Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayktergn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egsoz guzel ama ıxıl sıtesıne baktım, 3 tane egoz var r3 ıcın, sızınkını goremedım? lınk asagı ekledım.

http://ixil.com/en/1065-r3-15-16-r25
    http://www.motoay.com/default.asp?say=8&sayfa=1&altkategori=249

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Alıntı Berkhsncebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız hocam affınıza sığınarak söylüyorum sizden net 20 kat daha iyi bir ses alıyorum ixille kapıştırdık arada cidden büyük farklar var
    Video varmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce motorumu sattım. Geriye kalan görüntülerden güzel bi video derledim umarım beğenirsiniz. Bu arada cuma günü son olarak egzos videosunu yüklüyeceğim. HD izleyin.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    1000'lik bakım ücreti ne kadar r25 in..?

1000 bakim icin 150 TL ile 200 TL arasi bir ucret cikiyor servisine gore.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    160 olması lazım.

Alıntı ayktergn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motoay.com/default.asp?say=8&sayfa=1&altkategori=249

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:57 ----------

Video varmı
    En yakın zamanda senin için çekicem başkanım

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Ben 4R yağ koydurdum 200TL tuttu. Daha alt seviye yağ ile 175 dediler.

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Arkadaşlar egzoz videosunu yükledim izlemek isteyen arkadaşlar varsa buyursun.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı Berkhsncebi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız hocam affınıza sığınarak söylüyorum sizden net 20 kat daha iyi bir ses alıyorum ixille kapıştırdık arada cidden büyük farklar var
    Egzoz un sesini duyabilirmiyiz ? Birde nerden ne kadara aldınız link var mı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    beyler 2 sorum olucaktı? bu motorla alakalı 2 konu muallakta.
    frenlerden ne derece memnunsunuz ? balata değiştirip gerçekten tutuşu değişti diyen varmı ?yada milletin beklentisimi çok farklı
    benzin tüketiminde en dip kaç litreyi gördünüz minumum ?
    bu hafta allah izin verirse beyazını alıyorum 0km.mt25 de aklımda tipi fena değil ama renkleri çok kötü hiç içime sinmiyor siyahıda griside.ayrıca ciddi anlamda benim şu an ki motorum pulsara benzetiyorum siyahını.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Şehir dışı sürüşte 3-3.5lt yakıyor. Ortalama 80-100km arası.

Şehir içi 4-4.5lt. Ben son zamanlarda agresif kullandım ortalama tüketim 5lt oldu ama uzun süredir şehir dışı uzun yolculuk yapmıyorum.

Frenlerden şu anlık memnunum, yeni lastiklerle bir süre daha idare eder.
    burak burk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir dışı sürüşte 3-3.5lt yakıyor. Ortalama 80-100km arası.

Şehir içi 4-4.5lt. Ben son zamanlarda agresif kullandım ortalama tüketim 5lt oldu ama uzun süredir şehir dışı uzun yolculuk yapmıyorum.

Frenlerden şu anlık memnunum, yeni lastiklerle bir süre daha idare eder.
    fren işine özellikle lastikleri sokmak istemedim.lastikler nylon zaten hayır gelmez.mt25 testini kaş ta yaptığım için dik yokuşta falan bastım pek dikkat etmedim frenleri bi ona takıldım ondan soruyorum.benzin tüketimide fena değilmiş 7 8 litre yakıo falan diyende çıktıda bayiye anlattım oha artık diyor.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Gösterge 7-8lt gösterdiği zamanlar oluyor ama nasıl oluyor onu da anlatayım. 1.viteste gazı açıyorsun devir dayanıyor 13bine, 2.vitese atıyorsun devir dayanıyor 13bine, 3.viteste de aynı şekilde derken elbet 7-8lt gösterir. Sürekli 7-8lt yaktıran varsa da elini sıkar tebrik ederim
    burak burk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge 7-8lt gösterdiği zamanlar oluyor ama nasıl oluyor onu da anlatayım. 1.viteste gazı açıyorsun devir dayanıyor 13bine, 2.vitese atıyorsun devir dayanıyor 13bine, 3.viteste de aynı şekilde derken elbet 7-8lt gösterir. Sürekli 7-8lt yaktıran varsa da elini sıkar tebrik ederim
    o zaman hocam bu adamlar 8 yakıyor dediği zaman anlık tüketimden bahsediyorlar.onların ipiyle kuyuya inilmezmiş onu anladık.normal tüketim sananlar var bu göstergeyi işte

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Olabilir veya sürekli anlık hızlanmalar yapıyorlarldır. Ben Kocaeli-Bursa arası gidip gelirken ortalama tüketim 4lt gösteriyordu. Tatil için Bursa'ya döndüm uzun yola gitmiyorum, yeri geliyor ani hızlanmalar yapıyorum, arkadaşın arabayla takılıyoruz derken ortalama tüketim 5lt oldu. Tamamen senin elinde. Ben hız meraklısı değilim diyorsan ortalama 3.5-4.5lt arası yakıtın olur.
    burak burk bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman hocam bu adamlar 8 yakıyor dediği zaman anlık tüketimden bahsediyorlar.onların ipiyle kuyuya inilmezmiş onu anladık.normal tüketim sananlar var bu göstergeyi işte
    Onlar ekseriyetle cbr250,rc250 kullanıcısı olanlar oluyor nedense.KTM 2.5 lt sakin,CBR canını alsan 4'ü geçmez onların ütopyasında.
    Kedi ciğer
    burak burk bunu beğendi.

mertcancbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar ekseriyetle cbr250,rc250 kullanıcısı olanlar oluyor nedense.KTM 2.5 lt sakin,CBR canını alsan 4'ü geçmez onların ütopyasında.
    Kedi ciğer
    CBR 250 ile evet 4 lt'den fazla yaktıramazsın veya çok zor bunu yapman.Çünkü motor tek silindir, gücü nispeten düşük ve agresiflikten uzak.Otur internet üzerindeki bütün uzman incelemeleri izle , hepsinin ortak olarak söylediği tek şey motorun az yaktığı olacaktır.R25'in bu motorlardan fazla yakıyor olması(genel kanıyı söylüyorum bir bilgim yok) CBR 250'nin az yaktığı gerçeğini değiştirmiyor.Aralarında hepi topu 500 lira bulunan motosikletler arasında nasıl bir kedi-ciğer ilişkisi kurdun onu da anlamadım.
    Bu arada R25 250 lik sınıfına kan getiren başarılı bir motordur gözümde.Şu an 250 cc sınıfına diğer markaların daha da çok önem vermeye başlaması(özellikle ss tip) ve yenilikler sunması bu motor sayesindedir.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Arkadaşlar gene de emin olmak için soruyorum kitapçığa baktım ancak 15 Bin bakımı diye bir şey yok demi 20 Binde gidilecek. Aklımda 15 kalmış, nerden kaldıysa aklımda Doğru mudur.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı mertcancbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 ile evet 4 lt'den fazla yaktıramazsın veya çok zor bunu yapman.Çünkü motor tek silindir, gücü nispeten düşük ve agresiflikten uzak.Otur internet üzerindeki bütün uzman incelemeleri izle , hepsinin ortak olarak söylediği tek şey motorun az yaktığı olacaktır.R25'in bu motorlardan fazla yakıyor olması(genel kanıyı söylüyorum bir bilgim yok) CBR 250'nin az yaktığı gerçeğini değiştirmiyor.Aralarında hepi topu 500 lira bulunan motosikletler arasında nasıl bir kedi-ciğer ilişkisi kurdun onu da anlamadım.
    Bu arada R25 250 lik sınıfına kan getiren başarılı bir motordur gözümde.Şu an 250 cc sınıfına diğer markaların daha da çok önem vermeye başlaması(özellikle ss tip) ve yenilikler sunması bu motor sayesindedir.

R25 im de oldu ve şuan CBR250 kullanıyorum. Kedi-ciğer diyen arkadaş kendine güldürmüş olabilir. Yakıt olarak arada farkedilir bir fark olduğu açık ve net.

Fiyata gelirsek. Sıfırlarının fiyat farkı zaten 500 Lira. 2 motorun da tercih edilebilcek farklı sebepleri mevcut yani boş fanatik yorumlar yapmaya gerek yok.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gene de emin olmak için soruyorum kitapçığa baktım ancak 15 Bin bakımı diye bir şey yok demi 20 Binde gidilecek. Aklımda 15 kalmış, nerden kaldıysa aklımda Doğru mudur.
    kitapçığa sadık kalın fatih, ben kendı cep telefonuma pdf versiyonunu ındırdım ve 10 bın km bakımda ordan tek tek kontrol ettım,servislere çok fazla güvenmiyorum.Ayrıca kıtapcıkları okumadıklarını dusunuyorum.
    Dr. Fatih bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)