Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yaklaşık 6 ay,6000 km gibi bir motosiklet tecrübem var. İlk motorum peugeot geopolis 250cc maxiscooter idi. 5500 km civarı onunla yaptım. Daha sonra pulsar 150 ns aldım. (5800 tl ye bu arada)

150 ns ile de 300 km oldu. Görüntü olarak sınıfının en güzeli bence.

250 cc oldukça atak bir scooterdan sonra gücü yetersiz gelmedi bana. Manuel vitese geçtiğim ve tecrübesiz olduğum için 150cc tercih ettim,bir performans farkı olacağı kesindi ama beni üzmedi. (İş-ev güzergahım otoban olduğu için 120-130 km/h alışık olduğum halde)

Henüz ciddi ani fren tecrübem olmadı,umarım olmaz da ama yağmurda da genel kanının aksine lastiklerin çok da ölü olmadığını düşünüyorum. Özellikle yazın kesinlikle götürür bence.

2007 model geopolisi kullanırken keyiften kahkaha attığımı bilirim,bu motor da onun kadar olmasa da tatmin etti.

Dediğim gibi tecrübem az,teknik bilgim zayıf rodaj döneminde normal mi bilmiyorum ama bi gaz kesme sorunu var. Hız kesicili motor tecrübesi olanlar bilir,aynı hız kesici gibi gaz açarken kesik kesik boğuluyor motor.

Rodajı dolmadan yapmamam gerektiğini bildiğim halde bi kaç defa zorladım 150yi, hız kesme mevzusu olduğu halde 115 km/h gördü.

Çok bayi dolandım ve her rengini gördüm. Bence en güzeli kesinlikle beyazı. Fotoğrafları öyle söylemese de canlı görünce katılırsınız bence. (Siyah almıştım hatta peşin ödemesini de yapmıştım,bayinin saçma bir davranışı yüzünden beyaz almak zorunda kaldım ama iyi ki öyle olmuş.)

Su soğutmadan sonra hava soğutmaya alışamadım. Biraz geç ısındığını söyleyebilirim. Ama bu yorumuma pek güvenmeyin çünkü başka deneyimim yok.

İlk depo henüz bitmedi, tahminime göre 350 km görecek. Yakıt gösteresi çizgilerinin aralıkları eşit değil bu ilginç geldi bana.

Genel olarak beğendiğimi söylemek istiyorum. Pek bir yorum yok,biraz geniş yorum yapmak istedim.

Kazasız sürüşler.
    jackonbir ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    darkloops - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı darkloops adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler iyi dilekleriniz için,

daha 100 kilometreyi yeni geçtim, acemiyim henüz ama,

2 kere oldu şimdiye kadar arka arkaya değil ama motosiklet durmaya yakın ya da kalkarken stop ediyor ve göstergeler resetleniyor başka böyle bi sorun yaşayan var mı acaba gerçi bakım zamanı soracağım servise ama.

resetleme sorununu tekrar yaşamadım şimdiye kadar, o zamanlar havalar epey soğuktu, şuanlık herhangi bir sorunum yok çok şükür ilk motor deneyimim olduğu için kıyas şansım da yok zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    teşekkürler iyi dilekleriniz için,

daha 100 kilometreyi yeni geçtim, acemiyim henüz ama,

2 kere oldu şimdiye kadar arka arkaya değil ama motosiklet durmaya yakın ya da kalkarken stop ediyor ve göstergeler resetleniyor başka böyle bi sorun yaşayan var mı acaba gerçi bakım zamanı soracağım servise ama.

Stop etme sorunu hala var mı? Bi halledemediler galiba stop etme sorununu yazık...

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı matrix506x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop etme sorunu hala var mı? Bi halledemediler galiba stop etme sorununu yazık...
    yok stop etme sorunu yaşamadım zaten hiç, sadece resetleme oluyordu gerçi haliyle o ara stop ediyordu ama, soğuk havalar zamanında oldu motoru soğukken çalıştırdığım zamanlarda.

sıfır motorda plaka masrafları ne kadar cıkıyor arkadaşlar

Arkadaşlar bende pulsar lı olup aranıza katıldım, herkese hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun, şimdilik herşeyiyle güzel görünüyor, ama 3-5 km kullandığımda avcumun içi ağrıyor, galiba gidonu yükseltmek gerekiyor, bu konuda Muhammed beyi aradım yardımcı olmaya çalışacağını söyledi, böyle sıkıntısı olan arkadaşlar varsa bi arasın görüşsün bence Tlf:0539 601 35 33

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

6100 liraya aldım, 300 lira ruhsat masrafı ve 575 lira sigorta tuttu, artııı : kask:225+alarmlı kilit:140+zincir kilit:300, yani biraz ekstraları oldu doğrusu, biraz daha ihtiyacı var gibi

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı hakanlevent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motorda plaka masrafları ne kadar cıkıyor arkadaşlar
    SİGORTA HARİç 230tl.çok kolay kendin yap.muameleciye kaptırma...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Alıntı haskar76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende pulsar lı olup aranıza katıldım, herkese hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun, şimdilik herşeyiyle güzel görünüyor, ama 3-5 km kullandığımda avcumun içi ağrıyor, galiba gidonu yükseltmek gerekiyor, bu konuda Muhammed beyi aradım yardımcı olmaya çalışacağını söyledi, böyle sıkıntısı olan arkadaşlar varsa bi arasın görüşsün bence Tlf:0539 601 35 33

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

6100 liraya aldım, 300 lira ruhsat masrafı ve 575 lira sigorta tuttu, artııı : kask:225+alarmlı kilit:140+zincir kilit:300, yani biraz ekstraları oldu doğrusu, biraz daha ihtiyacı var gibi
    hayırlı olsun arkadaş.ekipman sağlam olacak.kilitler güzel.gidon aparatını takınca çok rahat edersin.pulsarı aldığımın ertesi günü taktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

BUGÜN İLK BAKIM İÇİN SERVİSE GİTTİM.90TL TUTTU.YAĞ DEĞİŞimi ve yağ filtresi değişim yapılmış.zincir ayarlanmış.gerekli yerler sıkılmış kontrol edilmiş,hiç istop sorunu yoktu ama yeni yazılım atmışlar.servis altkatta olduğu için ne olup bittiğini göremmedim.bakımdan sonra çalıştırır çalıştırmaz farkı anladım.marş süresi milisaniyelerle ölçülecek şekilde kısalmış...

benim merak ettiğim birkaç şey var arkadaşlar, Pulsar alıpta lastiklerini değiştiren var mı acaba? değiştinizse hangi lastiği taktınız, performansı ve güvenliğe etkisini gördünüz mü? birde arka çantası taktıran varmı acaba, bende kilid, kask, vs için düşünüyorum ama dengede sıkıntı olabilir diyorlar, bilen varsa düşüncesini almak istiyorum.

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SİGORTA HARİç 230tl.çok kolay kendin yap.muameleciye kaptırma...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

hayırlı olsun arkadaş.ekipman sağlam olacak.kilitler güzel.gidon aparatını takınca çok rahat edersin.pulsarı aldığımın ertesi günü taktım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

BUGÜN İLK BAKIM İÇİN SERVİSE GİTTİM.90TL TUTTU.YAĞ DEĞİŞimi ve yağ filtresi değişim yapılmış.zincir ayarlanmış.gerekli yerler sıkılmış kontrol edilmiş,hiç istop sorunu yoktu ama yeni yazılım atmışlar.servis altkatta olduğu için ne olup bittiğini göremmedim.bakımdan sonra çalıştırır çalıştırmaz farkı anladım.marş süresi milisaniyelerle ölçülecek şekilde kısalmış...
    hocam senin motor 150ns midir

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ne yazılımı bu ? Karbüratörlü motorda yazılım mı olur ?
    Mengu16 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    karıştırmışım, başlıklar çok benzeyince bodoslama dalmışım....

150ns & 200ns

Arkadaşlar merhaba sizce 150ns 200ns gibi beğeni toplamaya başlar mı yoksa 2130TL daha verilip 200ns e mi yönelim olur

şubat 2016

200NS 8290TL

150NS 6160TL

Motosikleti
    Pulsar NS 150
    arkadaşlar kullanım kılavuzunda rodajda ilk 1000 kmde 44km/saat ilk 2000 kmde ise 61 km/h in üzerine çıkmayın denmiş. Buna uyan var mı? Uyulmadığında motor ömrünü ne kadar etkiler?

ben de bajaj pulsar 150 NS aldım arkadaşlar, daha plakayı çıkarttırmadım tabi ama aranıza katıldım
    Dostum nasıl gidiyor memnun musun hala 150NS ten tecrübelerini paylaşırmısın

Ben de 150ns almayı düşünüyorum. Kullananlar memnun mu onu bi öğrenebilsek. Zaten sınırlı kullanıcısı var şuan olanlar yazarsa iyi olr.

Alıntı ertgrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 150ns almayı düşünüyorum. Kullananlar memnun mu onu bi öğrenebilsek. Zaten sınırlı kullanıcısı var şuan olanlar yazarsa iyi olr.
    Valla haklısın dostum kimse birşey demiyor sence neden az sayıda satılıyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    yani ilk motosiklet deneyimim olduğu için kıyaslayacağım bir tecrübem yok, motosiklet şuan 600 kilometrede, 450 km.de ilk bakımı yapıldı Oktay ustada, yağ filan değişti kontroller vs. onun dışında bir sorun yaşamadım motosikletle ilgili ben

yani ilk motosiklet deneyimim olduğu için kıyaslayacağım bir tecrübem yok, motosiklet şuan 600 kilometrede, 450 km.de ilk bakımı yapıldı Oktay ustada, yağ filan değişti kontroller vs. onun dışında bir sorun yaşamadım motosikletle ilgili ben
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.
    Arka kampana olması ve hava soğutmalı olması çok tartışıldı sen ne düşünüyorsun herhangi olumsuz tarafını gördün mü
    bide trafik sigortasını ne kadara yaptırdın malum fiyatlar uçtu
    Tek kullanıcı sensin yorumların bizim için önemli

M.mahmudoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende bu motordan almayı düşünüyorum yorumları okudum fakat tvs apache yedek parça pahalı ybr de aynı şekilde cbf te görünüş yok 4. Seçenek olarak bu motor var aklımda siz ne dersiniz ??

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.
    Arka kampana olması ve hava soğutmalı olması çok tartışıldı sen ne düşünüyorsun herhangi olumsuz tarafını gördün mü
    bide trafik sigortasını ne kadara yaptırdın malum fiyatlar uçtu
    Tek kullanıcı sensin yorumların bizim için önemli
    arka frenle ilgili bir sıkıntı yaşamadım şuana kadar, hava soğutma olması da sıkıntı yaratmadı ama havalar ısınmadı henüz havalar ısınınca nasıl olacak bilemiyorum, sigortayı de 34 plaka yaş 32 allianz sigortadan 560 TL ye hallettim

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)