Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mobilet :)
    bu sene daha bi almak istiyorum istanbula da gittik ya şimdi edirneye geldiğide hele de yazın duramam çok yerimde havsaya gidip gelmeyi de seven bi insanım her gece giderim diyorum zaten yaz tatilinde edirneye dönerken motor olmasa bile kask alıp gelicem burda çalışır alırız sonra

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı catchme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sene daha bi almak istiyorum istanbula da gittik ya şimdi edirneye geldiğide hele de yazın duramam çok yerimde havsaya gidip gelmeyi de seven bi insanım her gece giderim diyorum zaten yaz tatilinde edirneye dönerken motor olmasa bile kask alıp gelicem burda çalışır alırız sonra
    Hayırlısı.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

*/ AHm3T /* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    İzlenimlerim;
    2007 model, 2009 - Ağustos çıkışlı, noter masraflarıyla beraber 1100 liraya satın aldım.
    Motoru Cuma günü(5 Kasım) aldım getirdim İçerenköyden Fatihe(bilen bilir mesafeyi).

- Motor 97 kilogram, gerçekten çok ağır. Park ederken zorlanıyorum.
    - Km. sayacının ve hız göstergesinin işlemediğini gördüm. Telini hallettircem bi ara.
    - Ayak marşında problem var yada ben yapamıyorum. Onada baktırcam.
    - Tekerler zayıf, yağmurda jilet gibi kayar bunlar.
    - Manevra kabiliyeti zayıf, benim köyde puch var (google a yazarak bakabilirsiniz-Hero Puch), mükemmel manevra kabiliyeti var, ayaklar yanda oldugu için birazda. ZN'yi kullanırken düşmekten korkuyorum ciddi biçimde..
    + Çalışması ilk gün biraz problemli oldu, sanırım soğuktan. Daha sonraki günler yani bugüne kadar aynı soğuk havada en geç 2. marşta aldı.
    + Ehliyetim yok, e-5 te ölüm gibiydi valla kapattım geldim, Harem arabalı vapurdan Sirkeciye geçtim sonrası kolaydı. (Aşağıda vapurdan resim var)
    + Gelene kadar hiçbir problem çıkarmadı, sesi gayet temiz çıkıyodu. Hani extra bi ses duymadım öyle söyliyim. Pek anladığım söylenemez, zamanla inşallah.
    + Frenler çok iyi maşallah. İlk gün önüme bi çocuk zıpladı, ikisine birden bastım, zıp diye durdu maşallah.
    + Çekişi mükemmel. 2 kişi yokuşlarda mükemmel performans sergiliyor, bu yönden takdire şayan. İzlenimlerim devam edecek, problemim olursa yanıtlarınızı beklerim...
    + Genel olarak beklentilerimi karşıladı, gayet beğendim motoru. Sorunlarını da hallettikten sonra ver elini İstanbul..
    + Fotoları ekliyorum yorumları bekliyorum. Maşallah demeyi unutmayalım

plectrum bunu beğendi.
    Motosiklet aşktır !
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan, yarın olmaz. !

Motosikleti
    hayırlısı olsun ahmet kaç km de aldın motoru ? resimler çok güzel olmuş.kazasız günlerde kullanırsın inş.Tekerlekler için michelin yada metzeller lastikler var diye biliyorum okudğum kadarıyla yol tutuşu daha iyi oluyormuş onlardan almanı tavsiye ederim

musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci
    arkadaşlar daha önce cevap verildimi bilmiyorum ama bu motorda hız ve km göstergesi fazla göstermesi sorununu nasıl çözeriz
    gümüşhane....

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı musakka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar daha önce cevap verildimi bilmiyorum ama bu motorda hız ve km göstergesi fazla göstermesi sorununu nasıl çözeriz
    çözümü yok malesef. %15 lik bir fazlalık var. önlemenin imkanı yok. km yi çeviren tekerin orada bir çark var. o çarkı standart takıyor bu çinliler. büyük tekerdede bizdede aynı çeviriyor km sayacı. bizimkiler küçük teker olduğu için daha fazla çevirme oluyor. yapacak bi şey yok.

Motosikleti
    ilginç valla bu adamlar görmüyolarmı üretirken sorun olduğunu km umrumda değilde hız göstergesi rahatsız ediyo beni
    gümüşhane....

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Hocam benzin göstergesi de arızalı bende galiba ya. Fullüyorum, kullanıyorum, yarıdan bi kademe aşağı iniyor ibre (mantıklı olarak 11-12 lira benzin alması gerekiyor) ve gidiyorum fullüyorum 6 lira tutuyor. Sizdede böyle bişey varmı? Km. sayacı çalışmadıgından ne kadar gittiğini bilemiyorum. Yaptırınca bakıcam artık.
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti
    evet benzin göstergeside sıkıntılı ama alışıyosun fulledikten sonra çabuk iniyo kırmızıya kadar ve ordayken bayagı daha gidiyo yani acele etme tekrar doldurmak için..
    gümüşhane....

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    hocam çok yakıyo sandım bende. kitapçıkta kırmızıdayken 1,5 litre benzin kalmıstır diyor. depo zaten 4 litre.
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti
    göstergeye bağlı kalma deponu fulle 140-160 km arası yol yapıyosan normal yakıyo demektir.
    gümüşhane....

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    merhaba çoook uzun zamandır yazmıyorum . benzin sorunun çözmek istiyorsan kçük pet şişeye 0.35 ml olan benzin alırken doldur.motorun koltuğun altında arkada tarafında yani akü tarafı değil öbür tarafı orada bir siyah kapak var onu açıp içine koyarsan orası senin yedek depon olur. bu motorları yapan mühendisler önceden oraya akü koymuşlar ama biraz açıkta kalıyor su felan çarpıyor ondan koltuk içine almışlar. neyse işine yarar sanırım

Motosikleti
    Alıntı */ AHm3T /* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzlenimlerim;
    2007 model, 2009 - Ağustos çıkışlı, noter masraflarıyla beraber 1100 liraya satın aldım.
    Motoru Cuma günü(5 Kasım) aldım getirdim İçerenköyden Fatihe(bilen bilir mesafeyi).

- Motor 97 kilogram, gerçekten çok ağır. Park ederken zorlanıyorum.
    - Km. sayacının ve hız göstergesinin işlemediğini gördüm. Telini hallettircem bi ara.
    - Ayak marşında problem var yada ben yapamıyorum. Onada baktırcam.
    - Tekerler zayıf, yağmurda jilet gibi kayar bunlar.
    - Manevra kabiliyeti zayıf, benim köyde puch var (google a yazarak bakabilirsiniz-Hero Puch), mükemmel manevra kabiliyeti var, ayaklar yanda oldugu için birazda. ZN'yi kullanırken düşmekten korkuyorum ciddi biçimde..
    + Çalışması ilk gün biraz problemli oldu, sanırım soğuktan. Daha sonraki günler yani bugüne kadar aynı soğuk havada en geç 2. marşta aldı.
    + Ehliyetim yok, e-5 te ölüm gibiydi valla kapattım geldim, Harem arabalı vapurdan Sirkeciye geçtim sonrası kolaydı. (Aşağıda vapurdan resim var)
    + Gelene kadar hiçbir problem çıkarmadı, sesi gayet temiz çıkıyodu. Hani extra bi ses duymadım öyle söyliyim. Pek anladığım söylenemez, zamanla inşallah.
    + Frenler çok iyi maşallah. İlk gün önüme bi çocuk zıpladı, ikisine birden bastım, zıp diye durdu maşallah.
    + Çekişi mükemmel. 2 kişi yokuşlarda mükemmel performans sergiliyor, bu yönden takdire şayan. İzlenimlerim devam edecek, problemim olursa yanıtlarınızı beklerim...
    + Genel olarak beklentilerimi karşıladı, gayet beğendim motoru. Sorunlarını da hallettikten sonra ver elini İstanbul..
    + Fotoları ekliyorum yorumları bekliyorum. Maşallah demeyi unutmayalım
    Maşallah motorun çok temiz. Güle güle kullan arkadaşım. Çekişinden yakıtından bir sıkıntın olmaz. Ama lastiklere dikkat imkanın varsa pirelli michelin metzeller falan koy üstüne. Sonradan pişman olma. Kayarsa kontrol etmek zor olur zaten gidon açısı zayıf aman dikkat.

Arkadaşlar 2011 model Honda CBF 150 aldım. Kırmızı renkli. Bugün teslim alıcam inşallah.

Motosikleti
    Yamaha BW's 100
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah motorun çok temiz. Güle güle kullan arkadaşım. Çekişinden yakıtından bir sıkıntın olmaz. Ama lastiklere dikkat imkanın varsa pirelli michelin metzeller falan koy üstüne. Sonradan pişman olma. Kayarsa kontrol etmek zor olur zaten gidon açısı zayıf aman dikkat.

Arkadaşlar 2011 model Honda CBF 150 aldım. Kırmızı renkli. Bugün teslim alıcam inşallah.
    hocam hayırlı olsun, Honda iyidir, candır
    İzlenimlerini bekliyoruz.. Hani scooterdan commuter'e geçiş nasıl oldu, kolay mı kullanımı yoksa bizim ZN ye göre daha mı zor..
    Bi de ne kadara aldın ayıptır sorması, sıfır km mi?
    Motosiklet aşktır !

Motosikleti

hayırlı olsun güle güle kullan toprağım cbf sağlam motordur iyi de kaçar

Motosikleti
    hocam hayırlı olsun, Honda iyidir, candır
    İzlenimlerini bekliyoruz.. Hani scooterdan commuter'e geçiş nasıl oldu, kolay mı kullanımı yoksa bizim ZN ye göre daha mı zor..
    Bi de ne kadara aldın ayıptır sorması, sıfır km mi?
    Motor bizim scooterlardan biraz ağır ama çok dengeli. Kaçıncı vitesde olduğunu unutmadığın sürece süper motor. 0 km aldım motoru. Daha çok taze. Kilitledim örttüm yatıyor şimdi kapının önünde. Çok memnunum allah yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah.

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

Alıntı catchme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullan toprağım cbf sağlam motordur iyi de kaçar
    Çok sağol. İyi ya çok güzel gidiyor yolda. Çok kaçıramadık rodajda ama duruşu kalkışı şahane.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Alıntı musakka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZNU larda kaldırıldı o sorun Onların göstergeyi taksan düzelceğini sanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Oooo Hüseyin kardeşim hayırlı olur inşallah çok istedin allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin =)
    [B]İnsan paranın sahtesini yapar, parada İNSANIN ! [/B]

Motosikleti
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Oooo Hüseyin kardeşim hayırlı olur inşallah çok istedin allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin =)
    Eyvallah sağolasın Gökhan'ım. Yaptık işte bişeyler.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Hocam benzin göstergesi de arızalı bende galiba ya. Fullüyorum, kullanıyorum, yarıdan bi kademe aşağı iniyor ibre (mantıklı olarak 11-12 lira benzin alması gerekiyor) ve gidiyorum fullüyorum 6 lira tutuyor. Sizdede böyle bişey varmı? Km. sayacı çalışmadıgından ne kadar gittiğini bilemiyorum. Yaptırınca bakıcam artık.
    Aklım almadı Fulluyosun 6 TL tutuyor ? boşkenmi fulluyosunda 6 tl tutuyor. Benzin şamdıraları arızalı oluyo genelde garntisi duruyosa değiştirtebilirsin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Eyvallah sağolasın Gökhan'ım. Yaptık işte bişeyler.
    Sevindim adına honda iyidir yazın uzun turlar yaparsın artık =)
    [B]İnsan paranın sahtesini yapar, parada İNSANIN ! [/B]

Motosikleti
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevindim adına honda iyidir yazın uzun turlar yaparsın artık =)
    Akçay'a gelicem uyar mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler