Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hocam uzun uzadıya yazmışssın eline emeğine sağlık yok daha almadım malesef ama acilen bir motor almam gerekli çünki elim ayağım olmuş artık motosiklet hani kullanmasam kullanamasam dahi her an kapının önünde beni hazır kıta beklemesi her an üstüne atlayıp da gidebilme ihtimalini düşünebilmek ayrı bi tutku ayrı bir heyecan Dominatörler çok hoşuma gidiyor gerek tip gerek motoru açısında yalnız orjinal parçası ateş pahası ve türkiyede neredeyse yok denecek kadar az o yüzden yedek parça konusunda yurtdışında da araştırma yaptığımda yeterli bir yedek parça fiyatı ve parça bolluğu bulamadım ha bu işin ikinci el piyasası var hoş ben ikinci el piyasasına bakarak motora bakan bir insan değilim ama sırf bu parça muhabbeti yüzünden vaz caydım dominatörden.Ya xt600 yada f650 ikisinden birini alacak gibi duruyorum ama gönlüm hep f650den yana sebebine gelince küçük yaştan beridir motosiklet kullanıyorum ve rahmetli dedeminde bir BMWsi vardı ayrıca kendime alacağım ilk motosiklet gene bir f650 idi ama maddi durum el vermediği için alamamıştım birde hem yerli hem yabancı parça satış sitelerine baktığımda f650nin parçası xt600 e nazaran daha fazla bugün bunu da teyid etmiş oldum yarına da kısmetse bi f650 ye bakmaya gideceğim beğenirsek anlaşırsak inşallah alacağız.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NX4 Falcon
    Merhaba;Üstad inşaallah istediğin gibi bir motosiklet bulursun. Boy problemin varsa ve yedek parçaya gerektiğinde iyi para ödeyebilirim diyorsan tabiki F650 almanı öneririm, ama boy problemin yoksa da önce alacağın motorun selesine bir otur derim. F 650 lerin bir diğer adını da vibratör koyanları görmüştüm, titreşiminden dolayı, çok binmeyeceksen de problem olmayacaktır senin için. Çok para vermeden motor alayım dersen de temiz TENERE ilanlarına da bak mutlaka. Bir diğer adı huzurdan haşa eşşek olmakla beraber yedek parçası da bol ve ucuz. Harbiden de eşşek gibi binilecek motor. Her yola gelir.
    Kolay gelsin.
    [COLOR="Blue"][B][U][I]En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur...[/I][/U][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Bugün gittim motoru gördüm önceden test etmişliğim vardı zaten aleti vibrasyona çok takılan birisi değilim o kadar olur bence. sahibi de sağolsun pazarlığa hiç yanaşmadı güç bela çok az bi mebla indirdim 2. sahibi imiş kendisi motorun ve motorun hiç yatması kalkması yok gayet temiz duruyor motorunda da bi sıkıntı yok ustayada gösterdik kaporayı verdim inşallah hafta içi satışı alıcam kendisinden ha boya gelince boy problemim yok beni biraz da düşündüren o onada katlanırım boy 190 birazcık büyük bile kaldım motorun üstünde parça parasına da gelince bu alet o kadar çok ki türkiyede her parçasına muadil ve orjinal parçasının yarı fiyatına aynı kalitede parça bulunabiliyor ve o kadar irdelenmiş ki kronik sorunları belli yapılan çözümler ortada bilmiyorum ya benim içime sindi çok uğraştılar xt600 aldırmaya ama nedense olmadı artık aldıktan sonra umarım kafama taşlara vurmam ne deyim
    ANGARAJ

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın, e artık bi fotoğraf bekliyoruz.

Motosikleti
    Daha almadım üstüme aldıktansonra teslim alacağım ondan sonra sağlam bi temizlik yapıp fotoğrafını çekip koyarım teşekkür ederim.
    ANGARAJ

Motosikleti
    NX4 Falcon
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha almadım üstüme aldıktansonra teslim alacağım ondan sonra sağlam bi temizlik yapıp fotoğrafını çekip koyarım teşekkür ederim.
    Motorunu aldın mı? GaCCaLL , hayırlı olsun.
    [COLOR="Blue"][B][U][I]En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur...[/I][/U][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı borak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu aldın mı? GaCCaLL , hayırlı olsun.
    aldım aldım hatta bi konya yaptım geldim geçtiğimiz haftasonu ama daha yıkamak nasip olmadı nası bir adamım bilmiyorum ya şöle adam akıllı bir yıkayıp düzgün bir fotoğrafını çekemedim ama düzgün bir fotoğrafını çektikten sonra burda paylaşacağım
    ANGARAJ

Motosikleti
    250 Mct
    nx4 falcon almayı düşünüyorum.. parça sıkıntısı yaşıyormusunuz?

Motosikleti
    yahu ben benim motorun fotolarını paylaşacaktım burda unutuuuumm gitti

şimdi koyayım bari kusuruma bakmayın inşallah bu arada motoru aldığımdan beri 1000kmyi geçtim

ANGARAJ

Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Alıntı pala333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nx4 falcon almayı düşünüyorum.. parça sıkıntısı yaşıyormusunuz?
    Honda da bütün parçaları tedarık edebiliyorsunuz, muadil bulmak belki sıkıntılı olabilir. Bakımla ilgili olanlarda zaten hiç problem yaşamazsınız.Ama koruma demiri, yan çanta demiri ve aksesuar konusunda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Motosikleti
    nx4 falkon
    Parça sıkıntısı yaşamazsınız zaten çok sağlam makinası vardır.Sekiz yıldır biniyorum debriyaj balatası bile değişmedi.Bu motorla ilgili tek şikayet top speed ve yakıttır birde unutmadan tahrik zincirini çabuk uzatır.Başka bi sorununuz olacağını zannetmem.

Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Falconcular nerdesiniz epeydir sesiniz çıkmıyor, Bora bey den haber yok anlaşılan herkes motorunu vurdu yollara.
    Madem sizden ses çıkmıyor benden havadis vereyim biraz. Ben de Falconum almadan önce bu tür forumlarda şöyle bir araştırma yapmıştım ve üç aşağı beş yukarı kullanacağım motor kendini şekillendirmeye başlamıştı ve anlaşılacağı gibi Falcon da onlardan biriydi. 90 küsür model bir f650 almaktansa 10 yaş daha genç bir Falcon çok daha mantıklı gelmişti. Arazide çok yıpranmış endurolardan almak istemiyordum açıkcası.Çokda eski sayılmayan motor tecrübeme Falcon nasıl olurdu acaba diye düşünmedim değil doğrusu ama fiyat kalite skalasında üst sıralardaydı. 2006 model olanlardan sonra emisyon değerleri yüzünden AB ülkeleri tarafından ithal edilmeyişi insanların parça sıkıntısı yaşarım tereddütleri yüzünden fiyatları gayet cazip halde kalmıştı.
    Marmaris te çalıştığım ve mobilet kullandığım dönemi geçersek topu topu birbuçuk yıllık bir tecrübem vardı. Bu süre zarfında da 100 lük Yamaha scooter ve 250 lik cruiser kullanmıştım ama enduroya da birşekilde başlamam gerekiyordu. Forumdan Volkan ın motorunu aldığımda Ankara da lapa lapa kar yağıyordu ve sıcaklık da 5 dereceler civarındaydı. Motoru kamyondan indirdiğim günden bu yana yağmur çamur kar buz demeden sürekli kullandım, ilk önceleri biraz yüksek gelse de sonraları bu yükseklik hoşuma bile gitmeye başladı, trafikte büyük avantaj ve görüş alanı sağlıyordu, arabaların yanında paketçi motoru gibi kalmıyordunuz, sadece birkez durduğumda sol ayağımı koyacağım yer biraz daha alçağa geldiğinde yan yatırdım o da benim dikkat etmem gereken bir husustu, onun haricinde yüksekliği aksine beni ziyadesiyle mutlu kıldı. Bu arada boyum 176 cm belirtmek lazım. Şehir içinde zaptedilmesi kolay,manevrası rahat ve çevik bir motor. Gaz kolu anında tepki veriyor, frenler tatminkar, ağırlık merkezi iyi dengelenmiş ne virajlarda nede düz yolda bir sorun yaşadım. Zaman zaman fren hakimiyetimi geliştirmek maksadıyla yaptığım ani fren ile teker kitlemelerimde düz bir hatta rahat şekilde durabildim. Maşa uzunluğu amortisörlerin yumuşaklığına rağmen kafa ön frenlerde çok dalmıyor ama ben yinede arka fren ağırlıklı pompalıyorum. Motor ve egzoz sesi tatminkar düzeyde, ne cılız nede gereksiz yüksek desibelte çalışıyor. Aksesuar konusunda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz nitekim ne topcase ne de sidecase aparatları var. Koruma demiri keza öyle. Ama benim gibi rahat etmeyen tiplerdenseniz hepsini yaparsınız merak etmeyin. Sidecase aparatlarını internetten Falcon için diye satan şerefli bir arkadaştan almıştım hiç alakası yokmuş meğer. Sonuçta 2. elde 150 liraya aldığım parçayı demircide iki ek parça kaynattırarar sele altında orjinalı gibi takılır hale getirdim, astar boya ve üstüne 2 kat siyah boya attım neticede orjinali gibi oldu. Henüz soft case kullanıyorum daha rahat geldi böylesi, aluminyum çanta yaptığımda yakışacakmı göreceğiz. Volkan kendi demircisine bir top case aparatı yaptırmış ama onu söküp sadece ayaklarını kullandım ve yenisini büktürdüm lakin kullanmıyorum zira topcase sevmeyenlerdenim.İhtiyaç hasıl olursa sadece yerine takıp üstüne çadır mat ve çanta bağlamayı düşünüyorum.Yine Volkan arkadaşımızın motorla gönderdiği koruma demiri de Falconla hiçbir alakası olmadığından demircide pabuçları kesilip iki ek aparatla orjinal hale getirilmiştir ama onu da kullanmıyorum şimdilik çünkü grenajları da koruyacak Hepco Becker tarzı bir demire dönüştürmeyi ümüt ediyorum, öylesi daha çok yakışacak.
    Bir 650 lik enduro nun verdiği keyiften geri kalmadığını gördüm zaman içerisinde; hatta arazide f650 yada Pegaso yu sallar atar bile. Neden derseniz birkere daha hafif, engebeli yollarda başa çıkması daha rahat bir motor. İvmelenmesi ve torku gayet tatminkar, uzun gezilerde size sıkıntı vermez tabi 140 km geçmeyi düşünmüyorsanız. Amortisörlerin yüksekliği ve yumuşaklığı benim en çok sevdiğim özelliklerinden biri. Engebeli yollarda ve patika yollarda yaptığım gezintilerde beni hiç yormadı alttan vurmadı; bildiğiniz uzun bacaklı keçi. Bende Pirelli nin MT60 lastikleri takılı offroad için gayet tatminkar ama düz asfaltda tabi ki belli hızlarda uğultu yapıyor ve hafif hissetmeyeceğiniz bir titreşimi var. Bir Anakee tabi ki sürekli şehir içi kullanımda tercih edilmeli bence. Lakin değiştirisem ben yine aynılarını takmayı düşünüyorum traksiyonu benim için gayet tatminkar.Motoru problemsiz ama çoğu kullanıcın bahsettiği gibi egzantrik zinciri zamanından önce ses vermeye başlıyor ama onun da çözümü zinciri ve gergiyi değiştirmek kadar basit. Sarf malzemelerinde fiyat diğer modellere göre pahalı değil; yağ filtresi 10 lira hava filtresi 70 balata 20 yada 30 lastikler 150 ile 250 arası , zincir 140 ön ve arka dişliler de 200 civarına mal oluyor mesela. Pahalı olanlar ekstrem durumlarda lazım olacak parçalar gibi görünüyor; yan grenajlar yada fren diski onlardan bazıları. Açıkcası bunlara da kırk yılın başında ihtiyaç duyarım ki hiç problem değil. Grenajlar için İvedik sanayinde fiber ve kompozit malzemelerle tamirat yapan bir ustayla görüşme fırsatım oldu geçenlerde. İhtiyaç olursa (Allah ihtiyaç göstermesin) sağ ve sol grenajlarını 200 liraya boya hariç yapacağını belirtti. Arka disklerim de değişim isteyecek zamanı geldiğinde cbr 600 modelinkiyle benimkini söküp pim yerlerini lazer kesim yapacak sonradan ısıl işlem uygalayacak üretici buldum ama o da herhalde bir 30 000 km sonra gerekir. Böylece bana masraf olabilecek parçalar için araştırma yapıp şimdiden çözümlerini buldum. Tabi ki Honda da bütün parçaları mevcut, olmasa bile 2 haftada gelmiş oluyor ama arka diske 520 lira vermektense böyle yapmak hem daha zevkli hemde daha ucuz. Dolayısıyle Parça ve bakım konusunda kafamı kurcalayan birşey yok diyebilirim. Kronik sıkıntısı olmayan bir makinası var masraf olacak durumlar olacağını zannetmiyorum.
    Sonuç olarak yaptığım tercihten pişman olmadığımı söylemeye gerek yok sanırım, 400 lük bir makinadan beklenileni fazlasıyla veriyor. Forumlarda daha önce okuduğum yakıt sarfiyati beni hiç rahatsız etmedi doğrusu. Alır almaz bakıma götürdüm, rölantideki dalgalanma ve yağ- yağ filtresi ve zincir bakımlarını yaptırdım. Karbüratör ve subap ayarı da yaptırdım el değmişken. Normal kullanımda 4,5 -5 agresif kullanımda ve arazide 6 litreye kadar yakıyor. Gayet normal değerler bence. Arkadaşların motorlarından olan Pegaso Tibet yada f650 kullanma imkanım oldu haftasonları düz yolda yapabildikleri maksimum hız hariç hiçbirine değişmem motorumu. Ertesi gün Falconu nekadar rahat kullandığıma şahit olunca birkat daha mutlu oldum.
    Bunu satarsam kesinlikle alacağım motor Tenere yada f 1150 gs olacak. 650 lik motorla hiç vakit geçirmeyi düşünmüyorum.Hayırlısı İnşallah.
    Umarım Falcon düşünenlere faydası olmuştur. Elinizden biraz iş gelir de motorla vakit geçirmeyi seviyorsanız, hem şehiriçi hemde arazide rahat kullanayım diyorsanız kesinlikle alın derim.
    Sağlıcakla Kalın, paylaşımları bekliyorum.
    Kerem Akın bunu beğendi.

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Davut Abi'nin mesajına aynen katılıyorum. Ben de falcon sürücüsüydüm. 650 lik makinelerle çok mukayese edildi ;ama şehir içinde ayrı, off road da ayrı avantajı var.
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    nx4 falkon
    Dediklerinize bende katılıyorum.Uzun süren beraberliğimizde oldukça kaliteli ve sağlam olduğunu gördüm.Yolda bırakacak bi sorun hiç yaşatmadı.Konjektör bozuldu şansıma yine yolda kalmadım farkedip kontak kapatmadan eve kadar geldim.Hondadan fiyat sorduğumda ise orjinali yerine sanel taktım üç yıldır problem yok.Keza ön dişli ve arka diski de biraz emek ve çabayla hallettim.İnanın yaşadığım tek sorun uzun süre binmemekten doğan akü sorunu işten güçten fırsat olmadığında 15 20 gün binmediğim oluyo.Bi süredir arda şarza takıyorum onuda hallettik.Doğru diyosunuz yakıtı çok diyolar ama hangi 250 lik motor 4 litre altı yakıyorki.400 lük bi tork motorunun daha az yakmasını beklemek saçmalık.Şu an sıfırı olsa düşünmeden alırım.Zaten işe yarayan makina getirmezler ülkemize.Eksozunda yada makinasında ses soluk çıkmayan kimseyi rahatsız etmeyen özgürlüğü dibine kadar yaşatan verilen parayı sonuna kadar hak eden bi motordur falkon.TÜM FALKONCU KARDEŞLERİME SELAM.

Ah ah,bu hafta sonu kısa bi gezim oldu Kawa ile, arkadaşlar inanın Falconu o kadar çok aradım ki...Bizim Tr nin yolları için biçilmiş kaftan...
    Motosiklet bir yaşam tarzıdır

Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Bence şu anda piyasada en büyük eksiklik 400 lük segmentinin olmayışı. Olanları da Honda yada diğer markalar getirtmiyor. Yoksa yeni başlayacak ve "600 lükle başlayabilirmiyim" yada "cbf 600 aldım nasıl kullanacağım kazasız şimdilik trafiğe çıkmayı düşünmüyorum" gibi birsürü konubaşlığı açılmaz bence.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    uzun yolda genelde de asfaltta gitmek için ama Enduro tadında bir motor düşünürken nx4 aklıma geldi uzun bir araştırma içine girdim sayıları ne kadar azmış. Almayı düşünüyorum ama Sayının azlığı ve devamının olmaması endiselendirdi beni kullanıclar endiseye mahal yok diyor ama :D biraz daha bir düşünücem sanırım.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    nx4 falkon
    Az olması sizce daha iyi değilmi.Yedek parça az olur diye düşünmeyin.Her şekilde yürütülebilir.Alt bobin yansa hiç bulamasan sardırırsın.Konjektör yansa bi ton muadil var.piston du sekmandı dişliydi onları saymıyorum bile halledilir.Granajlar yok olmadıktan sonra gazlayıp dururuz bizde.Bence falkonla olacak buluşmanızı ertelemeyin temiz bi motor bulun tabiiki sürat düşkünlüğünüz yoksa.

Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Az yada çok olması birşey değişirmez ki, ona bakarsanız artık efsane Africa Twin de çok az ve ilanlarda da pek bulamazsanız ama kendini kanıtlamış ve tutulan bir motordur; diğer yandan Kawasaki nin çok tutulan Kle 500 ü de çok yok ama bu bahsi geçen motorlardan temizini bulsam hiç affetmez alırım. Parça her daim bulunur zaten. En olmadık parçası bile yoksa Honda ya 2 haftada geliyor zaten. Şimdi üretim bandında olan modellerde bile bu kadar bekliyorsunuz zaten. Kaldı ki gerek bakımda gerek tamiratta kullanacağınız parçalar çok spesifik değilse piyasada bulunan parçalar zaten.

---------- Post added at 11:45 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda genelde de asfaltta gitmek için ama Enduro tadında bir motor düşünürken nx4 aklıma geldi uzun bir araştırma içine girdim sayıları ne kadar azmış. Almayı düşünüyorum ama Sayının azlığı ve devamının olmaması endiselendirdi beni kullanıclar endiseye mahal yok diyor ama :D biraz daha bir düşünücem sanırım.
    İstanbul da motorunu satmayı düşünen bir arkadaşım var , sahibinden de ilanı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Dilerseniz numarasını veririm bir konuşun, Falcon da karar kılarsanız temiz makinadır.

celiloglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 660 TENERE
    benim falconumda bu şükür hiç bir sıkıntı yaratmaı bu güne kadar ,
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...-kiyilari.html
    Celil özdemir
    https://www.facebook.com/groups/285722234932863/?fref=ts

REKLAM ALANI
41. sayfa BirinciBirinci ... 313940414243 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler