Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 150 NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı mstr88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de Çanakkale'ye gidip geldikten sonra farkettiğim bir durum var. Yağ göstergesinin üstündeki kapaktan yağ sızdırıyor sanırım. Dün temizledim fakat bugün baktığımda inceden bir yağlanma gördüm. 2500 km'de yağ değişimi yaptırdım ve uzun yola çıktım. Yolda biraz motoru zorladığım için olmuş olabilir mi ?
    Yağ doldurduğun kapak tapa sıkı mı onu kontrol et. Benim sorunum farklı bişi servise danışmam gerekicek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mudur kaliteli bir branda kullanan arkadaş bize bir yol gösterse? Yağmurlar geliyor bizim ki dışarda üşüyecek şimdi
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/Oxford-Motosiklet-Brandasi-OF926-Aquatex-Large_9109.html

Oxford Aquatex
    larnon bunu beğendi.

Boyum 1.73 a2 ehliyet için sırf, bu motoru düşündüğümden bu motorla ders veren bir kurs buldum. Daha onceden vitesli tecrübem yok. Scooter biliyorum. 2 senedir surmuyorum unutmuşum adeta. Bugün ilk defa bindim ve hiç kısa değildi. Daha doğrusu öyle bir şey aklıma dahi gelmedi tam oldu diyebiliriz. Bunun dışında motorun sıkıntısı varmı hocama yarın sorarım. Bunun dışında bizim motor çok iyidi. sadece bir kez motoru rolentiye alıştırmadan giden bir arkadaş vardı ve motoru yorup düzgün gaz vermediğinden stop etti. Ki ben motoru azda olsa sıkıştırsamda sıkıntı olmadı. Selesi hiç yormadı. Titreşimi ben çok hissetmedim. Muhtemelen tenis ayakkabısından dolayı. Vitesler çok anlamam ama iyidi. Titreşime gelirsek sol tarafta çok minik vardı. Bundan dolayı sol elim 40 dakikadan sonra biraz yoruldu. Ki durup elimi bir kaç dakika dinlendirdim bişey kalmadı. (tabi motorun gaz tepkisini bilmediğimden eldivensiz bineyim dedim buda etkiledi haliyle). Bunun dışında aklıma bir şey gelmiyor. Motor çok güzel herkeze tavsiye edebilirim. Sorusu olan çekinmeden sorabilir zevkle yanıtlarım.
    İyi sürüşler...

Notcuk: Telefondan yazdım hatalarımız olabilir. Kusura bakmayın.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler benzin göstergesinde farklılık oluyor mu sizdede ? Sabah işe giderken 2 diş vardı ki iş yeride 10 km filan akşam eve dönerken bi bindim motora 0 diş gösteriyor. İçinde olması lazım normalde var olduğunu düşünüyorum bende ama yinede işi sakata atmamak için hemen benzin aldım sizde bu durumu yaşadınız mı ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Mont kullanan yok mu ?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 NS
    Alıntı swat2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ doldurduğun kapak tapa sıkı mı onu kontrol et. Benim sorunum farklı bişi servise danışmam gerekicek.
    Yağ tapası sımsıkı kapalı fakat her sürüşten sonra baktığımda yağ akmış görünüyor. Motor yağına baktığımda açıkcası azalmamış gibi görünüyor. Sebebi ne olabilir acaba ?

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı hsynemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mont kullanan yok mu ?
    Ben de seçemedim 800 den asagı güzel mont yok sanırım, kışın yağmur geçirmesin yazında giyebileyim bir mont bakıyorum ben de 400 e kadar

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de seçemedim 800 den asagı güzel mont yok sanırım, kışın yağmur geçirmesin yazında giyebileyim bir mont bakıyorum ben de 400 e kadar
    Prohel onlara filan baktım forum da okumuştum 40 dakika yağmur da kullandığın da baya bi ıslandığını söylemiş . Aslında prohel colombia güzel duruyor fiyatına göre memnun olduğunu söylemiş kullananlar

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Arkadaşlar yedek depoya düşene kadar kaç km gidiyor sizin motorlar. Ben daha 300 ü göremedim.250-270 arası bitiyor. Sakin kullansamda aynı sert kullansamda.

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı hsynemre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Prohel onlara filan baktım forum da okumuştum 40 dakika yağmur da kullandığın da baya bi ıslandığını söylemiş . Aslında prohel colombia güzel duruyor fiyatına göre memnun olduğunu söylemiş kullananlar
    Ben çok çıkamadım bütçe venom protex alıcam gibi duruyor kış için

Motosikleti
    Pulsar NS150
    0-200 km arası 4,5 lt yakmış bizim çocuk

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

Arkadaşlar bajajın servis kampı muhabbetini bilen var mı yada giden mesaj gelmiş bilgisi olan

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Benzin göstergesi 2 dişten sonra çok hızlı düşüyor. Ben de aynı durumu tespit ettim. Uzun yolda riske atmadan dolum yapmak en iyisi. Kısa mesafelerde sorun olmaz. Benzin bitince yedek depo ile de epey yol yapıyor. Ben 20 km yaptım fazlasını bilmiyorum.

mse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    herkese merhaba dostlar 1 hafta önce aldım 0 ns150 motorumu ve 100 km mesafe yaptım şuan için gözlemlerimi söylemek gerekirse motor harika sıkıntı yada sorun yaşamadım şuan için yakıt konusunda bakalım bir depo ne kadar gidecek paylaşırım rodajda olduğum için çok zorlamıyorum ancak duruma göre 7k devirlere geliyorum (E-5). Lastikler bana göre gayet yeterli özellikle kuru zeminde ani frenlemeler yaptım ancak herhangi bir kayma durumuna rastlamadım yağmurlu havada da kullandım ondada çok sıkıntı yaşamadım ancak baya yavaş gittim öyle böyle değil :D devirde bi dengesizlik oluyor sadece oda bazen rolantiyi yükseltiyor vites geçirdiğim zaman tekrar düzeliyor onu rodaj bakımına gittiğim zaman soracağım. 1 Haftalık gözlemlerim sonucu almayı düşünen arkadaşlarım var ise alsınlar gayet yeterli tam bir başlangıç motoru yüksek paralar verip kendinizi zora sokmayın alın bi pulsar yolunuza bakın

Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı mse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba dostlar 1 hafta önce aldım 0 ns150 motorumu ve 100 km mesafe yaptım şuan için gözlemlerimi söylemek gerekirse motor harika sıkıntı yada sorun yaşamadım şuan için yakıt konusunda bakalım bir depo ne kadar gidecek paylaşırım rodajda olduğum için çok zorlamıyorum ancak duruma göre 7k devirlere geliyorum (E-5). Lastikler bana göre gayet yeterli özellikle kuru zeminde ani frenlemeler yaptım ancak herhangi bir kayma durumuna rastlamadım yağmurlu havada da kullandım ondada çok sıkıntı yaşamadım ancak baya yavaş gittim öyle böyle değil :D devirde bi dengesizlik oluyor sadece oda bazen rolantiyi yükseltiyor vites geçirdiğim zaman tekrar düzeliyor onu rodaj bakımına gittiğim zaman soracağım. 1 Haftalık gözlemlerim sonucu almayı düşünen arkadaşlarım var ise alsınlar gayet yeterli tam bir başlangıç motoru yüksek paralar verip kendinizi zora sokmayın alın bi pulsar yolunuza bakın
    Hocam ben gene de ilk fırsatta lastik almanızı öneririm nedense benim ki 70 km hızda rüzgarda bile savuruyordu orjinal lastiklerle michelin aldım huzur doldum

Benim motorun egzost kutusunun altından su aktı az miktarda. Bir kaç gündür yatıyor motor, olduğu yerde az çalıştırdım, ileri-geri park ettikten sonra az bir miktar su akmış ama egzost çıkışından değil. Direkt egzost kutusunun altından. Sanırım bir çatlak var orda. Sorun olur mu?

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun egzost kutusunun altından su aktı az miktarda. Bir kaç gündür yatıyor motor, olduğu yerde az çalıştırdım, ileri-geri park ettikten sonra az bir miktar su akmış ama egzost çıkışından değil. Direkt egzost kutusunun altından. Sanırım bir çatlak var orda. Sorun olur mu?

http://i68.tinypic.com/2wqg1dw.jpg

http://i66.tinypic.com/2niuqvl.jpg
    O çatlak değil. Bildiğim kadarıyla bütün motorların egzozunda var.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    o hava alma yeri her motorda var. Benim çinli cubta bile vardı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Benimde şuana kadar gözlemlerimde, motor 250km de yağ filtresinin etrafında biraz yağ atmış gibi gözüyor. Yağlanma var bu neden kaynaklıyor acaba. Bu gibi bir durum yaşayan var mı ?

Cevaplar için teşekkür ederim. Boşuna telaş yaptık biz de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)