Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Sevgili "Cloud " hocam , senin gibi insanların daima aramızda olmasını isteyerek pek tanışıklığımız olmasada Kalmanı rica ediyorum. Bence bu kadar kalmanı isteyen bir ortamda, 1-2 DANGALAĞIN, 3-5 zırvalamasına Boyun eğmeyeceksindir. Ayrıca burayı takip ederek fikir beyan etmemekte ne demektir Belkide ben senin yazdıklarını okuyarak motor almışımdır ve İyiki Almışım diyorumdur he ne dersin ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150 Ns
    Galiba 150 ns kullanicalarinin cogu anadolu yakasinda, bulusma icin kadikoy benim icin uygundur diger arkadaslara da uyuyorsa gun belirleyip organize edebiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNEMLİ NOT: Ben motosiklet satıcısı değilim, keşke olabilseydim...

Yazdıklarımı okuyup bu motosikleti aldım diye beni Bajaj bayisi filan sananlar var anladığım kadarıyla, işin acayibi numaramı bulup bunu test etmeye kadar vardıran oldu, çok komik. Yahu yazdığım bloğa bir bakın Allah aşkına, YBR'yi de övmüşüm (hatta en çok da onu), cbf de alıp binip övmüşüm, şimdi de Pulsar'ı beğendim aldım ve paylaşıyorum, bir motor hakkında olumlu yazdım, sonrada beğenip satın aldım diye onun bayisi, satıcısı, servisi filan olduğum kanaatine nasıl varılmış aklım almıyor doğrusu. Size motor satmaya filan mı kalkıştım ki arkadaşım, nedir bu kaygı, kimsenin bir malı zorla almasını kimse sağlayamaz ki, benim iyi dediğime siz kötü benim kötü dediğime siz çok iyi diyebilirsiniz, bunu test yazısında da yazdım zaten. İnsanlar eni konu dedektifliğe filan soyunmuşlar telefonumu bulup bayi ismiyle şu bayii mi acaba diye beni arıyorlar, gerçekten şaşırtıcı ve komik, numaramı nereden bulduklarını az çok tahmin ediyorum da, buna uğraşıyor oluşları komik gerçekten.

İlk ve son kez söylüyorum: Ben bir motosiklet satıcısı değilim, hiç olmadım, olma ihtimalim de görünmüyor ufukta.

Beni forum ortamlarından da şahsen de tanıyanlar öyle olmadığımı maaşla çalıştığımı ve motosiklete dair bir iş yapmadığımı, hiç bir marka ile bir alakam olmadığını hatta motosiklet işinde çalışan uzak bir akrabam bile olmadığını çok iyi bilirler zaten. Keşke bir motosiklet bayisi açabilecek durumum olsaydı da tüm vaktimi ona harcayabilseydim, severek yapardım ama yok maalesef.

Gülüyorum ama öte yandan kendime de kızıyorum bunca sene sonra motosiklet aldım diye heyecan yapıp yeniden forumlarda, paylaşmak istedim, bundan sonra büyük ihtimal bilhassa forumlarda bir şey paylaşmayacağım. Bir zamanlar saçma sapan insanlar yüzünden bu tip ortamlardan uzaklaşmıştım, o zaman iyi ki uzaklaşmışım demiştim, haklıymışım galiba.

Dilediğiniz motoru alın arkadaşlar, en güzeli sizin aldığınız, en iyisi, en titreşimsizi, en sorunsuzu sizinkidir, herkesin satın aldığı alabildiği motor en iyi en kaliteli motordur, başkası ne diyorsa desin, zaten öyle olmuyor mu genelde, herkes eksisini bile söylese birileri hep aynı markaları ve modelleri göklere çıkartmıyor mu?

Benden paso, kısa bir süredir yeniden yazmaya başlamıştım, ama bundan sonra eskisi gibi bloğum haricinde bir mecraya yazı ya da yorum yazmayacağım, sadece fırsat buldukça takip edeceğim kendi motosikletim hakkında bilgi edinmek için.

Buradan ya da blogdan benden bilgi ya da fikir talep eden arkadaşlar olursa elim erdiğince özel mesajlarla yardımcı olmayı denerim, tabii girip kontrol edebilirsem.

Haydi kalın sağlıcakla.

Yolunuz açık olsun. En güzel motosiklet sizinki olsun. Belki bir gün yollarda motosiklet üstünde karşılaşırız. (Yok korkmayın size motosiklet filan pazarlamam ) Hoşça kalın!

Bu başlıktaki iyi niyetli arkadaşlar hepinizi tenzih ederim, sözüm beni Bajaj bayisi sanan ya da Bajaj'a çalışan biri sanıp telefonumu bulup akşam vakti rahatsız ederek beni test etmeye çalışan kişiye ya da kişileredir. Ayıptır, yazdıklarımı da mı doğru düzgün okumadınız, böyle yazan, yıllarca blog tutan kaç bayii tanıyorsunuz yahu, azıcık mantık, azıcık.
    Bakma hocam sen onlara Turkiyede yasiyoruz.Onlari kafaya takarsak cok isimiz var tapa gaz acip kacmak lazim. Senin tecrube ve bilgilerin bizim icin onemli.

merheba arkadaşlar lastik değiştiren varmı değişen varsa hangi marka taktı önerilerinizi yazarsanız sevinirim.Çanta takıcam nerde montajı yaptınız kaç paraya mal oldu.(motor kulanmak hobi sevgi işidir kalpler kırıldımı hiç bi anlamı kalmaz).

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı ADEMMERT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merheba arkadaşlar lastik değiştiren varmı değişen varsa hangi marka taktı önerilerinizi yazarsanız sevinirim.Çanta takıcam nerde montajı yaptınız kaç paraya mal oldu.(motor kulanmak hobi sevgi işidir kalpler kırıldımı hiç bi anlamı kalmaz).
    Michelin pilotu öneriyorlar. Metzeller marka da iyidir. Lastikler kuru havada güzel,tabi çok zorlamadım ama arkayı bir defa attırdım ben zevk aldığım ve kontrollü yaptığım için hoşuma gitti AMA yağışlı havada iyi değil. Önümüz yaz eğer motorununuz yeniyse en azından yazın lastikleri eritip sonbaharda değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Şahsen ben öyle yapacağım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Arka frene basınca stop lambaları yanmıyor. Normal mi bu?

Alıntı kaanfurkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka frene basınca stop lambaları yanmıyor. Normal mi bu?
    değil tabiki. basit bi temassızlık falan olabilir

Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar yakıt verisi paylaşmak istiyorum. Motorumu Sıfır aldım ve depomu 48 tl ye fulledim. Bugün itibariyle 152 km yaptım ve depomu tekrar fulledim. 19 tl ye tekrar depom doldu. Hesaplarsak : 19/152 = 12,5 krş .. 4 kere redline , gerisi tamamen 5.5 devirlerde şehir içi kullanımdır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    Fazla basmak gerekiyomus sorun duzeldi

motorunuzu kaç paraya aldınız ve sigorta için ne kadar ödediniz?
    sahip olan arkadaşlar yazabilir mi?
    6.100 tl diyor. peşin olarak elden nakitle ve pazarlıkla kaça kadar indirebiliriz?

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı maranki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzu kaç paraya aldınız ve sigorta için ne kadar ödediniz?
    sahip olan arkadaşlar yazabilir mi?
    6.100 tl diyor. peşin olarak elden nakitle ve pazarlıkla kaça kadar indirebiliriz?
    ne kadar iner bilemem. sanırsam 5800 e falan iner, bayiden bayiye değişir. sigorta için 620 ödedim. yaş,evlilik daha önce kaza yapıp yapmadığınız bunların hepsi birer faktör. dolayısıyla bu sana göre değişen bir durum.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    6000 bine dusuyorlar

Motosikleti
    X-Max 250
    İstanbulda olanlar. Yakın zamanda mümkün müdür buluşmamız? Mekanı Kadıköy olarak belirledik ancak hepinize uyar mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Bir de yağ olarak kullanım klavuzunda 20w50 denmiş. Bu yağ yeni bir motor için sizce kalın değil mi? 10w40 motul koymayı düşünüyordum ben

Bu aradalar yoğunluğum var ama buluşma tarihini belirtirseniz katılmaya çalışırım. (Bu hafta sonu mümkün değil)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    5800 nakit + 500tl sigorta verdim

Alıntı kaanfurkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5800 nakit + 500tl sigorta verdim
    İyi fiyata almışsınız hangi bayi?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150NS
    4.44 ankara

Motosikleti
    PULSAR NS150
    bu motora ns 200 lastiği takılıyor diye biliyorum. acaba nasıl etkiler motoru, performans illaki düşer ama yol tutuşuda artar gibi geliyor

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı unn7med adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motora ns 200 lastiği takılıyor diye biliyorum. acaba nasıl etkiler motoru, performans illaki düşer ama yol tutuşuda artar gibi geliyor
    Ben düşünüyorum açıkçası görüntü açısından ama jantlarımız 200 lüklere göre daha ince. Sırıtır mı bilemem. Açıkçası lastiklerin ince olmasından dolayı bir tutuş sıkıntısı yok gibi geliyor bana. Motorun performansına göre tam kıvamında. 200 lastiği biraz performansı baltalayabilir sanki.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı demqn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yakıt verisi paylaşmak istiyorum. Motorumu Sıfır aldım ve depomu 48 tl ye fulledim. Bugün itibariyle 152 km yaptım ve depomu tekrar fulledim. 19 tl ye tekrar depom doldu. Hesaplarsak : 19/152 = 12,5 krş .. 4 kere redline , gerisi tamamen 5.5 devirlerde şehir içi kullanımdır.
    Bu kadar hesap yapmışsın keşke şunu litre cinsinden yapsan da herkes anlasa. Ne anlıyorsunuz bu kuruşlardan hiç anlamıyorum ? Hadi hesabı geçtim, pompanın üzerinde kocaman yazıyor şu kadar litre diye...

Arkadaşlar merhaba. Hem forumda, hem de motosiklette yeniyim. İlk motorumu uzun araştırmalar sonucunda pulsar almaya karar verdim ve ekonomik durumum da beni 150liğini almaya yönlendirdi. Bu hafta içi KAYALAR motora gidip konuşmayı düşünmekteyim. 6000tl ye kredi kartına 9 taksit yapmaktalarmış fakat benim bir kaç ekstra sorum olacaktı. Araştırmalarım gereği kendi lastikleri pek iyi değilmiş. Ben de acemi olduğumdan bari lastiği düşünmiyim diye alır almaz hem lastik, hem de koruma takozu taktırmayı düşünmekteyim. Bir de kendiliğinde yoksa orta sehpa tabiki. Fakat daha önce hiç bu aşamalardan geçmedim ve gitmeden kafamda bir fikir oluşmasını istiyorum. Acaba bunlar ne kadar tutar, iyisini kötüsünü nasıl ayırt ederim ? Orta bir lastik markası, modeli, boyutu, fiyatı nedir yardımcı olabilir misiniz? Bir de bu ayna mevzusunu burada çok okudum ve o da eğer çok pahalıya gelmeyecekse alır almaz değiştirmeyi yeğlerim. O konuda da yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum. Şimdiden cevabınız için teşekkürler, iyi forumlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)