Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Bugün hava çok güzeldi fırsat bu fırsat ufak bir gezi yaptık tee anadolu fenerine kadar gittik. Köprüyü bayağı bir tamamlamışlar bu arada.

Sj's bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    bende bu gün motora çakarlı led sis lambalardan taktırdım
    şu birkaç modlu olandan bayada ıyı oldu

www.youtube.com/watch?v=kF1wpA4fops

Motosikleti
    Youtube da denk geldi. Güzel anlatmış arkadaş.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    bu sabah ıslak zeminde, virajda traction'ı test edeyim dedim, high side'dan zor kurtuldum, elim ayağım titredi yani, özetle traction'a güvenmeyin

Varuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba Arkadaşlar. Yabancı sitelerde ve forumlarda da güncel olan Tracer'lar için süspansiyon sertliği ve rebound ayarları için ne düşünüyorsunuz? Motorun hafif olmasından kaynaklanan ve hafif sürücüler için yüksek süratlerde gidon salınmasının (wobbling) ve motorun dalmasının önüne süspansiyon ayarlarının değiştirilerek önüne geçilebileceği iddia ediliyor. Grupta motorun süspansiyon ayarlarını değiştiren oldu mu? Olduysa nasıl sonuçlar elde etti bizi aydınlata bilirse sevinirim. Selamlar

Motosikleti
    Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu gün motora çakarlı led sis lambalardan taktırdım
    şu birkaç modlu olandan bayada ıyı oldu

www.youtube.com/watch?v=kF1wpA4fops
    https://youtu.be/kF1wpA4fops
    japondan şaşma,çine bulaşma........

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Alıntı Varuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar. Yabancı sitelerde ve forumlarda da güncel olan Tracer'lar için süspansiyon sertliği ve rebound ayarları için ne düşünüyorsunuz? Motorun hafif olmasından kaynaklanan ve hafif sürücüler için yüksek süratlerde gidon salınmasının (wobbling) ve motorun dalmasının önüne süspansiyon ayarlarının değiştirilerek önüne geçilebileceği iddia ediliyor. Grupta motorun süspansiyon ayarlarını değiştiren oldu mu? Olduysa nasıl sonuçlar elde etti bizi aydınlata bilirse sevinirim. Selamlar
    Ön amortisörü 1 kademe kadar (üstündeki halka sayısını baz alarak) sertleştirdim. Kontrol/Fren vb anlamda olumlu yönde iyileşme olduğunu düşünüyorum. Aynı anda serviste elciklerin konumunu da birkaç santim yukarı konuma taşıdılar. yüksek hızlardaki salınım 190 kmlere kadar düzelme gösterdi daha önceleri 160kmlerde yapıyordu. Bu düzelmeye amortisör deki sertleştirme işleminin bir faydası oldumu bilmiyorum. Bir fikir oluşturur umarım.

Bu arada 190 km üstü hızlarda gidonu çok hafif şekilde tutarak 220li hızlara salınımn problemi olmadan çıkabilliyor.
    Varuna bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Led sisler ve çakarlar güzel olmuş. Çakar modunu değiştirebiliyor musunuz? Nereden aldınız kaça mal oldu? Montajı kime yaptırdınız? Bu durumda yetkili servis elektrik sistemini garantiden çıkarabilir mi? Arkadan gelen siren sesleri motordan gelmiyor di mi? ) Elciklerin üzerindeki ledleri nereden kaça aldınız? Sinyal verince bu ledler de yanıp sönüyor mu? Çok mu oldu sorular?
    Objects in the rear view mirror may appear closer than they are.

Motosikleti
    Led sisler ve çakarlar güzel olmuş. Çakar modunu değiştirebiliyor musunuz? Nereden aldınız kaça mal oldu? Montajı kime yaptırdınız? Bu durumda yetkili servis elektrik sistemini garantiden çıkarabilir mi? Arkadan gelen siren sesleri motordan gelmiyor di mi? ) Elciklerin üzerindeki ledleri nereden kaça aldınız? Sinyal verince bu ledler de yanıp sönüyor mu? Çok mu oldu sorular?
    çakar modunu 8 farklı modda yakabiliyorsunuz
    hakan diye bir arkadaştan aldım taktırmayla 160 tl ye mal oldu
    o sesler motordan gelmiyor gelse ne züper olurdu ama
    servise bişi sormadım zannetmiyorum elektrik sisteminden direkt değil çakmaklıktan
    aldik elektriği kontak kapalıykende sorun olmuyor elcik ısıtmada taktırdım kısa hazırız artık
    elciklerdeki ledler ebay dan dolar artmadan once 90-100 usd civarıydı
    sinyaldede yanıyor su sekilde
    https://youtu.be/Sgr8fEPDsm8

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön amortisörü 1 kademe kadar (üstündeki halka sayısını baz alarak) sertleştirdim. Kontrol/Fren vb anlamda olumlu yönde iyileşme olduğunu düşünüyorum. Aynı anda serviste elciklerin konumunu da birkaç santim yukarı konuma taşıdılar. yüksek hızlardaki salınım 190 kmlere kadar düzelme gösterdi daha önceleri 160kmlerde yapıyordu. Bu düzelmeye amortisör deki sertleştirme işleminin bir faydası oldumu bilmiyorum. Bir fikir oluşturur umarım.

Bu arada 190 km üstü hızlarda gidonu çok hafif şekilde tutarak 220li hızlara salınımn problemi olmadan çıkabilliyor.
    arkadaşlar ben serviste baya bi sertleştirdim
    elcikleri yukarı aldım ama nafile 180-190 civarı baslıyor salınım
    Varuna bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    On tarafin salinimiyla ilgili olarak, belki motorun on kismini az da olsa asagi indirmeyi deneseniz faydasi olur mu acaba?

Daha onceki motorumda, eski sahibinin boyunun kisa olmasindan dolayi, boyle bir islem yapmislardi, aldigimda gidonun klepeleri, on amortisorlerin tepe noktasinin 2 parmak daha altindaydi. Salinimla ilgili cok derdim olmuyordu zaten ama on fren performansini ciddi anlamda artiran bir uygulama oldugunu, gidonu orjinal noktasina, yani amortisorlerin tepesine kadar cikardigimizda farketmistim. Bunu da gidon daha alcaktayken, on tarafa daha fazla yuk binmesine baglamistim. Sizin motorda da salinimin on tarafin hafiflemesinden kaynaklandigini dusunursek, bu durumda dedigim gibi gidonu klepeleri gevsetip biraz alcaltirsaniz belki soruna cozum olabilir ?
    Varuna bunu beğendi.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Kaydırmalı debriyaj taktırmayı düşünen var mı? Ufaktan araştırdım da 600€ gibi bir maliyeti vardı sanırım :(

onr ayaztuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Selamlar yüksek hızda gidon salınımını engellemek icin gidonu saga ve sola cevirerek elcik korumalarını grenaja deymicek sekilde aşağı indirin yaklasık 1.5 cm kadar eşit şekilde sorun ortadan kalkıyor. Bizzat kendim yaptım ve denedim

Saygılar.
    iguven bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Merhaba arkadaşlar. Motorumuzda sıkça her platformda bahsedilen istemsiz gidon salınımı benim başıma henüz lastik rodajları bile bitmemişken oldukça düşük bir hızda geldi. Sebeplerini uzun uzun düşündüm. Ne yol, ne asfalt, ne ani hızlanma, ne çukur, ne de benzeri olumsuz bir neden yokken yaşadım. Yüksek hızda yaşamak hiç istemem. Bu olayı o zaman bayinin bana yüksek hava basıncı ile teslim ettiği lastik hava basıncına ve lastiklerin rodajının bitmemesine bağladım. Kaldı yüksek hızlarda 170 ve üzeri motorun stabil bir çizgi tutturamaması beni tedirgin etti. Yabancı forum ve ilgili platformlarda da sıkça tartışılan yüksek hızlarda Tracer kullanıcılarının maruz kaldığı gidon salınımı veya tank slapping olayının engellenmesiyle ilgili sayısız çözüm önerisi var. Ancak benim kafama gidon amortisörü (steering stabilabilizer) taktırmak yattı. Bu aparatın birçok üst segment motorlarda fabrikadan takıldığını hondanın bununla ilgili kendi ürünleri olduğunu filan öğrendim. Her neyse yine forumda yazılanlara göre gidon amortisörünün problemin ortadan kaldırılmasında en etkili yöntem olduğunu okudum. Motoruma Ankara Yaşamkent'ten Abdullah Ustanın işçiliği ile GPR4 marka gidon amortisörü takıldı. Usta'mın söylediğine göre motorun üst süratlerde yol tutuşu ve stabil gidişi çok iyi olmuş. Henüz ben testlerini yapamadım. Kullandıkça paylaşacağım. Bana maliyeti 2.300 TL oldu. Aşağıda resimleri paylaşıyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Er-6f 2006 siyah -TVS rtr-150 apache 2011
    Merhaba
    Uzun zamandir forumu takip ediyirum anca simdi yazabiliyorum. Yaklasik 5000 km dir tracer kullaniyorum. Daha once tvs apache , er6f, nc700x, bmw r1200rt kullandim. Toplamda 40000km yi gectim.
    Yeni kasa Vfr 800 crossrunner ile tracer arasinda cok gidip geldim 2. El temiz ve dolu bir tracer bulinca tracer aldim.
    Tracer a en cok yakistigini dusundugum Shad sh48 topcase ve shad sh36 side case seti aldim. Demirleriyke beraber 2100 tl ye mal oldu (sirt dayama dahil)
    Motor koruma takozlari, on ve arka flans koruyuculari, gps sistemi, radyator koruma, orjinal tank pad, on led sis ve arka cakar stop takildi.
    Lastikleri benden onceki sahibi pilot road 4 gt ile degistirdigi icin orjinal lastikkeri hakkinda fikrim yok.
    Simdi on cam aratiriyorum. Yilbasinda yurtdisina ciktigimda alacagim.
    Motor koruma takozlarini cikartip yerine motor koruma demiri alacagim.
    Elcik isitma orjinalde cok pahali oldugu icin snirim almayacagim.
    Genelde cantali ve artcili seyehat ediyorum ve tank slapping sorunu yasamadim.
    Tolga sariisiktan(motosteon) on arka camurluk uzatici aldim. Yeni monte ettigimden( yapistirici hala kuruyor) daha test edemedim.
    Genel anlamda cok memnunum. Hafif bir titresim var, cok onemesemedin.
    Ortalama 4.5 ile 5.3 arasinda yakit var. Ortalama 130 kmh civarinda kullanirim.
    Motor hakkinda sorusu olan olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Alıntı kobalamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Uzun zamandir forumu takip ediyirum anca simdi yazabiliyorum. Yaklasik 5000 km dir tracer kullaniyorum. Daha once tvs apache , er6f, nc700x, bmw r1200rt kullandim. Toplamda 40000km yi gectim.
    Yeni kasa Vfr 800 crossrunner ile tracer arasinda cok gidip geldim 2. El temiz ve dolu bir tracer bulinca tracer aldim.
    Tracer a en cok yakistigini dusundugum Shad sh48 topcase ve shad sh36 side case seti aldim. Demirleriyke beraber 2100 tl ye mal oldu (sirt dayama dahil)
    Motor koruma takozlari, on ve arka flans koruyuculari, gps sistemi, radyator koruma, orjinal tank pad, on led sis ve arka cakar stop takildi.
    Lastikleri benden onceki sahibi pilot road 4 gt ile degistirdigi icin orjinal lastikkeri hakkinda fikrim yok.
    Simdi on cam aratiriyorum. Yilbasinda yurtdisina ciktigimda alacagim.
    Motor koruma takozlarini cikartip yerine motor koruma demiri alacagim.
    Elcik isitma orjinalde cok pahali oldugu icin snirim almayacagim.
    Genelde cantali ve artcili seyehat ediyorum ve tank slapping sorunu yasamadim.
    Tolga sariisiktan(motosteon) on arka camurluk uzatici aldim. Yeni monte ettigimden( yapistirici hala kuruyor) daha test edemedim.
    Genel anlamda cok memnunum. Hafif bir titresim var, cok onemesemedin.
    Ortalama 4.5 ile 5.3 arasinda yakit var. Ortalama 130 kmh civarinda kullanirim.
    Motor hakkinda sorusu olan olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.
    Selam
    Bmw R 1200 RT kullandığınızı yazmışsınız. Bende 2007 R1200R kullanıyorum (RT nin çıplak ve nispeten daha agresif versiyonu diyelim)
    Motosikletimin verdiği güven hissi muazzam geliyor lakin ben hiç Tracer kullanmadım. her iki motosikletide kullanmış biri olarak, hızlanması, yakıtı konforu falan değil ama, frenlemesi, yatışı, verdiği güven hissi ni karşılaştırabilirmisiniz?

Motosikleti
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    Bmw R 1200 RT kullandığınızı yazmışsınız. Bende 2007 R1200R kullanıyorum (RT nin çıplak ve nispeten daha agresif versiyonu diyelim)
    Motosikletimin verdiği güven hissi muazzam geliyor lakin ben hiç Tracer kullanmadım. her iki motosikletide kullanmış biri olarak, hızlanması, yakıtı konforu falan değil ama, frenlemesi, yatışı, verdiği güven hissi ni karşılaştırabilirmisiniz?
    merhaba
    Zaten hizlanmasini (rt ye dayanarak yazacagim) filan karsilastirmaya gerek yok. 288 kiloya 210 kilo 110hp ye 115 hp. 2 silindir 3 silindir.
    Fren konusunda tracer daha iyi ( yine agirlik meselesi yuzunden)
    Viraj kontrolu rt den daha iyi. Cok daha kivrak.(yine agirlik ) Safttaki guc kaybi olmadigindan tepkileri daha hizli ( surucunun gaz kontrolu yoksa daha tehlikeli)
    Verdigi guven hissine gelince, adi bmw. Duz yolda 100kmh ustunde yolun hakimi benim der. Oyle bir otururki yola sanki kimse cikaramz gibi.(iste yine agirlik ) tracer duz yol araci daha dogrusu turing degil. Herseyi yapsin diye herseyi iyi yapan bir motosiklet. Cok iyi oldugu bir konu yok.
    Benim rt satma nedenimi de soyleyeyim bakim masraflari ve agirligi idi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Selamlar Tracer Dostları,
    Stok lastiklerin dışında lastik değişimi yapan arkadaşlar yorumlarını paylaşabilir mi? Aşağıdaki lastikler hakkında varsa tecrübelerinizi paylaşır mısınız başka model motorlarınızda kullandıysanız bile
    1- Michelin Pilot Road 4 GT 120/70ZR17 (58W) ve 180/55ZR17 (73W)Fiyat: 1.136,00 TL
    2- Pirelli Angel GT 120/70ZR17 (58W) ve 180/55ZR17 (73W)Fiyat: 1.116,00 TL

Motosikleti
    Angel gt ler yaz kis kullanilabilecek guzel lastikler ama benim motorda pilot road 4 kullaniyorum, cok memnunum.
    Varuna bunu beğendi.

Motosikleti
    Selamlar Tracer Dostları,
    Stok lastiklerin dışında lastik değişimi yapan arkadaşlar yorumlarını paylaşabilir mi? Aşağıdaki lastikler hakkında varsa tecrübelerinizi paylaşır mısınız başka model motorlarınızda kullandıysanız bile
    1- Michelin Pilot Road 4 GT 120/70ZR17 (58W) ve 180/55ZR17 (73W)Fiyat: 1.136,00 TL
    2- Pirelli Angel GT 120/70ZR17 (58W) ve 180/55ZR17 (73W)Fiyat: 1.116,00 TL
    bende senin gibi baya arada kalmıştım michelinmi pirellimi diye
    ama zaten ikiside iyi lastik bu gercek sadece sen secicen kullanım tarzına göre
    ben pirelli aldım cunku genelde uzun km ler artçı ve sürekli 2 kişi biniyorum
    uzun gezilerde ayrıca yan canta ve yukde ekleniyor eger yumusak lastik alırsam
    ortası direkt dumduz oluyor bu yuzden pirelliyi tercih ettim
    çift hamurlu orta sert yanlar yumusak virajı cok cok ıyı sınıra kadar rahatlıkla yatırıyorsun
    çok iyi yol tutuyor bırakmıyor.
    bizim motorlarda tork çok fazla oldugundan direkt gaz actıgında sert bir şekilde orjinal lastikleri
    patenaja dusuyordu bu lastikler kopmuyor bırakmıyor çok rahat ve guven veriyor

mıchelinde cok ıyı bir lastik hatta yagmurda pirellinin bi tık onunde buda gercek
    fakat michelin biraz daha yumusak bır lastik yurtdısı forumlarda uzun gezilerde
    ortası yol oldugundan tercih etmedim yoksa michelinde cok ıyı bır lastik
    burda karar verecek olan sensin
    şimdiden hayırlı olsun lastiklerin.
    Varuna bunu beğendi.
    japondan şaşma,çine bulaşma........

Motosikleti
    Koruma takozumu satıyorum. İlgilenenler aşağıdaki linke bakabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-mt-09-ve-mt-09-tracer-icin-orjinal-motor-koruma-takozu-245923192/detay

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)