Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Nmax 125 & 155 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim işine karışmak gibi olmasın ama, ben Pulsar kullandım kötü motor değil fakat bunu satıp sakın onu almayı düşünme. Çiçek gibi motorun var, bütçem olsaydı bunu tercih edecektim. Ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabi. Hayırlısı olsun senin için.
    Tşk ederim kardeş tavsiyen için.Pulsarı yakından takip ediyorum.2014 yılında çıktığında kronik sorunları olan bir motordu.Fakat şimdi bu sorunları hallettiler.Her neyse konuyu dağıtmak istemiyorum.Nmax kullanımı olsun yakıtı olsun gerçekten kullanıcısını üzmeyen bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Arkadaşlar selamlar test etme şansım olmadı ama kullanan arkadaşlar bilirler sele altı bagaja kask koyulmadığı zaman 15" bir notebook (Çantası ile ) sığabilirmi. Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Merhaba,
    30.000 km Peugeot Trekker 100 ve
    7500 km PCX 125'ten sonra
    70 km oldu nmax ile.

Düzgün kışın rahatlıkla kullanabileceğim (Tucano Urbano'm vardı PCX'te) Diz örtüsü arıyorum, yardımcı olabilecek var mı?

Motosikleti
    Yamaha NMax
    Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar test etme şansım olmadı ama kullanan arkadaşlar bilirler sele altı bagaja kask koyulmadığı zaman 15" bir notebook (Çantası ile ) sığabilirmi. Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşşekkür ederim.
    İçine 2 tane omuz çantası sığdırdığımı düşünerek sanki sığarmış gibi geliyor bana, fakat yine de Yamaha bayisine yanınızda çantayla gidip denemeniz daha iyi olacaktır.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı ynyss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sony hdr as20 modelini aldim. Fiyatina gore guzel cekim yapiyor. Video paylasinca bakarsiniz ins

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

merhaba arkadaşlar videomu https://youtu.be/k_5Te7Z3C6E adresinden izleyebilirsiniz
    Hocam şehir içi 2.1 şehir dişi 3.4 diyorsunuz ama bu fark neden böyle ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Oooo gençler çok ölüsünüz ama olmuyor

bu değerleri ölçerken hem yol bilgisayarı verileri hemde kendi verilerimi kullandım her ikisi de uyuşuyordu. Şehir dışı 70 km/h civarı sabit hızla 2 lt civarı bile gezebilirsiniz. Yalnız hız artınca enerji tüketimi de artıyor. Bu şimdiye kadarki dört motorum için de böyleydi. Hepside küçük hacimliydi ve hemen hemen hepsinin yakıt tüketim değerleri bu civardaydı. Ben fizik öğretmeniyim meraktan biraz araştırmışlığımda var. Sabit hızla gittiğimizde anlık kinetik enerjimiz hızın karesine göre artıyor. Örneğin hızımız iki katına çıkınca enerjimiz dolayısıyla harcadığımız enerjide dört katına çıkıyor. ulaşacağımız mesafeye iki kat daha kısa sürede yetişiyoruz ama yine de enerji 4 kat artması buna karşılık sürenin sadece yarıya düşmesi bir etken fazla yakıt tüketiminde. Bir diğer konu hava sürtünmesi. Hava sürtünmeside hızın karesiyle doğru orantılı olarak artıyor. tüm bunlar yüksek hızda neden daha fazla yakıt tükettiğimizi açıklıyor. Yani altımızdaki motorun cc si kadar gittiği hız da yakıt tüketiminde etkili oluyor. Ben 3.4 değerini düz rüzgarsız yolda 105 km/h civarında görüyorum.
    SAZMAN, X-Slim ve mitocan bunu beğendiler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    bu değerleri ölçerken hem yol bilgisayarı verileri hemde kendi verilerimi kullandım her ikisi de uyuşuyordu. Şehir dışı 70 km/h civarı sabit hızla 2 lt civarı bile gezebilirsiniz. Yalnız hız artınca enerji tüketimi de artıyor. Bu şimdiye kadarki dört motorum için de böyleydi. Hepside küçük hacimliydi ve hemen hemen hepsinin yakıt tüketim değerleri bu civardaydı. Ben fizik öğretmeniyim meraktan biraz araştırmışlığımda var. Sabit hızla gittiğimizde anlık kinetik enerjimiz hızın karesine göre artıyor. Örneğin hızımız iki katına çıkınca enerjimiz dolayısıyla harcadığımız enerjide dört katına çıkıyor. ulaşacağımız mesafeye iki kat daha kısa sürede yetişiyoruz ama yine de enerji 4 kat artması buna karşılık sürenin sadece yarıya düşmesi bir etken fazla yakıt tüketiminde. Bir diğer konu hava sürtünmesi. Hava sürtünmeside hızın karesiyle doğru orantılı olarak artıyor. tüm bunlar yüksek hızda neden daha fazla yakıt tükettiğimizi açıklıyor. Yani altımızdaki motorun cc si kadar gittiği hız da yakıt tüketiminde etkili oluyor. Ben 3.4 değerini düz rüzgarsız yolda 105 km/h civarında görüyorum.
    Hocam teşekkürler. Bilgiler çok güzel. Peki sürtünme azalırsa güvenli sürüşe etkisi nedir? Buna göre hangi tarz motorlara binilmeli ? Sanki cruiser sonucu mu çıkıyor ? Ben sürekli motor değiştiriyorum, tarz arıyorum. Görüşünüzü ciddi olarak merak ettim.

Saygılar.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Yani uzun yolda 16 kuruş yakıyor. oda ruzgarsiz bir şekilde .
    aslında değerler biraz fazla gibi geldi ruzgar girerse işin içine 18 19 civari yakar.
    benim cbf 250 motorum uzun yolda yer yer 80 - 90 yer yer 110 120 ile gidişatta 20 kuruş yakıyordu .
    bana göre fazla geldi açıkçasi ama dediğiniz gibi cc ye oranla normal.
    ben genelde şehir içi kullanırım ama yeri geldiğindede basar giderim sağ sola nadirde olsa beni şehirler arasi üzmüyecek makine gerekli.tabi ona görede yakıtıda iyi olmali

Motosikleti
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani uzun yolda 16 kuruş yakıyor. oda ruzgarsiz bir şekilde .
    aslında değerler biraz fazla gibi geldi ruzgar girerse işin içine 18 19 civari yakar.
    benim cbf 250 motorum uzun yolda yer yer 80 - 90 yer yer 110 120 ile gidişatta 20 kuruş yakıyordu .
    bana göre fazla geldi açıkçasi ama dediğiniz gibi cc ye oranla normal.
    ben genelde şehir içi kullanırım ama yeri geldiğindede basar giderim sağ sola nadirde olsa beni şehirler arasi üzmüyecek makine gerekli.tabi ona görede yakıtıda iyi olmali
    Valla bana da öyle bir makine lazım ama yok galiba ???

Motorsiklet motorları ne yazıkki otomobil motorları kadar verimli olamıyor. Keşke uğraşıp verimli bir motor üretseler. Hava sürtünmesi yüzey alanına yani karşıdan rüzgarı yaran alana bağlı ne kadar küçülürse o kadar iyi.Bu konuda sanırım oturuş pozisyonundan dolayı racing motorlar avantajlı. Ama onlar da başka yönlerden, yakıt konusunda dezavantajlı. Mantıklı tarafım bana, adventure tarzı gezi motorları (MT 09 tracer), zevk düşkünü haylaz tarafım racing (CBR 600 rr), ekonomik ve idareli tarafımda scooter kullanmaya devam et diyor. Ama eminimki imkanlarım oluşur oluşmaz MT 09 tracer alırdım. Tabiki zevkler farklı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Hocam teşekkürler. Bilgiler çok güzel. Peki sürtünme azalırsa güvenli sürüşe etkisi nedir? Buna göre hangi tarz motorlara binilmeli ? Sanki cruiser sonucu mu çıkıyor ? Ben sürekli motor değiştiriyorum, tarz arıyorum. Görüşünüzü ciddi olarak merak ettim.

Saygılar.
    Hocam benim size nacizane önerim aklınızda olan tüm tarzları denemeniz ve öyle karar vermeniz olur. Eminim sürüş zevkinize çok güzel hitap edebilecek bir tarz vardır.

Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Valla bana da öyle bir makine lazım ama yok galiba ???
    arayışlardayiz

Motosikleti
    Motorsiklet motorları ne yazıkki otomobil motorları kadar verimli olamıyor. Keşke uğraşıp verimli bir motor üretseler. Hava sürtünmesi yüzey alanına yani karşıdan rüzgarı yaran alana bağlı ne kadar küçülürse o kadar iyi.Bu konuda sanırım oturuş pozisyonundan dolayı racing motorlar avantajlı. Ama onlar da başka yönlerden, yakıt konusunda dezavantajlı. Mantıklı tarafım bana, adventure tarzı gezi motorları (MT 09 tracer), zevk düşkünü haylaz tarafım racing (CBR 600 rr), ekonomik ve idareli tarafımda scooter kullanmaya devam et diyor. Ama eminimki imkanlarım oluşur oluşmaz MT 09 tracer alırdım. Tabiki zevkler farklı olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Hocam benim size nacizane önerim aklınızda olan tüm tarzları denemeniz ve öyle karar vermeniz olur. Eminim sürüş zevkinize çok güzel hitap edebilecek bir tarz vardır.
    Hocam burada kullanıcının boy Kilo oranları da etkilidir gibi geliyor. Ben zayıf ve orta boyluyum, enduro kullanmak isterdim ama tehlikeli olabilir benim için. Racing 40 yaştan sonra olmaz ve zaten hiç olmadı. Denemek istedigim cruiser kaldı. Bakalım nasip. Şu an kullandığım da keyifli . Bizimkisi merak işte.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Merhaba Arkadaşalar
    Nmax sahibi olalı iki hafta oldu ve henüz 200 km yol yaptım. Daha önce BWS 100 ve Mondial Destro 250 kullanmış biri olarak ilk izlenimlerim şöyle:
    Selenin rahatlığı, titreşimin hiç olmayışı ve kalkışlardaki seriliği ilk sürüşte dikkat çekiyor.
    Çok özellikli bir dijital gösterge paneline sahip. Panelin tam ortasında kocaman rakamlarla hızınızı görebiliyorsunuz. Solda benzin göstergesi sağda ise gaz kolunu ne kadar verimli kullandığınızı gösteren bir gösterge var. Ayrıca panelin alt kısmında ister km/L, ister L/km cinsinden ortala yakıt tüketiminizi görebiliyorsunuz. Teknik özelliklerde motorun litre başı 45 km gittiği belirtilmiş. Ancak henüz rodajda olduğumdan 50 KM kızı hiç aşmamış olmama rağmen benim gösterge paneli motorun litre başı 39 km yol yaptığını gözüküyor.
    Sele oturuş pozisyonu sürücü için de artçı için de çok rahat. Fakat sele altı bagaj biraz küçük. Sadece kaskımı koyduğumda bile kapatırken zorlanıyorum. Ayrıca aynalarla da sıkıntım var.Arkamı çok rahat göremiyorum. Şöyle bir 8-10 m daha dışarı doğru olsalardı güzel olurdu.
    Süspansiyon bana çok sert geldi. En ufak bir tümseği ya da çukuru hissettiriyor.
    Frenlerden bahsetmeme gerek yok sanırım. On üzerinden on diyebilirim. Zaten sınıfının tek ABS'li motoru.
    Henüz rodajda olduğumdan daha yüksek hızlardaki performansından bahsedemiyorum. İlerde inşallah.

İyi sürüşler,

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:21 ----------

Alıntı endoramax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba endoramax
    Çantanın tam ölçülerini verirsen net bir bilgi verebilirim.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Merhabalar Nmax motorunu NC 700s motorumla takas etmek isteyen bana ulaşsın.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2012-model-21-000-km-de-kazasiz-305248434/detay/

Motosikleti
    dominar
    Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu tarz değişikliği nedeniyle satıyorum.İlgilenenler için malum sitede ilan no:300886782
    merhaba arkadaşlar,

murat abi'den aldım bunu ben ve aranıza katıldım. vatana millete hayırlı olsun. şimdilik sadece branda ve kilit tavsiyelerine açığım.

ilk mesaj olması sebebiyle kendimi tanıtmam gerekiyor mu bilmiyorum ama gerektiği kadar bilgiler zaten profilimde var gibi görünüyor.

saygılar

Alıntı nohark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

murat abi'den aldım bunu ben ve aranıza katıldım. vatana millete hayırlı olsun. şimdilik sadece branda ve kilit tavsiyelerine açığım.

ilk mesaj olması sebebiyle kendimi tanıtmam gerekiyor mu bilmiyorum ama gerektiği kadar bilgiler zaten profilimde var gibi görünüyor.

saygılar
    hayırlı olsun. Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    yamaha nmax
    şuana kadar 400 km yol yaptım daha önce sym skuterim vardı. onadan da oldukça memnundum ama onunla kıyaslarsam yakıt olarak oldukça tatmin edici. rodajda olduğum için fazla gaz açmadım 5.87 litre ile 260 km yol yapmışım.10 kuruş yakmış oldukça iyi bir değer. açıkçası hızlanmasını falan çok test edemedim ama tatmin edici görünüyor. sayesinde araba kullanmayı bıraktım diyebilirim memnunum tavsiye ederim keşke daha ucuz olsaydı.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı nohark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

saygılar
    Korhan kardeşime herkesin huzurunda kazasız belasız sürüşler temenni ediyorum.Nmax ile geçirdiğim yaklaşık iki buçuk aylık zaman zarfında 2.500 km yol yaptım.Kesinlikle bende kötü bir etki bırakmadı.Fakat tarz değişikliği nedeniyle satacağımı burdada belirtmiştim.Motorumu Korhan kardeş gibi bilinçli ve araştırmacı bir arkadaşa sattığım için mutluyum.Biliyorum ki bu konuyu takip eden nmax konusunda tecrübeli arkadaşlarda Korhan kardeşe elinden gelen yardımı yapacaklardır.Artık pulsar başlığında takılsamda burayada arasıra çay içmeye gelirim .Nmax kullandığım sürede kafama takılan sorularda bana yardımcı olan arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim.Herkese Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etlsin.Tekeriniz düz bassın.Hayırlı geceler.

Ek olarak konuyu dağıtmak istemem ama yeni aldığım motorumu sizlerle paylaşmak istedim.

Genel olarak çok sevdiğim bir motosiklet ancak satarken Nasıl olacak ondan biraz çekiniyorum birde parça fiyatları Hakkında bilgi verebilecek var mı ? Pcx 125 var birde aklımda

Motosikleti
    dominar
    Alıntı Murat Ceylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korhan kardeşime herkesin huzurunda kazasız belasız sürüşler temenni ediyorum.Nmax ile geçirdiğim yaklaşık iki buçuk aylık zaman zarfında 2.500 km yol yaptım.Kesinlikle bende kötü bir etki bırakmadı.Fakat tarz değişikliği nedeniyle satacağımı burdada belirtmiştim.Motorumu Korhan kardeş gibi bilinçli ve araştırmacı bir arkadaşa sattığım için mutluyum.Biliyorum ki bu konuyu takip eden nmax konusunda tecrübeli arkadaşlarda Korhan kardeşe elinden gelen yardımı yapacaklardır.Artık pulsar başlığında takılsamda burayada arasıra çay içmeye gelirim .Nmax kullandığım sürede kafama takılan sorularda bana yardımcı olan arkadaşlara ayrıca teşekkür ederim.Herkese Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etlsin.Tekeriniz düz bassın.Hayırlı geceler.

Ek olarak konuyu dağıtmak istemem ama yeni aldığım motorumu sizlerle paylaşmak istedim.

http://i.hizliresim.com/bbMgD8.jpg
    Sana da hayırlı olsun Murat Abi. Konuyu ne güzel dağıtmışsın, ne güzelmiş pulsar Kazasız, belasız kullanırsın umarım. O çantadan memnun musun mesela, bizim Nmax'e olur mu o?

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)