Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı bulent sari adlı üyeden alıntı
    YARDIM!

arkadaslar simdi öğle arası yemege gittim motoru biyere bıraktım. Tekrar motoru çalıştırdığımda sanki köklemis gibi direkt atladığını farkettim Ancak tekrar stop ettiğinizde durdurabiliyosunuz. Neyseki biyere çarpmadım. Çevreden millet az teli takılı kalmıs falan diyo ben basında değilken cocuklar oynamıs galiba... Soracağım problemi çözmeyi bilen varmıdır aramızda. yani servise götürmeden kendim çözebilir miyim...

Slm Bülent geçmiş olsun. Evet yüksek ihtimalle gaz teli takılı kalmıştır. Yakınlarda herhangi bir tamirci (servis olması şart değil herkez yapabilir) yok ise; torpido'nun olduğu bölmeyi sökerek ve aküyü çıkartarak motor bölmesine ulaşabilirsin. Normal motorlara biraz aşinaysan Karşında gaz telini göreceksin. Hafif zorlamayı dene, çok sert değil tabi, tel kopabilir. Olmadı gaz telinin vidasını gevşetip söküp tekrar takmayı da deneyebilirsin. En garantisi yakınlardaki ufak tefek bi tamirciye gitmek.

Geçmiş olsun.
    ii gunner.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bulent sari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZN
    darkform tesekkürler deniyeceğim dediğini...

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Şu çoluk cocuklardan nefret ediyorum. Veledin teki sütüne binip elcikle oynamıştır sürüyor ya çok. Basacaksın tekmeyi 2 gün oturamıyacak üstüne bak bakalım başkasının malıyla bir daha oynar mı?

Neyse geçmiş olsun.

bulent sari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı scud adlı üyeden alıntı
    Şu çoluk cocuklardan nefret ediyorum. Veledin teki sütüne binip elcikle oynamıştır sürüyor ya çok. Basacaksın tekmeyi 2 gün oturamıyacak üstüne bak bakalım başkasının malıyla bir daha oynar mı?

Neyse geçmiş olsun.
    tesekkürler abicim aksama darkformun dediğini denicem olmazsa kamyonete atıp teknik servise götürecem artık...

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı bulent sari adlı üyeden alıntı
    tesekkürler abicim aksama darkformun dediğini denicem olmazsa kamyonete atıp teknik servise götürecem artık...

Scud'ın dediği gibi elcik meselesini forumda bir arat istersen. Sökmeye karar verirsende, korkacak bişey yok. Kasa, sele ve akü'yü 1 dakika içinde sökersin. zaten toplam 6 tane vida vutuyor. Söküp takması çok kolay. Ancak motor kısmına ulaştığında biraz daha nazik ve dikkatli davranmakda yarar var.

Ha bu arada hazır açmışken içerideki vidalarıda biraz sıkıverirsen titresim ve bilimum sesleride azaltmış yada kesmiş olursun Hani motor üzerindeki vidalar değilde, motoru şasi'ye bağlayan vidalardan bahsediyorum. Bende geçenlerde açıp sıktım ne kadar vida varsa baya iyi oldu ses mes gitti. Bi titreşim vardı mesela motorun sol tarafında o kesildi. Örneğin benzim hortumunu kelepçelemiyolar. Bu konuda sitede ( www.easyasnet.com/zeytin/www ) bir giriş var. Onuda anlatıldığı gibi kelepçelersen mis olur mis

Sevgiler,

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Abicim benimde motor sitenin bahçesinde duruyor ne kadar velet varsa ustunde. Her motora binişimde ayna ayarı yapmaktan ayaklarımı koyduğum yerdeki ekmek kırıntılarını temizlemekten bıktım zira lavuk veletler motor kullandıklarını sanırken aynı zamandada tıkınabiliyolar. Alıcam zort zort bi alarm vericem en hassas ayarı zıplasınlar korkudan eşşek sıpaları.
    Bide bi yere bırakıyon motoru sen başından ayrılınca hemen cocuklu bi ana-baba gelip cocuklarını hemen oturtuyolar seleye ama ona o kadar kızmıyom. kontrollü nede olsa.

Pazar günü kaçta nerde buluşcaz ?
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Arkidişler bi alarm bi branda. Hadi alarm'a karşı olanlarımız var onu anlıyorum. Ama branda alınız bence. Neden derseniz;

Hem hırsız ek önlem,
    Hem sürekli sçan kuşlara (birebir seleme sçmış aynı gün aldım brandayı) önlem,
    Hem çoluğa çocuğa önlem,
    takması 15 saniye çıkarması 10 saniye... araba brandası gibi uğraştırmıyor, kolay.
    Hem yağmura çamura önlem.
    Hem ucuz...

daha ne olsun....

Pazar günü bi mani olmazsa ben geliyorum. Çok çok erken olmamakla beraber istenilen heryere gelebilirim.

ii gunner dilerim !

kyox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    brandalar ne kadar geçen bakmıştım 50 ytl diyo oha oluyorum. altı üstü naylon yaw.
    Arakadaslar sarayburnu na ne dersiniz motorları ordaki otoparka çekip sahildeki çay bahçesine boğaz manzara otururuz
    logo ve isim oylamasına katılım yok ne iş?

Motosikleti
    Türk malı branda 50 kaat çinmalı 25 kaat . Farkı çinmalı güneşte kalınca daha çabuk çatlama yırtılma yapıyo Türk Malı olan daha dayanıklı.

Sarayburnu olursa bende motocuğumla gelirim. Beylikdüzü olursa arabayla gelecem.

Bide printeri olan bi arkadas bu logolarla isimlerin olduğu sayfaları bastırıp ogün yanında getirirse orada fikir alışverişi daha rahat yapabiliriz. Benim printer cavlağı çektiği için ben yapamıyorum :(

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Selam arkadaşlar,

bi süredir yazamayrum ayıptır söylemesi izindeydim, eminim beni çok özlediniz

Arkadaşlar ben ipin ucunu kaçırdım buluşma bu pazar mı? Bu pazarsa saat kaçta nerde? bi yardımcı olalım

2)

Darkform; abi ben giriyorum şifremi ama hatalı diyo, yanlış mı hatırlıyorum acaba yaw, bana da bi özel mesajla yollayabilirmisin? Biz de oyumuzu verelim

Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum
    [B][COLOR="Black"][CENTER]U-F-A 87'ye bakın, görürseniz el sallayın, [/CENTER][/COLOR][/B]
    [CENTER][B][I][SIZE="2"][COLOR="Orange"]MoMo ZeN[/COLOR][/SIZE][/I][/B][/CENTER]

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Arkadaslar siteye olan kullanıcı sifrenizle degil oy kullanma sifresi ile oy veriyorsunuz ve sifrede bu form daki mail kutunuzda olması gerek . yanılıyormuyum darkforkm

Motosikleti
    @Rglad
    Biz ilkin şöyle ZNciler olarak buluşalım dedik sonra aklıma geldi zaten Beylikdüzünde kahvaltı var. Topluca oraya gideceğiz. Tam şekillenmedi konu.

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    evet arkadaşlar kyox'un dediği doğru. site şifrelerinizi sizler kendiniz belirlediniz. Oylama şifresi ise sizlere daha önceden benim tarafımdan gönderildi. motosiklet.net inbox'ınızda olması gerekli ama problem değil, şifresini unutan bana bildirsin buradan derhal yollarım. Örneğin rglad senin şifreni yolladım az önce

Arkadaşlar branda'yı haklı olarak pahalı bulan bir arkadaşım gidip bi kumaşcıdan kamuflaj desen ucuz bir kumaş kestirdi. 2 tarafına da hani kaskın çene bağındaki gibi olan kilitlerden diktirdi. çeyrek fiyatına bitti iş. Sadece yağmura etkin bir çözüm değil. onun dışında saydığımız her görevi görüyor. Fikirdir yazayım dedim. Birde ben brandayı en büyük boy aldım. Gayet rahat oluyor. Küçük almanızı tavsiye etmiyorum. Bilginiz olsun.

OYLAMA ADRESLERİ HATIRLATMA:

WWW.EASYASNET.COM/ANKET_2
    WWW.EASYASNET.COM/ANKET_3

ii gunner

Motosikleti
    @darkform

Bende sen şu unutulan parolaları gönderen bir sistem geliştir. İnan ki bende bıkarsın. Evden işten derken hep parolarım dağılıyor. Birde şu günlerde laptop düşünüyorum ki iki yakam bir araya gelmesin :(

Branda olayı her ne kadar iyi fikir olsada benim gibi havadan nem kapan adam için kapalı garaj en iyi fikir. Hem garaja geri dönünce o yokuştan bi inişim var ki dinazorlar devrinden gelmişim gibi millet kaçışıyor. Garajdan çıkışımı hiç yamıyım. Karşıda ki dükkan bankalarda olan o kırılmaz camdan taktırmış arkasınada çelik panel koymuş. Bu arada bu hız bana fazla diyipte gaz kesip rampanın tam ortasında kaldığımda çok oldu.

Tüm bu sözlerden sonra şöyle bir grup sürüşü yapalım mı?

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @ scud

yapalım abi ayıpettin

yapalımdan kastım hem kayıp şifre hemde grup sürüşü

ii gunner.

Motosikleti
    O zaman bu haftasonu kahvaltı iyi bahane hem tıkınırız hem süreriz. Galiba siyahus arabayla gelecekti.

Motosikleti
    Bu beylikdüzündeki kahvaltıyı ne zaman konuştuk biz yaa benim kafam karıştı, yoksa bu başka bi organizasyonmu Scud bizi aydınlatırmısın ? nerde nezaman kaçta gibi hususlarda bide kimler davetli ?
    beylikdüzüne arabayla gelicem dogrudur. tabi yukardakileri öğrenince

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    @scud
    Hem garaja geri dönünce o yokuştan bi inişim var ki dinazorlar devrinden gelmişim gibi millet kaçışıyor.
    KOPTUM
    Yaw bende nerden çıktı bu beylikdüzü kahvaltısı anlamadım siyahusun dediği gibi. Başkalarının bir organizasyonumu yoksa?
    Bu arada oylamaların durumuna bakılırsa gelse gelse en fazla 5 kişi gelecek diğer arkadaslar scoolarıyla tatile çıktı galiba

goodenough - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2003 Aprilia Atlantic 500
    bu akşam galata dersaadete gelenler el kaldırsın
    sanırım scud geliyor
    bu da görüşmek için iyi bir fırsat ben o gruptan bikaç kişi ile tanıştım, çok sıcakkanlılar, tavsiye ederim

byblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn Siyah
    arkadaşlar merhaba...
    buluşma konusunda ben herzaman yanınızdayım ne zaman olursa gelebilirirm (bi terslik olmazsa tabiki)
    kendinize iyi bakın...
    allaha emanet...

bu arada site işi çook güzel olmuş yapan uğraşan arkadaşlara çok teşekkürler ellerine sağlık...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler