Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler bizim motorların sigorta nerede bilen varmı? bugün farları h4 ile değişirken sakarlığımız yüzünden sirgorta yaktıkta
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bizim motorların sigorta nerede bilen varmı? bugün farları h4 ile değişirken sakarlığımız yüzünden sirgorta yaktıkta
    buldum ya nasıda aklıma gelmedi akünün yanıbaşındaydı problem solved

Motosikleti
    zn-125
    kerem vidalar gevşiyor zamanla benim 2 kere başıma geldi direksyonu tutam 4 tane alyanla sıkılan vida var onu 1 tanesi elle sökülebilicek kadar gevşemişti rasgele oynarken elimle sökünce şaşırmıştım =) 2. side plakamı tutan vidalar düştüm haberim yok onun için bence yürüyen aksamdaki vidalarıda kontrol etmek lazım diye düşünüyorum.
    felon korkarım ki birgün motoru modifiye ede ede başka bir marka olarak satıcaksın =) seni motora olan sevginden dolayı tebrik ediyorum

Alıntı wiyyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerem vidalar gevşiyor zamanla benim 2 kere başıma geldi direksyonu tutam 4 tane alyanla sıkılan vida var onu 1 tanesi elle sökülebilicek kadar gevşemişti rasgele oynarken elimle sökünce şaşırmıştım =) 2. side plakamı tutan vidalar düştüm haberim yok onun için bence yürüyen aksamdaki vidalarıda kontrol etmek lazım diye düşünüyorum.
    felon korkarım ki birgün motoru modifiye ede ede başka bir marka olarak satıcaksın =) seni motora olan sevginden dolayı tebrik ediyorum
    saolasın
    öyle modifiyeyle işim yokta ufak tefek eksiklerini elimden geldiğince düzeltiyorum.Ampül kesince rıdvanda benim h4 var takalım dedi takarken kablolar açıkta deneme yaptık kısa devre yaptı bu arada belki işi düşen olur, sigorta akünün tam yanında aküye giden kablolardan şasi kablosunda küçük beyaz plastik bişeyin içinde cam sigorta 15A250V

Motosikleti
    Zn 125
    Beyler lastiklere kaç hava basıyorsunuz buarada ???

Alıntı Goat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler lastiklere kaç hava basıyorsunuz buarada ???
    ben 29 29 basıyorum önerilende o şekilde sanırım ama arkana artçı alıyosan 29ön 30 arka diye bas aslında pekte bişe farketmiyo ya 29 iyidir salla

Motosikleti
    Zn 125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 29 29 basıyorum önerilende o şekilde sanırım ama arkana artçı alıyosan 29ön 30 arka diye bas aslında pekte bişe farketmiyo ya 29 iyidir salla

Tamam 29 da anlaştık sağol felon

Motosikleti
    125ZN
    Arkadaslar 2009 Kasım 24 ten beri 125zn sahibiyim az cok forumu takip ediyorum. 330lu sayfalarda sanırım bir arkadas demis 125zn sahibi olupta formu takip edipte neden uye olmuyorsunuz diye sitem etmis bnde dedim uye olmanın vakti geldi arkadası kırmayalım. Kusuruma bakmayın biraz gec oldu ama.. Bende aranızdayım artık. En kısa zamanda tanısmak dilegiyle iyi forumlar
    We believe in freedom

Alıntı *OnuR* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2009 Kasım 24 ten beri 125zn sahibiyim az cok forumu takip ediyorum. 330lu sayfalarda sanırım bir arkadas demis 125zn sahibi olupta formu takip edipte neden uye olmuyorsunuz diye sitem etmis bnde dedim uye olmanın vakti geldi arkadası kırmayalım. Kusuruma bakmayın biraz gec oldu ama.. Bende aranızdayım artık. En kısa zamanda tanısmak dilegiyle iyi forumlar
    hoşgeldin dostum, avrupa yakasında neredesin? avcılardayım bende.eğer katılım olursa zn125 toplantısı yaparız

bu arada benim farları h4 ile değiştirdik slayerrr ile birlikte bi kaç resim çektim eklerim akşama
    şimdi şöyle oldu eski soketi kablolarının ucundan kestik, h4 ün soketi farklı olduğu için.birde bu h4ler için kablo bağlantısı için soketler varmış onlardanda aldık kabloları öyle bağladık çok güzel oldu.ben şimdilik camı toros camıyla değiştirmedim eğer içi kararır yada erirse değiştiricem.
    Slayerr a çok teşekkürler bu arada

Motosikleti
    125ZN
    Hosbulduk felon kardesim bnde Avcılardayım Su yagıslı havaları bir atlatalım tanısırız o zaman.. Yaparız tabi bir toplantı
    We believe in freedom

Hosbulduk felon kardesim bnde Avcılardayım Su yagıslı havaları bir atlatalım tanısırız o zaman.. Yaparız tabi bir toplantı
    Avcılarda zn mi var ya nası karşılaşmadık 34 YL 7318 benim plaka görürsen durdur tanışalım.gri renk motorun üstünde full koruma deri ceketle dolaşan birini görürsen garanti benim zaten

Motosikleti
    125ZN
    2010 kasımda tasındım buraya yeni sayılır tam kıs vakti kullanmadım cok ondan karsılasmamısızdır.. Ondan önce geliodum surekli motorla avcılara ama E5 ten direk okula giriyodum sonra tekrar E5'e.. Siyah bnmkide YN 7678 Karsılasırız illaki yakında
    We believe in freedom

2010 kasımda tasındım buraya yeni sayılır tam kıs vakti kullanmadım cok ondan karsılasmamısızdır.. Ondan önce geliodum surekli motorla avcılara ama E5 ten direk okula giriyodum sonra tekrar E5'e.. Siyah bnmkide YN 7678 Karsılasırız illaki yakında
    daha öncesinde benim motorum yoktu zaten 2ay falan oldu alalı sanırım
    aklımdasın karşılaşırsak durdururum

Motosikleti
    125ZN
    Hayırlı olsun kardesim kazasız sürüsler ;) Hadi bakalım önce kim kimi durduracak
    We believe in freedom

selamlar

merhaba arkadaşlar,
    çok uzun zamandır açıkcası öncelikle asya motor un 125t modeli ile ilgilenşyordum....ama daha sonra forumları incelemeye başladığımda mondial in 125 zn serisinin daha performanslı ve daha kullanışlı (gerek servis gerek kullanım kolaylığı) olduğu kanısına vardım. bu scooterın modelini çok beğeniyorum. ilk motorum olacak ve istanbul'da kullanmayı planlıyorum...köprü geçme planında değilim ama sirkeci feribotunu kullanacağım...
    bisikletin dışında 2 tekerin üzerine ilk defa çıkacak birisi olarak, bana faydalı olacağına inandığım tavsiyeleriniz illaki vardır diye düşünüyorum...memnun olmadığınız yönleri var ise bunları da paylaşırsanız çok sevinrim...
    uzun zamandır 2 tekerin üzerine çıkmayı çok istiyorum ve başlangıç noktamın neresi olduğunu da bilemiyorum açıkcası...
    samimi tavsiyelerinizi bekliyorum...
    şimdiden teşekkürer.....

Motosikleti
    125ZN
    Motorumu ilk aldıgımda kopruden geçmiştim 2009 kasımda ;) boyle bir heyecan zevk yok.. Ama tavsiye etmiyorum motorla trafik bilinci oluşana kadar.. Motorla giderken şeritlerde nasıl pozisyon alınır, nasıl donulur hepsini öğren bazı sitelerde videolu anlatım bile war ;) Bazı araçlar yanına cok yaklasır sıkıstırır.. Moral bozma.. Şeritte doğru pozisyon ego yükseltir bir motorla ;) Öğren, fikrin olsun oyle basına geç.. Hepsini izle hem zevkte alacaksın videolu olunca.. Aldıgında kesinlikle tekerlerini değiştir.. Değiştirmezsen düşmeme ihtimalin yok.. Değiştirene kadarda virajlara yavas gir.. Kuru zeminden ıslak zemine geçtiğinde frene hafif dokunuyum bile deme.. Kuru zeminde yavasla oyle gir.. Yani kesinlikle değiştir o çin malı lastiklerden kurtul.. Gerisi sana kalmıs dilediğin yere bas git her yere gelir senle bu motor ;)
    We believe in freedom

bisiklet sürüyosan bu motoruda sürersin ben bi kaç arkadaşa verdim bi tanesi pek süremedi ama uzun yıllar bisiklet kullanan bi arkadaşım vardı bindiği gibi kaptı olayı
    aldığında lastiklerini michelin sm100 ler ile değiştir ondan sonra istediğin yere git
    bu arada birazdan benim şu far değişme hikayesini resimli anlatımla paylaşacağım paza günü can sıkıntısı işte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:45 ----------

şimdi ilk olarak Slayerrr(rıdvan) diyoki bende h4 ampul var gel senin farları değiştirelim farsız dolaşma.bende tamam diyorum işten çıkışta yülsel copy deyiz diyolar hemen 50mt ilerideki yüksel copy ye geçiyorum.bu arada kapının önü cruiser doldu sanki gezi toplantısı

sonra rıdvanın arkadaşla tanıştıkdan sonra 2sohbet falan işe başlıyoruz
    camı çıkardım ve eski soketi kablolarından kestik.h4 alpüllerin ayakları bizim yansıtıcıya uymakta onun için yansıtıcıyı değişmeye gerek yok

biz o gün kabloları bantla bağladıktan sonra bırakmıştık olayı ama ertesi gün şu soketlerden takmaya karar verdik çok kullanışlı birşey.bunuda rıdvan beleşe almış benim için bi arkadaşından.ama normalde 1-2liraya satılan bişeymiş h4 soketi diye ararsanız bütün parçacılarda bulursunuz sanırım

bu soket çok faydalı bunsuz yaparsanız farı kapattığınızda ne kadar bantlasanızda içeride kablolar birbirine değince şasi yapıyo ve sigortayı yakıyo ben 1tane sigorta değiştim bu soket olmadığından

h4 soketi diye bahsettiğim şey bu uçlara giriyor

soket kablolarının uçlarını bağlamadan önce uzun kısa hangisi diye deneyin şasi kablosunu hemen bantlayıp hazır konuma getirebilirsiniz ama diğerlerini hazırlamadan önce deneme yapın
    sonrasındaysa eskisi gibi kapatınca çok daha iyi bi ışık sağlanmış olunuyo artık geceleri önümü görebiliyorum.benim taktığım 35w h4 55 olanları aküden çok yiğeceği için tavsiye etmem.ben yansıtısı ve far camını torosunkilerle değişmedim eğer far camı kararma yaparsa yansıtıcı ısıdan dolayı zarar görürse değiştirmeyi düşünüyorum ama 3-4gündür kullanıyorum şuanda hiçbir problem yok.sadece 10tl ye bi h4 ve 2tl ye bi soketle bu işi yapabilirsiniz.detaylı anlatamadım dışarı çıkmam gerekiyo anlatımım pek düzgün değil ama umarım açıklayıcı olmuştur.bi sorun olursa yazın cevaplamaya çalışırım.

Motosikleti
    Zn 125
    Hosgeldin aramıza ben mesajini biraz geç gördüm ama

Motosikleti
    Zn 125
    Felon dün çok güzel bilgiler verip fotoğraflayıp açıklamıştın şimdi göremiyorum kaldırdın mı ?

Alıntı Goat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Felon dün çok güzel bilgiler verip fotoğraflayıp açıklamıştın şimdi göremiyorum kaldırdın mı ?
    Yok duruyo hepsi sende bi problem var sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler