Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Subra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    Arkadaşlar 230 km yapabildim henüz.rodajı bitirenler varsa kaç kmde hissedilir değişmeler oluyor ve neler değişiyor.değerli incelemelerinizi gözlemlerinizi yazarmısınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    1600 km deyim , şunu söyleyebilirim motor 1200 km civarında kendine geldi gaz tepkileri çok fark etti. Mesala 90 km hızla giderken gazı çevirdiginizde kısa sürede rahatlıkla 120 km hıza ulaşabiliyor , yakıt sarfiyatı biraz düştü ama motosikleti daha tempolu kullandığım için totalde aynı kalıyor.

titreşim olayı bariz arazldı . İnternette Karizma için ''tir tir titriyor kafadan ses geliyor çözüm bulunamıyor'' yazan bir arkadaşıma motosikleti test ettirme fırsatı buldum .

1) Düşünceleri tamamen degişti kafadan bir ses gelmediğini ,rahatsız edici bir ses gelmediğini söyledi
    2) Motosikletin resimlerinden daha güzel olduğunu, baya büyük cc lir motor gibi durduğunu söyledi.
    3) Karizmada degil benim motorda titreşim varmış diyerek , titreşimin makul seviyede olduğunu söyledi
    4) 19.5 bg gücün kendisini hissettirdiğini söyledi (Hero'nun 150 cc lik modelini kullanıyor)

''Tir tir titriyor kafadan ses geliyor çözüm bulunamıyor !'' yazdığı sosyal medya adresinden de yukardaki maddelere benzer olumlu görüşlerini yazmış ve yanıldığını fikirlerinin olumlu yönde değiştiğini yazmış.

motoru test edecek arkadaşlara tavsiyem ; rodajı güzel bir şekilde tamamlanmış en az 1000-1500 km yapmış , kullanılmadan önce güzelce ısıtılmış, doğru lastik basınçlarına sahip( bu önemli ben motosikleti bayiden aldığımda lastiklere 6-7 ps fazla hava basılmış ),vuracam kırbacı şeklinde kullanılan test motosikletlerinden ziyade tek elden kullanılmış , motosikletleri test etmeniz ve bunu baz almanızdır.

Bayide orta sehpada bir tekeri havada duran 0 km motosikleti ilk defa çalıştırıp depoya elini koyup ''motosiklet titriyor'' diyen arkadaşların yorumları yerine bu şekilde bir motosikleti test etmeniz size daha sağlıklı bir değerlendirme fırsatı sunacaktır.

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    Evet çok güzel gözlemler bunlar.paylaştığınız için teşekkürler.tüm kullanıcılardan bekliyorum böyle yorumlar...rödaj sonunda ben de kendi fikşrlerimi paylaşırım..

motoron dergisi karizmayı incelemiş, buda videosu

Motosikleti
    Karizma kullanıcılarına güzel haber 3'lü çanta seti için çanta demiri ve gidon yükseltme aparatları üretim aşamasına başlanmış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Şimdiye kadar kimse söylememiş arkadaşlar belirteyim . Karizmaya ayak marşı da koymuşlar . Akü bitti , zayıfladı çalıştıramadım derdine son . Her denediğimde de güzel bir şekilde çalıştı . Gün gelir lazım olur bir kenarda dursun
    gfkfoto bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    Neden ybr125 cbf150 gibi motorlarla kıyaslıyolar anlamıyorum...

Alıntı Osmnnrgz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ön çamurluk, depo ve alt sakal a şerit yaptırmak istiyorum ya da depo ya thank pad yaptırabilirim. Sizce nasıl yaptırabilirim ? Bi fikri olan .
    depoya thank pad jant'a kırmızı şerit olur

Motosikleti
    henüz yok,araştırıyor:))
    arkadaşlar hepinize merhba.fouma yeni üye oldum ve karızma almayı düşünüyorum. fuarda görmüştüm hoşuma gitmişti. ancak karızma,cbr 125,pulsar 200 ns,yzf r125 arasında ciddi çelişkilerim var. bu saydığım markalrla ilgili hiç deneyimim olmadığı için fiyat performans olarak karızma göz kırptığı için bi araştırma yaptım ve sizin konunuzu görünce forma üye oldum. bu modeller hakkında tecrübesi olan varsa kıyaslama ve görüşlerini yazabilirse çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı admtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize merhba.fouma yeni üye oldum ve karızma almayı düşünüyorum. fuarda görmüştüm hoşuma gitmişti. ancak karızma,cbr 125,pulsar 200 ns,yzf r125 arasında ciddi çelişkilerim var. bu saydığım markalrla ilgili hiç deneyimim olmadığı için fiyat performans olarak karızma göz kırptığı için bi araştırma yaptım ve sizin konunuzu görünce forma üye oldum. bu modeller hakkında tecrübesi olan varsa kıyaslama ve görüşlerini yazabilirse çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.
    Kardeşim hoşgeldin şimdi sıraladıginiz makinaların kimisi karizmadan kaliteli kimisi hızlı kimisi daha şekildir .
    Karizmanin en önemli özelliği şuan için 5 yıl garantisi ve ffiyatıdır .

Bu makinalar arasında en ucuzu ns200 dür. O da karizmadan 1700 lira pahalidir , yani Karizma fiyat performans urunudur ( şimdilik )

Motosikleti
    henüz yok,araştırıyor:))
    Alıntı Red_Whiskers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hoşgeldin şimdi sıraladıginiz makinaların kimisi karizmadan kaliteli kimisi hızlı kimisi daha şekildir .
    Karizmanin en önemli özelliği şuan için 5 yıl garantisi ve ffiyatıdır .

Bu makinalar arasında en ucuzu ns200 dür. O da karizmadan 1700 lira pahalidir , yani Karizma fiyat performans urunudur ( şimdilik )
    teşekkrlr. zaten cbr ve yzf'ye karar verirsem kesinlikle gidip sıfır almam. o paraları(sıfırı için söylüyorum) 125 lik bi makina için vermek pek mantıklı gelmiyr. aynı paralara pulsar ve karızmanın sıfırı alınabiliyor, 125 liklerle aralarında cc farkına girmiyorum bile. yakıt olarak da (formda okuduğum kadarıyla) karızma mantıklı gibi

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler motosikleti alanlar resim falan atsa da biz de motosikleti arada bir görsek falan... ))

154 kg ağırlık ve karbüratörlü...Yakıt olarak 100 km de ortalama kaç litre yakıyor arkadaşlar? Yani motoru çok zorlamadan veya yakmasın diye az basarak değil de şehir içinde normal kullanımda ne yakıyor? Devir ekonomi devri yani 20 kuruş falan yakarsa olmaz...

Arka fren de disk değil o kötü...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Gidon yükseltme aparatı ve çanta demiri olayı çok güzel olmuş. Titreşim kafaya takılmayacak kadarsa (ki benim kıstasıma göre kesin değildir) bu şekilde güzel yolculuk yapılır.

CBR 125 ve YZF R125 fiyatlarından dolayı sıfır olarak alınmazlar. Kimse de alıp kendini enayi yerine koydurmamalı. Geçen bir arkadaşım oğlu için sıfır CBR 125 aldı, ona yüz kere değmez dedim ama oğluna dinletememiş. Motoru bayiden ben aldım, çok da beğendim ama 125 cc'ye değmez. Nedir bu gençlerdeki şekil merakı, SS merakı anlamıyorum ? Bana göre bir grup azınlık hariç SS sürücüleri, özellikle ellerinde kaskla binenler, motordan anlamayan şekilcilerdir. Markacı zavallılardan bir farkları yoktur, zaten çoğu da markacıdırlar. Bakın motorla alakası olmayan insanlara, tümü SS motorlara hayrandır. Küçükken ben de öyleydim. Tamam beğenyorsanız alın ama kazık da yemeyin diye yazıyorum bunları... Diğer yandan SS sınıfında satıldıklarından ve yurdum insanının SS motorları kullanma şeklinden dolayı ikinci elde de alınmamalılar. 125 - 150 cc motorlara 6 - 7 bin TL'den fazla para verilmemeli. Ufak bir 125Lik commuter ile başlayın, 250 cc'de bunlara geçersiniz veya direk 250 cc alın daha iyi... Şu düdük gibi 125'lik SS'lerden şunlara para kaptırmayın.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme aparatı ve çanta demiri olayı çok güzel olmuş. Titreşim kafaya takılmayacak kadarsa (ki benim kıstasıma göre kesin değildir) bu şekilde güzel yolculuk yapılır.

CBR 125 ve YZF R125 fiyatlarından dolayı sıfır olarak alınmazlar. Kimse de alıp kendini enayi yerine koydurmamalı. Geçen bir arkadaşım oğlu için sıfır CBR 125 aldı, ona yüz kere değmez dedim ama oğluna dinletememiş. Motoru bayiden ben aldım, çok da beğendim ama 125 cc'ye değmez. Nedir bu gençlerdeki şekil merakı, SS merakı anlamıyorum ? Bana göre bir grup azınlık hariç SS sürücüleri, özellikle ellerinde kaskla binenler, motordan anlamayan şekilcilerdir. Markacı zavallılardan bir farkları yoktur, zaten çoğu da markacıdırlar. Bakın motorla alakası olmayan insanlara, tümü SS motorlara hayrandır. Küçükken ben de öyleydim. Tamam beğenyorsanız alın ama kazık da yemeyin diye yazıyorum bunları... Diğer yandan SS sınıfında satıldıklarından ve yurdum insanının SS motorları kullanma şeklinden dolayı ikinci elde de alınmamalılar. 125 - 150 cc motorlara 6 - 7 bin TL'den fazla para verilmemeli. Ufak bir 125Lik commuter ile başlayın, 250 cc'de bunlara geçersiniz veya direk 250 cc alın daha iyi... Şu düdük gibi 125'lik SS'lerden şunlara para kaptırmayın.
    Hocam doğru söylüyorsunuz ama bisiklet gibi olan kurye motoru ybr olmuş 6.000 TL. Bende cbr125 veya yzf125 e o kadar para verilmesini mantıklı bulmuyorum ama 2.el temiz 1-2 senelik bulursanız almanızı tabsiye edebilirim ama 5.-10. Sahibinden alırsanız sorunlar yaşayabilirisiniz...

Zaten onu yaptırcam. Benim söylemek istediğim apache deki gibi çamurluğa kalın şerit yaptırmak istediğim bunu nasıl yaptırabilirim bilen var mı diye sordum

çanta demirleri gelmiş 120 tl fiyat

Motosikleti
    Çanta demirlerinin fotoğrafını atabilecek arkadaş var mı ? Hangi canta modeli ve kaç litrelik bir çanta uygun olur acaba ? Buyuk şehirlerdeki bayilerde belki çanta demiri ve çanta ttakılmış halı vardır.

Markanin 5 yil garanti vermesi karşısındaki insana baya güven veriyor . Bende scooterlerini merak ediyorum nasillar acaba .

Çanta demirlerinin fotoğrafını atabilecek arkadaş var mı ? Hangi canta modeli ve kaç litrelik bir çanta uygun olur acaba ? Buyuk şehirlerdeki bayilerde belki çanta demiri ve çanta ttakılmış halı vardır.
    karizmanın arka çanta demiri benim gittiğim servise geldi resim çekmek aklıma gelmedi hafta içi uğrar çekerim belkide taktırırım. çantasız olmuyor

Motosikleti
    Alıntı Mustafak44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karizmanın arka çanta demiri benim gittiğim servise geldi resim çekmek aklıma gelmedi hafta içi uğrar çekerim belkide taktırırım. çantasız olmuyor
    Üstad sadece arka çanta demirimi var , yoksa yan çanta takma demirleride mevcut mu ?

Üstad sadece arka çanta demirimi var , yoksa yan çanta takma demirleride mevcut mu ?
    şuan sade arka inşallah yakında yan demirleride gelir. arkaya nasıl bir çanta olur sizce?

REKLAM ALANI
25. sayfa BirinciBirinci ... 15232425262735 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)