Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    [QUOTE=wertygo;2435873]
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren sorununla ilgili şöyle anlatmaya çalışayım. Arka tekerleğin sol tarafında yaylı bir mekanizma göreceksin. Ucunda döndürebilecğin türden birşey takılı olacak. Korkma tut elinle çevir sağa doğru 2-3 tur yeticektir sanırım. Diğer sorun ile ilgili bir bilgim yok. Ben asya kullanıyorum gayet memnunum.[/QUOTE

bahsettiğin yeri biliyorum.. çevirmek için anahtar lazım gibime geldi. hiç elleşmemiştim. yarın elimle bir deneyeyim. olur heralde.. teşekkürler..
    evet anahtar gerekli. el ile çevirebilmek için gazoz kapagını bile açabilen parmaklara sahip olmak gerek.

mondial znu'yu çıkardı o clasic görüntüden sıyrıldı. asya konseptini bozmadı. zn nin renklisi oldu bence süperde oldu. çok hoşlar. güle güle kullanın. motordan gacur gucur ses geliyor demişsin o motor yaylandıkça amortisörden geliyor olabilirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Sym Joymax 250i
    amortisörlerden de geliyor olabilir. büyük ihtimal öyledir. tamirden pek anlamadığım için servise götüreyim diyorum. servis bursanın başka bir ilçesinde. bu frenlerle tövbe gitmem. servis değilde en yakın motorsiklet tamircisine gitmem daha mantıklı galiba.. bu arada arka frenlere baktım. elim giriyor ama çeviremiyorum. hem acemiyim, hem motoru tamir edecek kadar anlamıyorum. tamirciye gitmem daha mantıklı değil mi?

bu arada mondialin ikinci elini aldım. 2 aylık bir motor. yaylanma sonucu çıkan sesleri sahibine sorduğumda orta sehpanın yuvarlak plastiği alt kısma değiyor.sen yaylandığında oradan ses geliyor. teması azaltmak için kumaş ya da bant sarabilirsin demişti. siz niye yapmadınız demek aklıma hiç gelmedi. :(

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı wertygo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisörlerden de geliyor olabilir. büyük ihtimal öyledir. tamirden pek anlamadığım için servise götüreyim diyorum. servis bursanın başka bir ilçesinde. bu frenlerle tövbe gitmem. servis değilde en yakın motorsiklet tamircisine gitmem daha mantıklı galiba.. bu arada arka frenlere baktım. elim giriyor ama çeviremiyorum. hem acemiyim, hem motoru tamir edecek kadar anlamıyorum. tamirciye gitmem daha mantıklı değil mi?

bu arada mondialin ikinci elini aldım. 2 aylık bir motor. yaylanma sonucu çıkan sesleri sahibine sorduğumda orta sehpanın yuvarlak plastiği alt kısma değiyor.sen yaylandığında oradan ses geliyor. teması azaltmak için kumaş ya da bant sarabilirsin demişti. siz niye yapmadınız demek aklıma hiç gelmedi. :(
    arka freni sıkmak için düz anahtar olmuyor. çok zor. uzun bijon anahtarı gibi olan anahtar rahat giriyor oraya. dediğin gibi bisiklet tamircisine git söyle 2 sn de halleder o. servislik bir durum yok.

şu tarif ettiğin yeri inan hiç ama hiç anlamadım. olduğun yerde bir ön freni sıkıp motoru yaylandırıp sese odaklanırmısın. arka, ön yada ortadan gelir. arka ve ön ise benim dediğim gibi amortisördür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Orta sehpayı elinle aşağı yukarı salla. Eğer ses oradan geliyorsa yağla düzelir. Ama yayı çok gevşekse o sesi kessen bile sehpa sallandığında yukarı çarpıp çarpma sesi yapabilir. Eğer öyle olursa sehpa yayını değiştir, her iki sesten de kurtulursun.

turka_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alma. Sorunlu diyorlar. Başka bir markaya yönel kymco falan düşünmez misin? Dayanıklı ve kaliteli motorlar. Eğer illaki mondial diyorsan mash düşünebilirsin. Kanuni merlin veya ronny'de olabilir. Ama şuan için znu'yu düşünme. Gökhan arkadaşımızın epey canı yandı seninde yanmasın.
    hocam kymco motorda bu modelden varmı ben mondıalın m sını sevem bılıorumda normalde hanı geçmiş sayfalarda motoru cok ovmüşler diye almak ıstedım ve klasık özgür havası benı cezbetti.kymco nun sıtesınde direksıyonu ve yapısı boyle olan bır motor bulamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

hocam znu tarzı bulamadım en yakını like 125 ve 200i modellerı oda plaka dahil 4.650 liraya gelıyor çok pahalı kardeşim :(

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı turka_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kymco motorda bu modelden varmı ben mondıalın m sını sevem bılıorumda normalde hanı geçmiş sayfalarda motoru cok ovmüşler diye almak ıstedım ve klasık özgür havası benı cezbetti.kymco nun sıtesınde direksıyonu ve yapısı boyle olan bır motor bulamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

hocam znu tarzı bulamadım en yakını like 125 ve 200i modellerı oda plaka dahil 4.650 liraya gelıyor çok pahalı kardeşim :(
    mondial iyice yoldan çıktı. neredeyse honda ve yamaha ile kapışcak. mondinin birinci tercih sebebi ucuzluğu, ikincisi ise yedek parçanın bol ve ucuz oluşu idi.
    mondinin mash modeline baktım. senin dediğin gibi kymco super 8 modeli var ona benziyor. kullanıcıların memnun olduklarını okumuştum bi ara. 2500 liste fiyatı var. bide üstüne plaka. hayatta verilmez o para. o parayı 30binde bi activaya verirsin mash gibi 2 tane daha motoru gömersin.

bu motorlar gerçekten çok keyifli ve hoş motorlardır. ikinci ellere yönelmeni tavsiye ederim. hem çok fazla zararın olmaz. bizim motorların hakkı sıfırı 1500-1800 aralığı. ikinci eldede temizliğine göre 1000-1200 aralığı. sahibindene bak bi sürü ilan var. git bak incele gerekirse servise götür neyi var neyi yok söyler servis sana.

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial iyice yoldan çıktı. neredeyse honda ve yamaha ile kapışcak. mondinin birinci tercih sebebi ucuzluğu, ikincisi ise yedek parçanın bol ve ucuz oluşu idi.
    mondinin mash modeline baktım. senin dediğin gibi kymco super 8 modeli var ona benziyor. kullanıcıların memnun olduklarını okumuştum bi ara. 2500 liste fiyatı var. bide üstüne plaka. hayatta verilmez o para. o parayı 30binde bi activaya verirsin mash gibi 2 tane daha motoru gömersin.

bu motorlar gerçekten çok keyifli ve hoş motorlardır. ikinci ellere yönelmeni tavsiye ederim. hem çok fazla zararın olmaz. bizim motorların hakkı sıfırı 1500-1800 aralığı. ikinci eldede temizliğine göre 1000-1200 aralığı. sahibindene bak bi sürü ilan var. git bak incele gerekirse servise götür neyi var neyi yok söyler servis sana.
    mondının mash modelını bana dırek servıstekı usta tavsıye ettı.ama ben znu nun goruntusunu cok begenıyorum motora ıyı bakar ve temız kullanırım.plaka dahil 2450 lira fıyat verdıler peşin znu için.sizce fıyatı nasıl?birde znu dakı gökhan arkadasımızın dedıgı problemden sendemı sıkayetcısın?2.elde kımse alma dıyor ne yapacam bılmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

http://www.asyamotor.com.tr/content/view/47/56/ hocam bırde bu motor var renklerı nebıcım ya :D kırmızı beyaz belkı iş görür bu nasıl sence 2.365 satıs fıyatı dıyor plaka harıc

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    mondının mash modelını bana dırek servıstekı usta tavsıye ettı.ama ben znu nun goruntusunu cok begenıyorum motora ıyı bakar ve temız kullanırım.plaka dahil 2450 lira fıyat verdıler peşin znu için.sizce fıyatı nasıl?birde znu dakı gökhan arkadasımızın dedıgı problemden sendemı sıkayetcısın?2.elde kımse alma dıyor ne yapacam bılmıyorum.

http://www.asyamotor.com.tr/content/view/47/56/ hocam bırde bu motor var renklerı nebıcım ya :D kırmızı beyaz belkı iş görür bu nasıl sence 2.365 satıs fıyatı dıyor plaka harıc
    Mash bencede güzel olmuş fakat fiyat biraz uçuk. Mondial'e o para verilir mi tartışılır. 2.el alma diyen kim? Ben 2.el aldım. Hiçbir problem yaşamadım. Gözünü kapatıp alırsan kaybeden sen olursun. Alıcaksın ustana götüreceksin yada anlıyorsan biniceksin görüceksin. 2.el her zaman avantajlıdır. Piyasada tonla motor var. Yinede 0km znu diyorsan. Onu alacağına asya al daha iyi. Beyaz renk çok şık az önce inceledim bir cafenin önünde. Ben beğendim. Krem renk koltuk döşemesiyle çok uyumlu olmuş. Düşün derim.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Mash bencede güzel olmuş fakat fiyat biraz uçuk. Mondial'e o para verilir mi tartışılır. 2.el alma diyen kim? Ben 2.el aldım. Hiçbir problem yaşamadım. Gözünü kapatıp alırsan kaybeden sen olursun. Alıcaksın ustana götüreceksin yada anlıyorsan biniceksin görüceksin. 2.el her zaman avantajlıdır. Piyasada tonla motor var. Yinede 0km znu diyorsan. Onu alacağına asya al daha iyi. Beyaz renk çok şık az önce inceledim bir cafenin önünde. Ben beğendim. Krem renk koltuk döşemesiyle çok uyumlu olmuş. Düşün derim.
    hocam bıldıgınız temız mondıal fakat kırmızı fılan acık renk değilde sıyah renkte 2.el mondıal var mı? yada asyanın bılındık bır sıkayetı.

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:09 ----------

benim motorum asya 125t. bende ayaklık sorunu yok. ikinci el aldım. 1 seneyi geçkindir bende motor. 1200'e almıştım bin km deydi. şimdi 13bin'e dayandı. neyse zevk meselesi tabi.
    bana 2500 ler yüksek rakamlarmış gibi geliyor. bu motorlara bu kadar para verilmez. benim görüşüm bu. o paraya alınabilecek bir sürü japon var ikinci el. ustana fazla güvenme. seni gaza getirmesin.

ikinci el işi biraz şans işidir. motor mis gibidir ama eleman apaçi gibi kullanmış motoru çok yormuştur. kaporta kötüdür ama motor iyidir. mutlaka ıvırı zıvırı çıkar. falan filan işte. zn elinde bulunan bayiler vardır mutlaka ben bizim burada(istanbul anadolu yakası) görüyorum. geçen sene satış fiyatı 1600 müydü yoksa 1800 mü tam hatırlayamıyorum yine o fiyata alınır gibime geliyor.kaldıki 2500 nerede.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    arkadaşlar hiç yenı model znu kullanıcısından bilgi alamadım.Gökhan kardeşim yanlıs anlama sana ınanıyorum ve hatta boyle bır sorunla karsılastıgın ıcın cok üzüldüm .yenı znu kullanan baska arkadaslardan bu sıkayetı aldınız mı? ve bu sıkayet dısında baska bır sorun var mı? motora zaman gelecek suan plaka dahıl 2450 peşin fiyat nasıl arkadaslar zamn gelemden kararımı vermek ıstıyorum.
    bak dostum geçen mondiallede görüştüm burda znu kullanan arkında motorunu sürdüm benim kadar olmasada 2. kişide raht edilmiyor amortisorler pert 0 aldığın motora amort değiştirdikten sonra nerde orjinallik ? ZNU kesinlikle alınacak bi motor değil kafama vuruyorum şekline kandık mash varken.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

dostum o sorun ben motoru aldım 8km de iken yaptı ayaklık yere yakın farkında olmadan vurmustur dönerken yada kasisten geçerken ve o ayaklıktaki takoz (lastik) hasar görüyo hatta bende o plastiğin demiri bile erimişti beni dinle acil bi durum o sürte sürte o demir erirse sahet eski znemde olmuştu ayaklık değiştirmek zorunda kaldım motoru aldığım ilk gün o plastik koptuğu için bi bakkaldan poşet alıp düğüm atmıştım. Motor esneyince en çok gıcırtıyı o demir yapar. diğer sesler çok kulak zorlamaz normal sesler amort esniyo sonuçta

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Eh be kendi kendini yaktın. Kederli olursun sen bu motorla uğraşırken. Ayaklığı komple söksen şaseden gerekirse kaynaklı yerden al onu aşağı. En azından kafan rahat eder. Gezersin rahat rahat. Yan ayaklık idare eder seni.

Bak amortisör sıkıntılıymış o zaman. Egzoz aynı çünkü değişen bişey yok mekanik aksamda. Amortisör değişinde egzoz sürtünmeside çözülür o zaman.
    Bu gun gittim edremitteki mondial servisine kontrol ettiler motoru rapor ttutular rapora yazmışlar işte motora acil ön ve arka amortisor takımı istiyoruz. abi kontrol edişi görsen motoru arkaya bastıırdılar dediler çok yumsak bişi demedim sustum değişsin amortisor bakalım düzelmesse fabrikayla görüşücem. bi arada fabrika aradı bi yer söyledi git göster diye parça sipraşi vermiştik 1 gün geçti bakalımm yarın gelebilir parça takıldıktan sonra durum ne olucak egsoz duzelsin ayaklığı kestirmeye bile rağzıyım artık
    [B]İnsan paranın sahtesini yapar, parada İNSANIN ! [/B]

Motosikleti
    Alıntı GokhanGvn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gun gittim edremitteki mondial servisine kontrol ettiler motoru rapor ttutular rapora yazmışlar işte motora acil ön ve arka amortisor takımı istiyoruz. abi kontrol edişi görsen motoru arkaya bastıırdılar dediler çok yumsak bişi demedim sustum değişsin amortisor bakalım düzelmesse fabrikayla görüşücem. bi arada fabrika aradı bi yer söyledi git göster diye parça sipraşi vermiştik 1 gün geçti bakalımm yarın gelebilir parça takıldıktan sonra durum ne olucak egsoz duzelsin ayaklığı kestirmeye bile rağzıyım artık.
    Hadi hayırlısı bakalım. İnşallah düzelir. Aynen dediğin gibi gerekirse kestir orta sehpayı. Yan ayaklıkla idare edersin. Bende benimkini satabilirim bu ara. Öyle bir düşüncem var. İsteyende var. Kışa girmeden verebilirim. Zaten kullanamıycam üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Yaza doğru da sınavlardan sonra Cbr125 veya Ybr 125 istiyorum. Bakalım kısmet.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Hadi hayırlısı bakalım. İnşallah düzelir. Aynen dediğin gibi gerekirse kestir orta sehpayı. Yan ayaklıkla idare edersin. Bende benimkini satabilirim bu ara. Öyle bir düşüncem var. İsteyende var. Kışa girmeden verebilirim. Zaten kullanamıycam üniversite sınavlarına hazırlanıyorum. Yaza doğru da sınavlardan sonra Cbr125 veya Ybr 125 istiyorum. Bakalım kısmet.
    kısın motor sürmek resmen işkence geçtiğimiz kış dönemi tam kışı görmesekte abi 6 kat giyindiğimi biliyorum bu sadece soğuktan korunma ellerimde eldiven olduğu halde donuyordum böyle kaskın ufakcık yerinden hava geliyor üşüyorum kapıyorum buhar yapıyo yerler ıslak kaygan tehlikeli kışın motor sürmek ya çılgınlık yada cesaret bende ikiside varı o ayrı kazada yaptık kaydıkta örnek almayın beni yne nese sapmasın konu :D
    Parçalar gelsin bakalım ne olucak

Motosikleti
    kısın motor sürmek resmen işkence geçtiğimiz kış dönemi tam kışı görmesekte abi 6 kat giyindiğimi biliyorum bu sadece soğuktan korunma ellerimde eldiven olduğu halde donuyordum böyle kaskın ufakcık yerinden hava geliyor üşüyorum kapıyorum buhar yapıyo yerler ıslak kaygan tehlikeli kışın motor sürmek ya çılgınlık yada cesaret bende ikiside varı o ayrı kazada yaptık kaydıkta örnek almayın beni yne nese sapmasın konu :D
    Parçalar gelsin bakalım ne olucak
    İnşallah düzelirde kurtulursun. Yaza eğer denk gelirse görmeye gelicem motorunu.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    arkadaşlar herkese selamlar ya ben motordan hic anlamam hatta motor sevmezdim tehlikeli diye ama şu 125zn ve as 125 nostalji modellerini gorunce adeta vuruldum :-) ama işte bu modeller sadece cin malı motorsiklet markalarında var bu yuzden almaktan cok cekiniyorum çunku çin malı almayın die forumlarda bas bas bagırıyorlar ama ben bu modeli cok sevdim motorsikletten hc anlamam ve ikinci el almayı dusunuyorum alırken basta nelere dikkat etmeliyim 2. el piyasası nedir en duşuk kac model onerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    Alıntı hussain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar ya ben motordan hic anlamam hatta motor sevmezdim tehlikeli diye ama şu 125zn ve as 125 nostalji modellerini gorunce adeta vuruldum :-) ama işte bu modeller sadece cin malı motorsiklet markalarında var bu yuzden almaktan cok cekiniyorum çunku çin malı almayın die forumlarda bas bas bagırıyorlar ama ben bu modeli cok sevdim motorsikletten hc anlamam ve ikinci el almayı dusunuyorum alırken basta nelere dikkat etmeliyim 2. el piyasası nedir en duşuk kac model onerirsiniz yardımlarınızı bekliyorum
    Motordan hiç anlamıyorsan mikroskopla baksanda bir işe yaramayacaktır. Alıp ustana götüreceksin. Sende kendi gözüne hitap ediyorsa temiz duruyor diyebiliyorsan alırsın. Piyasayı sahibinden.com'dan araştır. Fiyatlar değişken.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Syn022 Bayram bitti geldim tekrardan herkezin bayramını kutlarım burdann=) Aradım bu gun yine mondiali parçayı hatırlattım kargoya verdiler bu gun c.tesi veya p.tesi takıcaklar işte bide koltugun fermuarının yırttık olup yapmadıklarını ve motorun çizik geldiğinide söyledim öyle bişiki herseyi geçtim şuan ayaklık yere sürtmesin egsoz vurmasn baska bişi istemiyorum gerçekten..
    Ayrıyetten Dün yani bayramın son günü Burhaniye Örenden - Ayvalık sarımsaklı cunda seytan sofrası turu yaptım çook güzeldi gerçekten yollar mükemmeldi motor 900 km geldi en fazla 90 yaptı uzun yolda yanımdaki zn 120 gösteriyodu o ayrı:D 15 liraya gittim geldim 120 km süperdi pazarda altınoluk dusunuyorum ya kimse yok burda sadece artcımla gidip geliyorum heryere ist geliyim toplanalım artk =)

Motosikleti
    Syn022 Bayram bitti geldim tekrardan herkezin bayramını kutlarım burdann=) Aradım bu gun yine mondiali parçayı hatırlattım kargoya verdiler bu gun c.tesi veya p.tesi takıcaklar işte bide koltugun fermuarının yırttık olup yapmadıklarını ve motorun çizik geldiğinide söyledim öyle bişiki herseyi geçtim şuan ayaklık yere sürtmesin egsoz vurmasn baska bişi istemiyorum gerçekten..
    Ayrıyetten Dün yani bayramın son günü Burhaniye Örenden - Ayvalık sarımsaklı cunda seytan sofrası turu yaptım çook güzeldi gerçekten yollar mükemmeldi motor 900 km geldi en fazla 90 yaptı uzun yolda yanımdaki zn 120 gösteriyodu o ayrı:D 15 liraya gittim geldim 120 km süperdi pazarda altınoluk dusunuyorum ya kimse yok burda sadece artcımla gidip geliyorum heryere ist geliyim toplanalım artk =)
    Haftaya akçay'a geliyorum. Görüşebiliriz aslında. Numaranı bırak bana. Arayayım seni hem görelim şu motoru. Ufak bir gezinti yaparız seninle. Olmaz mı? İstersen servise gider kavga bile çıkartırız problem değil yeterki yapsınlar şu motoru

Motosikleti
    Mondial 125 ZN (znu)
    Haftaya akçay'a geliyorum. Görüşebiliriz aslında. Numaranı bırak bana. Arayayım seni hem görelim şu motoru. Ufak bir gezinti yaparız seninle. Olmaz mı? İstersen servise gider kavga bile çıkartırız problem değil yeterki yapsınlar şu motoru
    Msjdan attımm dönüşüme denk geldi ama olsun hayırlısı bakalım yarın veya ertesi gün veridğim parçalar gelicek takıcaklar inş gel senlede bi altınoluk turu yaparız =)

Motosikleti

Msjdan attımm dönüşüme denk geldi ama olsun hayırlısı bakalım yarın veya ertesi gün veridğim parçalar gelicek takıcaklar inş gel senlede bi altınoluk turu yaparız =)
    Hiç problem yok Benim dedeyi bayramlık ziyarete gidicem. Uyarsa görüşürüz. Bana heryer uyar. Alışığım motora zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler