Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu motorun 2.el satışı nsıl? internette bakıyorum 6 milyar yazmıs fakat 6 ay olmuş hala aynı ilan satılan yok eden yok. bu motoru iyice araştırıom 2.el satısı nasıl?
    motorun ikinci eli biraz yavaş gider. kawasaki markasının genelinde bir değer kaybı ve ikinci eline rağbetin azlığı zaten mevcut iken er-5 in naket sınıfında olması ve tipinin gs 500 ile cbf 500 den daha kötü olması (arka amortisörler ve kampana görüntüyü bozuyor) er-5 lerin daha yavaş satılmasına sebep oluyor. satıcınında fiyat yüksek tutması cabası. ben motoru alalı 2 seneye yaklaşıyor. ben er-5 araştırması yaparken satılık ilanı olan motorların bazıları hala satılıkta. er-5 alınacaksa kar amacı güdülmeden alınmalı. satılırken kolayca elden çıkmayacağı, değer kaybı yaşanacağı unutulmamalı. yok ben binerim, öyle ikide birde motor alıp satmam dersen bu değer kaybı senin için avantaj olabilir. ucucza kapatabilirsin. er-5 5-6000 tl den fazlasını hak eden bir model, ama kawasaki nin adı çıktığı için diğer kawasaki modelleri gibi hak ettiği değerden satılamıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    arkadaslar bu motorun 2.el satışı nsıl? internette bakıyorum 6 milyar yazmıs fakat 6 ay olmuş hala aynı ilan satılan yok eden yok. bu motoru iyice araştırıom 2.el satısı nasıl?
    Vallaha kardeşim ben motosikleti geçtiğimiz yaz aldım. Kayıdını üzerime 1 ay sonra aldım o arada satan adam siteden ilanı kaldırmamıştı. Beni aradı motosikleti satmak istersen arayan bi kaç kişi oldu dedi. arayanların birisi de eski bi arkadaşım eğer düşünürsen motosikleti ona verelim pazarlığını kendin yaparsın falan dedi. Ben tabi yeni heves satarmıyım hiç?

Havalar kötü olduğundan yaklaşık 2 aydır motosikletimi görmedim kapalı otoparkta üzeri çadırlı şekilde duruyor. az önce siteye bi satılık ilanı vereyim belki arayan olur dedim. Başladım eski çektiğim güzel resimlerden aramaya, neyse bir kaç resim seçtim onlara baktım sonra kendime sordum "ya biri ararsa?" bu fiyat aralığında bundan güzel ne alabilirsin? sonra vazgeçtim ilanı vermedim.

Neyse sözüm o ki gerçekten bugünki piyasa da bu fiyat aralığında bence alınabilecek en güzel motosiklet. Parça sıkıntısı var diyorlar. benim motorum 2005 model daha anahtar yüzü görmemiş ve 1999 modellere bak aynı şekilde dipdiri duruyor yani eğer temiz bir motosiklet bulup adam gibi yağını suyunu kontrol edip düzgün kullanırsan yağ filtresi fren balatası haricinde parçaya ihtiyacın olmayacaktır. yağ filtresini ebaydan kargo dahil 30 tl ye getirttim (KN-303).

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:33 ----------

Alıntı rcptmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GS500 ile ER5 arasında kararsızım. engin tecrübeleriniz ile yardımlarınızı rica ediyorum?

yakıt? fiyat? servis? performans? yedek parça?

teşekkürler saygılar..

Kardeşim şimdi şöyle düşünebilirsin ER 5 i var o yüzden motoru övüyor diye.

yaklaşık 6 ay önce ben de senin bu düştüğün kararsızlığa düşmüştüm hatta aralarında bir de CBF 500 vardı.

sayfalarca yazı okudum yorum okudum. ve sonuçta ER 5'i seçtim aldım kullanıyorum ve hiç pişman değilim. Mükemmel bi performansı var hiçbir sorunu yok bence çok güzel bi görüntüsü var. (yaşlı bi amca bi kaç motosikletin içinde "maşallah şu siyah olan besili tosun gibi" dedi çok hoşuma gitmişti.) neyse sonuç olarak ben er5 i seçtim kullandım ve motoru övüyorum.
    belki GS 500 de iyi bir makinedir (kesin öyledir) kullanmadığım için bilemiyorum sonuçta ikiside orjinal "made in japan" dır.
    ha neden ER-5 i seçtin dersen
    gs 500******************er 5
    4 subap*****************8 subap (+)
    47HP*******************50HP (+)
    40NM*******************45NM (+)
    hava soğutmalı************su soğutmalı (+)
    ortadan tek amorisör(+)******yanlarda çift amortisör
    arka fren disk (+)*****kampana
    ***********************tipi daha güzel (+)

benim seçim tablom bu

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Vlad1462
    Hocam bn elbet saticambnm asil amacim fazer almak ama yvas yvas istiyom. Smdi er5 in anladgn kadariyla 2.el konusunda sikintisi var , ewet uzun suredir satilmayan temiz duran motorlar var o bni cok endiselendiriyor. Bn her zaman alirken satmayi dusunurum snucta bi gun elbet saticaz

Delicoban
    Walla kardesim tam test olurdu nasil gidio diye denesedin keske bizde hani aylarca satilmicak ölu bir yatirim yapmamis oluruz

Motosikleti
    ER 5
    Arkadaşlar er 5 yan çanta takan birisi varmı hiç
    yakışırmı acaba nedersiniz

kawasaki 500 serisinin motor parçaları elektrik tesisatı parçaları ve gpz500 yürüyen aksam parçaları mevcut ve cok uygun uygun fiyatlara verilecektir . ödeme kapıda kargoya yaparsınızz eğer gönderdiğim parça çalışmıyor dersenız iade alırım .motor dan cok iyi anlamıyorum ama parcalar yeni toplanmıs bir makıneye aittir topladıktan sonra en fazla 100 km gitti satın aldığım kişiden ruhsatını üzerime alamadığım için zararımı kurtarmak amacıyla parçaladım , daha sonra araya askerlik girdi ve 2 yıldır yatıyor motor .başka hicbiyerde parayı hesaba yatırmadan parça gondermezler.istedığınız parcaların detaylı fotografını cekerek gosterebılırım . eğer ihtiyacınız varsa darkinnight@hotmail.com yada 05415046480 arayarak bana ulasabılırsınız adım tolga 10-25 şubat 2011 tarıhlerı arasında askerlık nedenıyle ulasamayabılırsınız.

elimde volan ve devirdaim hariç butun motor parçaları mevcut ,radyatörün durumu iyi deıl ama fanı sağlam , krank taşlanmış yataklar yeni yapılmış ,krankı yataklarıyla bırlıkte son fıyat 200e bırakırım . beyin tek soketli ve sorunsuz onuda en son 175 e bırakcam her tarafda 400e satıyorlar . statörü 250 ye aldık son fıyat 150 ye vercem . diğer ne oldugunu pek bılmedıgım elektrık parcaları var konjektor vs .piyasada neyse yarı fıyatına verırım . 2 piston koluyla beraber 150 tl . silindir 150 tl üst kapak 150 tl marş motoru 150 tl ,şanzıman 150 tl , jantların durumu cok iyi 100 er tl ye vercem .bunlar aklıma gelen parcalar diğerleri için arayın anlasırız

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/sati...#ixzz1DCYJRzXB

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı ENGİN CAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar er 5 yan çanta takan birisi varmı hiç
    yakışırmı acaba nedersiniz

kardeşim bir ara ben de bakınmıştım ama hiç araştırmadım nerden bulunur bilmem.

http://666kb.com/i/bqr6y60mqj5h9pqqz.jpg

bu da benden olsun grenajlı

Motosikleti
    ER 5
    Ama yakışmış bende yan çanta takmak için çalışmalara başladım aparatlar bitti.Ama sıra çantalarda uygun çanta bulursam on numara olcak

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Vlad1462
    Hocam bn elbet saticambnm asil amacim fazer almak ama yvas yvas istiyom. Smdi er5 in anladgn kadariyla 2.el konusunda sikintisi var , ewet uzun suredir satilmayan temiz duran motorlar var o bni cok endiselendiriyor. Bn her zaman alirken satmayi dusunurum snucta bi gun elbet saticaz

Delicoban
    Walla kardesim tam test olurdu nasil gidio diye denesedin keske bizde hani aylarca satilmicak ölu bir yatirim yapmamis oluruz
    Eğer bir er5 uzun süre satılmamışsa vardır sebebi.... İyi er5 her zaman çabuk satılır bunu unutma....

Ya adam çok para istiyordur ya da motor dandik tir...
    Makul fiyatta iyi er5 her zaman alınır satılır..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorumun kendi yapabildiğim kadar işlerini kendim hallederim, fazlasını kurcalamam. z-moto burak ustadan başkasınada elletmem. zaten ondan aldım motoru.
    benim motorun yağına benzin karıştığında yağını ve filtresini kendim değiştim. karbüratörünü ise söküp burak ustaya verdim, temizledi, ayarladı bana teslim etti ve bende tekrar taktım.
    orda gördüğüm er-5 satılıktıda o yüzden sordum.

usta seçimi sizin tercihiniz, bana da Burak usta güven vermiyor
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    selamlar,

uzun araştırmalardan sonra nihayet motor sayısını 1,5'e indirdim kafamda buçuk olarak kymco xciting 500 ile er-5 var. temiz ve 6000 tl civarı er5 bulursam alacağım. haberi olanlar bana aktarırsa sevinirim.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

uzun araştırmalardan sonra nihayet motor sayısını 1,5'e indirdim kafamda buçuk olarak kymco xciting 500 ile er-5 var. temiz ve 6000 tl civarı er5 bulursam alacağım. haberi olanlar bana aktarırsa sevinirim.
    öyle bitane bulsam bende alacam. çok güzel diyolar bu er-5 için

Motosikleti
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle bitane bulsam bende alacam. çok güzel diyolar bu er-5 için
    yahu araba alacaktık ne bileyim götürüp ustaya baktırıyorsun pek sorunu yoksa fiyatta anlaşınca hemmen yapılıyor alış veriş. ama motorda takıntılarım var benim için ulaşım aracından ziyade bir aşk gibi öyle olunca ince eleyip sık dokuyasım geliyor, o zaman da bütçe beni engelliyor.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    temiz şöyle orjinal 10.000 km civarı masrafsız kazasız belasız full bakımlı ,1 krş masrafı olmayan 2005 ve üzeri 6.000 TL ye satılık ER-5 varsa hemen alırım.satıcı arkadaşların dikkatine.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temiz şöyle orjinal 10.000 km civarı masrafsız kazasız belasız full bakımlı ,1 krş masrafı olmayan 2005 ve üzeri 6.000 TL ye satılık ER-5 varsa hemen alırım.satıcı arkadaşların dikkatine.
    onu bulsam ben de alacağım ama zor gibi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:58 ----------

http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/2498608 şu motor nasıl görünüyor? fiyatı iyi gibi

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    er 5 me lastik alıcam istanbuldan fiyat kalite tavsiyede bulunurmusunuz?

h_cellat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    birincisi bende satılık bi er-5 var almak isteyen arkadaşlarla görüşürüz ama 2005 ten bu yana hiç yana bile yatmamış 10000 de er-5 bulmak imkansız eger bulduysan o km yalandır bana güven neyse isteeyeen istedigi zaman motora bakabilir

sahibinden de ilan var nosu:39204617

lastik konusuna gelince ben yaz sonu aldım 650 tl michelin arka lastik ebatını kalınlaştırdım biras fark etti fiyatta bide diş yapısı hamuru önemli tabi bu konularda ama en iisini en ucuza aldıgım yer kabataş buz motordu galiba isteyene tarif ederim ismi yanlış olabilir arka lastigin ebatını 150 yaptıgınızda motorda daha bi olgunluk oluyo çatala zincire ne bilim hiç bi yerede sürtmüyo denemenizi tavsiye ederim

Motosikleti
    Alıntı h_cellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birincisi bende satılık bi er-5 var almak isteyen arkadaşlarla görüşürüz ama 2005 ten bu yana hiç yana bile yatmamış 10000 de er-5 bulmak imkansız eger bulduysan o km yalandır bana güven neyse isteeyeen istedigi zaman motora bakabilir

sahibinden de ilan var nosu:39204617

lastik konusuna gelince ben yaz sonu aldım 650 tl michelin arka lastik ebatını kalınlaştırdım biras fark etti fiyatta bide diş yapısı hamuru önemli tabi bu konularda ama en iisini en ucuza aldıgım yer kabataş buz motordu galiba isteyene tarif ederim ismi yanlış olabilir arka lastigin ebatını 150 yaptıgınızda motorda daha bi olgunluk oluyo çatala zincire ne bilim hiç bi yerede sürtmüyo denemenizi tavsiye ederim
    selam,

fiyat konusunda indirim yaparsanız düşünürüm.

h_cellat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    işte bu düşünce bitiriyo sizi önce motoru görde sora alıp almıycana karar ver daha sora otur pazarlıga ben sana tamam 6250 dedim gel ama almazsan nolcakk

Motosikleti
    ER 5
    #42375795 2004 er5 takaslı temiz
    Arkadaşımın motoru tavsiye ederim sorunsuzdur

Motosikleti
    Alıntı h_cellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte bu düşünce bitiriyo sizi önce motoru görde sora alıp almıycana karar ver daha sora otur pazarlıga ben sana tamam 6250 dedim gel ama almazsan nolcakk
    yok o kısımda haklısınız ama ben motoru kredi çekip alacağım. alabileceğim kredinin de limitinde biraz sorun var, banka müdürüyle kanka olduk neredeyse

yani çektiğim miktarla arasında fark çoksa zaten hiç sizi arayıp rahatsız etmeyeyim diye söyledim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:16 ----------

Alıntı ENGİN CAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    #42375795 2004 er5 takaslı temiz
    Arkadaşımın motoru tavsiye ederim sorunsuzdur
    böyle bir ilan görünmüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler