Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı tolgava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar,

bursadayım sıfır tracer alarak aranıza katıldım

a modu
    standart mod
    b mod

tam olarak nedir detaylı bilgisi olan varmı?

saygılar
    hayırlı olsun abi. hoşgeldin güle güle kullan.

Motor açılışta standart modu ile açılıyor. Bu mod 115 beygiri veriyor fakat gaz tepkisi çok ani değil A modu gibi. A modunda ise (sport modu ya da) ufak gaz hareketleri diğer modlara göre daha fazla güç veriyor. Herhalde gazı aynı oranda çevirince A modunda diğer modlara göre daha fazla benzin gidiyor ve daha fazla devir artışı oluyor.

B modu ise (eco modu ya da) şehir içi kullanım için ideal. Gazı çevirince hemen şahlanmıyor motor ve sanırım 85bge falan düşüyor motorun gücü. Ayrıca gazı kesince hemen kompresyon çok sert olmuyor daha akıcı bir şekilde yavaşlıyor motor.
    Tavsiyem Eco modunu şehiriçinde ya da artçı ile sakin sürüşlerde, standart modu ise şehirlerarasında, köy yollarında falan
    A modunu da gazlamak istediğiniz de otobanda falan kullanılabilir. Tabi A moduna bir 2-3 bin km kadar hem siz motora hem motor size alışana kadar (roadaj falan olayları) almayın derim ben.

Modları değiştirmek için ise sağ tarafta sinyal gibi bir düğme var onu sola itince değişiyor. Gaz verirken modlar değişmiyor gazı tamamen kapatıp modu değiştirip sonra yeniden gaz vermek lazım.

Ben en çok Std modu kullanıyorum her ortama geliyor ara sıra yorulunca, trafiğe girince falan B moduna alıyorum.
    A modunu ise keyfim yerimde ise güzel asfalt bulmuşsam ve tenhasa yollar kullanıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

https://ixtem-moto.com/Support-valises-laterales-Shad-3P-SYSTEM-(Y0MT95IF)-Yamaha-MT-09-TRACER_p123465.html

Bu siteden sipariş verdiğim shad yan çanta demirleri elime ulaştı. 1 hafta da geldi fransadan.

Demirleri taktım ve taş gibi oldular çok güzel oturdular yerlerine.
    Artçının peglerinin arkasında ki vidaları sıkmak için koltuğun altındaki alyan çok işime yaradı
    Yoksa bendeki T saplı alyanlar ile sıkılmıyor çok dar bi mesafe var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    merhaba, benim tracy 4500 küsür km'de oldu, fakat bu ara o güzelim lastikler sapıtmış durumda, süper güven veren, başlangıçta harika olan lastiklere şu an zerre güvenmiyorum, sizde de benzer durumlar var mı?

Motosikleti
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba, benim tracy 4500 küsür km'de oldu, fakat bu ara o güzelim lastikler sapıtmış durumda, süper güven veren, başlangıçta harika olan lastiklere şu an zerre güvenmiyorum, sizde de benzer durumlar var mı?
    Merhaba,
    Benim motor da 6500km oldu. Ben bir sıkıntı çekmiyorum şimdilik lastiklerden dolayı. Tabi lastik soğukken hep temkinli davranıyorum yoksa ani gaz açmada arka atabiliyor.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    ben traction'ı devreye sokamazdım, şu an gaz açıyorum tcs lambası direk yanıyor, arka çantadan dolayı sapıttı dicem ama arka çantayla uzun yol yaptım, gayet güzel virajlar yaptım bu zamana kadar en ufak kayma olmamıştı, değişik geliyor şimdi

Motosikleti
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben traction'ı devreye sokamazdım, şu an gaz açıyorum tcs lambası direk yanıyor, arka çantadan dolayı sapıttı dicem ama arka çantayla uzun yol yaptım, gayet güzel virajlar yaptım bu zamana kadar en ufak kayma olmamıştı, değişik geliyor şimdi
    Lastikleri güzelce temizleyin belki zincir yağı vs bulaşmıştır fark edebilir. Bir de dişli asfaltta biraz sürün biraz aşınsın lastikler kirli üst tabaka gidince tutuş değişebilir.
    Yoksa ne kadar motorla gelen lastik olsa bile en azından 10 bin km sorunsuz kullanılması lazım bu lastiklerin.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Vergi vs nekadar masraf ettiniz shad demirleri için ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sizlere yan aynaların kısa kaldığını ve arkayı gösteröediğinden bahsetmiştim
    baya bir arastırdın ayna yukseltme ve uzatma apt 100 tl den başlayıp 370 tl ye kadar çıkıyordu
    ve çok çirkin bir l seklindlerdi ne yaparım diye kafa patlattıktan sonra işi çözdüm
    harikasanki orjinal gibi oldu 5 cnmm uzadı 3 cm yukseldi 2 motor için maliyeti 100 tl oldu
    detaylar burda

parça bu 5 cm uzunlugunda tornada yapılmış bir dişi bir erkek olan aparat

http://i.hizliresim.com/ZLZJzg.jpg

tabi metal renginde hali hazırda

http://i.hizliresim.com/P50Ba6.jpg

bunlar boyama aşamasından siyah sprey boya

http://i.hizliresim.com/58g2nD.jpg

montaj bitmiş hali

http://i.hizliresim.com/yPERp9.jpg

buda orjinal hali

http://i.hizliresim.com/YvDJEA.jpg
    usta bu ayna uzatma işini nerede yaptırdın ?

Motosikleti
    400 lira kargo dahil demirlerin parası tuttu bi 70 lira falan da vergi ödedim. 470 liraya denk geldi yan demirler.
    çantaları da (sh36 sağ ve sol yan çanta) anes motordan 850 TLye aldım.
    Palakadir bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer
    Merhaba;

Tank slap veya gidonun yüksek hızlarda hafiflemesi haraketi için gidon amortisörü deneyen oldu mu? Yurt dışından almayı düşünüyorum fiyatı biraz pahalı kullanan varsa yorumlarını duymak isterim.

Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi vs nekadar masraf ettiniz shad demirleri için ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

usta bu ayna uzatma işini nerede yaptırdın ?
    Herhangi bir tornacıda yaptırabilirsin.Motorunu götürmene bile gerek (fiyat değişebilir) yok aynayı söküp yükseltmek istediğin miktarı söylemen yeterli olacaktır.

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    arkadaşlar merhaba.
    dun itibarıyla lastiklerimi değiştirdim orjinal lastikleri 15.000.km olmuştu
    zaten az tutuyodu son zamanlar hiç tutmaz olmuştu surekli cekiş kontrol
    devreye giriyordu
    baya bi arastırdıktan sonra pirelli angel gt aldım sökme takma dahil 1200 tl ye
    mal oldu bu lastiği daha önce kullanan arkadaslar varsa bilgi almak isterim.
    hepinize iyi surusler.

Motosikleti
    Tracerımla yaptığım en son geziye buradan bakabilirsiniz.
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/153077-5-gunluk-ufak-bati-karadeniz-gezisi-diyebiliriz-corum-kastamonu-bartin-ulus.html

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Geçenlerde MT09 test etme imkanım oldu. Biraz kullandım motoru. Gerçekten dedikleri kadar varmış. İstemsiz tekere gelmeler felan. İndiğimde elim ayağım titriyordu resmen.

Sadece çalıştırma işi aklıma yattı. İlk defa birisine bu motor nasıl çalışıyor diye sordum.

Motosikleti
    Bayramda ufak bir gezi yaptım güzergah söyleydi
    istanbul-safranbolu-arac-daday-ağlı-azdavay-valla kanyonu-ağlı-ılgaz uzerinden tosya-istanbul
    toplamda 1495 km yol yapmışım çok keyifli yolculuktu şimdi ufak tefek fotolar.
    videolarıda youtube den turgutyilmaz kullanıcı adından izleyebilirsiniz.
    önce tur camı montajı

arac daday arası

azdavay şelalesi yolları

ağlıdan ılgaza gecerken baya sis vardı sabah sistede ilginc oldu

birkaçtanede ekran koruyuculuk resim yapalım dimi

iguven bunu beğendi.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.
    dun itibarıyla lastiklerimi değiştirdim orjinal lastikleri 15.000.km olmuştu
    zaten az tutuyodu son zamanlar hiç tutmaz olmuştu surekli cekiş kontrol
    devreye giriyordu
    baya bi arastırdıktan sonra pirelli angel gt aldım sökme takma dahil 1200 tl ye
    mal oldu bu lastiği daha önce kullanan arkadaslar varsa bilgi almak isterim.
    hepinize iyi surusler.
    Kullanıdığınız lastiklerde ile 7000 km tecrübem oldu ."cbf1000 2012" 3 lü çanta artçı ile toprak hariç tüm yol çeşitlerinde kusursuz performans verdi . Çantasız givi koruma demirleri çizilene kadar viraj yaptım bırakmadı .
    Sadece kurudan ıslak geçişi sırasında ilk anda huzursuz ediyor.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    Alıntı Palakadir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıdığınız lastiklerde ile 7000 km tecrübem oldu ."cbf1000 2012" 3 lü çanta artçı ile toprak hariç tüm yol çeşitlerinde kusursuz performans verdi . Çantasız givi koruma demirleri çizilene kadar viraj yaptım bırakmadı .
    Sadece kurudan ıslak geçişi sırasında ilk anda huzursuz ediyor.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    kesinlikle anlattıgın gibi çıktı lastikler
    bu gezimde bende yan canta arka canta ve artçı ile tam yüklü olarak
    1500 km yol yaptım bazen asfalt bazen toprak bazen mıcır yoltutusu çok iyi eski
    lastiklerime göre bir sure ıslaktada deneme sansım oldu oradada güven verdi
    güzel asfaltta baya yatırdım çok guven verdi.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=uNVSaLWwFhI
    https://www.youtube.com/watch?v=HJbkoNfQRD0

diger videolarda yüklendikçe ekleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

bu arada arkadaslar motorun yuksek hızlarda kafa sallama
    olayına baya takmıştım 180 civarı baslayan salınım
    amortisörleri sertleştirip geri sekmesini sıkı yapınca duzeliyor dediler
    yalan düzelmiyor
    onde acayip sert oluyor
    tekrar eski haline getirdim. 15.000 bakımında servise sordum yamahadan bu soruna
    soyle bir cozum yazılmış
    elciklerin önundeki ruzgar kırıcıları biraz daha yukarı dogru konumlandırın
    salınım olmaz denmiş farın ust kısımının bittiği yerden 4 cm kadar yukselttim
    elcik uc noktalarını bakalım ne olacak.
    Palakadir bunu beğendi.

papirus00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09 Tracer
    Bir sorum olacak, benzer bir durumu yaşan oldu mu ?

bayramda yağmur sonrası elektrik aksaamı ile ilgili bir sorun yaşadım. yağmurda bir süre kullandım sonrasında kenara çekerek yağmurun dinmesini bekledim. sonrasında yağmurda bekleyen motoro binerek çalıştırdığım esnada kısa devre olur gibi ekran gidip gidip geldi ve marş kesildi ve almadı bir an için ikinci denememde sorunsuz bir şekilde bir seferde marşı aldı.

ikinci olarak kırmızı ışıklarda durduğum bir anda beklerken ekrandaki vites kısmı birden kayboldu ama sağ tarafta kalan diğer bilgiler ekranda hala duruyordu. vites değiştirdim ama bir değişiklik olmadı. Arka frene basınca geri geldi.

Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu?

Motosikleti
    Alıntı papirus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum olacak, benzer bir durumu yaşan oldu mu ?

bayramda yağmur sonrası elektrik aksaamı ile ilgili bir sorun yaşadım. yağmurda bir süre kullandım sonrasında kenara çekerek yağmurun dinmesini bekledim. sonrasında yağmurda bekleyen motoro binerek çalıştırdığım esnada kısa devre olur gibi ekran gidip gidip geldi ve marş kesildi ve almadı bir an için ikinci denememde sorunsuz bir şekilde bir seferde marşı aldı.

ikinci olarak kırmızı ışıklarda durduğum bir anda beklerken ekrandaki vites kısmı birden kayboldu ama sağ tarafta kalan diğer bilgiler ekranda hala duruyordu. vites değiştirdim ama bir değişiklik olmadı. Arka frene basınca geri geldi.

Benzer bir durumla karşılaşan oldu mu?
    yaz başı yaklaşık 6 saat sert yagmurda kullandım
    her gezi donuşu kendim basınçlı su makınamla yıkarım
    senın bahsettiğin gibi bir sorunla hiç karşılasmadım
    muhtemelen bi yerde kısa devre var bence bi servise git baktır.
    japondan şaşma,çine bulaşma........

armani_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Merhaba arkadaşlar Mt09 tracer icin aramadığım bayi kalmadı elimizde yok bir sure gelmez diyorlar,kimisi şubat'a bile gün veriyor.İlk görüşte asık olduğum bu motosiklet icin beklemek cok zor olucak:/

Motosikleti
    Alıntı armani_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar Mt09 tracer icin aramadığım bayi kalmadı elimizde yok bir sure gelmez diyorlar,kimisi şubat'a bile gün veriyor.İlk görüşte asık olduğum bu motosiklet icin beklemek cok zor olucak:/
    Bu sıralar 2. el 3-5 bin kmlik motor satan çok var. Bence değerlendirilebilir ayrıca çantalı, koruma demirli falan alırsınız uğraşmassınız sonradan.

Motosikleti
    yamaha tracer-2015
    Ben de bayram tatilinde üçlü çanta seti ve artçı ile toplam 3 bin KM yol yaptım. Bandırma'dan Foça, sonra Akyaka, Fethiye, Alanya, Mersin, Ankara ve İstanbul'a dönüş. Günde 300 ile 500 KM arasında yol yaptım. Bol virajlı ve yüksek sıcaklıkta zaman zaman yorucu oldu ama Mersin'den İç Anadolu'ya geçtikten sonra hava sıcaklığındaki düşüş ve yolların düzleşmesi ile çok konforlu ve rahat bir seyahat oldu. Lastikler stok lastikler ve şu ana kadar yol tutuşu anlamında bir sıkıntı yaşatmadı. (7.500 km.de)
    Motorda givi tur camı ve topcase varken tek kişi düz ve boş yolda bastım. Motorun yüksek hızda düz salınmasını ve hattı tutturmakta zorlanıp zorlanmadığını test etmek amacıyla. açıkçası 180 km.de herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 205-210 arasında bariz bir salınma var. Bu salınmada cesaret edip daha yukarı çıkmak zor
    Üçlü çanta seti kullanacak arkadaşların motorun kılavuzunda belirtilen yükleme kapasitesine dikkat etmesini öneririm. zaten yan çantalarla birlikte topcase kullanılması tavsiye edilmiyor. Bununla birlikte benim gibi uzun seyahate çıkacaksanız ve iki kişiyseniz çanta kaçınılmaz. Ben ağırlıktan kısmak ve fazla yükleme yapmamak için yine givinin yarı sert çantalarını tercih ettim. Yükleme kapasitesi fazla değil ama 2 kişi 12 günlük seyahatimizde depo üstü çanta ile (25 lt givi easylock) birlikte işimizi gördü.
    Depo üstü çanta kullananlara veya kullanacaklara özellikle belirtmek isterim ki mıknatıslı çanta kullanmayın. Deponun bir kısmında plastik parçalar kullanıldığından çanta çok iyi tutmuyor. Benim çanta hareket halindeyken depodan düştü, arkadan gelen araç da çantanın üzerinden geçti. İçinde de yeni aldığım telefonum tuzbuz oldu. Yani, biraz daha para verip kilit sistemli bir çanta almak daha güvenli olacaktır.

armani_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    @iguven Hocam tr genelinde 18 adet satılık var evet 33.000 isteyende var 38.000 ;)) isteyende var.yani 3000 TL fark icin pek ikinci elden yana değilim ,rodajini kendim yaparım ilk selesine ben otururum.bekleyecegiz mecbur ,şubat'a zam yemesinde razıyım su an 36.000 e 😉

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)