Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    slmlar..Er-5 için sakin kullanımda uzun yolda 100 kmde 4 litre yaktığı söyleniyor..Acaba doğruluk payı nedir urafemidir Ybr me bi Er-5 takası geldi ama motoru göremiyrum ilanı onaylanmamış galiba..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar..Er-5 için sakin kullanımda uzun yolda 100 kmde 4 litre yaktığı söyleniyor..Acaba doğruluk payı nedir urafemidir Ybr me bi Er-5 takası geldi ama motoru göremiyrum ilanı onaylanmamış galiba..
    Biraz abartılmış nerden duyduysanız, 4,5 lt civarına düşebilir ama 4 çok iyimser olmuş daha doğrusu hayal .

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz abartılmış nerden duyduysanız, 4,5 lt civarına düşebilir ama 4 çok iyimser olmuş daha doğrusu hayal .
    demekki 110-120 uzun yola gitsem 5 litre kaçınılmaz..4.82x5=24.1 tl buda eşittir kmde 24 kuruş buda eşittir garibana çok aslında ben motoru sadece ulaşım için kullanıyorum bana koymaması lazım..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    HD xl 883
    demekki 110-120 uzun yola gitsem 5 litre kaçınılmaz..4.82x5=24.1 tl buda eşittir kmde 24 kuruş buda eşittir garibana çok aslında ben motoru sadece ulaşım için kullanıyorum bana koymaması lazım..
    Er-5 'in yakıt tüketimi sınıfına ve performansına göre normal , sürekli yol yapıyorum yakıt tüketimi benim için önemli dioyorsanız düşük cc'de devam etmeniz sizin için daha uygun olur , benzin fiyatları malum .

Motosikleti
    kawasaki er5
    er 5 yaktıgı her lt yi hakeden bir motor , yakıt normal yakıyor ama ülkede benzin fiyatlarına yetişilmiyor, bi de gecen hafta denemek amacı ile depo da 25 tl lik benznle 100 km yol yaptım hemde şehiriçi ama sakin kullanımda 4000 deviri fazla gecmeden...

bayrambilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er-5
    depo dolu ise 250 km gider bizde biraz ucuz benzin 35 tl doluyor reserve konumuna geçmem mumkün olduğunca hepsi beraber 300-320 gitmesi lazım sakin sürüşte
    düşe kalka çıktım ben bu yokuşu, asfalt çok kötüydü.

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    eski bir Er-5 kullanıcısı olarak ben derim ki yaktığı her kuruş helaldir bu makinanın

sevgılı üstatlar bırde bana yardımcı olursanız fıkır konusunda duacınız olurum..
    ben cbf150 kullandım 1.5 sene dayanıklı cok guzel motor lakın ben uzun yollara gıtmek gezıye cıkmak ıstıyorum (cok bozuk olmamak sartı ıle) stabılıze yol a rahat gırıp cıkmak ıstıyorum ve cbf yavaş ve halı ıle bıraz agır kalıyodu. bende buyuk cc motor dusunuyorum
    ılk baslarda pegaso 650 dusundum cok sevdıgım motorcu olan bır abım bana er 5 ı onerdı dedıgım gıbı
    ben sehır ıcı de kullanıcam halı ıle ama boyle haftasonu konyalıyım basıyım antalyaaya ıkı gunluk bı gezı yapıyım deyınce guvenebılecegım rahat yerı geldımı stabılıze yola rahatca gırebılecegım bı motor arıorum. benımle butunlesecek bır motor. pegaso agırdır dedı marş sorunu olur dedı sehır ıcnde rahat hareket edemessın dedı neyse bılgı almak ıstedıgım er 5 2005 model 30000 lerde 7-7500 lıraya var bıtane guvenılır bırınde. aradıgım sartlarda er 5 bana uygun mudur.. Saygılar..

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Abartı falan yok arkadaşlar geçtiğimiz yaz Samsun motosiklet festivalinden dönerken Samsun Trabzon arasında bir noktada doldurduktan sonra ortalama 100km-110km/saat hızla karadeniz sahil yolunda seyir etmeye başladık 285 km sonra yakıt aldığımda aldığım yakıt miktarı 11.45lt idi. Bu da 4.017/100km yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:42 ----------

Alıntı anagsanemun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgılı üstatlar bırde bana yardımcı olursanız fıkır konusunda duacınız olurum..
    ben cbf150 kullandım 1.5 sene dayanıklı cok guzel motor lakın ben uzun yollara gıtmek gezıye cıkmak ıstıyorum (cok bozuk olmamak sartı ıle) stabılıze yol a rahat gırıp cıkmak ıstıyorum ve cbf yavaş ve halı ıle bıraz agır kalıyodu. bende buyuk cc motor dusunuyorum
    ılk baslarda pegaso 650 dusundum cok sevdıgım motorcu olan bır abım bana er 5 ı onerdı dedıgım gıbı
    ben sehır ıcı de kullanıcam halı ıle ama boyle haftasonu konyalıyım basıyım antalyaaya ıkı gunluk bı gezı yapıyım deyınce guvenebılecegım rahat yerı geldımı stabılıze yola rahatca gırebılecegım bı motor arıorum. benımle butunlesecek bır motor. pegaso agırdır dedı marş sorunu olur dedı sehır ıcnde rahat hareket edemessın dedı neyse bılgı almak ıstedıgım er 5 2005 model 30000 lerde 7-7500 lıraya var bıtane guvenılır bırınde. aradıgım sartlarda er 5 bana uygun mudur.. Saygılar..
    Kardeşim motosiklet olayı bütçe ile alakalıdır. 7-7500 TL karşılığında Türkiye piyasasında 2005-2006 model alabileceğin en mükemmel makine ER5'tir. Makine sınıfında yakıt tüketimi/performans olarak çok iyidir. senin pegaso veya transalp dediğin makineler endurodur, asfaltta ER5'in tozuna bile yetişemezler. Yol olayına gelince Artvin-Samsun 600km yolu sadece bir yemek molası ile gittim. iki gün festival ve 3.gün aynı yolu geri geldim. (Toplam 1350km oldu) çok eğlenceli idi.

ER5 in artıları
    1-Fiyatı 2005 model 500cc bir motosiklete göre ucuzdur.
    2-100km de 4-5.5lt arası benzin yakar. 5.5 litreyi geçiremezsin.
    3-0-100km hızlanması 5.2 sn dir. orta sınıf bir makineye göre iyi bir süredir.
    4-6 vites olduğundan uzun yolda keyiflidir. 160 a kadar nefesini keser. düz yolda en fazla 190 yapar.
    5- devirli makinedir. (13.000 devir) neredeyse bir racing gibi hızlanır.
    6-Naked makine olarak görünümü güzeldir.
    7-Motoru ER5-KLE500-EN500-GPZ500-EX500 modellerinde kullanılıyor ve 1991 yılından 2007 yılına kadar aynen üretilmiş bir motordur. yedek parça sıkıntısı çekmezsiniz.

ER5 in eksileri
    1-Arka amortisörü göbekten tek değildir. (bu şekilde eleştirilir ama tek veya çift ne farkediyor inanın bilmiyorum.) Genel olarak süspansiyonu serttir. Kasislerde kütük gibidir ama selesi çok rahattır kıçınızı asla ağrıtmaz.
    2-Arka fren kampanadır. (ön arka disk olan bir motosiklet kullanmadıysanız hiçbir sorun yok ne olduğunu anlamazsınız. ben titandan sonra ER5 aldım ikisininde arka freni kampana olduğundan kampana olunca ne oluyormuş diyordum. ama aynı zamanda bir de KTM 250 exc aldığımdan KTM den inip ER5 e binince arka fren zor tutuyor gibi hissediyorum. ama dediğim gibi durmada sorun yok alışma ile alakalı. kampana frende frene biraz daha güçlü basman gerekiyor.)
    3-önü tamemen açık olduğundan çok rüzgar alır. (naked yapısı gereği) enduro veya touring makinelerde bu olay çok azdır.
    4-Düşünüyorum ama aklıma başka birşey gelmiyor.

Genel olarak temiz bir ER5 ödediğiniz parayı fazlası ile hakeder...
    makseli ve babaçi bunu beğendiler.

Sel0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 - 2007 Kawasaki Zx-6r 636 - 2013
    zx-6r (2013) aldım ama sitede pek bi kullanıcısını bulamadım bilgi paylaşımı yapabilecek. artık sizlerleyim bende arkadaşlar

Motosikleti
    mz etz301
    arkadaslar satılık temiz bi ER5 arıyorum eger tanıdıgınızda arkadasınızda varsa bana msj atabilir yada daha güzeli araya bilir mi? bütçe 5000tl çok zorlarsam birazdaha cıkar

Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartı falan yok arkadaşlar geçtiğimiz yaz Samsun motosiklet festivalinden dönerken Samsun Trabzon arasında bir noktada doldurduktan sonra ortalama 100km-110km/saat hızla karadeniz sahil yolunda seyir etmeye başladık 285 km sonra yakıt aldığımda aldığım yakıt miktarı 11.45lt idi. Bu da 4.017/100km yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:42 ----------

Kardeşim motosiklet olayı bütçe ile alakalıdır. 7-7500 TL karşılığında Türkiye piyasasında 2005-2006 model alabileceğin en mükemmel makine ER5'tir. Makine sınıfında yakıt tüketimi/performans olarak çok iyidir. senin pegaso veya transalp dediğin makineler endurodur, asfaltta ER5'in tozuna bile yetişemezler. Yol olayına gelince Artvin-Samsun 600km yolu sadece bir yemek molası ile gittim. iki gün festival ve 3.gün aynı yolu geri geldim. (Toplam 1350km oldu) çok eğlenceli idi.

ER5 in artıları
    1-Fiyatı 2005 model 500cc bir motosiklete göre ucuzdur.
    2-100km de 4-5.5lt arası benzin yakar. 5.5 litreyi geçiremezsin.
    3-0-100km hızlanması 5.2 sn dir. orta sınıf bir makineye göre iyi bir süredir.
    4-6 vites olduğundan uzun yolda keyiflidir. 160 a kadar nefesini keser. düz yolda en fazla 190 yapar.
    5- devirli makinedir. (13.000 devir) neredeyse bir racing gibi hızlanır.
    6-Naked makine olarak görünümü güzeldir.
    7-Motoru ER5-KLE500-EN500-GPZ500-EX500 modellerinde kullanılıyor ve 1991 yılından 2007 yılına kadar aynen üretilmiş bir motordur. yedek parça sıkıntısı çekmezsiniz.

ER5 in eksileri
    1-Arka amortisörü göbekten tek değildir. (bu şekilde eleştirilir ama tek veya çift ne farkediyor inanın bilmiyorum.) Genel olarak süspansiyonu serttir. Kasislerde kütük gibidir ama selesi çok rahattır kıçınızı asla ağrıtmaz.
    2-Arka fren kampanadır. (ön arka disk olan bir motosiklet kullanmadıysanız hiçbir sorun yok ne olduğunu anlamazsınız. ben titandan sonra ER5 aldım ikisininde arka freni kampana olduğundan kampana olunca ne oluyormuş diyordum. ama aynı zamanda bir de KTM 250 exc aldığımdan KTM den inip ER5 e binince arka fren zor tutuyor gibi hissediyorum. ama dediğim gibi durmada sorun yok alışma ile alakalı. kampana frende frene biraz daha güçlü basman gerekiyor.)
    3-önü tamemen açık olduğundan çok rüzgar alır. (naked yapısı gereği) enduro veya touring makinelerde bu olay çok azdır.
    4-Düşünüyorum ama aklıma başka birşey gelmiyor.

Genel olarak temiz bir ER5 ödediğiniz parayı fazlası ile hakeder...
    eyvallah tesekkurler sanırım tum cıplaklıgı ıle ozetmlemıssınz kafamdakı bırcok soruyo cewapp oldu Allah razı olsun ılglendıgınz ıcın
    delicoban08 bunu beğendi.

Motosikleti
    kawasaki er5
    arkadaslar er 5 için marş kavrama arıyorum, marş problemi var motorda ,önerdiğiniz bi site var mı parça bulabileceğim

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    er5 güzel ve kalitesine göre ucuz makinadır, kıymetini bilin
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Vites Göstergesi için şu dijital şeylerden alıp takan kullanan var mı ?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    evet ? [ on karakter ]

Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites Göstergesi için şu dijital şeylerden alıp takan kullanan var mı ?
    Ben hiç duymadım ama ne gerek var ki zaten ?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Ben hiç duymadım ama ne gerek var ki zaten ?
    ER-5 vites göstergesi var mı ?

ne biliyim ben hep vites gösterli motor kullandım

Motosikleti
    HD xl 883
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ER-5 vites göstergesi var mı ? ne biliyim ben hep vites gösterli motor kullandım
    Vites göstergesi yok , ilk başlarda biraz zorlanırsın ama alışırsın vites geçişleri belirgindir .

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Ben motor sahibi olmadan önce vites göstergesi dahil dijital olan herşeye özeniyordum şimdi tam tersine analog bir devir birde hız göstergem olsun başka ıvır zıvıra gerek yok. Orjinal bir er-5 imiz olsa da binsek yaw
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler