Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    anlaşıldı arkadaşlar istanbuldan olmayanı aranızada almıyorsunuz, sorusunuda cevaplamıyorsunuz herhalde, bilgi açısından yardımcı olmuyorsunuz. Daha 2 gün önce önemli bi konuda soru sormuştum, hiç cevap alamadım arkadaşlar, valla üzüldüm..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 ----------

bu arada motorum belirttiğim sorunu bugün yine yaptı, ancak kapatıp tekrar çalıştırdığımda motorun herhangi bir problem yoktu. Acaba elektronik aksamında mı bir problem var diyorum? Buarada bende daha rodaj süresini doldurmuş değilim daha 160km. falan ama bende artçımla beraber biniyorum çoğu zaman ve 110 bile gördük beraber, umarım bi problem çıkartmaz motor açısından, buarada sürekli hızlı gidiyorum gibi algılanmasın, çevre yolunda hızlanmam gerektiği zamanlarda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşıldı arkadaşlar istanbuldan olmayanı aranızada almıyorsunuz, sorusunuda cevaplamıyorsunuz herhalde, bilgi açısından yardımcı olmuyorsunuz. Daha 2 gün önce önemli bi konuda soru sormuştum, hiç cevap alamadım arkadaşlar, valla üzüldüm..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:20 ----------

bu arada motorum belirttiğim sorunu bugün yine yaptı, ancak kapatıp tekrar çalıştırdığımda motorun herhangi bir problem yoktu. Acaba elektronik aksamında mı bir problem var diyorum? Buarada bende daha rodaj süresini doldurmuş değilim daha 160km. falan ama bende artçımla beraber biniyorum çoğu zaman ve 110 bile gördük beraber, umarım bi problem çıkartmaz motor açısından, buarada sürekli hızlı gidiyorum gibi algılanmasın, çevre yolunda hızlanmam gerektiği zamanlarda..
    Estağfurullah hocam Teknik bir konu olduğu için bir yorum yapamadım. Taktırdığınız sis farları ile ilgili bir sorundur muhtemelen. Sisleri taktırdığınız ustaya gösterin bence.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:26 ----------

Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estağfurullah hocam Teknik bir konu olduğu için bir yorum yapamadım. Taktırdığınız sis farları ile ilgili bir sorundur muhtemelen. Sisleri taktırdığınız ustaya gösterin bence.
    Rodaj süresince 50 kmh nin üstünü önermiyorlar.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:26 ----------

Rodaj süresince 50 kmh nin üstünü önermiyorlar.
    Valla hocam doğru söylüyor olabilirsiniz, bi göstermekte fayda var yaptırdığım elektrikçiye!

Doğru valla önermiyorlar 50km. yi geçmeyi ama napalım bazen hızlı gitmek gerekiyor çevre yollarında, biliyorsunuz sıkıştırma durumları olabiliyor. Birazda kendim hız tutkunu birisi olarak açıkçası pek tatmin etmiyor beni sevimli motorum ama şehir içindeki kıvraklığı, hızlı çıkış ve atakları özelliklede sevimli görüntüsüyle cezbediyor beni.

Bende 4-5 senedir motor kullanmıyordum motorumu aldığımdan bu yana. En son amcamın Kawazaki Ninja ZX-6 R ıyla kaza yapmıştım. Ama çok alıştığım için o motora açıkçası arıyorum bazen Bildiğiniz gibi 1000cc.lik bi alet, şimdi 4-5 senelik hasretten sonra 125cc.lik ZN performans açısından kesmeyebiliyor
    Ama kötü bir kaza yapmıştım döneceğim yere yaklaştığımı farkedemediğim için son anda dönmeye karar verip yaklaşık olarak 90-95 km. hızla viraj almaya kalkınca motor altımdan kaydı Allahtan başımda da Kask olmamasına rağmen!! ufak tefek sıyırıklarla atlatmıştım kazayı.
    Kazadan sonra bir daha motora binemem derken bu sevimli Chopper yavrusu beni tekrar motorsiklet tutkuma bağladı Ama bazende işte arıyor insan yüksek performansı önceki alışkanlıklarından dolayı

Zannedersem bu sevimli ZNmi kız arkadaşıma devredip önümüzdeki sene Hyosung GT 250R alıcağım. Hem Racing bir motor, hem 250 cc.lik olduğu için beni şeytanca fikirlerden koruyabilecek nitelikte Hem de görüntüsüylede cezbedici bakalım hayırlısı ama daha sevimli ZN'mle çok maceralar, keyifli geziler yaşamak istiyorum..

Hyosung GT205 R

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hocam o nasıl söz olur mu hiç hepimiz arkadaşız sadece istanbuldaki arkadaşlarla buluşmamız mümkün olabildigi için öyle söyledim ben.. kusura bakmayın yine de..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    [QUOTE=hllmr;2073752]Valla hocam doğru söylüyor olabilirsiniz, bi göstermekte fayda var yaptırdığım elektrikçiye!

Doğru valla önermiyorlar 50km. yi geçmeyi ama napalım bazen hızlı gitmek gerekiyor çevre yollarında, biliyorsunuz sıkıştırma durumları olabiliyor. Birazda kendim hız tutkunu birisi olarak açıkçası pek tatmin etmiyor beni sevimli motorum ama şehir içindeki kıvraklığı, hızlı çıkış ve atakları özelliklede sevimli görüntüsüyle cezbediyor beni.

Bende 4-5 senedir motor kullanmıyordum motorumu aldığımdan bu yana. En son amcamın Kawazaki Ninja ZX-6 R ıyla kaza yapmıştım. Ama çok alıştığım için o motora açıkçası arıyorum bazen Bildiğiniz gibi 1000cc.lik bi alet, şimdi 4-5 senelik hasretten sonra 125cc.lik ZN performans açısından kesmeyebiliyor
    Ama kötü bir kaza yapmıştım döneceğim yere yaklaştığımı farkedemediğim için son anda dönmeye karar verip yaklaşık olarak 90-95 km. hızla viraj almaya kalkınca motor altımdan kaydı Allahtan başımda da Kask olmamasına rağmen!! ufak tefek sıyırıklarla atlatmıştım kazayı.
    Kazadan sonra bir daha motora binemem derken bu sevimli Chopper yavrusu beni tekrar motorsiklet tutkuma bağladı Ama bazende işte arıyor insan yüksek performansı önceki alışkanlıklarından dolayı

Zannedersem bu sevimli ZNmi kız arkadaşıma devredip önümüzdeki sene Hyosung GT 250R alıcağım. Hem Racing bir motor, hem 250 cc.lik olduğu için beni şeytanca fikirlerden koruyabilecek nitelikte Hem de görüntüsüylede cezbedici bakalım hayırlısı ama daha sevimli ZN'mle çok maceralar, keyifli geziler yaşamak istiyorum..

Süratli araba kullanmayı seviyorum ama motorda süratten korkuyorum. Acemi olduğum için belkide Benim hayalim ilerde bir HD almak. Ölmeden önce yapılması gerekenler listemde ilk sırada yer alıyor. ZN den sonraki motorum Honda Shadow 750cc olabilir.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    125 Zn

hocam bu sözünüze kırıldım elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum sanırım mesajınızı atladım, sizin yerinizde olsam motoru sisleri döşettiğiniz yere götürüp baktırın, para almayacaklardır çünkü onlardan önce böyle bir sorununuz olamadığını söylersiniz.bu arada elektrik aksamı benzin bitmesi gibi önemlidir, tesisatı yakabilirsiniz dikkat edin, uzun yolda kalırsanız epey bir itmeniz, ayrıca maddi olarak da tesisat parasını ödemek zorunda kalırsınız.geçmiş olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:16 ----------

[QUOTE=Blitzkrieg;2073785]
    Valla hocam doğru söylüyor olabilirsiniz, bi göstermekte fayda var yaptırdığım elektrikçiye!

Süratli araba kullanmayı seviyorum ama motorda süratten korkuyorum. Acemi olduğum için belkide Benim hayalim ilerde bir HD almak. Ölmeden önce yapılması gerekenler listemde ilk sırada yer alıyor. ZN den sonraki motorum Honda Shadow 750cc olabilir.
    shadow konusunda hemfirikiriz. ama o bence fazla yakıyor birde parçaları çok pahalı, zn yide çok seviyorum...
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

honda shadow benim de hayallerimi süslüyor ama az para değil arkadaşlar bi de yakıt sarfiyatını ekleyince tuzumuzun biraz daha kuruması gerekir diye düşünüyorum..

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda shadow benim de hayallerimi süslüyor ama az para değil arkadaşlar bi de yakıt sarfiyatını ekleyince tuzumuzun biraz daha kuruması gerekir diye düşünüyorum..
    750 cc araba kadar ,belki fazla bile yakar ;) birde parçaları bakımları pahalıdır. devirmenin maliyetini düşünemiyorum bile.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Bu yazda benim motorla devam sonra kışa girerken motorların ucuzladığı zaman Chooperlara bakacam Drag star 650 shadow750 intruder m800 3 arasında kaldım bula bilirsem m800 alacam.Benim motorum güzel ama oldu 20.000km uzun yolda 2 kişi motoru yormakta istemiyorum yavaş gitsek arkadan çarpılma ihtimal
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazda benim motorla devam sonra kışa girerken motorların ucuzladığı zaman Chooperlara bakacam Drag star 650 shadow750 intruder m800 3 arasında kaldım bula bilirsem m800 alacam.Benim motorum güzel ama oldu 20.000km uzun yolda 2 kişi motoru yormakta istemiyorum yavaş gitsek arkadan çarpılma ihtimal
    woww 20.000 km süper yaa. hocam birşey sorcam en uzun yol mesafen nekadardı nereden nereye gittin hatırlayabiiliyormusun. teşekkürler.

antalya gibi yerde gayet normal.. bence orada yaşadığın için şanslısın inşallah bizim karşımıza da iyi bir fırsat çıkar ve o taraflarda yaşamak kısmet olur.. istanbul insanın ömründen ömür götürüyor..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antalya gibi yerde gayet normal.. bence orada yaşadığın için şanslısın inşallah bizim karşımıza da iyi bir fırsat çıkar ve o taraflarda yaşamak kısmet olur.. istanbul insanın ömründen ömür götürüyor..
    Katılıyorum fikrine İstanbul ömür törpüsü. Motoru geçtim kaldırımda yürümek bile tehlikeli burda.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    arkadaşlar bugün ÖTV vergimi yatırdım bilgisayarda 39TL. görünüyormuş 39TL. ödedim, 78TL. değilmiydi yAa bu ÖTV? şimdi benim bütün işlemlerim bitmiş oluyor dimi? Sıfır aldım motoru, Ruhsatı Plakası falan filan herşeyi tam, ÖTV side ödendi? 2013 te gitcem dimi ilk muayineye? ozamana kadar otomatikmen oluyo dimi muayimesi?

selam arkadaşlar... bu ay sonuna doğru 125 ZN alıcam. çok pis kafaya koydum. binen arkadaşlardan yardım istiyorum. acaba bilmem gereken birşey varmı?? ve güzel bi kaska markası önerirmisiniz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 ----------

hatta bu tip motor ekipmanları alabileceğim istanbul avrp yakasında bildiğimiz dükkan esnaf firma şirket hiç farketmez biliyorsanız süper olur

Ben de hllmr ile aynı düşüncedeyim. Hatta model ve renk düşüncemiz bile aynı. Çok hoşuma gitti benim de beyaz 250 GT R. Bir kaç aydır rüyalarmı süsülüyor. Ama ZN 125 i mi de asla elden çıkarmam. Haftaiçi Zn haftasonu GT R yaparım

Büyük bir cruiser e ise 40 yaşımdan sonra geçmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı erdemalkama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar... bu ay sonuna doğru 125 ZN alıcam. çok pis kafaya koydum. binen arkadaşlardan yardım istiyorum. acaba bilmem gereken birşey varmı?? ve güzel bi kaska markası önerirmisiniz?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 ----------

hatta bu tip motor ekipmanları alabileceğim istanbul avrp yakasında bildiğimiz dükkan esnaf firma şirket hiç farketmez biliyorsanız süper olur
    Merhabalar hocam aramıza hoş geliceksin inşallah Ben sana ilk kez motorsiklet kullanıcaksan şiddetle ZN' yi tavsiye ederim. Süper bir gezi motoru, hem atak, hem kıvrak, hem tatlı görünüşlü bir motor
    Ayrıca 125cc.lik motor hacmi ile de şehir içinde seni üzmez! Ben artçımla beraber bile 110km.yi gördüm. Ancak tabii ki performans motoru değil bu motor. Beklentin farklıysa başka modellere yönelmeni tavsiye ederim. Onun haricinde bilmen gerekenleri zamanla hem bu faydalı forumumuzdaki bilgili arkadaşlarımızdan hemde yaşantılarınla edindiğin tecrübelerden öğreniceksindir sıkıntı yapma derim ben!
    Kask için sana önerebileceğim süper bir kask var, en azından benim için süper Ben hem kendime Kırmızı rengini(Motorumla aynı renk) hem de kız arkadaşıma Beyaz rengini aldım. Süper kaliteli, sağlam!! ve kalitesinide dışarıya yansıtan bir kask! Hatta 4-5 kişi sordu durduğum bazı yerlerde kaskı nerden aldın hocam die
    Kaskın resimlerini ekliyorum.

Bence çOk şık bir kask! Kaskın markası ve modeli "LS2 Cruiser". google' da bu şekilde arattığın taktirde bir çok online satış mağazasından temin edebilirsin. Ben 125TL.ye aldım adedini.
    Benim söyliceklerim bu kadar, aklına takılan her türlü soruya her zaman yardımcı olamaya çalışırım. Umarım yakında aramıza katılırsın @erdemalkama hocam..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Merhabalar hocam aramıza hoş geliceksin inşallah Ben sana ilk kez motorsiklet kullanıcaksan şiddetle ZN' yi tavsiye ederim. Süper bir gezi motoru, hem atak, hem kıvrak, hem tatlı görünüşlü bir motor
    Ayrıca 125cc.lik motor hacmi ile de şehir içinde seni üzmez! Ben artçımla beraber bile 110km.yi gördüm. Ancak tabii ki performans motoru değil bu motor. Beklentin farklıysa başka modellere yönelmeni tavsiye ederim. Onun haricinde bilmen gerekenleri zamanla hem bu faydalı forumumuzdaki bilgili arkadaşlarımızdan hemde yaşantılarınla edindiğin tecrübelerden öğreniceksindir sıkıntı yapma derim ben!
    Kask için sana önerebileceğim süper bir kask var, en azından benim için süper Ben hem kendime Kırmızı rengini(Motorumla aynı renk) hem de kız arkadaşıma Beyaz rengini aldım. Süper kaliteli, sağlam!! ve kalitesinide dışarıya yansıtan bir kask! Hatta 4-5 kişi sordu durduğum bazı yerlerde kaskı nerden aldın hocam die

Bence çOk şık bir kask! Kaskın markası ve modeli "LS2 Cruiser". google' da bu şekilde arattığın taktirde bir çok online satış mağazasından temin edebilirsin. Ben 125TL.ye aldım adedini.
    Benim söyliceklerim bu kadar, aklına takılan her türlü soruya her zaman yardımcı olamaya çalışırım. Umarım yakında aramıza katılırsın @erdemalkama hocam..
    Kask gerçekten güzelmiş Fiyatı da uygun. Tam yazlık bir model

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı gokaysah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hllmr ile aynı düşüncedeyim. Hatta model ve renk düşüncemiz bile aynı. Çok hoşuma gitti benim de beyaz 250 GT R. Bir kaç aydır rüyalarmı süsülüyor. Ama ZN 125 i mi de asla elden çıkarmam. Haftaiçi Zn haftasonu GT R yaparım

Büyük bir cruiser e ise 40 yaşımdan sonra geçmeyi düşünüyorum.
    Hocam valla benim uzun süredir hayallerimi süsler Hyosung GT 250R ama 2008' te işler değişti! 2008 den itibaren Hyosung' un ithalatını Türkiye' ye yapan S&T Kanuni 2008' den sonra ithalatı durdurmadı ama parça birleşimini tamamen üzerine alarak motorları Türkiyedeki fabrikalarında birleştirmeye başladı. Hatta 2010 senesiyle beraber Parça üretimine başlayıp motoruda S&T Kanuni üretmeye başlamış diye bişey duydum.
    Uzun lafın kısası S&T Kanuni olan 2008 ve sonrası modellerde yukarda resmini koyduğum Çift Renk Beyaz Siyah'ın renk seçeneği yOk. Sadece Kırmızı-Siyah, Turuncu-Siyah, Tek Siyah, Gri-Siyah Renkler var. Hatta Hyosung' un bu modelinde bir Classic olan Tek Kırmızı Renkte yok!
    Bu yukarda resmini koyduğum Hyosung ise 2010 model yani 2010 modellerde yeni üretime geçen bir renk seçeneği(Çift Renk Beyaz-Siyah) ve artık 2008 den itibarende S&T Kanuni, Hyosungları ithal olarak getirtmediği için bu renk seçeneği Malesef ve Malesef Ki Türkiye Sınırları içerisinde yOk

Bu S&T Kanuni GT 250R

Bu ise Hyosung GT 250R

Her iki motorunda dış görünüm özellikleri açısından herhangi bir farkı yok. Ancak forumlarda ve bazı kullanan motorculardan aldığım yorumlar kadarıyla S&T Kanuninin bazı özellikleri bakımından daha iyi olduğu söyleniyor. Çift Ön Disk Fren olması falan filan gibi..

Benimde fikirlerim bu açıdan biraz S&T Kanuniden yana kaydı gibi ama işte Çift Renk Beyaz-Siyah seçeneğinin S&T Kanuni' de olmaması bir dezavantaj

Buna canım çOk sıkkın şu aralar @gokaysah hocam Siz ne düşünüyorsunuz bilemiyorum? Buarada bende ZN mi elden çıkartmayı düşünmüyorum açıkçası çünkü onu çOk seviyorum ama GT250R alırsam Ki alıcam Allah'ın izniyle ZN' mi kız arkadaşıma devredicem. Hafta içleri ZN kullanıp hafta sonları GT kullanması bana göre değil. Hep GT hep GT olsun isterim ben..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:12 ----------

Kask gerçekten güzelmiş Fiyatı da uygun. Tam yazlık bir model
    yAa @Blitzkrieg hocam napıyım zevk sahibi bir insanım..

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i

Arkadaşım nerden aldın acaba kaskları internet üzerinden mi?Bende bunun bir değişik modelini alıcam ama tam bedeni uyarmı tereddütdeyim

Motosikleti
    125 ZN
    arkadaşlar, bugün çOk kötü bişey oldu! motorumu çalıştırdığımda farları yanıktı. Sanırım yA farları açık unutup kontağı kapatmışım yada akşam brandasını üzerine geçirirken yanlışlıkla açık pozisyona (ON posizyonu) gelmiş farlar. Bugünde ilk başta bir problem olmadı ancak 5 dk. sonra sinyaller yanmamaya korna ötmemeye başladı! Motorumu durdurdum ve durdurken çalıştığı halde sinyaller ve korna çalışıyordu, ancak motora gaz verip giderken çalışmıyordu! Bunun sebebi akünün gece faların açık kaldığından dolayı biraz bitmeye yaklaştığı olabilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum. Umarım durumu anlatabilmişimdir. Akü değiştirmeye gerek var mıdır ? Yoksa şarj etmek yeterli oluR mu? Servise mi gitmeliyim?

foruma gozucuyla baktım ama mıletın ardına yazmıyorumdur umarım..benım motorumun farları her daım acıktır kontagı kapatırken bıle "on" basılıdır her zaman sadece calıstırırken kapatırım nolur nolmaz dıye malum çin malı sonuc :boyle bı durumla henuz karsılasmadım 4700 km de suan ;)
    sorunun far tusundan oldugunu sanmıyorum ayrıca arabalardakı gbı bı sıstem degıl bu farı acık bıraksanda devreye gırmıyor olmalı

arkadaslar bırde utanarak yazıyorum ama gecen motora 3kısı bındık gereksızlık yapıp nasıl sıgdınız kısmına hıc gırmıyorum mucızeydı cunku :D (trafık neredeyse hıc yoktu bu arada belırteyım).. kıloları yazıyorum :D
    75-80-104
    daha once deneyen varmı ?
    hayretler ıcınde yokus cıkabılıyor olmamıza tanıklık ettım..bu ZN lerden korkulur helal olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler