Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı ahmetant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın elronds;
    Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum sanırım sizin daha önce bu konuda bir araştırmanız olmuştu ,ben en son safhaya geldim yaklaşık bir hafta içinde alıcam motoru ancak yine bir kararsızlık yaşıyorum şimdi ya
    toplamda 1800 Tl'ye sıfır 125 Zn yada
    toplamda 1600 Tl'ye 2005 model ancak henüz 2000 km.de temiz 150 Zat alıcam sizce hangisini almalıyım?
    Diğer arkadaşlarında fikirlerini bekliyorum.
    @ahmetant merhaba.
    doğrudur araştırdım halen de araştırıyorum, ama şunu söyleyim bizim motorun sağlamlığı 150 zat ta yok, birazdaha konforlu geniş koltuğu sayesinde, ama güç olarak uçmasını beklememek lazım. ben birde 125 zn yi istabul içinde sürüyorum bir sıkıntısını görmedim sadece bazen yavas kalıyor otobanda birde hep 2 kişiyiz.150 zatla ufak arızaları gidermek zormuş, hani bizimkinin motorunu açmak kolay ama zat bilmem nerelerini açıyormuşsun basit bir buji değişimi için bile. ben 150 cclik motor taktıracağım ama birazdaha araştırıyorum. en azıdan ivmesi daha iyi olur. sıfır alsan zaten zat 3000 tl ikinci eli büyük risk, 1600 tl lik moturu almadan önce iyi bir servise götür gerekirse bi 20-30 lira at servise ama adamlar iyi baksınlar sağına soluna. Birde zatların kasası ccne göre büyük olduğu söyleniyor. ama kullanan arkadaşlar genelde memnun. benim sana tavsiyem 125 zn alman konusunda olur neden dersen keyifli bir motor, hızı sevmiyorsan rahat rahat idare eder. yine nerden baksan 100-110 gibi basıyor, hemde 2 yıl garantili olmuş olur, karar senin edindiğim bilgiler bunlar.
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    182 boyum var benim ayağıma çarpmıyor bir tek arkama 190cm boyundaki arkadasım binince Direksiyona deyiyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:37 ----------

Alıntı doancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldım bugün garaja koydum kendim yapmaya karar verdim bakalım yarın başlayacağım işlemlere inş.
    hadi hayırlı olsun biraz araştırma yap bu sitede evraklar konusunda yarın başlarsın işlemlere...
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    182 boyum var benim ayağıma çarpmıyor bir tek arkama 190cm boyundaki arkadasım binince Direksiyona deyiyor
    arada sırada geliyorsun bi taşı gediğine koyup gidiyorsun ama sürekli takılmıyorsun buraya, senin motor kç kmde?
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    [QUOTE=elronds;2069666]@ahmetant merhaba.
    doğrudur araştırdım halen de araştırıyorum, ama şunu söyleyim bizim motorun sağlamlığı 150 zat ta yok, birazdaha konforlu geniş koltuğu sayesinde, ama güç olarak uçmasını beklememek lazım. ben birde 125 zn yi istabul içinde sürüyorum bir sıkıntısını görmedim sadece bazen yavas kalıyor otobanda birde hep 2 kişiyiz.150 zatla ufak arızaları gidermek zormuş, hani bizimkinin motorunu açmak kolay ama zat bilmem nerelerini açıyormuşsun basit bir buji değişimi için bile. ben 150 cclik motor taktıracağım ama birazdaha araştırıyorum. en azıdan ivmesi daha iyi olur. sıfır alsan zaten zat 3000 tl ikinci eli büyük risk, 1600 tl lik moturu almadan önce iyi bir servise götür gerekirse bi 20-30 lira at servise ama adamlar iyi baksınlar sağına soluna. Birde zatların kasası ccne göre büyük olduğu söyleniyor. ama kullanan arkadaşlar genelde memnun. benim sana tavsiyem 125 zn alman konusunda olur neden dersen keyifli bir motor, hızı sevmiyorsan rahat rahat idare eder. yine nerden baksan 100-110 gibi basıyor, hemde 2 yıl garantili olmuş olur, karar senin edindiğim bilgiler bunlar.
    [COLOR="Silver"]

Ben kesinlikle hızı sevmiyorum genelde şehir içi kullanım için düşünüyorum zaten zn125.in görüntüsü çok hoşuma gidiyor ama ben arasıra hafta sonları şöyle sahilden 150-200 km dolaşa dolaşa gideyim ufak gezilere çıkayım filan istiyorum genelde de tek kullanıcam motoru.İkinci el benim içinde çok sıkıntı aslında ikinci el malzemeyi genelde pek içime sindiremem o yüzden hep beğendiğim modellerin alt modelini sıfır almışımdır.Yanlız söz ettiğim motor sıfır ayarındaydı gerçi oda sabah satılmış 1500 Tl.ye o yüzden ben yine Zn alıcam galiba.Bilgiler için sağol,sanırım sizin başınızı daha çok ağrıtırım ben

Motosikleti
    125 Zn
    [QUOTE=ahmetant;2069735]
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ahmetant merhaba.
    [COLOR="Silver"]

Ben kesinlikle hızı sevmiyorum genelde şehir içi kullanım için düşünüyorum zaten zn125.in görüntüsü çok hoşuma gidiyor ama ben arasıra hafta sonları şöyle sahilden 150-200 km dolaşa dolaşa gideyim ufak gezilere çıkayım filan istiyorum genelde de tek kullanıcam motoru.İkinci el benim içinde çok sıkıntı aslında ikinci el malzemeyi genelde pek içime sindiremem o yüzden hep beğendiğim modellerin alt modelini sıfır almışımdır.Yanlız söz ettiğim motor sıfır ayarındaydı gerçi oda sabah satılmış 1500 Tl.ye o yüzden ben yine Zn alıcam galiba.Bilgiler için sağol,sanırım sizin başınızı daha çok ağrıtırım ben

yok estf hocam ne demek aklınıza gelen soruları soruları sorabilirsiniz. zn de sıkıntı yaşamassınız. aynı gün içerisindeki gezi güzergahlarımı anlatayım
    merak ederseniz kmyi google dan hesaplayabilirsiniz. 2 kişiydik eşim ve ben birde gezi grubumuz vardı o gün

ikitelliden-etilere
    etilerden-4. levent bp
    levent- rumeli feneri
    Rumeli feneri- garipçe
    Garipçe-belgrat piknik
    belgrat-avcılar
    avcılar- fatih
    fatih- ikitelli
    motor banamısın demedi benzin ala ala yoruldum
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    xciting 250 i
    Anladım sanırım benim ihtiyacımı karşılayacak fazlasıyla ben çok sıkmam zaten motoru dediğim gibi çok sürat sevmiyorum ama bazen tabi insan hadi biraz daha git dediği oluyor altındaki motora.Motoru aldığım zaman;ilk yapılması gerekenlerle ilgili kısa bir bilgi daha istiyeceğim sizden.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ahmetant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın elronds;
    Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum sanırım sizin daha önce bu konuda bir araştırmanız olmuştu ,ben en son safhaya geldim yaklaşık bir hafta içinde alıcam motoru ancak yine bir kararsızlık yaşıyorum şimdi ya
    toplamda 1800 Tl'ye sıfır 125 Zn yada
    toplamda 1600 Tl'ye 2005 model ancak henüz 2000 km.de temiz 150 Zat alıcam sizce hangisini almalıyım?
    Diğer arkadaşlarında fikirlerini bekliyorum.
    Hocam bence boşver hiç uğraşma! Git biraz fazla ver gerekirse ufak tefek borç harç yap sıfır al! Bu benim görüşüm..

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    .........................................

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:56 ----------

walla gelince takıcam akrep egzoz manifolddan lastikler iyi ama tutuş yok duruma göre 2de metzeller lastik bide full bakım yaptırırsam yine yollar benimdir .... seviyorum motorumu yha

Motosikleti
    xciting 250 i
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence boşver hiç uğraşma! Git biraz fazla ver gerekirse ufak tefek borç harç yap sıfır al! Bu benim görüşüm..
    Öyle yapıcam zaten ben zat.ın ikinci elini düşünüyordum ama vazgeçtim sıfır zn alıcam büyük ihtimalle.teşekkür ederim fikrin için.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize selamlar.

ben dün 125zn almak için mondial bayisine gittim.
    daha önce hiç binmemiştim zn ye.
    boyum 175 kilo 80. bindim ve cok büyük bi hayal kırıklığı yaşadım.
    gidonu çevirince dizime çarpıyordu. genelde eşimle birlikte istanbul içi ulaşım için düşünüyordum motoru.
    beraber binince hiç rahat gelmedi, tek binincede sinek gibi kaldı altımda.
    cok dengesiz ve rahatsız geldi. bütün hayallerim yıkıldı ve cok mutsuz çıktım bayiden.

siz nasıl sığıyorsunuz bu motora? gidon gizlerinize çarpmıyor mu?
    hocam ben bugun denedim çarpma işini. imkanı yok değmiyor. öne de gittim ayağımı da kaldırdım yine değmiyor. sanırım gidonu sıkarken aşağıdayken sıkmışlar biraz kalkarsa sorun ortadan kalkar.

Motosikleti
    125 Zn
    arkadaş bende de A2 ehliyet yok malesef, B var. Benimde almam lazım, büyük ihtimalle 3 temmuzdaki motor sınavına bende giricem, daha kayıt yaptırmadım. Ancak ceza ile ilgili benim bilgimde 700TL. yetersiz ehliyet cezası olarak ücretlendirildiği. Yani az buz bişey değil. Ancak kullanan yine kullanıo buradaki bir çok arkadaşımız ve benim gibi geçen gün polis çevirmesi vardı hatta dün hemen usta bir manevrayla ara sokağa girerek kurtuldum ama her zaman bu kadar şanslı olurmuyum bilmiyorum. Bir çok arkadaşımın söylediği şeyse, Denizlide kaskını takıp sinyalini vereni durdurmuyormuş polisler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Arkadaşım en son vekalet verdiğin taktirde bayiiler aracı sokarak 200TL.ye yaptırıyordu. Bu açıdan Trafik müşavir büroları bu işle özel olarak uğraştığı için bu 200TL.nin içinde 30-40TL. kadar ücreti kendileri alıyorlardı. Bu açıdan normal fiyat 160-170 TL.ye geliyordu ortalama, oda dosya parası falan bazen alıyorlar bazen almıyorlar ek belge parası falan 5-10 TL. arada öle fark edio! Ancak en son zam geldiğini duydum ama oda 20 TL. falan bişeymiş bazı belge ücretleri olarak . Oda müşavirliğe hallettirsen kendin uğraşmayıp en fazla 220TL. tutması lazım bilemedin TAŞ çatlasın 250 TL. yanii 350 TL. çok fazla ve farklı bir fiyat benim bildiğimden!
    Ayrıca kendin uğraşma derim ben deli işi resmen, ve perişanlık! Ordan oraya Ordan oraya koşturur durursun, bu işi yapan müşavirliklere ver gitsin onlar halletsin sen git sadece imza at kurtul bu kadar hengameden ama verdiğin fiyat çok fazla, başka yerlerede sor bence ne kadar hallediosunuz die. Acaba kentler arası farklılıkmı oluyo diyorum ama sanmıyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:59 ----------

Buarada bütün arkadaşlar, geçen gün bahsi geçen arka çantasını aldım Kırmızı renk olan, bugün taktırdım çantamı elime geçti dün ÇOOK yakıştı aşık oldum resmen motoruma sis farlarıyla da mükemmel kombine oldu süPPer görünüo Resimlerini çekip en kısa sürede eklicem, hepinizin fikirlerini almak istiyorum
    Ancak internetten aldığım ön siperlik hem cam çıkmadı (plastikmiş) hemde bağlantı yerleri ve aparatları bakımından uyumlu olmadı:( ona çok canım sıkıldı..

Bana önerebileceğiniz Cam olan ve fiyat bakımından da uygun olup, ZNlere bağlantı noktaları ve aparatları bakımından uygun olan bi siperlik önerebilecek olan var mı?
    Cam siperlik kullanmanın denge bakımından faydalı olduğu söylenmişti önceki sayfalarda ancak çapraz rüzgarlarda da denge bozabiliomuş sanırım, kullanan arkadaşların hem bilgi bakımından hem de siperlik için öneri bakımından yardımlarına ihtiyacım var..
    çantanın fotolarını merakla bekliyorum

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben bugun denedim çarpma işini. imkanı yok değmiyor. öne de gittim ayağımı da kaldırdım yine değmiyor. sanırım gidonu sıkarken aşağıdayken sıkmışlar biraz kalkarsa sorun ortadan kalkar.
    Arkadaşlar ben de başaramadım dizlerimi çarptırmayı.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben beceremedim demek ki binmeyi :(

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma blitzkrieg bu buluşmayı nezaman yapsak acep birazdaha mı çoğalınca yapsak mangal piknik gibi, eşlerimizi de getiriz?

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R

Arkadaşlar benim motorda bu işte bu hale geldi, motorumu çok seviyorum gerçekten ve bana kalırsa çOk hoş görünüyor
    Buarada 4. resimde sizinde görebileceğiniz üzere ön çamurlukta bi ayrılma söz konusu, bende resimleri çektikten sonra bakarken farkettim:( zannedersem geçen günlerde görmediğim bir tümseğin üzerinden hızlı geçtiğim için oldu. Çok canım sıkıldı şuan buna! Acaba parça değiştirmeden hallolur bişey midir?

Bu arada çanta ve Sis farları için yorumlarınızı bekliyorum..

Motosikleti
    honda CBF150

Arkadaşlar benim motorda bu işte bu hale geldi, motorumu çok seviyorum gerçekten ve bana kalırsa çOk hoş görünüyor
    Buarada 4. resimde sizinde görebileceğiniz üzere ön çamurlukta bi ayrılma söz konusu, bende resimleri çektikten sonra bakarken farkettim:( zannedersem geçen günlerde görmediğim bir tümseğin üzerinden hızlı geçtiğim için oldu. Çok canım sıkıldı şuan buna! Acaba parça değiştirmeden hallolur bişey midir?

Bu arada çanta ve Sis farları için yorumlarınızı bekliyorum..
    Allah kazasız sürüşler nasip etsin, çok beğendim çanta sis farıda harika olmuş çok yakışıklı bir zn olmuş

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı peyami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kazasız sürüşler nasip etsin, çok beğendim çanta sis farıda harika olmuş çok yakışıklı bir zn olmuş
    Allah hepimize kazasız belasız sürüşler nasip etsin arkadaşlar!! peyami hocam çok teşekkür ederim Bütün ZNler yakışıklı

Buarada motorumu temizledimde azönce, o Ön çamurluk birbirine geçen parçalardan oluşuyormuş onu gördüm ve birbirine geçirdim sorun ortadan kalkmış oldu Çok sevindim..

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    güle güle kullan çok şık olmuş

Motosikleti
    125 Zn
    üstad resimlerde motorun çok şık durmuş çok yakışmış.güle güle kullan....

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma blitzkrieg bu buluşmayı nezaman yapsak acep birazdaha mı çoğalınca yapsak mangal piknik gibi, eşlerimizi de getiriz?
    Estağfurullah hocam. Ailecek olursa daha iyi olur tabi. Ama biz kalabalığız benim tayfa arabayla gelir. Mangal ve piknik te iyi fikir. Motorlarını yeni alan arkadaşlar var (ben de dahil) biraz beklemek daha mı iyi olur? Herkezin fikrini alalım.

Arkadaşlar bir anket yapmaya ne dersiniz? Foruma katılan ZN cilerin sayısını merak ediyorum. Hangi şehirde kaç tane ZN ci arkadaş var. Hani şu meşhur "Biz kaç kişiyiz" gibi. Bunu için bir mesaj formatı şöyle olabilir mi?

125 ZN Owner
    Nick: Blitzkrieg
    İsim (zorunlu değil): Önder Uyar
    Model yılı: 2010
    Renk: Kırmızı
    (ek olarak kısaca düşünceler eklenebilir, yada aksesuar bilgisi falan...)

Çıkan sonuçları sayarız elimizde güzel bir veri bankası olmuş olur.

Saçmaladım mı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:06 ----------

hlmr arkadaşım motorun S Ü P E R. Allah kaza ve beladan korusun. Yıllarca keyifle kullanırın umarım. Özellikle sisleri beğendim. Performansları nasıl? İyi aydınlatıyorlar mı?
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı [/COLOR adlı üyeden alıntı
    hlmr arkadaşım motorun S Ü P E R. Allah kaza ve beladan korusun. Yıllarca keyifle kullanırın umarım. Özellikle sisleri beğendim. Performansları nasıl? İyi aydınlatıyorlar mı?
    hocam valla ışıkları beyaz ışık ve çOk fazla parlak, bu kadar olcağını beklemiyordum açıkçası, hakikaten sis farıymış yalnız tek korkum aküyü çabuk bitirmesi! o açıdan çok karanlık olmayan ortamlarda kullanmıyorum zaten, uzunlara bağladı eketrikçi. Çokta uğraştı sabitlemek için saoLsun ama güzel oldu görüldüğü gibi düşünüyorsan ürünün linkini verebilirim aldığım sitenin. Gerçekten kaliteli bişey, 10TL.lik sis farları gibi değil, hem kozmetik hem fonksiyonel açıdan..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    hocam valla ışıkları beyaz ışık ve çOk fazla parlak, bu kadar olcağını beklemiyordum açıkçası, hakikaten sis farıymış yalnız tek korkum aküyü çabuk bitirmesi! o açıdan çok karanlık olmayan ortamlarda kullanmıyorum zaten, uzunlara bağladı eketrikçi. Çokta uğraştı sabitlemek için saoLsun ama güzel oldu görüldüğü gibi düşünüyorsan ürünün linkini verebilirim aldığım sitenin. Gerçekten kaliteli bişey, 10TL.lik sis farları gibi değil, hem kozmetik hem fonksiyonel açıdan..
    Linki verirsen sevinirim. Aslında ekstra bir buton takılabilir. Yoksa uzunları yakınca onlar da yanar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler