Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
43. sayfa BirinciBirinci ... 334142434445 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dragstar 650 custom
    hayırlısı olsun.kazasız sürüşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Konu uzun zamandır yatıyor.

Neyse arkadaşlar dandik bi internet alışverişi yaptım, sizin de bilginiz olsun. motorparçalari.net sitesinden 2 tane yağ keçesi aldım, ama paket yandan açık geldi. Korkulan şey başa gelir hesabı bi tanesi bozuk çıktı, diğeri de hafiften sızdırıyor. Mail attım cevap yok. Alışveriş yapmak isteyenlerin dikkatine.

Arka jantı çemberini değiştirmek istiyorum ama hondada çok pahalı (550 TL civarı), bide dizdirmesi falan 700 ü bulur. Bunun jantını nerelerden buluruz fikri olan? 17x2.15 jant. Yada 18e çevirmek mümkün müdür, yapanlar, tavsiyeler vs. varsa sevinirim. Teşekkürler.

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Ben de çarşamba itibariyle 2005 model kırmızı siyah bir NX4 Falcon edinmiş oldum. Şimdi başlığı okumaya koyuluyorum. Benim gidon ihtiyacım var, orjinal veya başka bir marka, tavsiyesi olan var mıdır?

forzaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nx4 falcon
    merhabalar. ben de yaklaşık 2 ay önce ilk motorum olan falconu aldım. 400ccyle başlamanın zorluğunu ilk 2 gün yaşadım. ama daha küçük motorla başlasaydım da aynı zorluklara maruz kalacaktım diye düşünüyorum.

192cm boyuma rağmen motor altımda kaybolmadı )

Alıntı forzaken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar. ben de yaklaşık 2 ay önce ilk motorum olan falconu aldım. 400ccyle başlamanın zorluğunu ilk 2 gün yaşadım. ama daha küçük motorla başlasaydım da aynı zorluklara maruz kalacaktım diye düşünüyorum.

http://media.tumblr.com/tumblr_m1wkc6Jsgg1qhxtpj.jpg
    192cm boyuma rağmen motor altımda kaybolmadı )

Merhabalar bende de aynı kısıntı var benim boyumda 187cm bende iki gündür bu motoru inceliyorum ve yeni binen biri olarak nasıl ilk izlenimleri alabilirmiyim.

Motosikleti
    Honda NX4 Faalcon
    Arkadaşlar merhabalar
    Aranıza Bursadan katılıyorum.
    Uzun süren araştırmalarım sonucunda kırmızı siyah kartalıma sahip oldum.
    Benim için tercihimdeki en önemli şey oturuş pozisyonu idi.
    Bu da motorun safkan enuro oluşu buna yetmişti zaten.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hayırlı olsun.motorun fotoğraflarını atarsan biz de biraz enduro görürüz :D

Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Daha önceki sayfalarda bahsedilmiş lakin pek net bir şey bulamadım. 2005 model NX4'ümün ön fren diskinde yamukluk var. Dolayısıyla çıkma veya sıfır diske ihtiyacım var. Var mıdır parça kodu, diskin teknik özellikleri gibi detayları bilen? Diskin bir detay bilgisi varsa internet üzerinden daha kolay araştırılabilir en azından?

Motosikleti
    Honda NX4 Faalcon
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceki sayfalarda bahsedilmiş lakin pek net bir şey bulamadım. 2005 model NX4'ümün ön fren diskinde yamukluk var. Dolayısıyla çıkma veya sıfır diske ihtiyacım var. Var mıdır parça kodu, diskin teknik özellikleri gibi detayları bilen? Diskin bir detay bilgisi varsa internet üzerinden daha kolay araştırılabilir en azından?
    Motoru yeni mi aldınız.
    kırmızı siyah değilmi?
    5.bin kusur yazmıştı istanbuldan biri,

merhaba arkadaşlar,geçen cuma itibariyle bende falcon ailesine katılmış bulunmaktayım.250 mondial mct den sonra falcon ,eşekten inip ata binmek gibi bir şey gerçekten.öne rüzgarlık düşünüyorum ama nereden temin edebileceğim hakkında bir fikrim yok.yardımcı olabilirmisiniz acaba?

Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Alıntı BİLMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yeni mi aldınız.
    kırmızı siyah değilmi?
    5.bin kusur yazmıştı istanbuldan biri,
    Yeni aldım evet, lakin 5 bin değil 40 binde.

zakof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Ön diskin parça no. 45351-MCG-000 .Önceki sayfalarda teknik ölçüleri verilmişti.Güle güle sür.Yolun açık olsun.
    NO PLAN NO MAP!

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    halkalı stadyumu civarında gezinen gıcır gıcır kırmızı nx falcon sahibini ara sıra görüyorum, sahibi buradamıdır bugün de yanından geçtim ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

forzaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nx4 falcon
    Alıntı duruid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende de aynı kısıntı var benim boyumda 187cm bende iki gündür bu motoru inceliyorum ve yeni binen biri olarak nasıl ilk izlenimleri alabilirmiyim.
    geç mesajım için kusura bakma..
    boy konusu sıkıntı olmayacaktır, benim için en konforlu oturuş pozisyonu falconda idi.

almadan önce aylarca araştırdım, falcon hakkında herşeyi okudum. ve aşağı yukarı aynı şeyleri tecrübe ettim.
    kıvraklığı ve çevikliği yönünden şehiriçinde çok ideal. arazi için gücü yeterli. tabi ki krosslar gibi atlayıp zıplayamaz ama yine de girmediğim yer kalmadı. engebelerden de uçtum dereden de geçtim bunların dışında 200-250km şehirdışı yolculuklarım oldu. 130km/sa dan sonra dik oturuşta rüzgar çok rahatsız ediyor. titreşim de cabası. ara ara verilen molalarla sıkıntısız istediğim yere götürür beni.

genel olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. uzun yıllar kullanırım inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

falcon nx4 arjantin fan sitesi. faydalı bir forum: http://www.foronx4.com.ar/

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Tam benlik bir alet enduro cross karışımı 2009 - 2010 modelleride olsaydı
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

serway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Falconumla bu pazar başlamak uzere 10gunluk Karadeniz turuna çıkıyorum. Yaklaşık 3000-3500 km yol olacak. İzlenimlerimi tur sonrasında sizlerle paylaşırım.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı serway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falconumla bu pazar başlamak uzere 10gunluk Karadeniz turuna çıkıyorum. Yaklaşık 3000-3500 km yol olacak. İzlenimlerimi tur sonrasında sizlerle paylaşırım.
    Hayırlı olsun öleyse

Bir yerden tanıdık geliyorsun ama bilemedim...
    ANGARAJ

125lik repsol kullanıyordum 3 yıldır. falcon sayesinde büyük motorların nasıl bişey olduğunu anladım. çok büyük olmasa da cıbırdan sonra beygiriyle torkuyla çok tatmin edici. gerçekten sürüş keyfi şahane bi motor. bir günde 800 km yol da yaptım, yoruldum desem yalan olur. bi arkadaşımda cbr600f var, bazen ona da biniyorum ama benim motorumun kalkışta beni geriye atmasını ve uzun yolda verdiği rahatlığı bulamıyorum. racing şehiriçi ve gündelik kullanımda yorucu bi tarz, falcon ise neredeyse bütün ihtiyaçlara karşılık veriyor

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Arkadaşlar merhaba
    Henüz 15.000 km de 2004 model bir Honda NX4 Falcon buldum. Kilometrenin düşüklüğüne istinaden satıcının vermiş olduğu fiyat ortalamaların üstünde gibi geldi bana. 7.500 TL den 1 lira aşağı düşmem diyor. Sizce bu fiyat normalmidir? Sahibinden com da gördüğüm 2. el NX4 ler ortalama 6.000-6.500 TL civarı gezmekte. Pazarlık yapmayı kabul ettiği taktirde motorun denizli de olmasından dolayı almayı düşünüyorum. Daha önce vitesli motorsiklet kullanmadığım için Denizli dışı başka illerden motor alıp gelmeyi pek düşünmüyorum bu aralar. Peşinde olduğum NX4 ü alırsam aşağıdaki resimler gibi modifiye etmek istiyorum. Supermoto tarzı yapmayı düşünüyorum. Kalın asfalt lastikler, ön teker çamurluğunun üstüne ayrıca gaga şeklinde bir çamurluk ilavesi, Topcase ve side case eklemeleri v.s. v.s.
    Sizce bu extraların bana maliyeti ne olur. Ön ve arka lastikleri kalın asfalt lastikleri ile değiştirirsem zincir veya diskleri de değiştirmek zorunda kalırmıyım. Motorsikletli hayata 5 ay önce adım attığım için bu soruları soruyorum. Çok fazla bilgim ve tecrübem yok. Resimleri aşağıya ekliyorum. Maliyet hakkında ve olunabilirlilik hakkında cevap yazarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler.

Şu an daki halinin resmidir.

Modifiyeli halleri

daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Drz400 den vaz gecirtecek galiba bu makina beni takipteyim

REKLAM ALANI
43. sayfa BirinciBirinci ... 334142434445 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler