Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yakıt tüketimi değerleri nasıl?
    Hatta herkes yazabilirse sevinirim.
    4 depodur 3.8lt/100km yakıyor benim motor. Genelde 6000 devir civarında kullanıyorum.
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 depodur 3.8lt/100km yakıyor benim motor. Genelde 6000 devir civarında kullanıyorum.
    4800 km'lik Balkanlar turunu 137 lt benzin kullanarak tamamladım.. Yani 2,86lt/100km ediyo sanırım yanlış hesaplamıyorsam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hala alışamamışsın ama sayfa içerisinde vardı böyle bir kaç yorum bir süre sonra tekel üzerindeki bir şeyler aşınır mı erir mi lastikler o zaman kendine gelir diye TNT 250 sayfasında da rastlamıştım
    Doğrudur sen alışamamışsın diyosan alışamamışızdır ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Kaldı ki 3-4 aydır motor kullanıcısıyım, yanılıyo da olabilirim, lastikler biraz daha kendine gelmiş olabilir ama bana göre hala kötü.. Tecrübeli arkadaşların yorumları daha önemli tabi ki.
    ...garip... ve pea bunu beğendiler.

Dostlar koruma takozunuzu taktırın ufak bir kaza yaşadım. Motor çok sağlam 15 metre sürüklendik sadece fren pedalı yamuldu. Montum olmasa kolum kırılmıştı. Bana çarpan araç dağıldı resmen.Havalar sıcak biliyorum ama Ekipmansız gezmeyin.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pea üstad;

Üstadım bir kaç ufak doldurmadan sonra esas ilk depomda 5,3L/100Km yaktı, ikinci depoda hesapladım 4,7 litreye düşmüş, iki gün önce doldurdum 4,1 Litre gibi. motor daha 850 kilometre civarında rodaj bitmedi ben muhtemelen doğru vites seçemiyorumdur ama buna rağmen azalıyor tüketim. İpone yağdan sonra bakalım daha da bi rahatladı motor işallah biraz daha düşerse ki ben 3,5-3,8 arasına razıyım şehir içinde. İlk motor ilk sürüşler tamam 4-5bin devir arasında ve yavaş sürüyorum hep ama kesin bu tecrübesizlikle fazla yaktırmayı beceriyorumdur. depo geçtikçe azalıyor ama bu da mutlu ediyo hedef 3,5 )

Revelyon üstad;

Çok çok geçmiş olsun. Allah tekrarından saklasın. Ben inatla koruma demiri bekliyorum. Derli toplu yapılanları hem bana daha çok güven veriyor hem de harbi yakıştırıyorum motorlara. Mehmet usta yakında gelecek dedi. Umarım biran önce gelir. Michelin lastik bakıyorum bi zamandır. Hala fiyatları sabit. İnternette herhangi bir yerde bir kampanyaya denk gelen olursa buraya yazabilir mi güzel bi kampanya denk gelse almak lazım şart artık. Bu arada zaten 70-80 i geçemediğim için amacım ıslak zeminde iyi tutsun kafi . hız beklemiyorum. Yorumlara baktığım kadarıyla rosso corsalar felam tamam da sanki michelinin yağmur güvenilirliği daha mı iyi ne? MEhmet usta da mishelin demişti. ah bi uygun fiyatlı denk gelse

Motosikleti
    @revelyon
    Çok geçmiş olsun. Dediğiniz gibi koruma takozu çok işe yarıyor, motorun plastiklerinde çizik yok hala.

@...garip...
    Ben de benim motor çok yakıyor diyordum

Michelin'in Pilot Road serisini almak istiyordum ben ama Türkiye'ye bize uygun ölçüleri getirmiyorlar.
    Pilot Road ve Pilot Street'in 110/70 + 150/60 radyal modelleri var yurtdışında. Pilot Road'un Türkiye'de en uygun 120/70 + 160/60 ya da 150/70 var. Bu da ne kadar sağlıklı bilemiyorum. Pilot Street'in Türkiye'de satılanları da radyal değil, yani daha sert daha az tutunan lastik.

Michelin'in ıslak yol tutuşu daha iyi ama boyut sıkıntısı var işte.
    Bize en uygun lastik olan Pirelli Diablo Rosso 2(ya da 3)'yi alıp yağmurda hiç çıkmayacağım gibi gözüküyor.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    100 km de bende 3,8 lite yakıyorum .

Ama @pea kadar sakin kullanmıyorum . 8 bin devirlere çıktığımda oluyor.

Ona rağmen sanki her benzin alışımda yaktığım benzin değeri düşüyormuş gibi geliyor.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Çok geçmiş olsun.Motor sağlam bende test ettim 2 ay kadar önce fotolarını foruma atmıştım görmüşsündür belki

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Arkadaşlar yeni yazılımı vale motor haricinde nerde attırabilirim avrupa yakasında bilgisi olan var mı? şişli poyraz da yok onu biliyorum.

Alıntı muratkidiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4800 km'lik Balkanlar turunu 137 lt benzin kullanarak tamamladım.. Yani 2,86lt/100km ediyo sanırım yanlış hesaplamıyorsam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

Doğrudur sen alışamamışsın diyosan alışamamışızdır ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:19 ----------

Kaldı ki 3-4 aydır motor kullanıcısıyım, yanılıyo da olabilirim, lastikler biraz daha kendine gelmiş olabilir ama bana göre hala kötü.. Tecrübeli arkadaşların yorumları daha önemli tabi ki.
    Balkan turundan görseller var mı ?

Alıntı revelyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar koruma takozunuzu taktırın ufak bir kaza yaşadım. Motor çok sağlam 15 metre sürüklendik sadece fren pedalı yamuldu. Montum olmasa kolum kırılmıştı. Bana çarpan araç dağıldı resmen.Havalar sıcak biliyorum ama Ekipmansız gezmeyin.
    Geçmiş olsun. Koruma takozu taktırmışmıydın peki ? Maalesef birçok arkadaşımız motosikletin kaza testini gerçekleştirdi ve herkes senin gibi tam puan verdi sağlamlığına motor sağlam ama bizim kaportamız canımız dikkatli olalım ekipmansız gezmeyelim.

Alıntı revelyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Revelyon. Umarım son kazan olur Tekerine taş değmesin

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balkan turundan görseller var mı ?
    Çok fazla görsel ve video var, fakat hala düzenleyemedim işlerin yoğunluğundan.. ama paylaşmaya çalışıcam en kısa zamanda... Şimdilik yaptığım rotayı paylaşayım en azından

Philippe, oialdemir ve potasyum bunu beğendiler.

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bridgestone Battlax BT-45 için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Motolastik.com ile görüştüm az evvel, ben onlara Michelin Pilot Road serisi ya da Pilot Street serisi sormuştum. Road serisi 500lük ve üstü motorlara öneriyoruz dedi tek silindirde motorunu da amortisörünü de yorar beklediğin tutuş performansını sağlayamayabilirsin dedi. Dedim üstad ben hız derdinde değilim ıslak zeminde güven versin yeter dedim. Tamam da dedi lastik ağır ve tutuşu güzel eyvalla ama amortisörün saçmalayabilir dedi telefonda Korhan Bey. Kendim Bridgestone BT-45 kullanmış biri olarak seni üzmeyeceğini düşünüyorum hem de ömrü daha uzun ama sen bilirsin tabi ki dedi. ben de sizlerle de bir paylaşayım dedim. Valla hiç aklımda olmayan bi lastiği bi güzel anlattı ulan acaba dedim
    Tabi şimdi param yok yaz sonuna inşallah bakalım.
    Ne diyorsunuz?

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyet lastiği.
    Bt45 bende merak ediyorum. Umarım deneyen vardır.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motolastik güzel sallamış. Motor hacmine göre lastik mi olurmuş ? Motor tek silindirmiş, amortisörü yorarmış, hepsi hikaye, desteksiz atış. Ellerinde olanı vermeye çalışıyorlar. Boyutları orjinaline uygunsa istediğiniz lastiği takabilirsiniz.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motolastik güzel sallamış. Motor hacmine göre lastik mi olurmuş ? Motor tek silindirmiş, amortisörü yorarmış, hepsi hikaye, desteksiz atış. Ellerinde olanı vermeye çalışıyorlar. Boyutları orjinaline uygunsa istediğiniz lastiği takabilirsiniz.
    Katiliyorum

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik ağırlık ve hız indeksleri uyumsuz demek yerine motor hacmi küçük demeyi tercih etmiş olabilirler. Bunlar gereğinden yüksek olursa lastik sert gelir, amortisörler ekstra çalışır.

Çok fazla görsel ve video var, fakat hala düzenleyemedim işlerin yoğunluğundan.. ama paylaşmaya çalışıcam en kısa zamanda... Şimdilik yaptığım rotayı paylaşayım en azından

http://i.hizliresim.com/kv9V0v.jpg
    Bi yorumunda 3 4 aydır motosiklet kullanıyorum yazmışsın ilk motosikletin mi TNT 25 ? Güzel bi gezi yapmışsın lastikleri değiştirdin mi yoksa orjinal lastikler mi ?

Lastik ağırlık ve hız indeksleri uyumsuz demek yerine motor hacmi küçük demeyi tercih etmiş olabilirler. Bunlar gereğinden yüksek olursa lastik sert gelir, amortisörler ekstra çalışır.
    Sebep ne olursa olsun lastikçi lastiği satmak için kelime oyunu yapmış

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

http://i.hizliresim.com/kv9V0v.jpg
    Güzel ve uzun bir rota sele konusunda hiç rahatsızlık yaşadın mı ?

Arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Fren Pedalı ve Yayı 85 TL bilgilerinize.

Rosso 2 'ler haftaya takılacak yorumlarımı yazacağım .Şuana kadar bizim lastiklerle su birikintisi gördüğüm zaman helallik almadığım varmı diye düşünüyorum öyle geçiyorum.

Bu arada 2. Viteste 6000 devirlere yakın egzos pat pat pat yapıyor tok bir ses ile bu normal mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)