Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Teşekkürler. Aslında bütün Falcon kullanıcıları bir toplansak hep beraber bir gezi yapsak çok güzel olur bence .

Bu arada biz giderken de, dönerken de Tekirdağ-Çanakkale yolunu kullandık. Bu yolu kullanacaklara tavsiyem Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki virajları ya çok yavaş geçsinler ya da havanın serin asfaltın katı olduğu saatleri tercih etsinler. Bu bölgenin asfaltı çok kalitesiz ve ısıyla beraber eriyor ve Jetski kullanmıyorsanız düşme ihtimaliniz çok ama çok yüksek. Mola verdiğimiz yerde bir bey bizi uyarmasaydı muhtemelen geziye başlangıcımız ciddi bir kaza ile olacaktı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    emre haklisin valla...
    motosikletten bi sure sogudum yeni yeni adapte oluyorum tekrar

buyuk ihtimalle er6 alicam
    duruma gore n yada f..
    belki fazer ama tahminen er6..
    hayirlisi..

scotty kac kmde aldin merak ettim..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    KM sayacında 21300 yazıyordu ama 30.000 de olduğunu söyledi aldığım kişi sanırm o bir 35.000 vardır ama maşallahı var motorun tıkır tıkır çalışıyor.

Motosikleti
    yok
    yaklasik olarak ayni kmlerdeyiz o zaman
    masallah..

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emre haklisin valla...
    motosikletten bi sure sogudum yeni yeni adapte oluyorum tekrar

buyuk ihtimalle er6 alicam
    duruma gore n yada f..
    belki fazer ama tahminen er6..
    hayirlisi..

scotty kac kmde aldin merak ettim..
    Hayırlısı inşalla

Motosikleti
    Honda Falcon Nx4
    volkan gezi fotoğraflarına hayran kaldım, yaptığın km'ye ve rotaya ayrı bi hayran kaldım, ben izmir'e rahat gidebilirmiyim diye 3-4 gün düşünürken sen helal olsun süper bir gezi yapmışsın..

tebrikler tekrar.. gezi yazısı şeklinde eklersin belki bi ara, eminim faydası olur herkese

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon 400
    merhabalar. senelerce scootera bindikten sonra ilk vitesli motorumu falconumu 2 hafta once aldim ve ilk iki haftada yoklasik 800 km yol yaptim. ancak son iki gundur soyle bir problemle karsilasiyorum. her zaman olmamakla birlikte iki kez 3 uncu vitesten 4 ncu vitese gecmek uzere debriyaja bastigim anda cat sesiyle birlikte motor stop ediyor . fakat daha sonra tekrar calistiriyorum ve herhangi bir prablem olmadan tum viteslere gecebiliyorum. dedigim gibi sadece iki kere basima geldi ve bir anlam veremedim. bazi yerlerde yuksek devirden sonra ani rolantiye geciste motor stop etme gibi birseyler okudum ama onlara da pek anlam veremedim. acaba bu konuda biri bana yardimci olabilirmi. zira yuksek devirden gaz kolunu zamaninda birakmadigim icin (acemilikten) debriyaji siktigim anda devir yukselmesi ve tekrar dusmesini defalarca yaptigim halde boyle bir sorun olmamisti. yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon

Yedek Parça

Arkadaşlar bazılarınız takip etmiştir geçen hafta içinde bir kaza geçirdim ( http://www.motosiklet.net/forum/moto...high-side.html)ve Falconuma baya bi hasar verdim. şimdi yedek parça arıyorum ama pek bulamadım. nereden temin edebilirim bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim....

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam falcon'cular. bende gs500 er5 düşünürken ustam enduro al daha iyi dedi.şu an kullandığım motor titreşimden dolayı ve 13.5 hp olduğundan fazla hız yapmadığı malum.böyle olunca uzun gezilerde fazla zevk vermiyor haliyle.nede olsa 150cc motor. motor cc büyüdükçe hızda artıcak yakıtta bu zaten bir gerçek.yakın bir komşumda var görünce baya bir hoşuma gitti motor ama kullanmak hiç nasip olmadı işin gerçegi.genelde Touring tarzı motosiklet kullandığımdan kullanımı nasıl olur düşünmekteyim.birde bazı arkadaşlar parça sıkıntısı olduğunu yazmışlar.ne tür parça sıkıntısı grenaj mı yoksa motor marçalarımı tam açılım göremedim.eğer motor aksamının parçalarını bulmakta sorun varsa hiç düşünmeden yine touring motora yöneleceğim.kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.kazasız belasız sürüşler herkese.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon
    Arjantinli Selam,

Ben NX4 ü tavsiye ederim. İkinci motorun olacaksa çok da rahat kullanırsın. Benim ilk olmasına rağmen çok zorlanmadım. NX4 yakıt tüketiminde kullanımına bağlı olarak çok müsrif olabiliyor. KM de 17 krş ve 12 krş arasında değişen tüketimler gördüm. Oturuş pozisyonu pek çok motordan daha farklı sanırım çünkü her arkadaşım ne kadar önde oturuyosun diyor ben de evet göstergelerin üzerinde oturuyormuşum gibi diyorum. Bu oturuş pozisyonu hem avantaj hem de dezavantaj getiriyor. Birincisi motora inanılmaz hakim oluyorsun. Her şey kontrolünde motor sen ne dersen onu yapıyor ama rüzgar siperliği olmadığı için bütün rüzgarı sen yiyorsun.
    Motosiklet çok hafif (150 kg.) ve çok torklu bir makina (35Nm) bu torku da sana devir göstergesinin neredeyse her yerinde veriyor. Onun için hızlanmalarda ve sollamalarda hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Hafif olması sebebiyle yan rüzgarlara çok açıksın. Bozcaada' dan İstanbul' a kontra yaparak geldim. Motordan indikten sonra yamuk yürüyordum

Lastik olarak cadde desenli bir lastik kullanmama rağmen toprakta gevşek zeminlerde oldukça iyi performans veriyor. Biraz ayağa kalkıp gaz vermekten de korkmazsan ağır off-road dışında dağ tepe gezebilirsin.

Parça problemine gelince aslında bir sıkıntı yok. Honda Servisleri her parçayı getiriyor ama tabii ki fiyatlar biraz yüksek. Ben mesela parçadan yana sıkıntı yaşadım çünkü servise para vermek istemedim internetten daha uygun fiyatlı aradım

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Scotty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arjantinli Selam,

Ben NX4 ü tavsiye ederim. İkinci motorun olacaksa çok da rahat kullanırsın. Benim ilk olmasına rağmen çok zorlanmadım. NX4 yakıt tüketiminde kullanımına bağlı olarak çok müsrif olabiliyor. KM de 17 krş ve 12 krş arasında değişen tüketimler gördüm. Oturuş pozisyonu pek çok motordan daha farklı sanırım çünkü her arkadaşım ne kadar önde oturuyosun diyor ben de evet göstergelerin üzerinde oturuyormuşum gibi diyorum. Bu oturuş pozisyonu hem avantaj hem de dezavantaj getiriyor. Birincisi motora inanılmaz hakim oluyorsun. Her şey kontrolünde motor sen ne dersen onu yapıyor ama rüzgar siperliği olmadığı için bütün rüzgarı sen yiyorsun.
    Motosiklet çok hafif (150 kg.) ve çok torklu bir makina (35Nm) bu torku da sana devir göstergesinin neredeyse her yerinde veriyor. Onun için hızlanmalarda ve sollamalarda hiç bir sıkıntı yaşatmıyor. Hafif olması sebebiyle yan rüzgarlara çok açıksın. Bozcaada' dan İstanbul' a kontra yaparak geldim. Motordan indikten sonra yamuk yürüyordum

Lastik olarak cadde desenli bir lastik kullanmama rağmen toprakta gevşek zeminlerde oldukça iyi performans veriyor. Biraz ayağa kalkıp gaz vermekten de korkmazsan ağır off-road dışında dağ tepe gezebilirsin.

Parça problemine gelince aslında bir sıkıntı yok. Honda Servisleri her parçayı getiriyor ama tabii ki fiyatlar biraz yüksek. Ben mesela parçadan yana sıkıntı yaşadım çünkü servise para vermek istemedim internetten daha uygun fiyatlı aradım
    bilgi için teşekkürler.o zaman bir test etmek kalıyor.fiyatlar zaten uygun.beni tek düşündüren kullanım rahatlığı ve parça problemi.zaten hp güzel torklu motor.hayırlısı bakalım.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Bende niyetliyim bakalım.

Merhaba arkadaşlar.
    Öncelikle kendimi tanıtayım.Hafta sonları motora binebilen ve turlara çıkmaya çalışan biriyim.Şu an CBF 150 kullanıyorum ama satılığa çıkarttım.Amacım ER5 yada NX4 almak.İkisinide beğeniyorum.Kısmet artık.Aklınızda olsun takas düşünen yada satmak isteyen olursa görüşelim.
    0533 379 73 21
    0506 282 42 90
    eray@penta-med.com.tr
    http://www.sahibinden.com/motor_buyu...XQQdisplayitem

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ben satıyorum, Antalya'dayım. Düşünürsen ayrıntıları konuşabiliriz..
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Nasıl iletişim kurabiliriz.

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben satıyorum, Antalya'dayım. Düşünürsen ayrıntıları konuşabiliriz..
    İletişim için bir şeyler yazsaydın keşke.
    Tabiki düşünürüm.

Motosikleti
    yok
    bende satmayi dusunuyorum istanbuldayim
    mailim ozgurduygu@gmail.com

cep telefon veremiyorum zira gunduz cekmiyor oldugum yerde

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    ya hayırdır ben falcon düşünüyordum ama siz motorları satıyorsunuz, biraz daha mı düşünsem,düşüneyim daha iyi.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Düşünecek bir şey yok, hiç düşünmeden alınacak bir motor falcon. Bizim paraya ihtiyacımız var o sebepten. Özgür'de büyütüyor.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    yok
    aynen ben buyutmeye karar verdim,elimde bir miktar para var ve falconu da satip farkli bir modele (cbf 500 veya er6n gibi) gecicem hayirlisiyla..

Herkese merhaba,
    ben de uzun zamandır falcon almak için zaman koluyordum, artık zamanımın geldiğini düşünüp bir tane almaya karar verdim.

Praetorian, motorun herhangi bir yerde ilanı var mı? Yoksa rica etsem motorun durumundan bahsedebilir misin?

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler