun diye,, hanımla ve çocuklarla uzun bir iştişarden sonra en mantıklısı orjinalini almak göründü ve öylede yaptık

sen kalıtesiz dedin ama ben katılmıyorum bu görüşüne,hanımla semt pazarına gidiyoruz her hafta,patetesinden tut domatesine kadar aklına gelen her şeyi tıka basa sıkıştıra sıkıştıra dolduruyorum çantaya,20 kilodan bile fazla oluyor belki,ama banamısın demedi bu güne kadar,eşek gibi kullanıyorum,hiç bir problemde yaşamadım,tek problem fitilin düşmesiydi,onuda silikonla yapıştırdım gavur gibi oldu,çokta memnunum,,

ben senin aksine yine alacak olsam orjinalini alırım.,eğer mennun değilsen demirle çantayı internete ver anında satarsın bilgin olsun,tabi sıfır fiyatını istememen lazım

bu arada radyatör hakkında verdiğin bilgiler için teşekkürler
    Kusuruma bakma,biraz çıkıştım hakkını helal et,
    Shad sh 50 nin tablasız oturmayacağının bende farkındayım hatta onun için bile uzun bir araştırma yaptım shadın tablasını otutturup herhangi bir tornacıda taşıma demirine uygun yerlerden delik açtırıp taktırmayı planlıyorum,
    Üatat sen haklısın taşıma konusunda dayanıklı olabilir ama o fitil çıktı ya çantadan soğudum,ne yalan söyleyeyim.
    Shad çantası bana daha tok geliyor,
    Benim motorda diz koruma aparatları da var aldığımda vardı
    Bi tur camı birde telefonluk eksikti,tur camını hallettim telefonluğu da aynaya taktım,orjinaline maalesef benim kullandığım telefon girmiyor,
    Ama ona da bir dalga dümen yapmayı planlıyorum.
    Orjinal telefonluğun oturduğu yere benim telefonluğu ottutturacam bakalım nasıl olacak.

Kışa doğru bir de diz örtüsü(apron) alıcaam tam takır olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

eywallah,sagol,,üst parça vidalı değilmi vidayı sökmek gerekiyor galiba
    Üstat bu arada söylemeyi unuttum o radyatör suyunu beyaz kapta olanı imkanın varsa bir şırınga çekip komple boşalt yerine su değilde bildiğin araba antifirizi koymak daha faydalı olacaktır,
    Ben boş zamanında şırıgra alıp içindeki suyu komple boşaltacam içine araba antifirizi koyacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

Yamaha Xmax 400 Servis Manueli

https://files.acrobat.com/a/preview/...1-ad52fa97f745

Yamaha Xmax 400 Kullanıcı El Kitabı

https://files.acrobat.com/a/preview/...d-ad8e35e1480c

KOPRULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS 2013
    Merhaba arkadaşlar,

2013 model xmax 250 abs satın aldım. Sigortasını yaptıracağım. Aldığım en düşük fiyat 376 TL şeklinde...İstanbul'da daha uygun fiyat alabileceğim yer tavsiyeniz var mıdır?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı KOPRULU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2013 model xmax 250 abs satın aldım. Sigortasını yaptıracağım. Aldığım en düşük fiyat 376 TL şeklinde...İstanbul'da daha uygun fiyat alabileceğim yer tavsiyeniz var mıdır?
    Hemen yaptır hiç durma fiyat çok uygun

Gamelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı smoke59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ricam etsem bu motorun 100kmde litre olarak ortalama ne kadar yaktığını söyleyebilir misiniz
    Benimki 80 90km arası hızla 0,17krş yakıyor km de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı KOPRULU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Balıkesirde 57tl ye yaptırdım :-)))))
    mehmetenis bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Gamelot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki 80 90km arası hızla 0,17krş yakıyor km de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Balıkesirde 57tl ye yaptırdım :-)))))
    Motosiklet para yakmaz, benzin yakar diye bir konu vardı. Okumanızı tavsiye ederim.

Litre bazında konuşursak benimki 3.4-3.6 lt arası değişiyor kullanıma göre.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    problem yok Mehmet kardeşim,sen hakkını helal et bana bilgi veriyosunbu radyötörün beyaz kaptaki suyunu boşalt antifiriz koy dedin ama bunlarda fabrika çıkışı antifiriz yokmu,,arabalarda fabrika çıkışı oluyor o yüzden soruyorum,büyük ihtimalle bundada vardır gibime geliyor,

ben telefon tutamacının altındaki motora bağlanan sacı kendim resimde görüldüğü gibi yaptım,ve aynı rengede boyadım,gayet güzelde oldu yalnız açık olduğundan yağmurda telefonu koyamıyosun,ama aynı yere kapalı telefon tutucuda takabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    problem yok Mehmet kardeşim,sen hakkını helal et bana bilgi veriyosunbu radyötörün beyaz kaptaki suyunu boşalt antifiriz koy dedin ama bunlarda fabrika çıkışı antifiriz yokmu,,arabalarda fabrika çıkışı oluyor o yüzden soruyorum,büyük ihtimalle bundada vardır gibime geliyor,

ben telefon tutamacının altındaki motora bağlanan sacı kendim resimde görüldüğü gibi yaptım,ve aynı rengede boyadım,gayet güzelde oldu yalnız açık olduğundan yağmurda telefonu koyamıyosun,ama aynı yere kapalı telefon tutucuda takabilirsin

http://i.hizliresim.com/7kdVkm.jpg

http://i.hizliresim.com/l7p0vb.jpg

http://i.hizliresim.com/QAN4B3.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

http://i.hizliresim.com/2gqYa2.jpg
    Yok yanlış anladınız Ben radyatörün içindeki antifriz den bahsetmedim, ekstra su haznesi olan beyaz kapta normalde içme suyu var, o yüzden dedim içini boşaltıp komple antifriz koymak gerekir diye, yaparsanız daha faydalı olur gibime geliyor,

Siz bu telefonluğun altındaki sacı siz mi kestiniz yoksa yaptırdınız mı?

Gamelot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Motosiklet para yakmaz, benzin yakar diye bir konu vardı. Okumanızı tavsiye ederim.

Litre bazında konuşursak benimki 3.4-3.6 lt arası değişiyor kullanıma göre.
    Aynen bende de yol bilgisayarında 3.4 - 3.6lt arası değişiyor...
    Mirable bunu beğendi.

Motosikleti
    motorunda aldığında diz koruması olması güzel denk gelmiş 450 tl +işçilik çantada demiride var oh,2000 tl ye yakın tutuyor onlar
    ben aprondan önce orijinal elciklerinden almayı düşünüyorum,senin elcik varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

sacı kendim yaptım ,bende küçük bir garaj var resimde görürsün aracımıda motorumuda oraya koyuyorum,takım taklavat var bende oksijen ve elektrik kaynak makinalarımda var kendi işlerimi görüyorum hobi olarak ama mesleğim zaten kaynakçı tersanede çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

resimdeki aracımın egzosunuda a dan z ye ben yaptım

mehmetenis ve Mirable bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    motorunda aldığında diz koruması olması güzel denk gelmiş 450 tl +işçilik çantada demiride var oh,2000 tl ye yakın tutuyor onlar
    ben aprondan önce orijinal elciklerinden almayı düşünüyorum,senin elcik varmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

sacı kendim yaptım ,bende küçük bir garaj var resimde görürsün aracımıda motorumuda oraya koyuyorum,takım taklavat var bende oksijen ve elektrik kaynak makinalarımda var kendi işlerimi görüyorum hobi olarak ama mesleğim zaten kaynakçı tersanede çalışıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

resimdeki aracımın egzosunuda a dan z ye ben yaptım

http://i.hizliresim.com/XvNyoj.jpg

http://i.hizliresim.com/XvNy4o.jpg

http://i.hizliresim.com/PqNpnQ.jpg
    üstat ellerine sağlık egzoz on numara olmuş gerçek 4 çıkış, diğer apaçilerin yaptığı gibi sahte 4 lü çıkış değil.
    Eğer zahmet olmazsa bu telefon saçından bana da yapsan ücreti neyse vereyim, çok ciddiyim, eğer boş vaktin ve imkânın varsa İstanbul'dasın zaten gelir alırım.
    Nedersin?

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Egzoz değişik olmuş gerçekten, tek susturucudan sağlı sollu çift çıkış yerine neden iki susturucu kullandınız merak ettim. Bagaj altı böyle uygundu sanırım. Diğer yandan görünüş ve ses iyidir ama düşük devirde güç kaybı hissettiniz mi? Eski aracımda benzer uygulamada güç kaybı yaşamıştım.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler