Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayktergn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r25

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    katalizör iptali yapmayın motorun dengesini bozmayın

al akrapovic slip on tipli yeter
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    beyler kat ıptalıden sonra muayıne vs de tekrar orjınale donmek zorunda kalıyorsunuz dıye bılıyorum, bırde bu ceza meza ıslerı trafıge denk gelırsenız problem olabılır.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Alıntı Kilimandjaro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ufak bir kaza yaptım, virajda önden kayıp sola düştüm, ıslaktı yerler Ankara da hatta malum kar felanda oluyo yer yer sulu kar, jantım eğrildi :( , bunu düzelttirebiliyormuyuz yoksa yeni jant mı alınacak daha önce başına gelen varsa çözüm yollarını paylaşabilirmi.

http://i.hizliresim.com/77Dm3r.jpg
    http://i.hizliresim.com/LZDP5z.jpg
    http://i.hizliresim.com/r61Lzz.jpg

Sanayide jantı düzeltirsiniz,
    Sorun olmaz .
    Ben scooter kullanıyorum ve vitesli motosiklerde en çok kıskandığım özellik; motor koruma takozu,
    Bu bir motosiklet kullanıcısı için Allah'ın lütfu,
    Scootere koruma takozu 500tl deseler bugün gider alırım,
    1000tl deseler, bu ay sağ tarafa, önümüzdeki ay sol tarafa yine gider alırım.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler kat ıptalıden sonra muayıne vs de tekrar orjınale donmek zorunda kalıyorsunuz dıye bılıyorum, bırde bu ceza meza ıslerı trafıge denk gelırsenız problem olabılır.
    Yanlış biliyorsun.Bende CB600F var boğazdan komple ARROW eksoz sistemi ve TÜV'den sıkıntısız geçti.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış biliyorsun.Bende CB600F var boğazdan komple ARROW eksoz sistemi ve TÜV'den sıkıntısız geçti.
    susturucu olmadan ??

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    pekı ruhsatına işlettin mi egsozu ? tuvden katalıtık konvertor olmadan nasıl gecti , cevre kırletme olayları ve ses meselesi.Boşluk oldu belki sana denk geldi, yoksa zor gibi, genel bir durum değil bu.

Motosikleti
    Yzf r25
    Slip on takacağına orj egzoz ile gez daha iyi, ayrıca 9800 km oldu hiçbir sıkını yaşamadım, daha önceki motorum ile de 20000 km yaptım bi dengesizlik göremedim.
    snappy x bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı ayktergn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slip on takacağına orj egzoz ile gez daha iyi, ayrıca 9800 km oldu hiçbir sıkını yaşamadım, daha önceki motorum ile de 20000 km yaptım bi dengesizlik göremedim.

Arkadaslar siz bunun dediine bakmayin
    Motorun yakit hava karisimi bozuluyor daha fazla yakiyor.
    Ayrica bunun taktigi egzos ixil diye soba borusu gibi bisey performans cilan verdigide yok inanmayin bunun yaptigini yapmayin.

Motosikleti
    Yzf r25
    Birincisi, bu diye hitap edilmez. Ikincisi soba borusu tabiriniz sizin bakis aciniz, bence gayet guzel gozukuyor. Ucuncusu ise, performansi cok yukseldi vs gibi bisey soylemedim. Hakkini da vereyim cok yakiyor.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Birincisi, bu diye hitap edilmez. Ikincisi soba borusu tabiriniz sizin bakis aciniz, bence gayet guzel gozukuyor. Ucuncusu ise, performansi cok yukseldi vs gibi bisey soylemedim. Hakkini da vereyim cok yakiyor.
    performans düşmeside yaşaman gerekiyo başıma geldi bi arkadaşımda o iş çok mantıksız zarar veriyorsun bildigin.Onu yapana kadar full sistem olmasa bile sadece headers bi egzoz bile alınabilir.
    Only Ride..

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    ben foruma bır vıdeo lınkı eklemıstım,motovlogcu arkadaslardan bırı r25 vardı bır donem, orjınal egsozsan sadece susturucuyu cıkartmıstı, o tarıhte bu konu tartısılırken bazı arkadasların cok hosuna gıtmıstı vıdeodakı ses. tavsıyem once onu denemenız belkı tatmın olursunuz ve egsoz ısıne hıc gıtmezsınız. tabı sadece ses meselesını cozer eger beklentınızde gorsellıkte varsa orda baska yol kalmıyor maalesef.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    slip on dan daha iyi bence.

Motosikleti
    Yzf r25
    Performans ile alakali bir dusus kesinlikle yasamadim, genelde araclarin hizini arttirmak icin kat. Iptali yapilir. Ayrica ses yuzunden araclar sizi fark edip yol verebiliyor ve insanlar aralardan cikip onunuze atlamiyor. Eksi yonu ise cevreye zararli olmasi.

Bu egzoz konusunda konuşulan şeyler cidden çok garibime gidiyor kendi kullandığım egzoz replica akrapovic sesinin gürlüğü ne mivv ne orj headers akrap şu ana kadar bütün r25ler benden bu egzozu istedi ne bir motora zararı var ne benzinden çok fazla çekiyor evet bi yaklaşık yarım litre kadar artış oldu fakat o sesi o alevleri istiyorsanız mecburi olarak vazgeçiceksiniz katalitik kon. iptali yapınca motora zarar vermez aslına motoru çok rahatlatırsınız egzozu taktım takalı bir kere bile hararetyapmayan bir motordan bahsediyoruz 10k kmde 3kdır egzoz var altında ses olarak herkes hayran kalıyor size kimler söylüyor egzoz takmanın kötü motora zararı olduğunu cidden onları dinlemeyin hiç öyle birşeyle karşılaşmadım ne gördüm nede duydum herkese iyi forumlar

Motosikleti
    Yzf r25

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    egsoz guzel ama ıxıl sıtesıne baktım, 3 tane egoz var r3 ıcın, sızınkını goremedım? lınk asagı ekledım.

http://ixil.com/en/1065-r3-15-16-r25

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    susturucu olmadan ??
    Evet aynen-ruhsata eksoz işletmeyi ilk defa duydum u arada...
    The Power of The Dreams.

Yalnız hocam affınıza sığınarak söylüyorum sizden net 20 kat daha iyi bir ses alıyorum ixille kapıştırdık arada cidden büyük farklar var

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Evet aynen-ruhsata eksoz işletmeyi ilk defa duydum u arada...
    beyler,kusura bakmayın eger kanunda bır degısıklık yoksa ben "ruhsata ıslenebılecek teknık degısıkler" ıle ılgılı sızı yanlıs bıldıgılendırmısım. Tekrar bır arastırma yaptım ve konu ıle ılgılı cok sıkı bır arastırma yapmıs bır motor kullanıcısı arkadasımızın yazısını buldum.paylasıyorum aşağıda

Merhaba arkadaslar malum yaz yaklasmasi ile birlikte bagdat caddesi civarindaki polislerin egzozlu motosiklet kovalamarida basladi bu konu ile ilgili bir arastirma yapma geregi duydum kanun neye izin veriyor neye izin vermiyor diye sabah 9 da bu konu ile alakali kuruluslari aramaya basladim aksam ustu konusmalarim bitti o yuzden yazi biraz uzun ama bilgilendirici olacak haberiniz olsun , konuya girersek bagdat caddesinde oturuyorum ve malum polisler ile devamli bir diyalog icerisinde kaliyorum bundan artik rahatsiz olup bir sabah tuv u aradim motorumun uzerinde akrapovic egzoz var susturuculu hali ile 96 db susturucusuz hali ile 100 db ses'e sahip 6750 devirde (motorumun orj egzoz'lu yani stock hali ise yine 96 db, not olarak motoru baglattik adli konuda srad-han isimli arkadas 15 yillik motosiklet kullanicisi oldugunu ve " 55db ses sınırı üstünde araçlar zaten ithal edilemez edilse bile özel izinle pist yada trafik dışında kullanım şartıyla edilir " diye bir cumle kurmustur tamamen yanlistir , 2009 600rr motosikletim 96 db ses cikisina , 2010 zx6r ise 92 db ses cikisina sahip saseye muhurlu sase numarasi yazan yerde zaten bu bilgi mevcuttur bakilip rahatlikla gorulebilir, biz motor kullananlar bunlari bilmessek polisten bilmesini hic beklemeyelim zaten) kisaca ses olarak kendi egzozumun bir sakincasi yok bu konuda 30-1b trafik kanunda son cumlede yazan cevreye rahatsizlik verecek sekilde ses kisminda bir sakinca yok bende bu konuyu caddede gorev yapan polis arkadaslara danistim kendileri zaten oyle bir durumda 30-1b den degil 32 den ceza yazacaklarini soylediler.

32. madde: Araç üzerinde yapılan TEKNIK değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bildirmemek. ceza miktari : 77,00 TL ( Peşin 57,75 TL) , ve degisiklik ruhsata islenene kadar trafikten men.
    simdi burada onemli konu benimle konusan polis arkadaslar arac uzerindeki her degisiklik islenmeli dediler (bu yanlismis) bende bu amacla tuv'u aradim once soyledim egzozu isletmek istiyorum bana soyledikleri boyle birseyin mumkun olmadigini cunku teknik bir degisiklik kapsamina girmedigini soylediler, ardindan gayrettepe trafik tescili aradim orada memur arkadas 15 yillik calisanim boyle birsey ilk defa duyuyorum maddeyi iyi okusunlar kimse 32 den egzoza ceza yazamaz; egzoz teknik bir degisiklik degildir dedi neyse ardindan selamicesme subeyi aradim buradaki memur bey dediki kanundan haberleri varmi gayrettepedekilerin bende tmm o zaman isleteyim madem cezasi gerekcesi isletmemek isleteyim dedim yok oyle bir islem yapilmiyor diye cevap verdi , fakat biraz gecistirici cevaplar aldim sorularima proje ciziceksiniz filan dedi ( sonradan ogrendimki butun soledikleri yanlismis) tekrar tuv ' u aradim tuv genel mudurluk'te ilgili kisiler ile gorustum siz projede cizseniz egzoz islenemez cunku teknik bir degisiklik degil dedi, ardindan kadikoy trafik tescili aradim gayrettepe dogrusunu bilir ama siz bence ankarayi arayin dedi , bende icisleri bakanligi emniyet genel mudurlugunu aradim ordaki arkadaslarda boyle bir cezanin mumkun olmayacagini cunku egzozun tescili yapilamayan ve teknik degisilik olarak gorulmeyen bir degisiklik oldugunu bildirdiler bize dilekce yazin dediler bende durumu anlatan bir dilekce gonderdim ardindan sanayi ve teknoloji bakanligini aradim yani bizim konumuzdaki gorevi :BIR ARAC UZERINDE YAPILAN DEGISIKLIGIN TEKNIK DEGISIKLIK OLUP OLMADIGINI BELIRYEN KURUM, arayip gorustugumde egzozun teknik degisiklikler arasinda yer almadigini soylediler ardindan TSE yi aradim bu konuda onlarda zaten teknik degisiklik kurallarini sanayi ve teknoloji bakanliginin koydugunu soylediler , hatta gayrettepe subedeki memur arkadas 32 den ceza yazip altina egzoz yazilamaz dedi ayni sekilde genel mudurlugede bu durumu belirttim evime gidemedigimi soyledim bana bir kagit verin dedim onu yapamayiz dediler ancak ceza keserler ise bize gonderin makbuzu dediler , bu konuda soylediklerim 30-1b ile alakali degildir 30-1b konusundada sesinin az ciktigina inanan arkadaslar itiraz edebilirler , bana 32 den ceza yazildigi anda ki 32 de baglamak zorunda araci , kisilik haklarima saldiri ve maddeyi kasten yanlis yorumlamaktan dava acacagim( gayrettepe trafik tescilde dava acmam gerektigini hakli oldugumu soyledi) , onlarin yuzunden bagdat caddesindeki evime ulasim icin e5'i kullaniyorum, db sinirlarina uyduktan sonra motora orjinalinin disinda egzoz takmak KESINLIKLE YASALDIR arkadaslar hakkinizi yedirmeyin. not: ingilizce klavye kullandigim icin Turkce karakter kullanamiyorum.
    ayktergn ve Thesinner83 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)