Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar 2011 model Honda CBF 150 aldım. Kırmızı renkli. Bugün teslim alıcam inşallah.
    Çok sevindim hüseyin. güle güle kullan. kazasız belasız.

serkan epeydir yoktun. nerelerdesin. motorun duruyormu. rektefe yaptıktan sonra doğru dürüst foruma uğramaz oldun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sevindim hüseyin. güle güle kullan. kazasız belasız.
    Sağol üstat çok teşekkür ederim. Allah daha iyilerini sizlere nasip eder inşallah.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    hayır hocam ibre yarının biraz altına düştüğünde fullüyorum 6 lira tutuyor..
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbreye fazla takılma bence. çünkü kırmızıya kadar çok hızlı düşüş olur. kırmızıdan sonra epey bir yavaş. ortalama 150 km de bir yakıt takviyesi iyidir.

Motosikleti
    Mobilet :)
    Motor bizim scooterlardan biraz ağır ama çok dengeli. Kaçıncı vitesde olduğunu unutmadığın sürece süper motor. 0 km aldım motoru. Daha çok taze. Kilitledim örttüm yatıyor şimdi kapının önünde. Çok memnunum allah yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah.

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

Çok sağol. İyi ya çok güzel gidiyor yolda. Çok kaçıramadık rodajda ama duruşu kalkışı şahane.
    olsun bahara kadar rodajı anca tamamlarsın malum edirnede soğuklar başladı dikkat et valla ben istanbulda çok görüyorum cbf lerden kullanıcı sayısı çok fazla ybr almak yerine ben de olsam cbf alırdım geçen megandayız biz yanımızda bi cbf 120 falan gidiyodu

Motosikleti
    Alıntı catchme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olsun bahara kadar rodajı anca tamamlarsın malum edirnede soğuklar başladı dikkat et valla ben istanbulda çok görüyorum cbf lerden kullanıcı sayısı çok fazla ybr almak yerine ben de olsam cbf alırdım geçen megandayız biz yanımızda bi cbf 120 falan gidiyodu
    Aynen işte yağmur kar başlayana kadar binerim. Anca rodaj biter zaten. Gidiyo ya aletler. Biz daha acemiyiz. Ben kullanıyordum aslında ybr falan ama tabi insanın kendi malı olunca farklı oluyor. Şimdi binince bir değişik geldi. Debriyajda epey aşağıda kavrıyor. Alıştıktan sonra herşey daha çok netleşicek.

Motosikleti
    düzelir ya debriyajda rodaj sonuna kadar parçalar oturşur falan.bide yolda çok iyi olmuş e5 te çft şeridi açmışlar ama nereye kadar bilmiyorum havsaya gittim geçen gün kaymak gibi yoldu.kısmetse yaza bende gri bi zn çekip gazlarım o yolu kafamda herşeyi oturttum yanlara hellaflush sanırım o kaplamalardan yapıcam bide tekerlekleri michelin alıp jantlara yeşil şerit çektikmi tam istediğim gibi olur sen ne önerirsin dostum eski bi zn kullanıcısı olarak?ilk aldığımda neler yapmam lazım 2. el alıcaz sonuçta.hani diyorum hava filtresiydi bujiydi onları değiştiricem aldığım gibi

Motosikleti
    düzelir ya debriyajda rodaj sonuna kadar parçalar oturşur falan.bide yolda çok iyi olmuş e5 te çft şeridi açmışlar ama nereye kadar bilmiyorum havsaya gittim geçen gün kaymak gibi yoldu.kısmetse yaza bende gri bi zn çekip gazlarım o yolu kafamda herşeyi oturttum yanlara hellaflush sanırım o kaplamalardan yapıcam bide tekerlekleri michelin alıp jantlara yeşil şerit çektikmi tam istediğim gibi olur sen ne önerirsin dostum eski bi zn kullanıcısı olarak?ilk aldığımda neler yapmam lazım 2. el alıcaz sonuçta.hani diyorum hava filtresiydi bujiydi onları değiştiricem aldığım gibi
    Valla yürüyen aksam kaliteli olucak. Ben yağ castrol koydum. Bujiyi Bosch taktım. Canavar gibiydi. Lastikler harbiden berbat üzerindekiler. Onları değiştirdikten sonra arkana bakma. Şahsen ben motorumdan çok memnundum fakat boyda sıkıntı çıkıyordu. Viraja giremiyordum. Boy 1.96 gidon bacaklardan rahat dönmüyor hele ki artçı varsa. Eyvah işte o zaman yandım. Ama şimdi rahatım. Cbf tam bana göre gayet iri. Altımda kaybolmuyor.
    Yol valla burgaza kadar var. Keşan tarafına uzun zamandır gitmedim. Geçen hafta havsa'ya gittim oraya kadar duble yol bitmişti. Çok güzel olmuş. Hiç sorun olmadan gider geliriz. Benimde çok arkadaşım var havsada. Liseyi orda okudum. Anadolu lisesinde.

Motosikleti
    ya zaten motor dıştan belli ediyo kendini hani bakımını önemsemeyen dışınıda önemsemiyo ister istemez belli oluyo motorun halinden.işte biner 2 3 tur atarız ona göre alırız artık.yağ ı da ipone lerden düşünüyorum çok kaliteli farkediyo diyolar.maşallah sende de ne boy varmış arkadaş haklısın sen i zorlar o boyla zn.bende 1.75 boy var çok sıkıntı olmaz.Anadolu lisesindeydin demek valla bende bütün havsayı tanırım yaş kaç arkadaşım isim neydi ?

Motosikleti
    ya zaten motor dıştan belli ediyo kendini hani bakımını önemsemeyen dışınıda önemsemiyo ister istemez belli oluyo motorun halinden.işte biner 2 3 tur atarız ona göre alırız artık.yağ ı da ipone lerden düşünüyorum çok kaliteli farkediyo diyolar.maşallah sende de ne boy varmış arkadaş haklısın sen i zorlar o boyla zn.bende 1.75 boy var çok sıkıntı olmaz.Anadolu lisesindeydin demek valla bende bütün havsayı tanırım yaş kaç arkadaşım isim neydi ?
    Hüseyin. Havsa zaten ufacık yer. birbirini tanımayan yok. Öyle tabi. Benim motorun fotoğrafları olucaktı forumda. Daha çizik yoktu üstünde. Habire cila atıyodum ona. Birde siyah çok toz tutuyodu. Ben çok güzel bakmıştım. Hakikaten dosta gidicek motordu. Alanda inşallah hayrını görüyordur.

Motosikleti
    forumun sayfalara bakamadım ayrıntlı bi ara incelemeye başladığımda çıkar artık karşıma.haklısın siyah tozu çeker bende hiç sevmezdin gri renkli zn yi son zamanlarda ne olduysa gri rekten başkası hoşuma gitmez oldu.

Motosikleti
    forumun sayfalara bakamadım ayrıntlı bi ara incelemeye başladığımda çıkar artık karşıma.haklısın siyah tozu çeker bende hiç sevmezdin gri renkli zn yi son zamanlarda ne olduysa gri rekten başkası hoşuma gitmez oldu.
    Zevk meselesi ya. Ben rengine çok takılmam. Motorun kendisi benim için önemli. Eğer güzel bakıldıysa hor kullanılmadıysa. Renk mühim değil.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Akçay'a gelicem uyar mı?
    Uyar hatta Haziran civarları beraber gideriz tabi ben zn ile olcam :D fotoda fena olmuşş hüseyin yakıtı nasıl şuan cbf nin ?100 km de ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlasıldı senin depo bombosken en fazla 16 TL alıyo ona göre hesapla ve türk aklı ben hala yapıyorum aç depoyu içine bak ben hep öyle yaparım daha iyisi yok :D
    [B]İnsan paranın sahtesini yapar, parada İNSANIN ! [/B]

Motosikleti
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyar hatta Haziran civarları beraber gideriz tabi ben zn ile olcam :D fotoda fena olmuşş hüseyin yakıtı nasıl şuan cbf'nin 100 km de?
    Yakıt valla hiç bilmiyorum. Rodajda ya. Depo dolu. Bana geldiğinde deposu full'den 1 kazık eksikti. Hala aynı. Hiç inmedi. Aldığımdan beri 75-80 km yaptım. Az yakıyo galiba Nasıl bir deposu varsa. Asya'yla olsaydı yarılanmıştı depo aşağı yukarı.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Bide ZNU ya modife başladımm

2 metre kare siyah karbon fiber aldım sis farı
    Koltuk şuan kaplamada (krem rengi)
    Jantları pazar günü boyatıryorum ( krem rengi beyazda olabilir.)
    lastiklere yanak. püskülleride krem rengi yapıcam ve arka tampona vnlex deri yapmayı düşünüyorum püskül gibi. motorun herşeyini istediğim gibi yapıcam çift akü flan aklıma gelmeyen bisürü sey var.
    Bunlar bittikten sonrada Performans için uğraşıcam imkan olursa foto çekip herşeyi paylaşıcam. =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

lastiklere yanak. püskülleride krem rengi yapıcam ve arka tampona vnlex deri yapmayı düşünüyorum püskül gibi. motorun herşeyini istediğim gibi yapıcam çift akü flan aklıma gelmeyen bisürü sey var.
    Bunlar bittikten sonrada Performans için uğraşıcam imkan olursa foto çekip herşeyi paylaşıcam. =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Yakıt valla hiç bilmiyorum. Rodajda ya. Depo dolu. Bana geldiğinde deposu full'den 1 kazık eksikti. Hala aynı. Hiç inmedi. Aldığımdan beri 75-80 km yaptım. Az yakıyo galiba Nasıl bir deposu varsa. Asya'yla olsaydı yarılanmıştı depo aşağı yukarı.
    Hüseyin nasıl denir hayallerindeki motoru aldın kusursuz inş böyle gider =)

Motosikleti

Hüseyin nasıl denir hayallerindeki motoru aldın kusursuz inş böyle gider =)
    Ya tam hayalimdeki değil ama. Sanada söylemiştim değiştiricem daha büyük bişey alıcam diye. Asya çok sevimli motordu. Ama yok olmuyor yani sığamıyorum. O gidon öldürüyor beni. Sattım kurtuldum alan hayrını görsün. Cbf harbiden parasının hakkını veriyor. Rodajdayım ama dün elemanın birine ayar oldum. Üstüme üstüme falan geldi ışıklarda aragazı falan yapıyo camı açıyo. Ayar etti beni ben 80-90 gördüm kadranda arkadaş daha gelicek kısmetse. Diyeceğim o ki. Eğer değiştiricekseniz motoru ve vitesli motor istiyorsanız cbf veya ybr mükemmel motorlar. Evet doğru cbf biraz yağ yakıyor ama güçlü makina. Ybr'de çok güzel niyetim ybr'ydi ama kısmet cbf'ymiş hayırlı olan neyse o olsun dedik. Kısmet.

Motora herşeyi yap ama yürüyenine dokunma gökhan. Sorunsuz km'ler yapmak istiyorsan onları elleme. Bırak orjinali kalsın. Kaliteli yağını bujini koy onun performansı süper zaten.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Ya tam hayalimdeki değil ama. Sanada söylemiştim değiştiricem daha büyük bişey alıcam diye. Asya çok sevimli motordu. Ama yok olmuyor yani sığamıyorum. O gidon öldürüyor beni. Sattım kurtuldum alan hayrını görsün. Cbf harbiden parasının hakkını veriyor. Rodajdayım ama dün elemanın birine ayar oldum. Üstüme üstüme falan geldi ışıklarda aragazı falan yapıyo camı açıyo. Ayar etti beni ben 80-90 gördüm kadranda arkadaş daha gelicek kısmetse. Diyeceğim o ki. Eğer değiştiricekseniz motoru ve vitesli motor istiyorsanız cbf veya ybr mükemmel motorlar. Evet doğru cbf biraz yağ yakıyor ama güçlü makina. Ybr'de çok güzel niyetim ybr'ydi ama kısmet cbf'ymiş hayırlı olan neyse o olsun dedik. Kısmet.

Motora herşeyi yap ama yürüyenine dokunma gökhan. Sorunsuz km'ler yapmak istiyorsan onları elleme. Bırak orjinali kalsın. Kaliteli yağını bujini koy onun performansı süper zaten.
    Hüseyin orjinalken neler çektiğimi biliyosun adam ettim işte yavaş yavaş motoru. Yürüyenine kendim dokunmam zaten servisteki elaman yakın arkadaşım gerekli şeyleri yapıyoruz. En son arka motor kapağını söktük adını unuttum orda bişi vardı onu tornalattık daha rahat dönüyo mesela gazı verince farkı anlatabiliyosun. Karbratör hava filtresi içindeki hortumları tıkanma olucak herşeyin bakımını yapıcaz işte =) silindir flan değiştirmicem orjinal malzeme kullanıyoruz abi :D:D

Motosikleti

Hüseyin orjinalken neler çektiğimi biliyosun adam ettim işte yavaş yavaş motoru. Yürüyenine kendim dokunmam zaten servisteki elaman yakın arkadaşım gerekli şeyleri yapıyoruz. En son arka motor kapağını söktük adını unuttum orda bişi vardı onu tornalattık daha rahat dönüyo mesela gazı verince farkı anlatabiliyosun. Karbratör hava filtresi içindeki hortumları tıkanma olucak herşeyin bakımını yapıcaz işte =) silindir flan değiştirmicem orjinal malzeme kullanıyoruz abi :D:D
    Heryeri orjinal olsa nolur? Neyse yinede çok abartmada toplamayalım parçaları ordan burdan. Ben şahsen orjinallikten yanayım. En ufak birşey yapmam motor aksamına.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Heryeri orjinal olsa nolur? Neyse yinede çok abartmada toplamayalım parçaları ordan burdan. Ben şahsen orjinallikten yanayım. En ufak birşey yapmam motor aksamına.
    Abi ne biliyim mondial oyuncak gibi geliyor zaten dandik parçaları değiştirdiğim parçalar bile daha sağlam. Honda suzuki japon mevzuları olsa bende orjinallikten yanayım

Motosikleti

Abi ne biliyim mondial oyuncak gibi geliyor zaten dandik parçaları değiştirdiğim parçalar bile daha sağlam. Honda suzuki japon mevzuları olsa bende orjinallikten yanayım
    Ya güzel bakarsan sorunsuz binersin. Ben o yüzden diyorum sana. Performansından ne şikayetin var. Ya daha kötü olursa diye söylüyorum. Yoksa motor senin zevk senin. Bilmem anlatabildim mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler