Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Alıntı shoother adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem cam hem sis farı çoooook tatlı olmuş. Motor da gıcır gıcır parlıyor maşallah. Ne kullanıyorsun grenajlarda ve plastiklerde?
    tşk ederim. araba için aldığım sonax ıslak cila vardı onu kullandım, hatta motor tozlu burda.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:50 ----------

Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tnr hocam motorun gerçekten çok güzel. kız gibi maşşallah. ankaradaymışsın istanbulda olsan talip olurdum hemen.
    tşk ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    [QUOTE=tnr;2087514]tşk ederim. araba için aldığım sonax ıslak cila vardı onu kullandım, hatta motor tozlu burda.[COLOR="Silver"]

hocam bu sonax ıslak cila aradım ama bulamadım ben,
    tam olarak adı Sonax Hızlı Cila mı, 500ml. olarak cam sil gibi plastik şişede satılıyor? Yoksa Sonax Süper Güçlü Cila mı, 250ml. olan zannedersem buda jel şeklinde?
    Yardımcı olursan sevinirim, hatta satışı yapılan bir link verebilirsen daha iyi olur

Bu arada tekerim hep düz bassın motor çok güzel olmuş..

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    arkadaşlarım tekrar merhaba. aranıza katılamayacağım diye üzülerek bir mesaj atmıştım. ancak sizlerinde tavsiyesi üzerine aramalarımada ara verememiştim ve en sonunda ankarada iyi bir arkadaşın mondialine pazarlığımızı bitirdik.
    salı günü noterde buluşup alımı satımı yaptıracağız. arkadaşlar bilmediğim için nelere dikkat etmeliyim alımda satımda? satıcı arkadaş güvenilir ve iyi birisine benziyor. bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. ancak yinede işlemleri bilmekte fayda vardır diye düşünüyorum. ruhsat değişecek sanırım, plakada değişecekmi? işlemlerde emniyete gitmeme gerek varmı? motorda temiz geldi bana tek marşta çalışıyor. ama ilk motorum olacak teknik aksamını şuanda fazla bilmiyorum. 1150 kmde daha. sağ yan ayaklık koyma yerinde küçük bir çatlak var tahminen nekadar bir masraf çıkartır yaptırmak istesem?

yaa baya sevinçliyim aslında hem motorumu alıyor olmaktan hemde aranızda olmaktan. inşallah bir aksilik olmazda salı günü kesinleştirmiş olurum işlemleri. motoru aldıktan sonrada artık teknik işlerle ilgilenmeye başlayacağım. sonuçta 2. el temizde olsa bir bakım gerekir diğe düşünüyorum.
    arkadaşlarım kendinize iyi bakın. yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum hepiniz allaha emanet olun. allah yolunuzu açık etsin..

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    [QUOTE=hllmr;2087736]
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tşk ederim. araba için aldığım sonax ıslak cila vardı onu kullandım, hatta motor tozlu burda.[COLOR="Silver"]

hocam bu sonax ıslak cila aradım ama bulamadım ben,
    tam olarak adı Sonax Hızlı Cila mı, 500ml. olarak cam sil gibi plastik şişede satılıyor? Yoksa Sonax Süper Güçlü Cila mı, 250ml. olan zannedersem buda jel şeklinde?
    Yardımcı olursan sevinirim, hatta satışı yapılan bir link verebilirsen daha iyi olur

Bu arada tekerim hep düz bassın motor çok güzel olmuş..
    tşk ederim. sonax hızlı cila adı. ıslak uygulandığı için o tabiri kullandım..

http://www.hepsiburada.com/productde...tegoryId=26001

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı evren0683 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım tekrar merhaba. aranıza katılamayacağım diye üzülerek bir mesaj atmıştım. ancak sizlerinde tavsiyesi üzerine aramalarımada ara verememiştim ve en sonunda ankarada iyi bir arkadaşın mondialine pazarlığımızı bitirdik.
    salı günü noterde buluşup alımı satımı yaptıracağız. arkadaşlar bilmediğim için nelere dikkat etmeliyim alımda satımda? satıcı arkadaş güvenilir ve iyi birisine benziyor. bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. ancak yinede işlemleri bilmekte fayda vardır diye düşünüyorum. ruhsat değişecek sanırım, plakada değişecekmi? işlemlerde emniyete gitmeme gerek varmı? motorda temiz geldi bana tek marşta çalışıyor. ama ilk motorum olacak teknik aksamını şuanda fazla bilmiyorum. 1150 kmde daha. sağ yan ayaklık koyma yerinde küçük bir çatlak var tahminen nekadar bir masraf çıkartır yaptırmak istesem?

yaa baya sevinçliyim aslında hem motorumu alıyor olmaktan hemde aranızda olmaktan. inşallah bir aksilik olmazda salı günü kesinleştirmiş olurum işlemleri. motoru aldıktan sonrada artık teknik işlerle ilgilenmeye başlayacağım. sonuçta 2. el temizde olsa bir bakım gerekir diğe düşünüyorum.
    arkadaşlarım kendinize iyi bakın. yorumlarınızı ve desteklerinizi bekliyorum hepiniz allaha emanet olun. allah yolunuzu açık etsin..
    şimdiden hayırlı olsun.
    notere gitmeden önce yakındaki bi mondial servise götürüp motoruna bir baktır istersen. usta sana ne olup ne olmadığını söyler. sorun çıkmazsa doğru notere. satışı yapıyorsunuz noterden sana geçici bir ruhsat veriyorlar oradan. zaten noter sana vergi borcu varsa hemen söyler. yoksa problem yok demektir.
    ruhsatı hemen alayım dersen emniyete gidip elden alabilirsin yok uğraşmıyayım diyorsan onlar sana noterde otomatik çıkan adresine postalıyorlar ve güle güle kullanıyorsun.
    ha bu arada motoru alır almaz trafik sigortasını yaptırmayı unutma bir sigortacıdan.
    plaka mevzuuna gelince farklı bi il plakası ise değiştirirsin yoksa zaten değişmez.
    bu arada kaça aldın ve rengi nedir biraz bilgi verebilirmisin.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    ertanos hocam bu satışla ilgili bi sorum olacak, siz biliyorsunuz sanırım. notere satışa gittiğimiz zaman temiz kağıdı falan alıyor muyuz yanımıza, yoksa sadece ruhsat, kimlik yetiyor mu ?

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    [QUOTE=tnr;2088113]
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tşk ederim. sonax hızlı cila adı. ıslak uygulandığı için o tabiri kullandım..

http://www.hepsiburada.com/productde...tegoryId=26001
    hocam eyvallah sağol, bende ikilemde kalmıştım, peki bu sonax' ın birde süper güçlü cila die bi cilası var onu tavsiye edermisin? uygulaması falan biraz zormuş sanırım bide jel şeklinde mi krem şeklindemi bi bilgi edinemedim..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    ertanos hocam bu satışla ilgili bi sorum olacak, siz biliyorsunuz sanırım. notere satışa gittiğimiz zaman temiz kağıdı falan alıyor muyuz yanımıza, yoksa sadece ruhsat, kimlik yetiyor mu ?
    yok artık o uygulama kalktı. noterler vergi dairesinin sisteminden otomatik görüyor borcu olup olmadığını. borcu varsa zaten satışı yapmıyorlar. ayrıca dediğim gibi ruhsat işide kolaylaştı. hemen geçici bir ruhsat çıkartıp veriyorlar. asıl ruhsatta adresine postalanıyor eğer emniyete gidip almazsanız.
    ayrıca önceden noter satışı motorsiklet için yanılmıyorsam 35 tl falan idi şimdi 70 tl oldu. ruhsat parası dahil.

ayrıca taner hocam daha öncede söylemiştim keşke ankaradan hiç ayrılmasaydım motorunuzu hemen alırdım. :D

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar cumartesi günü ilk kazamı yaptım.. ilk kaza diyorum çünkü istanbul'da yaşayıp da tek kazayla ömür geçiren bi motorcu yoktur diye düşünüyorum.. normal şeridimde giderken sağda duran araç sol taraftaki garaja girmek için bi anda önüme girdi ben de 50-60 civarında hızla giderken hem korna, hem iki fren birden, hem de bi anda araçla paralel sola nasıl kırdım direksiyonu hala onu düşünüyorum.. araç sola dogru yönelince ben de baktım kaçacak yer yok sola kaydım tam garaj girişi oldugu için kaldırım yoktu bilirsiniz garaj girişi yola sıfır olur allahtan oyleydi oraya çıktım.. tam çıkarken aracın sağ ön çamurluga çarptım o esnada hemen garaj girişine yönelip ordan kaldırıma çıktım.. çok şükür düşmedim çarptıktan sonra 1-2 metre gidip durdum..adam da indi ilgilendi korktu bana bişey oldu diye.. sonra tutanak falan tuttuk.. adamın trafik sigortası karşılayacak masrafları..hafta içi servise götürcem motoru.. dikkat edin arkadaşlar korna kullanma alışkanlıgı edinmek çok önemli..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:59 ----------

Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam çıkarken aracın sağ ön çamurluga çarptım o esnada hemen garaj girişine yönelip ordan kaldırıma çıktım..
    aracın sol ön çamurluga çarptım.. benim motorun kırılan sağ tarafı gözümün önüne gelince aracın da sağ çamurluk yazmışım

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    @mtrsz hyt

çok geçmiş olsun Allah daha beterlerinden korusun.

@ertanos

açıklama için tşk ederim, Ankara ya gelince beklerim artık ne diyim :=)

@elronds

süper güçlü cila hakkında bilgim yok ama bu hızlı cila süt şeklinde, aracı yıkadıktan sonra ıslak halde püskürtüp siliyosunuz. pratik yani

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    @mtrsz hyt

@hlllmr

süper güçlü cila hakkında bilgim yok ama bu hızlı cila süt şeklinde, aracı yıkadıktan sonra ıslak halde püskürtüp siliyosunuz. pratik yani
    anladım hocam teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. hızlı cila dediğiniz gibi hem pratik hemde sonuç açısından iyi ozaman teşekkürler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:46 ----------

Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cumartesi günü ilk kazamı yaptım.. ilk kaza diyorum çünkü istanbul'da yaşayıp da tek kazayla ömür geçiren bi motorcu yoktur diye düşünüyorum.. normal şeridimde giderken sağda duran araç sol taraftaki garaja girmek için bi anda önüme girdi ben de 50-60 civarında hızla giderken hem korna, hem iki fren birden, hem de bi anda araçla paralel sola nasıl kırdım direksiyonu hala onu düşünüyorum.. araç sola dogru yönelince ben de baktım kaçacak yer yok sola kaydım tam garaj girişi oldugu için kaldırım yoktu bilirsiniz garaj girişi yola sıfır olur allahtan oyleydi oraya çıktım.. tam çıkarken aracın sağ ön çamurluga çarptım o esnada hemen garaj girişine yönelip ordan kaldırıma çıktım.. çok şükür düşmedim çarptıktan sonra 1-2 metre gidip durdum..adam da indi ilgilendi korktu bana bişey oldu diye.. sonra tutanak falan tuttuk.. adamın trafik sigortası karşılayacak masrafları..hafta içi servise götürcem motoru.. dikkat edin arkadaşlar korna kullanma alışkanlıgı edinmek çok önemli..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:59 ----------

aracın sol ön çamurluga çarptım.. benim motorun kırılan sağ tarafı gözümün önüne gelince aracın da sağ çamurluk yazmışım
    hocam çok geçmiş olsun yaa valla Allah korumuş inşallah bir daha böyle bişey yaşamazsın.. inşallah hiç birimiz yaşamayız arkadaşlar, tekerimiz hep düz bassın..

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    ya pardon hllmr kardeş, yanlış alıntı yapmışım isim olarak

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    ya pardon hllmr kardeş, yanlış alıntı yapmışım isim olarak
    önemli değil @tnr hocam ne demek ben üzerime alındım zaten direk anladım durumu..

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    evet arkadaşlar, sonunda bende aranıza katıldım
    bugün zn mi teslim aldım.
    hayatımda ilk defa motor kullandım. 1 küçük kaza tehlikesi ardından Allaha şükür sağlam bi şekilde evin yolunu buldum

gerçekten keyifli motor,
    tek sorun ön fren disklerinden biraz ses geliyor. bu normal midir sıfır motorda?

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    normaldir hocam, bi süre alışmasını bekliyceksiniz. bir de tavsiye de bulunayım, acil durum olmadığı sürece ön freni çok kullanmayın, düşme riski var çünkü..

bu arada hayırlı olsun, kazasız belasız inş.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    teşekkürler.
    alarm konusunda fikriniz nedir?
    taktırmayı düşünüyorum. var mı kullanan arkadaşlar.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    bilgim yok o konuda

Motosikleti
    125 zn
    Sadece arka frenle durmak mümkün değil yalnız. İki freni de dengeli biçimde sıkmak lazım, en azından kendi kullanımımda en etkili olarak bunu gördüm

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    zaten acil olmayan durumlarda dedim, ancak arka frene ayar yaptırdıktan sonra gayet yeterli oldu

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    arkadaşlarım merhaba. bugun artık aranıza bir zen kullanıcısı olarak katılmış bulunuyorum. siyah renkli 1000 kmde temiz kullanılmış bir zn alarak aranıza katıldım bende. çok iyi bir insandan aldığımı düşündüğüm için servise götürüp göstermedimde. ufak tefek problemleri var onlarıda ehliyetimi aldığım zaman bakıma sokup yaptırmayı planlıyorum. motru kullanmadan önce zaten çok seviyordum aldıktan sonrada daha bir hoşuma gitti. ah şu çinliler güzel bişey yapmışlar diyorum. inşallah teknik bir sorunla karşılaşmam. motorun çalışması nisbeten kolay ben acemi olduğumdan biraz zorlanıyorum ama hemen hemen ilk marşta azbişey gaz verdiğimde çalışıyor. rolantide hafif bir tekleme yaşıyorum gibi ama onuda içerisinde fazla benzin yok ondan yada bujisinden olabileceğini düşünüyorum. neyse kapının onune çektim zn mi şimdilik dinleniyor. temmuzda kısmetse ehliyetimi aldıktan sonra ilk sürüşlerime başlayacağım. ilk başlarda da trafiğin olmadığı yerlerde motora alışmak için deneme sürüşleri yapmayı düşünüyorum. şimdilik biraz apartman bahçesinde görmemişlik yapıp bir iki tur attım
    ankaralı arkadaşlaşlarımdan birşey rica edeceğim. sizce ankarada hangi servise gideyim bu dışkapıdaki bana yakın ama adamlar biraz kazıkçı gibi göründüler bana sizin tavsiyeniz ne olur? bu arada aranızda kalıcılığımı sağladığım için çok mutluyum 3 aydır sizlerin yazdıklarınızı takip edip özeniyordum artık bende yavaş yavaş teknik konularda da katılım sağlarım. iyi akşamlar diliyorum yolunuz açık olsun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler