Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek fark BN251 in avrupa da ve Metzeller M5 lastik ile satılması.
    Umarım metlezer lastik ve abs standardı ile BN251 gelecektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    arkadaşlar aklıma takılan bişey var Benelli nin avrupadaki ve türkiye sitelerinde motor 25 hp olarak görünürken Hindistan ve bazı ülkelerde 28.16 hp olarak görünüyor bizde 25 hp 9.000 devirde verirken 28.16 hb yi 9800 devirde veriyor sebebini bilen var mı acaba ?

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aklıma takılan bişey var Benelli nin avrupadaki ve türkiye sitelerinde motor 25 hp olarak görünürken Hindistan ve bazı ülkelerde 28.16 hp olarak görünüyor bizde 25 hp 9.000 devirde verirken 28.16 hb yi 9800 devirde veriyor sebebini bilen var mı acaba ?
    Peki, TNT25 ile 9800 devir çevirebiliyor musun?
    Devir kesiciye kaç dev.de giriyor.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    10.500 rpm

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    BN251 veya TNT25 in bir tane bile Dyno grafiğini bulamadım.
    __

DSK Benelli, güç/tork değerlerine "Power: 28.16 Bhp @ 9800rpm" "Torque: 21.61 NM @ 8000rpm" yazmış.
    http://www.dskbenelli.com/tech-spec.php?id=6
    __

Benelli İtalya; "Güç; 19kW (25,8 Cv) @ 9250 rpm" "Tork; 21,2Nm @ 8000rpm" yazmış.
    https://unitedkingdom.benelli.com/product/bn-251
    __

Bence, bu DSK sallıyor. Dyno kalibrasyonu bozulmuş.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BN251 veya TNT25 in bir tane bile Dyno grafiğini bulamadım.
    __

DSK Benelli, güç/tork değerlerine "Power: 28.16 Bhp @ 9800rpm" "Torque: 21.61 NM @ 8000rpm" yazmış.
    http://www.dskbenelli.com/tech-spec.php?id=6
    __

Benelli İtalya; "Güç; 19kW (25,8 Cv) @ 9250 rpm" "Tork; 21,2Nm @ 8000rpm" yazmış.
    https://unitedkingdom.benelli.com/product/bn-251
    __

Bence, bu DSK sallıyor.
    Hintliler sallar doğrudur

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    10.500 rpm
    vaaay ben daha 5000-6000 devir arasında geziyorum yeni 100 km oldu motor.Bu gidişle rodaj baya uzun sürecek

Üzerindeki lastikler acayip dandik yağmur sonrası korka korka kullandım sanki sürekli arka taraf harektli gibi :( planım ilk fırsatta mitas 110 - 150 set düşünüyorum tabi bu lastik karrarım sizin rosso 2 vs sport plus konusundaki paylaşımlarınız çok etkili oldu
    oialdemir ve cakyol bunu beğendiler.
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı mersinLee33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaaay ben daha 5000-6000 devir arasında geziyorum yeni 100 km oldu motor.Bu gidişle rodaj baya uzun sürecek

Üzerindeki lastikler acayip dandik yağmur sonrası korka korka kullandım sanki sürekli arka taraf harektli gibi :( planım ilk fırsatta mitas 110 - 150 set düşünüyorum tabi bu lastik karrarım sizin rosso 2 vs sport plus konusundaki paylaşımlarınız çok etkili oldu
    Ben lastiklerden memnunum. Cumartesi akşamı 3 motor yağmura yakalandık. Arkadaşım benim motoru sürmek istedi. Kendi motorunda üzerinde Nylon yazan fabrika çıkış bir lastik var. İndikten sonra şöyle dedi. Lastikli motor sürmekle lastiksiz motor sürmek gibiymiş
    mersinLee33 ve cakyol bunu beğendiler.

Ben lastiklerden memnunum. Cumartesi akşamı 3 motor yağmura yakalandık. Arkadaşım benim motoru sürmek istedi. Kendi motorunda üzerinde Nylon yazan fabrika çıkış bir lastik var. İndikten sonra şöyle dedi. Lastikli motor sürmekle lastiksiz motor sürmek gibiymiş
    Sende orjinal lastik mi var?

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende orjinal lastik mi var?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4142849

ok, orjinal lastiklerden bahsettiğini zannettim de, şiddetli bir şekilde itiraz edecektim
    rosso2'yi taktırana kadar resmen motordan soğudum, hayatımda gördüğüm en kalitesiz ve en tehlikeli lastikti.
    oialdemir ve pea bunu beğendiler.

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Forum biraz sessiz kalmış,buraları canlandıralım biraz bunu da buraya bırakır giderim

kdiner, savica, oialdemir ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    XMAX 250

33333 lere 44444 lere inşallah
    kdiner, savica, eby78 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Mt 25

Ben de olaya biraz adrenalin katayım .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Benelli ve Yamaç paraşütü vazgeçilmez iki aksiyon.
    pea, Akhunturk, mersinLee33 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Arkadaşlar merhaba,
    Bir süredir sayfayı takip ediyorum. Önümüzdeki günlerde bende bir TNT25 alabilirim. Üreticiye sormak istediğim birkaç şey vardı, sizlere sormanın daha iyi olacağını düşündüm.Zira kimse yoğurdum ekşi demez mantığıyla.
    1. Motorun normal sarf malzemelerinin(debriyaj teli,fren balataları,ampülü vb.) fiyat listesi var mı, yoksa servisten servise değişkenlik gösteriyor mu?
    2. Yazılımsal yaşanan sorun servis güncellemesiyle tüm motorlarda giderildi mi, yoksa sorunu devam eden var mı?
    3. Ybr den geçeceğim, İzmir'in yollarını bilen bilir köstebek yuvası halt etmiş.Ybr nin konforu başka tabi ama süspansiyon beni üzer mi?
    4. Yakıt konusunda bariz fazla yakan motorlar var mı(enjeksiyon vb. sorundan) yoksa istikrar söz konusu mu?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Eski Tnt25 kullanıcısı olarak cevap vereyim.
    1) Vale Moto sahibinden'de bazı parçaları satıyor: https://valemotoyedekparca.sahibinden.com/motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca?query_text=tnt+25
    Ama servisten servise değişir. Vale'nin bile burdakinden farklı fiyatlar aldığı olmuştu. Genel olarak ucuz değil sarf malzemeleri. Dışarıdan daha kaliteli parçaları daha ucuza alırsınız.
    2) Giderildi. Yazılımsal sorunu olan duymadım.
    3) Amortisörleri güzeldir.
    4) Benim 4LT/100km'nin altına inmezdi. 3'ün üstüne çıkmayan kullanıcılar da var. Kullanıma bağlı haliyle. Trafikte ve devirli kullanıyorsanız 3.5-4'ten aşağısını beklemeyin.
    miginfly ve Samimi 46 bunu beğendiler.

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Vale Moto sahibinden'de bazı parçaları satıyor: https://valemotoyedekparca.sahibinden.com/motosiklet-ekipmanlari-yedek-parca?query_text=tnt+25
    Ama servisten servise değişir. Vale'nin bile burdakinden farklı fiyatlar aldığı olmuştu. Genel olarak ucuz değil sarf malzemeleri. Dışarıdan daha kaliteli parçaları daha ucuza alırsınız.
    4) Benim 4LT/100km'nin altına inmezdi. 3'ün üstüne çıkmayan kullanıcılar da var. Kullanıma bağlı haliyle. Trafikte ve devirli kullanıyorsanız 3.5-4'ten aşağısını beklemeyin.
    pea sen kendi sıkıntını nasıl çözdün?
    Ve tnt25'i cb500f ile karşılaştırabilir misin sana zahmet

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı savica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pea sen kendi sıkıntını nasıl çözdün?
    Ve tnt25'i cb500f ile karşılaştırabilir misin sana zahmet
    Sattım kurtuldum

Cb500f, her devri torklu bir alet. 3000 devirden sonra hissettiriyor torkunu. Tnt25'te 5000 devrin altı ölüydü.
    Çok daha az titriyor. Normal sürüş aralığım olan 5000-6000 devirde Tnt25'te aynaları göremezken, bunda hissetmiyorum bile.
    Frenler çok farklı değil, ama Cb500f'te ABS rahatlığı var.
    Tnt25'in amortisörler daha yumuşaktı. Cb500f'le şehir içinde bazen "ah uh anam" desem de virajlarda hiç oynamıyor.
    Tnt25'te yarım saatlik sürüşten sonra ya elimin uyuşmasından ya da çişimin gelmesinden mola vermek zorunda kalırdım. Artık sadece benzin molası veriyorum.
    Yakıt konusunda da çok farklı değil. Cb500f şehir içinde yarım litre daha fazla yakıyor, şehir dışında daha az.

Cb500f'in 18000 bakımına 260TL verdim, Tnt25'in 10000 bakımına 350TL.

Özetle her şeyiyle memnunum
    savica bunu beğendi.

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarf malzeme ve servis bakımı Honda'dan fazla ise,yakıt da 4 lt düzeyinde ise ayaklarım geri gitmeye başladı
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    XMAX 250
    Benim 75 TL ile 420 KM gitmişliğim var. 3,3 - 3,5 iniliyor efendi gidilince. İzmir desin Aslan Motor dan herkes memnun. Adam saati Honda dan fazla olamaz. Pea nın motoru sorunlu bir motordu onu referans almamalısın. Orjinal yağ filtresi 45 TL ama aynısını KMA dan 20 TL ye alınabiliyor.

Alacaksan yeni seriyi bekle ABS li ve güzel lastikli gelecek.
    cakyol, miginfly ve Samimi 46 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)