Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    farukyayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan.Honda NT 700 Deauville
    arkadaşlar uzun senelerdir her tür motora bindim şimdide falcona merak sardım yorumlarınıza göre 400 olmasına rağmen 600 xt 600 aşağıya kalmaması beni düşündüren parça arkadaşlar parçası bulunuyormu ve kıyaslama yaparsak nasıl?pazarlık halindeyiz bi falcon almak üzereyim hayırlısı yardımlarınızı bekliyorum..tşk..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Mail attım

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende satmayi dusunuyorum istanbuldayim
    mailim ozgurduygu@gmail.com

cep telefon veremiyorum zira gunduz cekmiyor oldugum yerde
    Cevap bekliyorum.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    selam arkadaşlar, falconlara bakınıyorum. 5304623731 den bana ulaşabilir misiniz? yada aklınızda olsun. sevgiler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:35 PM ----------

arayın dememi yanlış anlamayın lütfen, işim gereği çok fırsatım olmuyor genelde dışarıdayım.

kocari08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW250 İNAZUMA 2013
    falcona takıla bilecek aksesuarlar --- ön cam ,amortisör keçeleri ,demir koruma ,elcek rüzgarlığı , sis farı , filan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 PM ----------

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    asfalt melegı cevap verdım profilinize
    eraysarac sizinde mailinize geri dönüş yaptım..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

kocari08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GW250 İNAZUMA 2013

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:47 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:49 PM ----------

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Valla gelen giden bir şey yok.

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asfalt melegı cevap verdım profilinize
    eraysarac sizinde mailinize geri dönüş yaptım..
    Arzu edersen bana özelden cebini yaz akşam arayayım.

http://www.sahibinden.com/son_firsat...XQQdisplayitem

Motorum hala takaslık veya satılık...

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Selam Falconcular.

Bir falcon almaya niyetlendim. Araştırmadayım ve

http://www.sahibinden.com/en_guzel_r...XQQdisplayitem

linkdeki motoru gidip gördüm. Motor defalarca yatmış, sağındaki solundaki çiziklerden belli. Sahibi 3. sahibi ve ekzantrik zinciri değişmesi gerekir diyor. Ayrıca ilanda bahsettiği gibi lastikleri yeni değil, hatta 3 - 5 bin km sonra değişmesi gerekir, zincir bakımsız. Motor bölümünün açılmadığını tertemiz olduğunu söyleyen birisi. Kırılan grenajları değişmiş.

Velhasıl motor ile ilgili daha önce görüşen, geçmişini bilen, aranızda tanıyan varmıdır?

Değermi ve bu fiyat aralığında "benim motorum gerçekten temiz ve satılık" diyen varmı?

Saygılar.

Motosikleti
    Honda Falcon Nx4
    http://www.sahibinden.com/doktordan_...XQQdisplayitem

2005 model siyah falcon'umu satıyorum ilgilenenlere duyurulur, şimdiden söyleyeyim fotoğraflarda photoshop vs yoktur..

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Falconcular.

Bir falcon almaya niyetlendim. Araştırmadayım ve

http://www.sahibinden.com/en_guzel_r...XQQdisplayitem

linkdeki motoru gidip gördüm. Motor defalarca yatmış, sağındaki solundaki çiziklerden belli. Sahibi 3. sahibi ve ekzantrik zinciri değişmesi gerekir diyor. Ayrıca ilanda bahsettiği gibi lastikleri yeni değil, hatta 3 - 5 bin km sonra değişmesi gerekir, zincir bakımsız. Motor bölümünün açılmadığını tertemiz olduğunu söyleyen birisi. Kırılan grenajları değişmiş.

Velhasıl motor ile ilgili daha önce görüşen, geçmişini bilen, aranızda tanıyan varmıdır?

Değermi ve bu fiyat aralığında "benim motorum gerçekten temiz ve satılık" diyen varmı?

Saygılar.

linkteki motor arkadaşıma ait ve öyle defalarca yan yatmasıfilanda yoktur o motorun. motorun ilk alındığı tarihten beri tanıyorum. nerden çıktı böyle aşırı yanyatmalar vs ler anlamadım açıkcası. motorun sahibi aşırı titizdir. öyle yağmurlarda bile garajdan çıkarmaz motorunu. çok da masraf yaptı motoruna aksesuarlar fılan. zinciride ben değiştirdim nasıl eskiymiş merak ettim açıkcası. 2 hafta temizleyip yağlama bakalım bir zinciri nasıl görünüyor öyle görelim. kirli bir zincir eski olmaz. eski zincir zaten uzamış olur eskiliğini ordan anlarsın.

motorun bir tek kazası vardır oda eski sahibi tarafından yapılmış ve honda servisinde tamamen tüm parçalar değişerek toplanmıştır. inanmak isteyen bana ulaşıp hangi seriste toplandığını ve plakasını öğrenebilir. arasınız servisi bilgileri öğrenirsiniz. bu motor honda servisinden başka bir yerede gitmedi yani.

egzantrik olayına gelince,

arkadaş sana gayet samimi bir şekilde anlatmış anlaşılan. burdaki falcon kullanan arkadaşlara bir soralım. egzantrik arızası falconlarda kroniktir. belirli bir km sonunda değiştirmen gerekir. şu an motorun böyle bir sorunu bulunmuyor. ama ileride olabilir diye sana bilgi vermiş.

motoru tanımadan bilmeden bu tarz kötü yaklaşımlarda bulunmak gerçekten hiç hoş değil. motor gerçekten temizdir kendimde defalarca kulllandım bu motoru. lütfen detaylı bilgi sahibi olmadan bu taz yorumlarda bulunmayın.

daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen arkakadaşlar özelden mesaj atarsa telefonumu gönderirim.

saygılar.
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı dark_face adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linkteki motor arkadaşıma ait ve öyle defalarca yan yatmasıfilanda yoktur o motorun. motorun ilk alındığı tarihten beri tanıyorum. nerden çıktı böyle aşırı yanyatmalar vs ler anlamadım açıkcası. motorun sahibi aşırı titizdir. öyle yağmurlarda bile garajdan çıkarmaz motorunu. çok da masraf yaptı motoruna aksesuarlar fılan. zinciride ben değiştirdim nasıl eskiymiş merak ettim açıkcası. 2 hafta temizleyip yağlama bakalım bir zinciri nasıl görünüyor öyle görelim. kirli bir zincir eski olmaz. eski zincir zaten uzamış olur eskiliğini ordan anlarsın.

motorun bir tek kazası vardır oda eski sahibi tarafından yapılmış ve honda servisinde tamamen tüm parçalar değişerek toplanmıştır. inanmak isteyen bana ulaşıp hangi seriste toplandığını ve plakasını öğrenebilir. arasınız servisi bilgileri öğrenirsiniz. bu motor honda servisinden başka bir yerede gitmedi yani.

egzantrik olayına gelince,

arkadaş sana gayet samimi bir şekilde anlatmış anlaşılan. burdaki falcon kullanan arkadaşlara bir soralım. egzantrik arızası falconlarda kroniktir. belirli bir km sonunda değiştirmen gerekir. şu an motorun böyle bir sorunu bulunmuyor. ama ileride olabilir diye sana bilgi vermiş.

motoru tanımadan bilmeden bu tarz kötü yaklaşımlarda bulunmak gerçekten hiç hoş değil. motor gerçekten temizdir kendimde defalarca kulllandım bu motoru. lütfen detaylı bilgi sahibi olmadan bu taz yorumlarda bulunmayın.

daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyen arkakadaşlar özelden mesaj atarsa telefonumu gönderirim.

saygılar.
    Sevgili Dark_face kardeşim,

--Ben okumayımı, yazmayımı unuttum yoksa zincir için orada "bakımsız" yazmıyormu? Ben nereye "zinciri eski" yazmışım?

--Motoru gidip gördüm, elcikte, manetde, arka yolcu peglerinde düşme sonucu aşınmalar var. Sen düşmedi diyeceksinde sanamı inanacağım? (düşmesi sorun değil motoru temiz olduğunu söyleyen arkadaşın samimiyetine güvendim zaten)

--Motoru tanımadan, bilmeden böyle kötü yaklaşımda bulunmayın demişsin. Kötü yaklaşım nerede? Sahibi olan arkadaşı al pc başına yazdıklarımı okut lütfen bakallım kendimden eklediğim bişey varmı? Birde motosiklet.net camiasına tanıyan bilen varmı diye sormak istedim, yanlış bunun neresinde?

-Başka çürütemediğim bir savın varmı bilmiyorum çıkarsa yazışırız...

Tekrar Saygılar.

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dark_face kardeşim,

--Ben okumayımı, yazmayımı unuttum yoksa zincir için orada "bakımsız" yazmıyormu? Ben nereye "zinciri eski" yazmışım?

--Motoru gidip gördüm, elcikte, manetde, arka yolcu peglerinde düşme sonucu aşınmalar var. Sen düşmedi diyeceksinde sanamı inanacağım? (düşmesi sorun değil motoru temiz olduğunu söyleyen arkadaşın samimiyetine güvendim zaten)

--Motoru tanımadan, bilmeden böyle kötü yaklaşımda bulunmayın demişsin. Kötü yaklaşım nerede? Sahibi olan arkadaşı al pc başına yazdıklarımı okut lütfen bakallım kendimden eklediğim bişey varmı? Birde motosiklet.net camiasına tanıyan bilen varmı diye sormak istedim, yanlış bunun neresinde?

-Başka çürütemediğim bir savın varmı bilmiyorum çıkarsa yazışırız...

Tekrar Saygılar.

öncelikle ben üzerine basarak defalarca düşmüş demene takıldım. aramızda motorunu yan yatırmayan yoktur sanırım. hiç yan yatırmadan düşmeden binen çok azdır bu da gayet normal.

zincirler hakkındaki yorumumu yukarıda zaten yazdım tekrarlamayım boşuna.

benim o yazımda hem motor hakkında açıklamaların biraz set olmuş ve tanıyan bilen varmı dediğin için yapılan açıklamalardır. bir motoru beğenmek almak yada beğenmemek kişiye aittir. ben motor hakkında senin bilmeyipte benim bildiklerimi yazdım. burada karar aşaması sensin tabi ki.

saygılar.
    Honda Hayat Onda...

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Motor sahibi aranıp ilgili cevap kendisine verilmiştir.

Teşekkürler.

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı kocari08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:45 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:47 PM ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:52 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:49 PM ----------

hemşo güle güle kullan :D satıyormusun yoksa?

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı curan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/doktordan_...XQQdisplayitem

2005 model siyah falcon'umu satıyorum ilgilenenlere duyurulur, şimdiden söyleyeyim fotoğraflarda photoshop vs yoktur..
    merhabalar szin ilanınızı buraya bakmadan önce sahibindende gördüm gercekten güzel bakımlı gözüküyor bu motoru kac km de aldın gözün gibi baktınmı acaba forumdan motosiklet sever bir arkadasın motorunu satın almak daha güzel olur
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    Honda Falcon Nx4
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar szin ilanınızı buraya bakmadan önce sahibindende gördüm gercekten güzel bakımlı gözüküyor bu motoru kac km de aldın gözün gibi baktınmı acaba forumdan motosiklet sever bir arkadasın motorunu satın almak daha güzel olur
    motoru 24bin kmde aldım, 1.5 sene boyunca yaz kış şehir içinde kullandım, kocaeliye 3-4 kere gidiş geliş dışında uzun yol yapmadım, bu süre zarfında özellikle şehirçinde çok keyif aldım,yüksekliği ve manevra kabiliyeti inanılmaz bir rahatlık sağlıyor.. şu an 31binde.. en ufak kafama takılan durumda honda servisine götürdüm, ciddi bir sorunu çıkmadı çok şükür, diski,zinciri,lastiği ve aparatlarıyla uzun bi süre sorunsuz keyifle binebileceğiniz bir durumda şu an.
    gözümden daha iyi baktım diyebilirim, gözlerim bozuk çünkü : ))

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, bir arkadşaım da Falcon'unu satıyor, ilanı belki görmüşünüzdür ama ben yine de söylemek istedim.

http://www.sahibinden.com/emsalsiz_n...XQQdisplayitem

Motoruna ben kefilim.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, bir arkadşaım da Falcon'unu satıyor, ilanı belki görmüşünüzdür ama ben yine de söylemek istedim.

http://www.sahibinden.com/emsalsiz_n...XQQdisplayitem

Motoruna ben kefilim.
    hadi ya bu ilan senin arkadasınmı arama fırsatım olmadı henüz, mesaj attım sanırım gec cevap veriyor mesajlara, biliyosun bende ybr125 var daha yazın almıstım tertemiz takasta olur demiş ciddi olarak düsünüyorum ancak o izmirde ben ankarada nasıl olcak bilmiyorum fotolardan motor gözüktüğü kadarıyla temiz duruyor ancak bakımı felan eksik edilmemiş bir motorsa sorun yok benım ıcın tabı kazalıda olmasın

Gercekten ilgilendiğim iki falcon vardı sahibindende birinin bu forumda digerininde arkadasının burda olması daha güzel
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    scuderia06, abi sana bir özel mesaj attım.

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Merhaba,

13.11.2009 tarihinde 2005 model falcon'umu aldım.

Sizlerle öncelikle servisde ellerinde olmadığı için, değiştirtemediğim hava filtresini, adını hatırlayamadığım bir forumda gördüklerimi uygulayarak yaptığım değiştirme işlemini görsel anlatımda bulunmak istiyorum. Umarım faydalı olacaktır.

Bu filtremin eski hali

http://img4.imageshack.us/img4/4481/dsc00177o.th.jpg[/IMG][/URL]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

Merhaba,

13.11.2009 tarihinde 2005 model falcon'umu aldım.

Sizlerle öncelikle servisde ellerinde olmadığı için, değiştirtemediğim hava filtresini, adını hatırlayamadığım bir forumda gördüklerimi uygulayarak yaptığım değiştirme işlemini görsel anlatımda bulunmak istiyorum. Umarım faydalı olacaktır.

Bu filtremin eski hali

Buda honda Civic hava filtresinden kestiğim fitre =8 TL (boyutları yaklaşık aynı olduğundan dolayı seçtim.)

Eski hava filtremizin çerçevesinin etrafından kalıntı bırakmayacak şekilde keserek çıkartıyoruz.

Son olarak resimdeki şeffaf slikon ile çerçevenin etrafını bolca ama dağıtmadan ve delik kalmayacak şekilde slikonlayıp yeni filtreyi takıp kurumaya bırakıyoruz.

Filtreyi motora taktım ve 2 gündür kullanıyorum sonuç harika..

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler