Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı nTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stop lambasına çakar taktıran var mı? Öneriyor musunuz? Bir de taktırdıysanız kaç paraya mâl oldu?
    Geçen bir arkadaş 100tl ye taktırmış. Bayi çabuk bozuluyor dedi bende vazgeçtim açıkcası

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aramıza hoş geldin diyelim o zaman
    sen şimdi ne heyecanlısındır belki akşam uyku uyumuyosundur motoru düşünmekten

hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

bende r25 ime led taktım yanlarına arabalar fark etsin diye pek belli olmuyor ama idare edin aceleye geldi

https://www.youtube.com/watch?v=LJnaw_BE4eQ
    Umarım farkederler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çakara 100tl vermek saçmalık. Modül zaten 20-30tl ye satılıyor. Eğer biraz bilginiz varsa kendinizde bağlayabilirsiniz.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Stop lambasına çakar taktıran var mı? Öneriyor musunuz? Bir de taktırdıysanız kaç paraya mâl oldu?
    Kesinlikle taktırmalısın farkındalık adına ve görselliği on numara. Biz devre aldık 6 liraydı sanırım. 15 dakkada kablo ile hallettik.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    arabalar pek dikkat etmediği için bi led çekelim dedim
    fakat oda ne gene sonuç aynı sonra salih ustama dedim bu böyle olucak baştan sora led çekelim
    işte sonuç
    gündüz belli olmasada gece vakti yan şeritteki arabanın kaputundan ışık yansıması bariz belli oluryor
    ayrıca millet alışık olmadığı için yanımdan geçerken vitoria secret defilesindeki kızlara bakar gibi bakıyolar

motor biraz pis kedi gezmiş üstünde brandanın altından girmiş pati izleri var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    benim yaptığım ledler sibop kesmez

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yaptığım ledler sibop kesmez
    belki isteyen arkadaş olur
    arkadaşlara led takarsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Garanti dışı bile olsa ücretsiz debriyaj taşı ile yağ pompası değişimi yapılıyor. Bu sebeple motor yatak sararsa garantideki motoru değiştiriyorlar ücretsiz. Garanti dışı ise uğraşırsın bayağı.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merak ettiğim diğer konu ise çakar stop taktırınca motorun elektrik devresi garanti dışına çıkıyor mu?

Motosikleti
    Xmax
    Merak ettiğim diğer konu ise çakar stop taktırınca motorun elektrik devresi garanti dışına çıkıyor mu?
    evet garanti bozuluyor

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Arkadaşlar motorumdan yaklaşık 10 gündür bir zırıltı sesi geliyor. Gaz kolunu belli bir tempoda tuttuğumda elimde dahi hissediyorum. Gazı açıp kapattığımda bazen ses gerçekten rahatsız ediyor. Sanki metal sesi gibi bir zırıltı.. Forumları okudum. Kimisi plakalıktan kimisi zincirden, ön sperlikten, grenaj titremesinden olabilir demiş. Bugün servise gittim usta binip deneyecekti işleri çok yoğun olduğu için başka güne attık. Elinde tornavida ile bu saydığım parçaları o da sıktı ama sonuç aynı. Daha önce yaşayan oldu mu bu sorunu.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Fatih selam, simdiye kadar ne ses ne singirti gibi bir problem olmadi. Zincirin gerginligini kontrol ettirdin mi ?

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    [QUOTE=Salurbey;4048833]Fatih selam, simdiye kadar ne ses ne singirti gibi bir problem olmadi. Zincirin gerginligini kontrol ettirdin mi ?[/QUOT

Cumartesi gecesi bizim ufaklığı seninkine emanet etmiştim saolsun göz kulak olmuş

¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

alic3lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Merhabalar;
    Daha önce gri renk düşük km de R25 aradığımı burada paylaşmıştım fakat ikinci el piyasasının malum durumundan dolayı sıfır alma kararı aldım. Sorum kasko fiyatları ile ilgili. Maalesef kapalı garaj imkanım yok zincir ve kilitlere de çok güvenmiyorum. Yaş 30 ilk motorum değil İzmir'de yaşıyorum kasko tahmini ne kadar çıkar? Gps takip sistemleri hakkında da bilgi ve donanım sahibi kişilerle de irtibata geçmek isterim, teşekkürler...

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    [QUOTE=keremkrmn;4048840]
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih selam, simdiye kadar ne ses ne singirti gibi bir problem olmadi. Zincirin gerginligini kontrol ettirdin mi ?[/QUOT

Cumartesi gecesi bizim ufaklığı seninkine emanet etmiştim saolsun göz kulak olmuş

https://i.hizliresim.com/3v1EqO.jpg
    Eywlh. Yalniz xmax i ufaklik sinifinda saymam masallah boy kalip gidis saglam epey.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

Alıntı alic3lik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Daha önce gri renk düşük km de R25 aradığımı burada paylaşmıştım fakat ikinci el piyasasının malum durumundan dolayı sıfır alma kararı aldım. Sorum kasko fiyatları ile ilgili. Maalesef kapalı garaj imkanım yok zincir ve kilitlere de çok güvenmiyorum. Yaş 30 ilk motorum değil İzmir'de yaşıyorum kasko tahmini ne kadar çıkar? Gps takip sistemleri hakkında da bilgi ve donanım sahibi kişilerle de irtibata geçmek isterim, teşekkürler...
    Selam,sehir istanbuk,yas 35 , mayis kasko 1900 tl en uygunu anadolu sigortaydi. Maalesef kasko fiyatlari yuksek. Sehir bazli degisiklik gosteriyor. Belki sinirli muafiyetli kasko secenegi olabilir. Sinirli kasko su ; sen kendi istedigin riskleri iceren kasko fiyati talep ediyorsun,boylece fiyat daha asagida olusuyor. Baska bir onerim ise alarmi dusunmelisin, ben arastirdim spy5000m fiyat 280 tl gayet fiyat/fayda oranu yuksek gibi. Forumda acilmis konu var bunla ilgili. Kilit alicaksan kaliteden odun verme, abus ornegin ve moturunda iki veya daha fazla kiit olsun. Hirsiz cok kafasina koymadiysa baska daha az guvenligi olan motorlara yoneliyor, bunu bizzat ingiltere polisnin cektiti bir belgeselde izledim. Hirsiz diyorki hem zaman aliyor hem daha fazla ugrastiriyor o yuzden tercih etmiyoruz diyor. Alarm 280 tl abus lar granit serilei 750 zincir 600 tl disk ile kabaca 1500 1600 tl. Maliyetler maalesef boyle. Alarm + disk kilit + zincir kilit + kasko

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Eğer motorun yeniyse, kilometresi düşükse, fren balataların yeniyse düşük süratlerde fren balatalarından bir zırıldı geliyor. Sanki metali metale sürtüyorlarmış gibi. Bunun için servise uğradım, baktılar, denediler bir şey bulamadılar. Senin sorununda balatalarda olabilir.
    Dr. Fatih bunu beğendi.

Herkese selamlar. Temiz düşük km r25 satan var mı?

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar herkeze iyi akşamlar
    Uzun süre araştırmalarda bulundum ve 3. Motorum olarak R25 seçtim her kafadan ayrı sesler farklı yorumlar okumama rağmen genede R25 mat gri aldım şuanda memnuniyetsizligim hiç yok gayet de memnunum suan için çok zevk ve istekle biniyorum tabiki yeni olduğu için daha 500km oldu ama birkaç sorularım olucak lastik ve fren konusu haricinde dikkat etmem konular neler ?
    Bu yağ pompası ile ilgili problemlerden bahsedenler var yamahanin belirtmiş oldugu şasi numaralarina baktım benim şasi nosunu o numaralar içinde yer almıyor ve alırken de sordum tabi çok guvenmedim bu motorda yağ pompası sorunu yok dediler sattiklarimizda 2 tanesinde oldu onlarida değiştirdik dediler bunlara rağmen yağ pompası sorunu sizce yasarmiyim? Her r25 de yağ pompası sorunu olduğunu soyleyenlere rastladim ama sorunsuz kullananlarda oldukça çok.
    Ve başka dikkat etmem gereken neler var ?
    Sehpa şart mı?
    Tavsiye gorusleriniz için teşekkür ederim şimdiden

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Hakan selam tekrar, bahsettıgın sorun üretilen belirli sayıdaki motoru etkiledi,şasi no dan komtrolü yaptırdıysan ve motorun çıkmadıysa üretim hatasından kaynaklanan bir problem yaşamazsın. Yamaha hatalı üretimden dolayı geri çağırmayı yaptı,motorumda çağırılanlar arssındaydı,tüm parçalar sorunsuz değişti. Yamahanın satış sonrası servis hizmet kalitesi yukarda değil,genel olarak bu yönde şiksyetler var. Dikkat etmen gereken red line a sokup devamlı orda sürme,bu her motor için geçerli,yoksa r25 zaten devirle keyif veren motor ve buna göre üretilmiş. 12-13 bini gecme devirde. Tek tekermiş stopy miş vs onları yazmıyorum bile. Sehpa ben ön ve srkada kullanıyorum,fotoları var önceki sayfalarda. Motorun uzun süre hareketsiz kalacaksa lasrıklerın ezılmemesı ıcın yerle temasını kesmen gerekıyor ayrıca zıncır temızlıgı vs de cok rahatlık saglar ama dersenki ben sehpa gibi iş yapacak bişi bulurum uydururum sen bılırsın. Ben motora bırseyler alırken uzun vadeli yatırım olarak bakıyorum,sehpalar her zaman işime yarayacak. Hayırlı olsun motorun. Ben r25 den çok keyif aldım,geçiş motoru olarak veya ömür boyu kullanılabılecek motor, hatta maddı durumu musaıt olanlar lıtrelık makınanın yanına sehır ıcı 2.motor olarak alınıp kullanabilecek motor.
    !Lk£® bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan selam tekrar, bahsettıgın sorun üretilen belirli sayıdaki motoru etkiledi,şasi no dan komtrolü yaptırdıysan ve motorun çıkmadıysa üretim hatasından kaynaklanan bir problem yaşamazsın. Yamaha hatalı üretimden dolayı geri çağırmayı yaptı,motorumda çağırılanlar arssındaydı,tüm parçalar sorunsuz değişti. Yamahanın satış sonrası servis hizmet kalitesi yukarda değil,genel olarak bu yönde şiksyetler var. Dikkat etmen gereken red line a sokup devamlı orda sürme,bu her motor için geçerli,yoksa r25 zaten devirle keyif veren motor ve buna göre üretilmiş. 12-13 bini gecme devirde. Tek tekermiş stopy miş vs onları yazmıyorum bile. Sehpa ben ön ve srkada kullanıyorum,fotoları var önceki sayfalarda. Motorun uzun süre hareketsiz kalacaksa lasrıklerın ezılmemesı ıcın yerle temasını kesmen gerekıyor ayrıca zıncır temızlıgı vs de cok rahatlık saglar ama dersenki ben sehpa gibi iş yapacak bişi bulurum uydururum sen bılırsın. Ben motora bırseyler alırken uzun vadeli yatırım olarak bakıyorum,sehpalar her zaman işime yarayacak. Hayırlı olsun motorun. Ben r25 den çok keyif aldım,geçiş motoru olarak veya ömür boyu kullanılabılecek motor, hatta maddı durumu musaıt olanlar lıtrelık makınanın yanına sehır ıcı 2.motor olarak alınıp kullanabilecek motor.
    Oncelikle bana bugünkü yardimlerin için çok teşekkür ederim.
    Dediklerini dikkate alican red line ile isim pek yok gösteriş amaçlı red line yapmak vs bana göre değil makinayi yipratmanin lüzumu olmadığını düşünüyorum. Tek teker e gelince bu güne kadar hiç denemedim deneme gibi de bir hevesim yok açıkçası korkuyorum düşmekten o yüzden denemedim benim bu makina tercihim şekil olması japon üretimi olması cift silindir olmaso ve birazda hız limitlerinden dolayi r25 seçimi yaptım. İnşallah ilerleyen km lerde sorun yaşamam hiç kimse yasamasin onca para veriliyor bu aletlere

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Rodaj bıtsın çok sasırıcaksın 7500-8000 den sonrakı ses ıvmelenme rahat rahaht 160 - 170 km hızlara cıkar ıstersen. Ben 185-188 km lere geldım,merak edıyor ınsan. Uzun yol bana mısın demez , ben yazın canakkla edırne bolu bursa eskısehır epey yol yaptım tık yok. Yskıt en son 4.1 de, bır ars 3.7 lerde, zıncır yagı motul c4 onerırım , temızlık ıcın gaz yagı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)