Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    15.000 bakımında neler değişecek tam olarak kitapçıkta bulamadım bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. Yaptıran var mı 15K bakımı acaba forumda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar merhaba bi aksilik olmazsa en kısa zamanda bir r25 sahibi olacağım ama sizlere bir sorum olacak bu motor ilk motorum olacak çoğu kişiye sordum danıştım bazıları olur bazıları olmaz gibi çeşitli yorumlar aldım :D birde sizlere sorayım dedim sizce r25 başlangıç motoru olurmu?

manaburn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    Gölgede daha bi güzel duruyor abileri...

kakare, EB61, !Lk£® ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Yok böyle şerefsizlik. Bir fren balatasi 159 tl olurmu. Fiyata bak. Ön fren balatasi 159 arka 51 tl. Haysiyetsiz yamaha.

arkadaşlar leo vince egsoz takan r25 gördünüz mü dinlediniz mi?

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Bir tur binebiliyor muyuz :D Maşallah.inşallah bizde aynısından alicaz

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15.000 bakımında neler değişecek tam olarak kitapçıkta bulamadım bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. Yaptıran var mı 15K bakımı acaba forumda?
    Sadece yağ. Ben gibi pinpirikli isen yağ filtreside.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Alıntı mustafaaozr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bi aksilik olmazsa en kısa zamanda bir r25 sahibi olacağım ama sizlere bir sorum olacak bu motor ilk motorum olacak çoğu kişiye sordum danıştım bazıları olur bazıları olmaz gibi çeşitli yorumlar aldım :D birde sizlere sorayım dedim sizce r25 başlangıç motoru olurmu?
    kardeş benim bisiklet dışında 2 teker tecrubem yoktu. ne vıteslı ne de scootera bınmedım. baslangıc motoru olarak r25 aldım. bıraz da sana baglı yaparım dersen al.

Motosikleti
    Yamaha r25
    Alıntı 53_ekrem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı olur orjinal boyutlarını bozmamanda yarar var. Hem nasıl bulamadın internet uzerınden al lastıklerını internette var birsürü
    jantı büyütürsen sıkıntı olmaz[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 binde bir buji degisiyor diyolardı 5 bindeki bakım parasıyla aynı aldılar sadece yag degistirirler herhalde bence tanıdıgınız usta varsa onları bakımı yaptırın bende düsünüyorum suan da garantiden cıkıcak diye düsündürüyor yamalube kullanıyolar dandik yağ

Güle Güle Kullan manaburn
    Kazasız Belasız İnşallah
    Ben bulamıyorum bu renkte hangi şehirden aldınız ya da hangi şehirlerde vardır öğrenebilir miyim?
    Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Güzel renk

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

[IMG][/IMG]

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle internet sitelerine ilan koymadım.Çünkü motor çok temiz ve malzemelerim çok kaliteli.Faydasını gördüğüm bu forum ahalisinden birine hepsini uygun fiyata vermek istiyorum.

Geçen ay aldığım 2016 kırmızı R25 motosikletimi ve motosiklet malzemelerimi bazı sebeplerden dolayı satıyorum arkadaşlar.Motorum 600 km de.

Motosiklet malzemelerim ise :

- Nolan N86 Kırmızı siyah kask
    - Ross Kırmızı siyah enduro montu
    - Venom eldiven.(full korumalı)
    - Orjinal Yamaha Siyah M beden kot.Yamaha bayiisinden almıştım.Çıkarılabilir İçten dizlik ve kalça kemiği korumalı.(Pantolonu 4-5 defa giyebildim.Çünkü kilo aldığım için giyemedim.)
    - Disk kilit
    - Şifreli kilit (markası iyi bir şeydi.aklıma gelmiyor)
    - Motul c2 zincir yağı (Bir kere kullandım)
    - İpone temizleme spreyi (Bir kere kullandım)
    - Venom mafsallı dizlik.(Hiç kullanmadım.Pakette duruyor)
    - Yanmaz,Lastikli ve kilitli branda.(Yine en kalitelisi arkadaşlar)
    - Uzatılabilir şifreli kask kiliti
    - Buff
    - 2 adet balaklava

Bir kaç malzeme daha vardı aklıma gelmiyor.Motorla beraber hepsini çok uyguna vereceğim.Hayırlısı olsun.Mesjlarda fiyat ve telefonumu vereceğim.İlk kaporayı verene vermeyi düşünüyorum.Motor Manisa'da arkadaşlar.
    Numaranı verir misin

Herkese selam,

Bin km'de bir R25 almıştm Şubat ayında. Rodajı sağlam bir şekilde bitirdim, ve şu an 4600 km'de motor. Hava & yağ filtresi hiç değiştirmedim ve şu an motoru gereğinden çok fazla yakıyor. 2. viteste 20 - 30 arası giderken bile (5 bin - 7 bin devir arası) dijital göstergede 8 lt falan gösteriyor arada.

Motorun orjinal yakması gereken değeri sadece 6. viteste yakalayabiliyorum. Örneğin 6. viteste 100 - 110 arası giderken 3.5 - 4 arası yakıyor gösteriyor ki aslında bu ideal olan. Fakat son zamanlarda motorun performansı da oldukça azaldı (büyük ihtimalle filtrelerden kaynaklı) ve yakmaya başladı.

Sorum şu, yağ ve hava filtresi benzin yüketimini bu kadar etkiler mi? Ya da etkileyecebilecek diğer faktörler nelerdir? En kısa sürede motoru bakıma götüreceğim

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Trayhoper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam,

Bin km'de bir R25 almıştm Şubat ayında. Rodajı sağlam bir şekilde bitirdim, ve şu an 4600 km'de motor. Hava & yağ filtresi hiç değiştirmedim ve şu an motoru gereğinden çok fazla yakıyor. 2. viteste 20 - 30 arası giderken bile (5 bin - 7 bin devir arası) dijital göstergede 8 lt falan gösteriyor arada.

Motorun orjinal yakması gereken değeri sadece 6. viteste yakalayabiliyorum. Örneğin 6. viteste 100 - 110 arası giderken 3.5 - 4 arası yakıyor gösteriyor ki aslında bu ideal olan. Fakat son zamanlarda motorun performansı da oldukça azaldı (büyük ihtimalle filtrelerden kaynaklı) ve yakmaya başladı.

Sorum şu, yağ ve hava filtresi benzin yüketimini bu kadar etkiler mi? Ya da etkileyecebilecek diğer faktörler nelerdir? En kısa sürede motoru bakıma götüreceğim
    Ortalama kaç gösteriyor göstergede?
    Ben 10binde aşağı vites atmadan 5.1 lerde görüyorum hep. 120 km ile gidersem 4.2 falan görüyordum.
    Eğer fazla ise tüketim hava filtresinden olabilir. Ama sanmıyorum hemen kirleneceğini. Ben 16bine kadar temziletmedim bile.

Bu soruyu sorana olmaz.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Evet aci bir haber daha yamahadan geldi.
    2 gün önce baktığim fiyat 15.750 şu an 15.950 sagolun ogrenci isci ayird etmeden cuk cuk.

Gecen kistan beri para biriktiriyorum üzüyosunuz ... :'(

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok böyle şerefsizlik. Bir fren balatasi 159 tl olurmu. Fiyata bak. Ön fren balatasi 159 arka 51 tl. Haysiyetsiz yamaha.
    arkayı degiştirdim bende 60 tl ye aldm önü daha degişmedim ama degiştirirsem alternatif balatalara yönelicem EBC de fiyat nasıl ki bizim motora uygun balatada

umtbrdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Herkese selam öncelikle. Ben bugün katıldım forum a. Yakın zamanda R25 alarak aranıza da katılmış olacağım umarım 2 gündür tüm Türkiyedeki bayii leri aradım lakin mat gri rengini bulamadım. Israrla mat gri istiyorum
    Bu arada bi kaç şey sormak istiyorum sizlere. Ben motoru çoğunlukla artçı ile kullanacağım ve min. 300km yol yaparım her çıktığımda. Aynı zamanda ise iş yerim ile evim arası 29km. Sabah ve akşam gidiş gelişide motorla yapmak istiyorum. Malüm izmir trafiği 2009 yılından beri 150cc maxi scooterim var. Ve iş gereği günlük 400km asgari araç ile yol yapıyorum 6 yıldır Vitesli başlangıç motoru olarak R25 de zorlanacağımı düşünmüyorum. Sizin yorumlarınızı almakta benim için önemli
    Şimdiden teşekkür ederim. Mobil olarak yazıyorum. İmla hatalarım için kusura bakmayın

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Alıntı umtbrdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam öncelikle. Ben bugün katıldım forum a. Yakın zamanda R25 alarak aranıza da katılmış olacağım umarım 2 gündür tüm Türkiyedeki bayii leri aradım lakin mat gri rengini bulamadım. Israrla mat gri istiyorum
    Bu arada bi kaç şey sormak istiyorum sizlere. Ben motoru çoğunlukla artçı ile kullanacağım ve min. 300km yol yaparım her çıktığımda. Aynı zamanda ise iş yerim ile evim arası 29km. Sabah ve akşam gidiş gelişide motorla yapmak istiyorum. Malüm izmir trafiği 2009 yılından beri 150cc maxi scooterim var. Ve iş gereği günlük 400km asgari araç ile yol yapıyorum 6 yıldır Vitesli başlangıç motoru olarak R25 de zorlanacağımı düşünmüyorum. Sizin yorumlarınızı almakta benim için önemli
    Şimdiden teşekkür ederim. Mobil olarak yazıyorum. İmla hatalarım için kusura bakmayın
    R25, Artçı ve 300 km birbirinden uzak kelimeler :D Allah kolaylık versin..

umtbrdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25, Artçı ve 300 km birbirinden uzak kelimeler :D Allah kolaylık versin..
    Neden öyle dedin şimdi Normal şartlarda yol problemim yok. Sürekli uzun yoldayım Scooter ile bile gitmişliğim var o kadar km yi. Biraz vasat olmuştu tabi ama scooter sonuçta 70 80 le zor gidiyorsun. r25 den touring motor performansı beklemiyorum tabiki de ama çokta zorlamaz heralde demi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)