Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İkinci el fiyatlarını araştırdım da sıfır almak daha mantıklı kullanıcılar sıfır fiyatını çekiyor neredeyse 1.000 Lira fark mı olur borç harç eder adam sıfır alır niye ikinci el alsın ki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ns200
    İzmir Buca tarafında olan var mı ?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Balc10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza neydi tam olarak ? Problem yaşayanlara forumda daha öncede denk geldik ama sonuç olarak hepsinin sorunu çözülmüştü seninki biraz uzamış sitemin bu yüzden anladığım kadarıyla
    Motorda olabilecek her şey başıma geldi.
    2 kere sargı yandı, debriyaj tası çatladı değişti, silindir çizildi piston silindir üst kapak değişti, hava akış sensörü değişti, marş motoru değişti, üst kapak conta değişti, vites müşürü değişti, yağ pompası değişti, su pompası değişti.
    Toplamda 3 ay motora binemedim.

Devirde dalgalanma, zor marş alma, titreşim ve motordan gelen gürültü sorunları devam ediyordu. Değişim talep ettim.
    1.5 ay da Antep'te kaldı, sözde incelediler, bir şey bulamadılar.

Sitemim biraz uzaması filan değil yani

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Selamlar.
    NC750x almaya karar verdiğim için tnt25'i satıyorum. İlgilenenler ilana aşağıdaki linkten ulaşabilirler.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0372199/detay/
    pea ve ...garip... bunu beğendiler.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.
    NC750x almaya karar verdiğim için tnt25'i satıyorum. İlgilenenler ilana aşağıdaki linkten ulaşabilirler.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0372199/detay/
    Hadi bakalım hayırlısı olsun Barış. Tertemiz motosiklet.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

İbrahimfaruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr500
    Abiler merhaba ben profesyonel bisiklet kullanıcısıyım a2 ehliyetimi ise yeni aldım acaba tnt 25 başlangıç motoru olabilir mi? İstanbul tuzlada oturuyorum izmit maşukiye de okulum var oraya haftada 4gün git gel yapıcam.(yaklaşık 85km sadece gidiş) Ama hangi motorla başlamalıyım pulsar 200 rs de baya inceledim farklı katagorideler biliyorum lakin absli olması başlangıç için beni ona itiyor sizce ne yapmalıyım tnt 25 başlangıç için uygun olurmu? Bir de en çok merak ettiğim konu sele yüksekliği nedir mesela cbr 250 78 rs 81diye biliyorum seleyi sormamdaki maksat boyumun 168 olması. Değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla.

Motosikleti
    Alıntı İbrahimfaruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler merhaba ben profesyonel bisiklet kullanıcısıyım a2 ehliyetimi ise yeni aldım acaba tnt 25 başlangıç motoru olabilir mi? İstanbul tuzlada oturuyorum izmit maşukiye de okulum var oraya haftada 4gün git gel yapıcam.(yaklaşık 85km sadece gidiş) Ama hangi motorla başlamalıyım pulsar 200 rs de baya inceledim farklı katagorideler biliyorum lakin absli olması başlangıç için beni ona itiyor sizce ne yapmalıyım tnt 25 başlangıç için uygun olurmu? Bir de en çok merak ettiğim konu sele yüksekliği nedir mesela cbr 250 78 rs 81diye biliyorum seleyi sormamdaki maksat boyumun 168 olması. Değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla.
    Tuzla'da Benelli servisi Üçerler Motor var. Bir gidin, konuşun, motoru ve servisi inceleyin, ona göre karar verin derim.
    Sevilen, güvenilen tek servis var, o da İstanbul Şirinevler'de. Her bakımda, arızada Tuzla'dan buraya gelmek zorunda kalabilirsiniz.

Servis ve rezil distribütör konusunu geçersek, başlangıç için biraz ağır olsa da uygun bir motor. Sele yüksekliği için yabancı kaynaklar 78cm diyor, bakkal distribütör 71cm diyor. 78-79cm olabilir.

Motosikleti
    Ns200
    Merhaba
    Motoru bayide görmek kolay da ben kullanıcısı ile yüz yüze görüşmek istiyorum. Geçen günde sormuştum tekrar sorayım. İzmir Buca tarafında olan var mı ? 16 bin km cb125e tecrubem var. Uzun yollarda artık kesmemeye başladı 250 lik idealdir diye düşünüyorum. zaten 250 üzeri motoru da ne şimdi nede ilerde düşünmüyorum. Alırsam uzun süre kullanıcam. Birde aklımda iken sadece yan ayak mı var ? orta ayak yok mu ?

Motosikleti
    Cbr500
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuzla'da Benelli servisi Üçerler Motor var. Bir gidin, konuşun, motoru ve servisi inceleyin, ona göre karar verin derim.
    Sevilen, güvenilen tek servis var, o da İstanbul Şirinevler'de. Her bakımda, arızada Tuzla'dan buraya gelmek zorunda kalabilirsiniz.

Servis ve rezil distribütör konusunu geçersek, başlangıç için biraz ağır olsa da uygun bir motor. Sele yüksekliği için yabancı kaynaklar 78cm diyor, bakkal distribütör 71cm diyor. 78-79cm olabilir.
    Teşekkür ederim sağolun peki sorun çıkartan bi makinemi yani kronik sorunları varmı

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

Lastik boyutu bizde 140 olduğu için olabilir

Motosikleti
    Honda NC 750x
    Teşekkür ederim sağolun peki sorun çıkartan bi makinemi yani kronik sorunları varmı

Kronik olarak statör sargısında sıkıntı var. Garantiden değiştiriyorlar.

Motosikleti
    İlk seride birkaç problem vardı. Pompa ve sargı özellikle.
    Yenilerde yok gibi gözüküyor.

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik boyutu bizde 140 olduğu için olabilir
    140/60 lastik ile 150/60 arasında 1.2cm fark var. 71cm sele belki CG'lerde vardır.

Motosikleti
    Cbr500
    Değerli bilgiler için teşekkürler=)

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Merhaba, tnt25 kullanıcısı ve konuyu araştırmış biri olarak fikirlerimi paylaşmam gerekirse; tnt25 başlangıç motoru olabilir eğer 1. Ve 2. Viteslerde gaz kolu hassasiyetine dikkat edersen. 25beygir ve 22n torka sahip bu nedenle kalkışlarda atılma yapabilir. Trafiğe kapalı bir alanda yarim debriyaj ve gaz kolu ayarı yaparak buna alışabilirsin. Düzenli olarak 85km yolu gidip geleceğin için 250cc. Bunun için daha uygun olacaktır. Benim boyum da 167 iki ayak ucumu da yere dokunarak motoru dengeleyebiliyorum veya sağ ayak arka frende sol yere tam basarak durabilirsin. Daha rahat kullanım için servise gittiğimde arka amortisör ayarını bir tik düşürmeyi düşünüyorum. Bisiklet tecrüben olması mutlaka sürüş hakimiyeti ve trafik seyri konusunda sana yardımcı olacaktır ama tek başına yeterli değil elbet. Yumuşak kalkış ve dengeli frenleme ile duruş hareketlerini çalışmalısın. Ve en önemlisi üzerindeki cordial naylon lastikleri motoru yan yatırmadan değiştirmelisin. Koruma takozu da yatırmayı unutma. Tek kafama takılan ben 40 yaşındayım gaz kolu kontrolünü yapabiliyorum sen genç yaşta bu hakimiyeti göstermeye dikkat edeceksen ve kendine güveniyorsan tnt25 tercih edebilirsin.
    İbrahimfaruk bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 250

Gittikçe sinirlenen bir kullanıcı daha Çok arıza yaşamışsın ama saydığın bu kadar arızayı senden başka yaşayan yok sargı yanması dışında sargı yanmasıda fark ettiğim kadarı ile ilk alınan seride çıktı ondan sonra fabrika bu sorunu galiba fark edip düzeltti yinede geçmiş olsun sana bu arada bakkal distribütör dediğin firma Türkiye'de 4 markayı yöneterek rakiplerine meydan okuyor az bi mesele değil yani birde 78cm 71cm olayını söylemişsin yurtdışı lastikleri ile biizm lastikler arasında fark var o yüzden bakkal 78 diyor sallamasyon değil yani

Alıntı starvays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronik olarak statör sargısında sıkıntı var. Garantiden değiştiriyorlar.
    Statör sargı arızası ilk gelen seri dışında çıktı mı ? Yani 2017'ler geldiğinde bu problem giderilmiş olur mu ?

Motosikleti
    Honda NC 750x
    Alıntı hacıyatmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Statör sargı arızası ilk gelen seri dışında çıktı mı ? Yani 2017'ler geldiğinde bu problem giderilmiş olur mu ?
    Bunu getirdiklerinde kendilerine sorarsınız. Adamların statörde sıkıntı olduğundan haberleri yok.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    İlk gelen seri dışında problem yok bir çok arkadaşta bu konuda bilgi vermiş zaten.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak yan çanta taktıran yada yan çanta demiri bulan var mı aranızda ?

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı braveman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk gelen seri dışında problem yok bir çok arkadaşta bu konuda bilgi vermiş zaten.
    Sanırım bu sorunlar 2016 modellerin belli bir aydan sonra satılanlarında da çıkmadı.

Motor satışının yoğun olduğu Vale den ben 2016 Eylülde aldım motoru, alırken yeni yazılım yüklendimi demiştim zaten bunlarda yazılım güncel geldi diye bilgi vermişlerdi. Ben hiç yazılım yükletmedim, kesiciye 10500 de giriyor. Ve ben stop etme ve sargı olayına hala yaşamadım.

Acaba ilk gelen bir parti vardı onlarda mı oldu onunla ilgili keşke bir envanter oluşturabilseydik. Çünkü getiren ve satan kişilerin bunu açıklamak işlerine gelmiyor belli ki.

Keşke daha samimi ve sahiplenici olsalardı.... Ama nerdeee ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)