Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    İnşallah yan çantalar da gelir motosikletin kafa kısmı kuyruk kısmına gore büyük yan çantaların yakışacağını düşünüyorum , topcase olayına gelince bir kaç model denemek lazım dairesel modellermmotosikletin ön tarafıyla uyum sağlayacağını düşünüyorum. Sadece topcase takmak görsel açıdan motorun görüntüsünü bozduğunu düşünüyorum, fakat bir şeyler taşımak için de elzem bir malzeme ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HERO KARİZMA R
    MOTORU DÜN ALDIM , BUGÜN 280 KM YE ULAŞTIM ,RODAJ ÇOK YORUCU, BUGÜN GRENAJLAR ZANGIRDAMAYA BAŞLADI, 2. VİTES ARALIĞI ÇOK KISA ,ÖN CAM YETERSİZ GİDON ÇOK AŞAĞIDA, NEDEN RAHAT DEDİKLERİNİ ANLAMADIM ,BOYNUM TUTULDU BOYUMDA KISA HALBUKİ, TEKERLER HALA KAYIYOR BU ARADA YAĞMURDA YAĞIYORDU ALIŞAMADIĞIM BİŞEYDE GİDON DÖNÜYOR ÖN KAFA SABİT ÇOK ACAYİP GELİYOR

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı elif_R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORU DÜN ALDIM , BUGÜN 280 KM YE ULAŞTIM ,RODAJ ÇOK YORUCU, BUGÜN GRENAJLAR ZANGIRDAMAYA BAŞLADI, 2. VİTES ARALIĞI ÇOK KISA ,ÖN CAM YETERSİZ GİDON ÇOK AŞAĞIDA, NEDEN RAHAT DEDİKLERİNİ ANLAMADIM ,BOYNUM TUTULDU BOYUMDA KISA HALBUKİ, TEKERLER HALA KAYIYOR BU ARADA YAĞMURDA YAĞIYORDU ALIŞAMADIĞIM BİŞEYDE GİDON DÖNÜYOR ÖN KAFA SABİT ÇOK ACAYİP GELİYOR
    Hayirli olsun. Lastikleri degistirin. Kafa ziriltisi icin servise gidin. Gidonuda degisebilir belki.

Ayriyeten forumda BÜYÜK harfle yazmak bagirmak anlamina gelir ve yasaktir.

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Hocam motora zamanla alışırsınız zaman tanıyın motora ve kendinize

Motosikleti
    HERO KARİZMA R
    Büyük harfler için özür çömez olduğum için

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Servis lastik değişimine gerek yok dedi ön tekeri bi numara büyütelim dedim çamurluklara sürter olmaz dedi direksiyonu yükseltecek aparat yok dedi bu motorda oynayabilecek bişey yok yenisini al dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Bu arada kitapçığı olan varsa dikkat gerektiren bir talimat var mı
    tinerci bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı omerongur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana hero merkez serviste servis sorumlusu disli değiştirebileceğini, bunun garantiyi bozmayacagini söyledi. Hatta elinde uygun disli olsaydı o an değiştirecektir. Çünkü 110 ile giderken atıyorum 7500 devirde gideceğine 6500 devirde gideceksin. Bu da daha az titreşim anlamına geliyor ve bu durum onlarada mantıklı geldi. Disli değiştirmek zor bir iş değil zaten önemli olan uygun disliyi bulmak
    Selamün Aleyküm ömer bey bu aşağıdaki ilan size mi ait?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hero-500-km-de-hero-karizma-r-297331917/detay

Eğer ilan size ait ise motorunuzu cc yükseltmek dışında satmanızın bir nedeni var mı?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Büyük harfler için özür çömez olduğum için

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Servis lastik değişimine gerek yok dedi ön tekeri bi numara büyütelim dedim çamurluklara sürter olmaz dedi direksiyonu yükseltecek aparat yok dedi bu motorda oynayabilecek bişey yok yenisini al dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Bu arada kitapçığı olan varsa dikkat gerektiren bir talimat var mı
    Motosikletiniz hayırlı olsun . Siz Hero Kazrizmadan Mondial rx3i olmasını bekliyorsunuz galiba , motosikletten beklediğiniz ve istediğiniz özellikler daha çok enduro modellerde bulunmakta , Ben racing bir makinadan Karizmaya geçtiğim için oturuş pozisyonundan gayet memnunum .

üzerüne biraz daha para koyabilirseniz sizi mutlu edecek motosiklet Suzuki İnazumadır.

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm ömer bey bu aşağıdaki ilan size mi ait?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hero-500-km-de-hero-karizma-r-297331917/detay

Eğer ilan size ait ise motorunuzu cc yükseltmek dışında satmanızın bir nedeni var mı?
    Merhaba. İş yeri değişikliği sebebi ile motoru kış aylarında da motoru daha yoğun kullanmam gerekecek. Maxi scooter yada enduro motor almayı planlıyorum.
    Başka bir sebebi yok. Motor sonuçta henüz çok yeni 500 km yazdım ama 700_ 750 km oldu.

Motosikleti
    henüz yok,araştırıyor:))
    arkadaşlar siyah karızması olanlar fotograf paylaşabilir mi lutfen, çalışma saatlerinden dolayı ve avcılardaki bayide karızma modeli olmadığından gerçeğini görme fırsatım olmuyor. kısmetse siyah karızma alabilirim; ancak almadan önce gerçek resimlerini görmek istiyrm. ilginize şimdiden teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

pulsar 150/200 ns ve hero karızma arasında 7/24 celişkeyim arkadaşlar,yardımcı olabilirseniz sevinirim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

çelişkideyim olacaktı

Motosikleti
    HERO KARİZMA R
    Çok şey beklemiyorum, deneme sürüşünde güzel gelmişti uzun zaman kullanınca salcano 150 gibi geldi sadece, bence gidon çok aşağıda grenajları söküp silikon şerit çekmek gerekiyor eşim motordan nefret ediyor para buldukça kademe kademe büyütüyorum suziki ye daha bi kaç sene var

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Almak isteyen olursa satıcam hiç sevemedim

Ben alirim motorun fiyatini biliyorum ama 5000 tl var verirsen bu fiyata alayim ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Çok şey beklemiyorum, deneme sürüşünde güzel gelmişti uzun zaman kullanınca salcano 150 gibi geldi sadece, bence gidon çok aşağıda grenajları söküp silikon şerit çekmek gerekiyor eşim motordan nefret ediyor para buldukça kademe kademe büyütüyorum suziki ye daha bi kaç sene var

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

Ben alirim motorun fiyatini biliyorum ama 5000 tl var verirsen bu fiyata alayim ben

Motosikleti

Güzel taktik bende yeni bir uyelik acayim mahkemelik oldugum firmanin motosikletinin altına bugün aldım yazayım ,ertesi ggünde hiç beğenmedim satacagim yaziyim baya bir kişiyi etkilerim böylece

Cbf 150 ile kiyaslayan arkadaşlara bile yapmayın arkadaşlar arada bir çok fark var dedik bunları burada yazdık , salcano 150 ile kıyaslanınca bir yaşıma daha girdim hadi teknik mühendislik bilgimiz olmasın da göz var nizam var .

Yazdiklariniz bana biraz karalama kampanyası gibi geldi ;)

Motosikleti
    henüz yok,araştırıyor:))
    3 aydır motorları ve markaları araştırıyorum,hero salcano ile kıyaslanamaz;hero kalite olarak açık ara önde bence

Motosikleti
    HERO KARİZMA R
    Teknik bilgim yok ama arada farkı göremedim kafa grenajı kaldır ne farkı var 5 vites 150 si 120 yaparken bu 225 CC 130 yapıyor ikisinde de Arka fren kampana ön disk salcano runner ile bir yılda 12 bin km yaptım hava soğutmalı tek silindir
    karalamaya gerek yok mal ortada sevmedim beğenmedim
    5000 e satacağıma yakarım daha iyi

Teknik bilgim yok ama arada farkı göremedim kafa grenajı kaldır ne farkı var 5 vites 150 si 120 yaparken bu 225 CC 130 yapıyor ikisinde de Arka fren kampana ön disk salcano runner ile bir yılda 12 bin km yaptım hava soğutmalı tek silindir
    evet bayağı çok benziyor oda iki teker buda iki teker
    Red_Whiskers ve jrscout bunu beğendiler.

Motosikleti
    Konu olarak açtığınız başlığınızın altına ve buradaki ilk yazınızın altına olmak suretiyle 2 kere ''hoşgeldiniz, motosikletiniz hayırlı uğurlu olsun'' fakat bir sagolun arkadaşlar teşekkür ederim yerine ''motosikleti begenmedim, sevmedim'' dediniz . Olabilir göreceli kavramdır saygı duyuyorum.

10 yıldır bu forumdayım bir çok arkadaş edindim buradan , bir çok da insan tanıdım . bugun Hero'ya bineriz yarın Honda'ya bu firmalar bizim dostumuz veya düşmanımız degil amaç bilgi paylaşımı yapmak bunu teknik olmasa bile kullanım verilerine bakarak yapabiliriz.

Beni şaşırtan nokta şu oldu , motosikletin oturuş pozisyonunu, direksiyonunu ve ön lastiğini begenmediniz fakat alırken bunlar zaten görülüp test edilebilecek şeyler .

15 yıllık motosiklet kullanıcısıyım irili ufaklı bir çok motosikletim oldu (şu anda büyük cc li 2. motosikletimi alma arifesindeyim) fakat Hero'yu almadan önce yabancı forumlar dahil araştırdım , denedim , hayalini kurdum .

Umarım en kısa sürede elinizden çıkartıp sizi mutlu edecek bir motosiklete kavuşursunuz.

Subra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    Arka lastikte boşta 2 adet vida var sağlı sollu.çamurluk için mi yapılmış acaba..dikkatini çeken var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

samun demek istedim

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    "154 kg ağırlık ve karbüratörlü...

Yakıt olarak 100 km de ortalama kaç litre yakıyor arkadaşlar? Yani motoru çok zorlamadan veya yakmasın diye az basarak değil de şehir içinde normal kullanımda ne yakıyor? Devir ekonomi devri yani 20 kuruş falan yakarsa olmaz...

Arka fren de disk değil o kötü... " yazmıştım kimse birşey dememiş motoru bir tanıyamadık.

Ağır olması rüzgarda savrulması ve yola tutunması açısından artı olabilir ama yakıtı ve frenlemeyi az da olsa etkiler heralde?

Subra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    tvs apacheden karizmaya geçen biri olarak, yakıt rodajda olmama rağmen aynı gibi geldi.en kötü 50 tlye 350 km yapar.dediğim gibi kampanaya da alışık olduğumdan hüzel geldi.frenlerden sıkıntı çekmiyorum gayet rahat geliyor.lastikler kötünün iyisi.çok kötü değil ama yol pürüzsüzse ani frende esniyor.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Apache gibi yakıyorsa aşırı iyi çünkü apache 150 cc bu 223 cc, ayrıca aşaği yukarı apacheden 20 kg fazlası olmasına rağmen bu veri çok çok iyi...

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)