Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial zn125
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam valla ışıkları beyaz ışık ve çOk fazla parlak, bu kadar olcağını beklemiyordum açıkçası, hakikaten sis farıymış yalnız tek korkum aküyü çabuk bitirmesi! o açıdan çok karanlık olmayan ortamlarda kullanmıyorum zaten, uzunlara bağladı eketrikçi. Çokta uğraştı sabitlemek için saoLsun ama güzel oldu görüldüğü gibi düşünüyorsan ürünün linkini verebilirim aldığım sitenin. Gerçekten kaliteli bişey, 10TL.lik sis farları gibi değil, hem kozmetik hem fonksiyonel açıdan..
    hIImr fotograflr cok guzel olmus canta da cuk oturmus motorun rengıyle bıre bır uyumlu olması cok hoş sis farlarıda harika bende boyle bısey arıyordum lınkı verırsen cok sevınırımkazasız belasız uzun yıllar güle güle kullanırsın inşallah...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:39 ----------

hIImr slm rüzgar siperligi konusunda sana yazmak istdim ben takalı 2-3 hafta oldu wiwi nin kini aldım ama cam degil fakat plastıkte degil cama yakın bısey mıka gıbı cam gıbı duruyor hemde cok ucuz 15 tl ye aldım 3 ceşidi var uzn, orta ,kısa boy uzun olanını hıc onermıyolar sert rüzgarda baglantı yerınden catlıyomus ben orta boy olanını aldım montajınıda kendım yaptım 15-20 dakıka ugrastırdı benı ama guzel oldu hemen hemen cogu motora uyuyor en kısa zamanda fotolarını koyarım bakarsın, begenecekmısın ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linki verirsen sevinirim. Aslında ekstra bir buton takılabilir. Yoksa uzunları yakınca onlar da yanar.
    Alıntı karaburunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hIImr fotograflr cok guzel olmus canta da cuk oturmus motorun rengıyle bıre bır uyumlu olması cok hoş sis farlarıda harika bende boyle bısey arıyordum lınkı verırsen cok sevınırımkazasız belasız uzun yıllar güle güle kullanırsın inşallah...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:39 ----------

hIImr slm rüzgar siperligi konusunda sana yazmak istdim ben takalı 2-3 hafta oldu wiwi nin kini aldım ama cam degil fakat plastıkte degil cama yakın bısey mıka gıbı cam gıbı duruyor hemde cok ucuz 15 tl ye aldım 3 ceşidi var uzn, orta ,kısa boy uzun olanını hıc onermıyolar sert rüzgarda baglantı yerınden catlıyomus ben orta boy olanını aldım montajınıda kendım yaptım 15-20 dakıka ugrastırdı benı ama guzel oldu hemen hemen cogu motora uyuyor en kısa zamanda fotolarını koyarım bakarsın, begenecekmısın ???
    http://www.hepsiburada.com/dlaa-proj...tid=otm491126M

Hocam ürün bu, yukarda verdim linkini! Diğer sis farlarına göre biraz tuzlu kaçabilir ama kalitesi ve görüntüsü tartışılmaz bencede Ayrıca Kargoda ücretsiz.

İyi dilekleriniz ve beğenileriniz teşekkür ederim arkadaşlar saoLun

Buarada @karaburunlu; hocam wiwi dediğin siperlikleri nette bulabilme imkanım oluR mu ? Denizlide bu tarz aksesuar satan yerler çOk sınırlı yok denebilir hatta, varsada affedersiniz ama kazıkçı oluyor
    İnternetten alabileceğim bi yer varsa ve yönlendirebilirseniz çOk sevinirim. Buarada bende sanırım yA orta yada kısa alırım, görüntüsüne bağlı olarak. Uzunlarda problem oluyormuş çapraz rüzgarlarda denge bozma gibi. Tabii dediğin gibi bağlantı noktalarına yakın yerlerden çatlayıp kötü görünmesi de cabası! Sende resimleri eklersen sevinirim, hemde senin ZNyi görmüş oluruz..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 ----------

Buarada @Blitzkrieg; hocam sis farı konusunda bağlayan elektrikçi benim uzunlara bağladı derken senin dediğini kastetmiştim! Yani normal orta far artık uzunları yakında kısada yanmaya devam ediyor, ayrıyetten sis farları tüm gücüyle yanıyor! Işık akritasyonu açısındanda bi problem olmadı; yani orta az yanıp sisler fazla parlamadı. İyi durdu yAa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 ----------

Buarada arkadaşlar çok kafa şişirdim ama acaba verdiğim linkteki ürünün resimleri varya, ordaki resimdeki orta farın üzerinde bir parça varya CAp şapka önü gibi o parçadan bulabilirmiyiz yAa bende ondan taktırsammı diyorum.. Güzel durur sanırım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:28 ----------

http://www.hepsiburada.com/dlaa-proj...tid=otm491126M

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    arkadaşlar, bugün çOk kötü bişey oldu! motorumu çalıştırdığımda farları yanıktı. Sanırım yA farları açık unutup kontağı kapatmışım yada akşam brandasını üzerine geçirirken yanlışlıkla açık pozisyona (ON posizyonu) gelmiş farlar. Bugünde ilk başta bir problem olmadı ancak 5 dk. sonra sinyaller yanmamaya korna ötmemeye başladı! Motorumu durdurdum ve durdurken çalıştığı halde sinyaller ve korna çalışıyordu, ancak motora gaz verip giderken çalışmıyordu! Bunun sebebi akünün gece faların açık kaldığından dolayı biraz bitmeye yaklaştığı olabilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum. Umarım durumu anlatabilmişimdir. Akü değiştirmeye gerek var mıdır ? Yoksa şarj etmek yeterli oluR mu? Servise mi gitmeliyim?

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    arkadaşlr yok mu kimse yAa? iki gündür kimse yazmıo foruma yok mu bi fikir veren?

Motosikleti
    mondial zn125
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bugün çOk kötü bişey oldu! motorumu çalıştırdığımda farları yanıktı. Sanırım yA farları açık unutup kontağı kapatmışım yada akşam brandasını üzerine geçirirken yanlışlıkla açık pozisyona (ON posizyonu) gelmiş farlar. Bugünde ilk başta bir problem olmadı ancak 5 dk. sonra sinyaller yanmamaya korna ötmemeye başladı! Motorumu durdurdum ve durdurken çalıştığı halde sinyaller ve korna çalışıyordu, ancak motora gaz verip giderken çalışmıyordu! Bunun sebebi akünün gece faların açık kaldığından dolayı biraz bitmeye yaklaştığı olabilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum. Umarım durumu anlatabilmişimdir. Akü değiştirmeye gerek var mıdır ? Yoksa şarj etmek yeterli oluR mu? Servise mi gitmeliyim?
    kotü bı tesadüf olmus uzuldum senın adına: buyuk ıhtımalle akunun sarjı bıtmıstır sarj ettırırsen sorun cozulur heralde servıse gıt bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:04 ----------

slm arkadaslar motorumun fotograflarını koymak ıstıyorum ama koymayı basaramadım 25 mesajınız olması lazım dıyo nasıl atıcam resımlerı yardımcı olursanız sevınırım

arkadaşlar herkese selamlar. ben uzun süredir takip ediyorum forumu, ama motorum olmadığı için aktif değildim. c.tesi günü 125zn e bakmak için ankarada bir bayiye gittik, ancak bayi zn' nin üretimden kalktığını söyledi. bütün hevesim kaçtı. acayip moralim bozuldu. ben bu motoru almak için gün sayıyorken böyle bir olay canımı çok sıktı. bunun aslı astarı varmıdır bilen varmı aranızda. yoksa zc' ye geçmek durumunda kalıcam büyük ihtimalle.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı siyruq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selamlar. ben uzun süredir takip ediyorum forumu, ama motorum olmadığı için aktif değildim. c.tesi günü 125zn e bakmak için ankarada bir bayiye gittik, ancak bayi zn' nin üretimden kalktığını söyledi. bütün hevesim kaçtı. acayip moralim bozuldu. ben bu motoru almak için gün sayıyorken böyle bir olay canımı çok sıktı. bunun aslı astarı varmıdır bilen varmı aranızda. yoksa zc' ye geçmek durumunda kalıcam büyük ihtimalle.
    Hocam doğru, ZN' lerin en son üretimi 2007 tarihidir. Ancak 2007' den sonra alınmış olan motorlar hangi yıl alındıysa ruhsata öle işlenmektedir. Yani motoru 2010' da alıcaksınız motorunuz ruhsatta 2010 model görünmektedir. Bu açıdan doğru düzgün servislerle çalışan bayiilerden ZN alın. Çünkü bazı servisler motorları depolara kapatarak hiç suratına bakmamaktalar! Motorlarda depolarda çürümekte! Ancak iyi bir bayii ve bu bayii nin servisinden motorunuzu teslim aldığınızda farkı görüceksiniz. Yani durum bundan ibaret. Benim tahminim ise Mondial çOk daha değişik ve güzel bir Classic modelle tekrar atılıma geçicek o yüzden üretimini 2007' de durdurdu ancak artık bu atağa kalkması lazım die bekliyorum. Çünkü 3 sene geçti. Ancak çıkıcak olan yeni Modelinde haliyle fiyatı biraz tavanda olur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:33 ----------

arkadaşlar bu arada bugün aküye baktırmak için servise gitmek üzere yola çıktım, ilk önce benzin almak için petrole uğrayım dedim ölede yaptım. Yine bozuk ibrelerimiz sayesinde benzini bitik görünen motorum 7TL.lik benzin almadı Buarada petrole giderken sinyaller ve kornada herhangi bir problem olmadığını gördüm. Daha sonra pompacı olarak petrolde çalışan abiye akıl danıştım. Ondada varmış ZN ancak satmış 7 ay önce malum maddi sıkıntılardan ötürü Oda şuan için bi problem yoksa götürme hiç servise dedi, senin akün bitmiş yada azalmış olamaz dedi çünkü sen motora gaz verdikçe daha çok aküden kuvvet alarak sinyallerin ve kornanın aksine sen hareket ederken daha iyi çalışması lazımdı dedi. Şuan içinde bi problem yoksa hiç gitme servise, elektrik aksamında ufak geçici bir problem olmuştur diyerek bana durumu tarifte bulundu Bende yola tekrar çıktığımda baktım halen bi problem yok servise gitmekten vazgeçtim. Abinin dediği gibi problem bidaha tekrarlarsa gidicem servise. Umarım tekrarlamaz!! Bakalım hayırlısı..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı siyruq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım motorun üretimi değil ithalatı durdu. Artan vergilerden dolayı ithalatçı firmalar 2007 yılında toplu alım yaptılar. Şu an satılan çin motorları 2006 ve 2007 yılından kalan stoklar. Zaten 2007 yılından sonra hiçbir firma ithalat yapmadı. Piyasada satılan bütün çin malı motorlar depo stoğundan satılıyor. Muhtemelen sizin görüştüğünüz bayi nin elinde 125 ZN modeli kalmamıştır onun için sizi farklı bir modele kanalize etmek için öyle demiştir. İstanbul da görüştüğüm 3 bayide de bolca ZN vardı. Ben motorumu 1 ay önce aldım. Başka bayilerde ZN bulabileceğinize eminim. Motorların 2007 veya 2006 üretimi olmasını sorun etmeyin. Motorlar zaten demonte olarak geliyor çin den ve burada toplanıyor. Eldeki stoklar eriyince tekrar ithalata başlayacak firmalar. Ama ne tip modeller gelir kimse bilmiyor. Onun için beklemenin hiç bir mantığı yok. Kaldı ki yeni vergilerle ithal edilecek motorların fiyatı çok daha yüksek olacaktır. 125 ZN yi gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi ürün. Zaten ruhsatınız da 2010 tarihli oluor.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Merhaba arkadaşlar,bende bir 125zn almayı düşünüyorum. Fakat ehliyeti almak için 17'yi doldurmam gerekli . Acaba ehliyet almayımı beklesem yoksa alsammı? Piyasada kalmayacak diye korkuyorum yada fiyatlarda bir artışda söz konusu olabilir. Bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum..
    [B]Hayal Kurmaya Cürret Eden,Onu Gerçekleştirmeye Cesaret'de Eder...[/B]

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı RispeTT0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,bende bir 125zn almayı düşünüyorum. Fakat ehliyeti almak için 17'yi doldurmam gerekli . Acaba ehliyet almayımı beklesem yoksa alsammı? Piyasada kalmayacak diye korkuyorum yada fiyatlarda bir artışda söz konusu olabilir. Bu konu hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum..
    Aklıma önce şu soru geldi; ailenizin onayını aldınız mı?
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    125 Zn
    arkaşlar merhaba nasılsınız? bikaç gündür pek ilginemedim @biltzkrieg hocam nasılsınız
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkaşlar merhaba nasılsınız? bikaç gündür pek ilginemedim @biltzkrieg hocam nasılsınız
    Teşekkür ederim elronds. Çok şükür bir yaramazlık yok. Siz nasılsınız?

Trafikte çok fazla ZN görüyorum özellikle Avcılar çevresinde. Bizim forumdan pek haberi yok kimsenin sanırım yoksa burası dolar taşardı

Motosikleti
    125 Zn
    Teşekkür ederim elronds. Çok şükür bir yaramazlık yok. Siz nasılsınız?

Trafikte çok fazla ZN görüyorum özellikle Avcılar çevresinde. Bizim forumdan pek haberi yok kimsenin sanırım yoksa burası dolar taşardı
    iyiyiz saolun gezip duruyoz zn ile 3500 ü devirdim birde opet kart aldım aylık benzin tüketimim 100-150 tl civarında seyrediyor o yüzden hep kredi kartı ile almaya başladım bu arada sizin forum neresi özel mesajdan gönderirmisiniz, buraya yazmak yasak da...
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    iyiyiz saolun gezip duruyoz zn ile 3500 ü devirdim birde opet kart aldım aylık benzin tüketimim 100-150 tl civarında seyrediyor o yüzden hep kredi kartı ile almaya başladım bu arada sizin forum neresi özel mesajdan gönderirmisiniz, buraya yazmak yasak da...
    Bizim forum derken burayı kastediyorum. Ben maalesef fazla gezemiyorum. Motorum daha 250 km de Sahilde falan sakin bölgelerde kullanıyorum. Daha kendimi acemi hissediyorum. Zaten rodaj süresinde E5 e ve TEM e çıkamam. Rodaj süresinin sonuna kadar biraz ustalaşırım sanırım. O zaman ufak ufak uzatacağım mesafeleri.

Motosikleti
    125 Zn
    Bizim forum derken burayı kastediyorum. Ben maalesef fazla gezemiyorum. Motorum daha 250 km de Sahilde falan sakin bölgelerde kullanıyorum. Daha kendimi acemi hissediyorum. Zaten rodaj süresinde E5 e ve TEM e çıkamam. Rodaj süresinin sonuna kadar biraz ustalaşırım sanırım. O zaman ufak ufak uzatacağım mesafeleri.
    işin enteresan kısmı benim rodaj hep artçımla beraber bindik, bilimum da hız yaptık ama çok şükür şuana kadar bir sıkıntı yaşamadık. sağlam motor gerçekten,tem ve e5 de dikkat edin, benim en çok otobanda korktuğum nokta mesela yol sağa doğru çıkış varsa en soldaki adam sinyal versin vermesin lark diye önüme dalması oluyor, haliyle birçoğu bizi görmüyor ama minibüs kornası ile bu sıkıntıyı giderdim, emniyet şeridini kullanırken de lüzumsuzlar lark diye atlıyorlar yine tenezül etmeye başladıklarında bi korna iş tamam. ne olursa olsun düz gitmeye başlıyorlar, sabah işe motorla geldim. trafik durmuştu kamyonun önünden gelen yoluna doğru azcık girmem gerekiyordu bende kamyonun yanından geçerkenmanevra yapmam gerekiyordu,kamyoncuya baktım adam eliyle 1 dk dedi kamyonu geri vitese taktı az geri aldı arkadaki araçlar bastılar kornaya adama selam verip daldım gelen yoluna aslında trafik akarken pek problem olmuyor ama trafik durunca insanlar alelacele yola emniyete önüne atlıyorlar sürekli dikiz aynasına bakıyorum ne olur olmaz. dikkatli olmak lazım..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    işin enteresan kısmı benim rodaj hep artçımla beraber bindik, bilimum da hız yaptık ama çok şükür şuana kadar bir sıkıntı yaşamadık. sağlam motor gerçekten,tem ve e5 de dikkat edin, benim en çok otobanda korktuğum nokta mesela yol sağa doğru çıkış varsa en soldaki adam sinyal versin vermesin lark diye önüme dalması oluyor, haliyle birçoğu bizi görmüyor ama minibüs kornası ile bu sıkıntıyı giderdim, emniyet şeridini kullanırken de lüzumsuzlar lark diye atlıyorlar yine tenezül etmeye başladıklarında bi korna iş tamam. ne olursa olsun düz gitmeye başlıyorlar, sabah işe motorla geldim. trafik durmuştu kamyonun önünden gelen yoluna doğru azcık girmem gerekiyordu bende kamyonun yanından geçerkenmanevra yapmam gerekiyordu,kamyoncuya baktım adam eliyle 1 dk dedi kamyonu geri vitese taktı az geri aldı arkadaki araçlar bastılar kornaya adama selam verip daldım gelen yoluna aslında trafik akarken pek problem olmuyor ama trafik durunca insanlar alelacele yola emniyete önüne atlıyorlar sürekli dikiz aynasına bakıyorum ne olur olmaz. dikkatli olmak lazım..
    Komyoncuyu tebrik etmek lazım onlardan pek alışkın olmadığımız bir davranış. Rodaj bitmeden ben de korna işini halletmek istiyorum. Bir de henüz Metzeler lastikleri taktırmadım. İlk bakımda götürdüğümde taktıracağım. Şu meşhur siperliğim de servis te bekliyor. Sizin fotoları da götüreceğim. 250 km kaldı Bu hızla 2 ayda tamamlarım heralde 500 ü

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selamlar

1 hafta yıllık izindeydim arkadaşlar foruma girmeyince sanki hergün gördügüm eşimden dostumdan ayrı kalmış gibi oldum.. forum hayatımda önemli bi yer edinmiş farkında olmadan mersindeydim ve inanır mısınız herkeste motor var ama henüz kimsede bi aktivite yok belliki havaya girmemişler bir de hava sıcaklığı buralara göre yüksek oldugu için hava soğutmalı motorlar oralarda daha fazla zorlanıyor..

istanbulda olan arkadaşlar artık bişeyler yapalım yok mu bi planı olan.. istanbul'un en güzel bebekleri elimizin altındayken şöyle bi gövde gösterisi yapalım artık .. hep böyle yazışcaz mı beyler..

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar

1 hafta yıllık izindeydim arkadaşlar foruma girmeyince sanki hergün gördügüm eşimden dostumdan ayrı kalmış gibi oldum.. forum hayatımda önemli bi yer edinmiş farkında olmadan mersindeydim ve inanır mısınız herkeste motor var ama henüz kimsede bi aktivite yok belliki havaya girmemişler bir de hava sıcaklığı buralara göre yüksek oldugu için hava soğutmalı motorlar oralarda daha fazla zorlanıyor..

istanbulda olan arkadaşlar artık bişeyler yapalım yok mu bi planı olan.. istanbul'un en güzel bebekleri elimizin altındayken şöyle bi gövde gösterisi yapalım artık .. hep böyle yazışcaz mı beyler..
    Hoşgeldiniz Mersine gittiğiniz bilseydik "Kerebiç" siparişi verirdik size. Yemiyeli yıllar oldu.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bi dahaki gidişimde sözüm olsun yakın zamanda tekrar gidicem inşallah.. insan 1 haftayla yetinemiyor.. malum ne de olsa akdeniz..

Motosikleti
    125 Zn
    Komyoncuyu tebrik etmek lazım onlardan pek alışkın olmadığımız bir davranış. Rodaj bitmeden ben de korna işini halletmek istiyorum. Bir de henüz Metzeler lastikleri taktırmadım. İlk bakımda götürdüğümde taktıracağım. Şu meşhur siperliğim de servis te bekliyor. Sizin fotoları da götüreceğim. 250 km kaldı Bu hızla 2 ayda tamamlarım heralde 500 ü
    hocam lastik olarak ben arkaya unilli dunlop taktırmıştım öne de michelin taktıracağım buzz motorda takıyorlarmış 65 Tl ama 2 kişi gidersek biraz indirim alabiliriz. korna işini ucuza mert motor zeytinburnunda taktırabilirsin 15 tlye takıyorlar.kırmızı zn sahibi dersen onlar tanır beni siperliği ihmal etme böcek sayısı çoğaldı,

mtrsz hyt=:(

hoş geldin hocam evet forumda aktif olmuyordun en yakın sürede toplanıcaz inş şöyle bi bahar havası iyice gitsinde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler