Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

NX4 Falcon Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Falconcular kaybolmuş konu gömülüyo

XL 200 ü bi çıkarabilsem elden ben de bi Falcon kullanıcısı olacağım ama şans işte...

Bu daha yeni olan Falconları yurtdışından getirsek bize ne kadara patlar ve Yunanistanda genel olarak motosiklet durumu nedir bu konular hakkında bir fikriniz var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NX4 Falcon 400
    ben 2003 26ooo km de falconumu satmayi dusunebilirim. falcon arayan arkadasa duyurulur. ancak satmak uzere bir yere ilan falan vermis degilim. aslinda satma sebebim bebek bekliyor olmamiz. anliyacaginiz bu aralar motora pek binmeye firsat bulamiyorum. esimle birlikte gezilere giderdik o olmayinca ben tek basima pek gidemiyorum. motor kazasiz belasiz diri bir motor . iddia ediyorum turkiyede uclu canta sistemli tek falcon. temiz kullaniciyim. ilgilenen varsa detaylar hakkinda gorusebiliriz.

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    alperkos motorunla ilgilenebilirim. nasıl görüşürüz. samimi bir arkadaşıma alacağız motoru inşallah.
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    NX-4 Falcon

NX4 Falconumu satacağım.İlgilenen olursa görüşelim.

Arkadaşlar Transalp almak üzere Falconumu satmayı düşünüyorum.12.500 Km de kazası belası yada hatası olmayan 2005 model Kırmızı/Siyah motorum satılıktır.
    Beni bilenler bilir küçükten büyüğe doğru ilerlemek istiyorum.Bunun dışında motorumun tek bir sorunu bile yoktur.
    0 533 379 73 21-0 506 282 42 90

Hafta sonu fotoğraflayıp sahibindene koyacağım.Fiyat 5.750 olup çok az pazarlık yapabilirim.Çünkü kalan kısmına kredi çekmem gerekiyor.

Selamlar..

alperkos telefon numaralarını verebilirsen motorunla ilgili görüşebiliriz.

Arkadaşlar meraba..Falcona cbx 250 debriyaj balataları uyuyormuş doğrumu acaba ?

Arkadaşlar yok mu bi cevap yazacak

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı Blacklove16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar meraba..Falcona cbx 250 debriyaj balataları uyuyormuş doğrumu acaba ?

Evet uyuyor hocam,

6 tane cbx alıyor 1 tane falconun son balatasını alıp takıyorsun.

Sahibinden de farklı olan balata duruyor referens için bakabilirsin.

Motosikleti
    Honda Falcon Nx4
    2 yıllık bir falconcu olarak bir takım tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Lastikleri yeniledim:

Pirelli Scorpion S/T ön-arka : 340 TL 'ye aldım.. çok memnunum %40 arazi, %60 asfalt lastiği, kesinlikle yol tutuşu değişti.

Motor yağı değiştireceklere tavsiye:

Shell benzincilerinde bulabileceğiniz Shell Advance 15W50 alın, tanesi 12 TL. 1.7 lt. alacak şekilde 3000-4000 km.'de bir değiştirin, her 3 değişimde bir yağ filtresini de değiştirmeyi şiddetle tavsiye ediyorlar.

Yağ filtresi CBF 250 ile aynı 15 TL, filtre değiştiğinde 1.8 litre alıyor, ona göre koyun, falcon yağ değiştikten sonra akıp gidiyor resmen.
    Kerem Akın bunu beğendi.

Alıntı curan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıllık bir falconcu olarak bir takım tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Lastikleri yeniledim:

Pirelli Scorpion S/T ön-arka : 340 TL 'ye aldım.. çok memnunum %40 arazi, %60 asfalt lastiği, kesinlikle yol tutuşu değişti.

Motor yağı değiştireceklere tavsiye:

Shell benzincilerinde bulabileceğiniz Shell Advance 15W50 alın, tanesi 12 TL. 1.7 lt. alacak şekilde 3000-4000 km.'de bir değiştirin, her 3 değişimde bir yağ filtresini de değiştirmeyi şiddetle tavsiye ediyorlar.

Yağ filtresi CBF 250 ile aynı 15 TL, filtre değiştiğinde 1.8 litre alıyor, ona göre koyun, falcon yağ değiştikten sonra akıp gidiyor resmen.
    Valla dostum sormak istediğim soruların cevabını ben sormadan sen yazmışsın Allah razı olsun senden..

Motosikleti
    NX-4 Falcon

Falcon satılmıştır. Bilgilerinize.

Arkadaşlar ilgilerinize teşekkür ederim.Motorumuz artık Hataylı oldu.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    34 sayfayıda baştan sona okudum,dikkatimi çeken birşey oldu...Falcona aşık olarak alan arkadaşlar...

1-parça sorununa takılıyor

2-nedendir anlamadım çok az kişi 2 sene ve üstü bu motoru kullanmış çoğuda bir sezon sonra satmış.

3-nx4 falcon paylaşım formu,sahibinden.com sitesine dönmüş...

4-Bu motora çok heveslendim fakat yazılanların sonucunda şevkim kırıldı...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    34 sayfayıda baştan sona okudum,dikkatimi çeken birşey oldu...Falcona aşık olarak alan arkadaşlar...

1-parça sorununa takılıyor

2-nedendir anlamadım çok az kişi 2 sene ve üstü bu motoru kullanmış çoğuda bir sezon sonra satmış.

3-nx4 falcon paylaşım formu,sahibinden.com sitesine dönmüş...

4-Bu motora çok heveslendim fakat yazılanların sonucunda şevkim kırıldı...
    Benim şu motoru artık CBF 150 ile değiştirsem mi ne yapsam gibi düşüncelere kapılmışken bir ara bu Falcon'a da gönlüm kaydı. Ama aynen senin dediğin gibi bu topicte şevkim kırıldı. İlk anda insanı vuran bir model ama sanırım çok tad vermiyor

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Valla bundan daha iyi tarif edilemezdi herhalde

İlk defa bizim buralarda kanlı canlı görünce çok hoşuma gitmişti. Ondan sonra bu forumda inceledim. Zaten sıfırı yok ve ikinci el fiyatları da makul düzeylerde seyrediyor.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bundan daha iyi tarif edilemezdi herhalde

İlk defa bizim buralarda kanlı canlı görünce çok hoşuma gitmişti. Ondan sonra bu forumda inceledim. Zaten sıfırı yok ve ikinci el fiyatları da makul düzeylerde seyrediyor.
    Abi zaten 2005'ten sonra gelmemiş daha,ama yurt dışında hala devam ediyor ve tutulan bir motor...Şeytan diyorki yanaş şuna ,parça fiyatını sorma ona bunaaaaaaaa,deli kader seni karşıma çıkaracakmı bilmiyoooommm
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi zaten 2005'ten sonra gelmemiş daha,ama yurt dışında hala devam ediyor ve tutulan bir motor...Şeytan diyorki yanaş şuna ,parça fiyatını sorma ona bunaaaaaaaa,deli kader seni karşıma çıkaracakmı bilmiyoooommm
    Meraba dostum..Eğer benzin fiyatları seni korkutmuyorsa ve bu motor varsa kafanda hiç durma al..Alıncada bi koruma demiri taktır,bakma ardına bas git nereye istersen..Ben de haziranda 25.000 km de aldım motorumu ve yakıt hariç aşırı memnunum...

Yürürü on numara,tork ve güç boyutlarına göre,yakıt performansına ve teknolojisine uygun,cc de muadili yok gibi,Tek eksi yanı raflarda yedek parca yok,siparişle geliyor ve sonuçta honda parçalar biraz tuzlu fakat her kuruşu kullanırken geri dönüyor..İş kovalamıyacaksan fiyatı itibari ile alınabilecek en sağlam motorlardan biri.İki kişiyle bile hiç bir yokuşta sağ şeride düşmezsin.Şimdi biraderde bitane var desem reklam kokacak çünki o da satıyor .1000 tl peşin gerisi anaktar teslim 0 km cbf 150(kredi kartınıza taksitlendirebilirseniz taksitle almış olacaksınız.)

GCervatoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride / 2012

Honda NX4 Falcon bir hayal kırıklığıydı.

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim şu motoru artık CBF 150 ile değiştirsem mi ne yapsam gibi düşüncelere kapılmışken bir ara bu Falcon'a da gönlüm kaydı. Ama aynen senin dediğin gibi bu topicte şevkim kırıldı. İlk anda insanı vuran bir model ama sanırım çok tad vermiyor
    Genç arkadaşım merhaba...

Ben 97 de Titan ile başladım 35 yaşımda motora. Yetkili servise götürme prensibimi hiç bozmadım. Hiç yolda kalmadım.

2005 te bir arkadaşım ile gittik 2 tane Honda NX4 Falcon aldık bayiden ""0"..
    garanti dolduktan hemen sonra tam 2 kez EGZANTRİK GERGİSİ ve zinciri kaynaklı tam 2 kez yolda kaldım. Parçalar da orijinal yani Kızıltoprak Esengül'den... 2 kez de, parçalar değişmesine rağmen 10 ar gün Brezilya'dan parça gelmesini bekledim.

Ancak ilk kez beni yolda bırakan bu Hond'yı D&B motor'a takasa verip
    CBF 150 aldım "0" bu defa, dört mevsim tepe tepe kullanıyorum. Selsi rahat vibrasyonu yok. Oğlumu da rahatça taşıyabiliyorum.

Hiç başım ağrımıyor şimdi. 8.250 KM. de.

Paylaştığım deneyimlerim umarım herkese yararlı olmuştur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:23 ----------

Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler,

Motoru yeni aldığım için, sizlerin de böyle tecrübelerine ihtiyacım var, mesala yakın zamanda çanta demiri ve ekzantirik zinciri değişim ve ekleme ihtiyaclarım var. Çanta demiri olanlar kendilerimi yaptırdı? Egzantrik zinciri için servisler 300 - 400 Tl gibi rakamlar söylüyormuş, başka modellerin zincirleri uyarmı? yada şöyle yap, şuradan al, birleştir, al sana demir yada zincir diye bana alternatif imkanlar söyleyebilecek arkadaşlarıda bekliyorum.

Saygılar.
    2005 te aldığımda Brezilyadan bir çanta demiri getirtip fazlaca kopyaladığını söylemişti demiricde. Ancak 2 kez kırıldı. Ben de bir başka demirciye ek yaptırıp zahmete girmiştim.

Bilgine...

Bu Falconlarda kronik problem egzantriktir. tam 2 kez önemli masraf yaparak değiştirmem rağmen yolda kalkdım gene üstelik bu arıza başka motor aksamlarını da etkilemiş. Ali Esengül. Honda Kızıltoprak yetkili servis 2008 de tam 3.250 TL komple sorun giderme garantili tamir - işçilik fiyat teklifi verince Honda'nın Brezilya fabrikasına böyle hatalı bir seriyi neden geri çağırmadıklarına şaşıp. Derhal satıp bu andaki Çinli
    ...ama kaliteli, rahat ve sorunsuz. Honda CBF ime kavuştum.

Bilginize sunulur arkadaşım.

Motosikleti
    Honda Falcon Nx4
    Alıntı GCervatoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu Falconlarda kronik problem egzantriktir. tam 2 kez önemli masraf yaparak değiştirmem rağmen yolda kalkdım gene üstelik bu arıza başka motor aksamlarını da etkilemiş. Ali Esengül. Honda Kızıltoprak yetkili servis 2008 de tam 3.250 TL komple sorun giderme garantili tamir - işçilik fiyat teklifi verince Honda'nın Brezilya fabrikasına böyle hatalı bir seriyi neden geri çağırmadıklarına şaşıp. Derhal satıp bu andaki Çinli
    ...ama kaliteli, rahat ve sorunsuz. Honda CBF ime kavuştum.

Bilginize sunulur arkadaşım.
    GCervatoglu'nun 2008'de sattığı motoru daha sonra ben aldım, tabi bu problemlerini bilmiyordum şu ana kadar, 2 yıldır kullanıyordum motor büyütmek için geçenlerde sattım. bu zamana kadar ilk aldığım gün aküsünün bitmesi dışında hiç yolda bırakmadı beni, belki de benim şansıma egzantrikle ilgili hiçbir sorun yaşamadım, bakımlarını düzenli yaptırdım,farklı ustalara da götürdüm gösterdim birçok kez, keyifli bir 2 seneden sonra dediğim gibi sattım.

bu arada söylememde fayda var,falconların üretimi 2009 itibariyle brezilyada da bitti, parçaların geç gelmesi dışında bir sorun yaşayacağınızı da sanmıyorum, 15 yıllık motorlara bile parça üretmeye devam ediyorlar sonuçta.

özetle muadili olmayan kullanması çok çok keyifli bir motor, falcon sahiplerine de bakım zamanlarında hondanın genelde yapmadığı sibop ayarını yaptırmalarını tavsiye ederim, motorun çekişi gerçekten artıyor.

kazasız sürüşler
    Kerem Akın bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yaa benim kafam karıştı ortada tuhafbir tezatlık var...

Biri on numara,mükemmel,yetmediyse number one derken birdiğeride,bittim mahfoldum,başıma bela oldu türünde yazı yazmış...

Şimdi hangisine inanim kafam karıştı...

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler