Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka tekerdeki bosluk kayısla alakalı normal yanı kayıs oturmaya baslayıncaya kadar ufak bır bosluk olur sınyal takılması ne e5le nede gıttıgın kmyle alakalı bence sınyal müşürüyle alakalı su on freni anlayamadım onun ıcın bısı dıyemıycem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:00 ----------

bu arada bugun MTRSUZ HYT =:( nıklı arkadasla sans eserı yolda karsılastık e onunda benımde rengımız galakside tek oldugu ıcın sagolsun dondu geldı benzıncıde yakaladı benımle nısanlımı bıraz konustuk sonra onunda dedıgı gıbı bugun gıdıp hemen yagı degıstırdım kendıne geldi saolsun.......
    doğru okan ikinizin rengide zor bulunur

sizin o taraflara benim pek yolum düşmüyor düşse bende tanırdım seni heralde. pembe bi asya üstünde bi erkek.

ben pendikte oturduğum için buralarda takılıyorum genelde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GT 250 R
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Gürcan* hocam şimdiden aramıza hoşgeldin. Ben sürekli olarak artçımla biniyorum motora. Her yere beraber gidiyoruz ancak bu güne kadar da herhangi bir problem yaşamadık. Benim boyum 1.86, 82 kg. yum, kız arkadaşımda 1.76 70kg. ikimizde sporcuyuz ama bizim ufaklık bizi her yere götürüyor..
    o zaman sevindim bir kaç mesaj da olumsuz görmüştüm. o bakımdan biraz üzülmüştüm. geçen her gün daha da sabırszlanıyorm.. keşke B alrken A2 yi de birlikte alsaydm şimdi sınavları bekliyor olmazdım. eylüldeki motor sınavndan sonra inş. benim de zn m olcam

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru okan ikinizin rengide zor bulunur

sizin o taraflara benim pek yolum düşmüyor düşse bende tanırdım seni heralde. pembe bi asya üstünde bi erkek.

ben pendikte oturduğum için buralarda takılıyorum genelde.
    hahahah valla cok bınme dıyolar sonra reng cekmesın senı dıye heheh

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar, aydınlatma gece ciddi anlamda tehlike oluşturuyor.
    gittiğim yolu göremiyorum. bide anadolu yakasına mı has bilmem ama yollardaki kocaman çukurlar, delikler ciddi anlamda tehlike oluşturuyor.
    siz nasıl çözdünüz , far gerçekten çok yetersiz kalıyor.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, aydınlatma gece ciddi anlamda tehlike oluşturuyor.
    gittiğim yolu göremiyorum. bide anadolu yakasına mı has bilmem ama yollardaki kocaman çukurlar, delikler ciddi anlamda tehlike oluşturuyor.
    siz nasıl çözdünüz , far gerçekten çok yetersiz kalıyor.
    valla hocam daha önce bahsettiğim gibi hem görüntü olarak hemde aytınlatma sorununu biraz daha ortadan kaldırmak adına ben sis farı bağlattım uzunlara. Gayette iyi oldu. Sende düşünebilirsin. Eğer ki sis farı düşünmüyorsan yada görüntüsünden hoşlanmıyorsan tek çözüm Xenon bence! Ben bağlatmayı düşünüyorum.

Buarada arkadaşlar hepinize sormuş oluyum. Ben motora ses sistemi ve radio bağlamak istiyorum ayrıca bu radyoya mp3 player'ımıda bağlayabileyim istiyorum. Acaba bana ne önerirsiniz. Hoparlör adına bir kaç bişey buldum ama radio adına bişey bulamadım. FM Transmitterler var onlarda tek bi işine yaramaz diyor satan kişiler, motorun üzerinde radio olması lazım diyorlar. Kafam iyice karışmış durumda. Birde aşağıda ki linkteki ürün acaba bizim motor için uygun olur mu güç, Watt çıkışı açısından? Max. güç çıkışı 150Watt diyo ama normal çıkış için 35Watt diyor. Bu hoparlörleri oturur pozisyonda dizlerimizin önüne denk gelen, ön iç panel kapağına uygun delik açtırıp oraya monte etmeyi düşünüyorum. Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:24 ----------

http://urun.gittigidiyor.com/SONY-XS...QQidZZ29386556

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:26 ----------

aslında şöle bir ürün var arkadaşlar bunu gördüm ama çok pahalı olduğunu düşünüyorum açıkçası..
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...8517225/detay?

bu ürün ithal bir ürünmüş, su geçirmezlik özelliği falan var. Adam ithal etmeden önce haberleşip tanışmıştık ozaman 200TL.ye satmayı düşünüyorum demişti. Fiyatı yukarı çekmiş yine. Ancak bana lazım olan bunun gibi bir MP3 bağlanılabilen FM Radio ve önceki linkte gönderdiğim şekilde hoparlör. Hem maliyet açısından daha uygun olucaktır hemde ses ve görüntü açısından da daha verimli olucağını düşünüyorum.

Motosikleti
    kymco super 8
    bu radyo olayı super ama made in china ise yok abı kalsın o orda

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okan hocam haftasonları kurs çıkışı bazen o taraflara geliyorum sahile falan stres atıyor insan..gecen hafta da aklıma geldi acaba rastlar mıyım diye ama denk gelmedi..kısmet bu haftayaymış zaten bu renkler nerde olsa kendini belli eder..arkadaşlar üsküdar kadıköy altunizade beylerbeyi beykoz civarında bu rengi görürseniz muhtemelen ben olabilirim zaten okan'a da forumdan degilmi diyince anladı hemen .. okan arada bişeler yapalım dostum..

Motosikleti
    kymco super 8
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan hocam haftasonları kurs çıkışı bazen o taraflara geliyorum sahile falan stres atıyor insan..gecen hafta da aklıma geldi acaba rastlar mıyım diye ama denk gelmedi..kısmet bu haftayaymış zaten bu renkler nerde olsa kendini belli eder..arkadaşlar üsküdar kadıköy altunizade beylerbeyi beykoz civarında bu rengi görürseniz muhtemelen ben olabilirim zaten okan'a da forumdan degilmi diyince anladı hemen .. okan arada bişeler yapalım dostum..
    yapalım tabı ıyı olur vakıt gecer sohbet muhabbet makara............. benzın gostergesı bozuk bugun gıdıp onu halledıcem

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    Selam arkadaşlar. Siz motorunuza ne yağı kullanıyorsunuz. performansı kalitesi iyi olan hangi yağ ? benimkinin yağı çok az kalmış bir an önce değiştirmek istiyorum ama ne kullanacagımı bilmiyorum numarası falan?

Bide bujilerinden şüpheliyim normal bujimi kullanılıyo ve nerden temin edebilirim en ucuza ve güzel.
    [I][B][COLOR="DarkOrange"]Rüzgarı Ruhunda Hisset...[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı sertacr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar. Siz motorunuza ne yağı kullanıyorsunuz. performansı kalitesi iyi olan hangi yağ ? benimkinin yağı çok az kalmış bir an önce değiştirmek istiyorum ama ne kullanacagımı bilmiyorum numarası falan?

Bide bujilerinden şüpheliyim normal bujimi kullanılıyo ve nerden temin edebilirim en ucuza ve güzel.
    Bp istasyonlarında 10w 40 castrol scooter yağı var. onu al. ama içindeki ağı dök allta vida gibi tıpası var. 750 gr yağ alıyor. ona göre koy. bujilerini motosikletçilerden alabilirsin. marka olarak bilmiyorum.
    Bu arada X9 da varmı sende nasıl makine memnun musun nekadar yakıyor? artçı rahatmı? bende büyük scooter düşünüyorumda
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bp istasyonlarında 10w 40 castrol scooter yağı var. onu al. ama içindeki ağı dök allta vida gibi tıpası var. 750 gr yağ alıyor. ona göre koy. bujilerini motosikletçilerden alabilirsin. marka olarak bilmiyorum.
    Bu arada X9 da varmı sende nasıl makine memnun musun nekadar yakıyor? artçı rahatmı? bende büyük scooter düşünüyorumda
    normal buji olabilir yani diyosun.

X9'a gelince. Pek memnun oldugum söleneme. Babamın motoru kendisi ama gönene gidip gelmiştim yağmurlu bi havada. ogünden sonra motorun egsozundan gelen ses değişti ve gösterdigimde normal demişlerdi. ayrıca motor inanılmaz titriyo rolantide. gazı verincede aynı titriyo. ve bakımlarını kaliteli yerlerde yaptırmadıgımdan dolayıda sanırım fazla yakıyo. 10tl ye mondial ile 130-150 km gidebiliyor sanırım ortalama. 500cc lik x9da ise 40km en fazla.

Eğer süper scooter düşünürsen BURGMAN'dan başkasına kesinlikle bakmamanı öneririm. bizde burgman 400 lük vardı motor 160km hıza çok seri bir şekilde ulaşıyor ve amortisörleri inanılmaz konforlu. koltuklarıda öle ve titreşim kesinlikle yok... fakat parçaları suzuki servislerinde dudak uçuuklatan cinsten eğer sağlam br işim olursa burgman 600 lük alırdım ve asla başka bişi almazdım...

herkeze selamlar a2 ehliyetimi sırf bu motor için aldım.. şuan bu motoru almak istiyorum. izmirde hangi şubeyi tavsiye edersiniz. ve bu motora güzel gidicek en güzel kask tavsiyeleriniz nelerdir şekil olarak..

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    normal buji olabilir yani diyosun.

X9'a gelince. Pek memnun oldugum söleneme. Babamın motoru kendisi ama gönene gidip gelmiştim yağmurlu bi havada. ogünden sonra motorun egsozundan gelen ses değişti ve gösterdigimde normal demişlerdi. ayrıca motor inanılmaz titriyo rolantide. gazı verincede aynı titriyo. ve bakımlarını kaliteli yerlerde yaptırmadıgımdan dolayıda sanırım fazla yakıyo. 10tl ye mondial ile 130-150 km gidebiliyor sanırım ortalama. 500cc lik x9da ise 40km en fazla.

Eğer süper scooter düşünürsen BURGMAN'dan başkasına kesinlikle bakmamanı öneririm. bizde burgman 400 lük vardı motor 160km hıza çok seri bir şekilde ulaşıyor ve amortisörleri inanılmaz konforlu. koltuklarıda öle ve titreşim kesinlikle yok... fakat parçaları suzuki servislerinde dudak uçuuklatan cinsten eğer sağlam br işim olursa burgman 600 lük alırdım ve asla başka bişi almazdım...
    ayrıca artçı konusundanda suzuki 10 numaraydı. yalan borcum yok arkadaşlar gerçekten söylüyorum 5-6 sene öcne izmire bugmanla gittiğimizde arkada tekirdağdan feribota kadar uyumuşum. tabi arkada çanta vardı boynuma kadar gelen. birazda yayıldım tabi arkada doğru ve çantanın yanlarından omuzlarıma baskı yapan 2 kolu vardı. bu yüzden uyuyabilmişim rahatca

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Llama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlar a2 ehliyetimi sırf bu motor için aldım.. şuan bu motoru almak istiyorum. izmirde hangi şubeyi tavsiye edersiniz. ve bu motora güzel gidicek en güzel kask tavsiyeleriniz nelerdir şekil olarak..
    dostum ehliyetin hayırlı olsun. sakın motora göre kask alma. korumasına göre kask al. özellikle tam kapalı Racing kasklarından al en güzel korumayı o sağlıyor. her tarafı kapalı. istersen çeneden açılır kask da alabilirsin. fiyatları 100-150 tl civarında değişiyor. şube olarak bilmiyorum ama bütün mondial bayileri aynı.

ayrıca artçı konusundanda suzuki 10 numaraydı. yalan borcum yok arkadaşlar gerçekten söylüyorum 5-6 sene öcne izmire bugmanla gittiğimizde arkada tekirdağdan feribota kadar uyumuşum. tabi arkada çanta vardı boynuma kadar gelen. birazda yayıldım tabi arkada doğru ve çantanın yanlarından omuzlarıma baskı yapan 2 kolu vardı. bu yüzden uyuyabilmişim rahatca
    x9 da düşünmüştük ama şuan aklımızdaki kyomko xciting 250i taş gibi alet 9.000 tl sıfırı. burgmanla kıyaslamıyorum ama kyomko da güzel görünüyor.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    dostum ehliyetin hayırlı olsun. sakın motora göre kask alma. korumasına göre kask al. özellikle tam kapalı Racing kasklarından al en güzel korumayı o sağlıyor. her tarafı kapalı. istersen çeneden açılır kask da alabilirsin. fiyatları 100-150 tl civarında değişiyor. şube olarak bilmiyorum ama bütün mondial bayileri aynı.

x9 da düşünmüştük ama şuan aklımızdaki kyomko xciting 250i taş gibi alet 9.000 tl sıfırı. burgmanla kıyaslamıyorum ama kyomko da güzel görünüyor.
    Hmm o motoru bilemiyorum pek duymadğım marka ve model. ama bizim 2.el X9 uda aynı o fiyata satmayı düşünüyoruz. onun sıfırı 9 biraz araştırıp almanı öneririm. gerçi bizimkinin fiyatı çantalarından dolayı fiyatı böle kabarık duruyo orası ayrı

Motosikleti
    125 Zn
    Hmm o motoru bilemiyorum pek duymadğım marka ve model. ama bizim 2.el X9 uda aynı o fiyata satmayı düşünüyoruz. onun sıfırı 9 biraz araştırıp almanı öneririm. gerçi bizimkinin fiyatı çantalarından dolayı fiyatı böle kabarık duruyo orası ayrı
    evet ama o veya x9 bu benim keçi mondialin yerini tutmayacak bu çok zevkli şuan da 6400 km oldu

Motosikleti
    X9 / 125 ZN
    evet ama o veya x9 bu benim keçi mondialin yerini tutmayacak bu çok zevkli şuan da 6400 km oldu
    kesinlikle öyledir valla bu fiyata bu keçilik tabiki unutulmaz. şu yağı ve bujileride bi yeniledimmi tamamdır

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    yAa arkadaşlar benim kafama takılan iki konu var. Bizim motorlara uygun İridyum Marka Buji var mı? Yoksa bu bujiler sadece performans motorlarına uygun bujiler midir? Diğer bir sorumda motorun aküsünü değiştirmek istersek illa aynı özelliklere sahip bir akü mü almak lazım? Yani bizim Mondial 125 ZN lerin 12Volt 5Ahmper aküsü var, Asya 125T lerin üzerinde de 12Volt 7Ahmper akü var. Şimdi biz akünün gücünü ve performansını arttırmaya yönelik bir değişim istesek, bildiğim kadarıyla Voltu arttıramıyoruz elektrik tesisatının 12Volta uygun olduğundan dolayı ama 5Ahmperlik yerine ne biliyim 9Ahmperlik yada 12 Ahmperlik bir akü takabilir miyiz acaba? Bilmem anlatabildim mi ama ..

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yAa arkadaşlar benim kafama takılan iki konu var. Bizim motorlara uygun İridyum Marka Buji var mı? Yoksa bu bujiler sadece performans motorlarına uygun bujiler midir? Diğer bir sorumda motorun aküsünü değiştirmek istersek illa aynı özelliklere sahip bir akü mü almak lazım? Yani bizim Mondial 125 ZN lerin 12Volt 5Ahmper aküsü var, Asya 125T lerin üzerinde de 12Volt 7Ahmper akü var. Şimdi biz akünün gücünü ve performansını arttırmaya yönelik bir değişim istesek, bildiğim kadarıyla Voltu arttıramıyoruz elektrik tesisatının 12Volta uygun olduğundan dolayı ama 5Ahmperlik yerine ne biliyim 9Ahmperlik yada 12 Ahmperlik bir akü takabilir miyiz acaba? Bilmem anlatabildim mi ama ..
    anlattın da şahsen tesisatı yakabiliriz. çok kaliteli kablolar yok malum.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    anlattın da şahsen tesisatı yakabiliriz. çok kaliteli kablolar yok malum.
    yAa baya araştırdım elronds hocam, sanırım Voltu yükseltmediğimiz sürece elektrik tesisatına zarar verme ihtimalimiz yok. 12Voltluk akıma uygun tesisat kullanıyoruz. yani alıcağımız akü 12Volt 10Ahmper yada 12Volt 12Amhper olabilir diye düşünüyorum ama tam bir teknik bilgim yok. Serivse sorduğumda da bişey anlatmadı kem küm etti konu değiştirdi anlamadım bişey. Ama araştırmalarıma göre Ahmper gücünü yükseltebiliyoruz. Yükseltsek fena olmaz sanırım. Buarada bizim Bujilerin numarası(kodu) kaç bilen var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler