Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Arkadaşlar içinizde replika egzoz Kullanan var mı ? varsa fikirlerini öğrenebilir miyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar 2016 Model 3.000 Km de mavi renk r25 ile araniza katilmis bulunmaktayim.

2. Bakim 5.000 km de mi acaba ?
    oktay299 bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar 2016 Model 3.000 Km de mavi renk r25 ile araniza katilmis bulunmaktayim.

hayırlı olsun.

bu arada söylemeden geçemicem avatar efsane her gördüğümde gülüyorum.

bakım 5000-10000-150000 olarak gidiyor. yaklaşık periyodik bakım servis maliyeti 200-250 lira civarı
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.

bu arada söylemeden geçemicem avatar efsane her gördüğümde gülüyorum.

bakım 5000-10000-150000 olarak gidiyor. yaklaşık periyodik bakım servis maliyeti 200-250 lira civarı
    Sagol dostum
    Birde dikkatimi ceken bazen gaz verip biraktiktan sonra cit cit diye bir ses geliyor onden,normal midir ? Bunun disinda anormal bir durum sezemedim.

Motosikleti
    Xmax
    Sagol dostum
    Birde dikkatimi ceken bazen gaz verip biraktiktan sonra cit cit diye bir ses geliyor onden,normal midir ? Bunun disinda anormal bir durum sezemedim.
    motor firenimi yapıyo acaba muhtemelen odur

yahu 3000km de motorda sorun olmaz :D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor firenimi yapıyo acaba muhtemelen odur

yahu 3000km de motorda sorun olmaz :D
    Bende oyle dusunuyorum Zaten sorgulattigimda bayiden sadece yag pompasi degismis garantiden,bayii cagirmis 1400 km de iken.

Birde sormak istedigim bir soru bir baska yazi da okumustum forum disi bir site de,yaza giriste radyator sivisini degistirmeli miyim ?

Motosikleti
    Xmax
    Bende oyle dusunuyorum Zaten sorgulattigimda bayiden sadece yag pompasi degismis garantiden,bayii cagirmis 1400 km de iken.

Birde sormak istedigim bir soru bir baska yazi da okumustum forum disi bir site de,yaza giriste radyator sivisini degistirmeli miyim ?
    2 senede bir değişiyor içindeki orjinal sıvı yamahanın radyatör sıvısı çok kaliteli bişey artık 2018 de değişirsin

Motosikleti
    2011 600F ABS
    http://www.motoetkinlik.com/yamaha-s...rvise-cagirdi/

Bu motorun kronigi bitmeyecek mi arkadas 🤔
    dyavol-77 bunu beğendi.

Öncelikle Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız Güle Güle kullanın inşallah.5 bin bakımı geçen hafta yaptırdım, 155 TL. Bu arada kaça aldınız acaba motoru ?
    Bilge Kişi Gökteki Ayı Gösterir; Aptal İse Onun Parmağına Bakar.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı oktay299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Hayırlı olsun hocam, kazasız belasız Güle Güle kullanın inşallah.5 bin bakımı geçen hafta yaptırdım, 155 TL. Bu arada kaça aldınız acaba motoru ?
    Cok sagolun,tesekkur ederim bilgi icin
    Ben biraz pahaliya aldim,bekleyemedim artik.15.500 e geldi,ekstra olarak bayii de takilmis koruma takozlari mevcut.Sakarya'dan ilk sahibinden aldim.Sigorta yari yariya dusuk cikti.

Onceki motoruma 1390 ₺ odemistim,bunda 630 ₺ odedim.Yas 23 2. Kez ustume motosiklet aldim.

2. Bakimda yapilan islemler nelerdir acaba ? Yag hangi marka koyuluyor ve İstanbul Anadolu Yakasi icin en iyi diyebilceginiz servis hangisidir ?

Ben biraz pahaliya aldim,bekleyemedim artik.15.500 e geldi,ekstra olarak bayii de takilmis koruma takozlari mevcut.Sakarya'dan ilk sahibinden aldim.Sigorta yari yariya dusuk cikti.

Onceki motoruma 1390 ₺ odemistim,bunda 630 ₺ odedim.Yas 23 2. Kez ustume motosiklet aldim.

2. Bakimda yapilan islemler nelerdir acaba ? Yag hangi marka koyuluyor ve İstanbul Anadolu Yakasi icin en iyi diyebilceginiz servis hangisidir ?
    Hayırlı olsun tekrardan İstanbul servis konusunda yorum yapamayacağım, Ankara'dayım

Ulaş Öztaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar böyle bir haber gördüm bilgisi olan var mı?

http://www.motoetkinlik.com/yamaha-supersport-modeli-yeniden-servise-cagirdi/

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Ulaş Öztaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar böyle bir haber gördüm bilgisi olan var mı?

http://www.motoetkinlik.com/yamaha-supersport-modeli-yeniden-servise-cagirdi/
    Henüz Türkiye için bi gelişme yok,bence servislerin bile haberi yoktur.Bu kadar fazla kronik sorunu olması daha yeni almışken beni çok korkutuyor.Önümüzde ki günlerde net belli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Arkadaşlar siyah füme cam aldım fakat daha önce takan var mı ? Meşakatli gibi duruyor ellemedim hiç.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Henüz Türkiye için bi gelişme yok,bence servislerin bile haberi yoktur.Bu kadar fazla kronik sorunu olması daha yeni almışken beni çok korkutuyor.Önümüzde ki günlerde net belli olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:11 ----------

Arkadaşlar siyah füme cam aldım fakat daha önce takan var mı ? Meşakatli gibi duruyor ellemedim hiç.
    geçen senede önce ABD yamaha sitesinde yayınlanmıştı, sonra bize geldi.Üzüyor bunları beni, yani o kadar sevdiğim r25 , eğer teyit edilirse yamaha Türkiye tarafından , canım sıkılacak. 2.kere üretim hatası çıkarsa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

Ersoy yamaha vardı, kızıltoprakta ben çok memnundum ama Yamaha servis olabilme koşullarını değiştirerek yetkisini elinden aldı.Sonra Tuna'ya gitmek zorunda kaldım, kötü değil , napalım çokda alternatifimiz yok.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo '15 - Yamaha YFZ R25
    Öncelikle merhabalar
    Mersin coşkundan sıfır R25 aldım mersinli olduğum için ama konyada üni okuyorum. Motoru mersinden konyaya getirecegim rodajla ilgili bir sıkıntı olurmu uzun yolda konya mersin arası 360-380 km arası yardımcı olursanız sevinirim

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Taylan_Gastr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar
    Mersin coşkundan sıfır R25 aldım mersinli olduğum için ama konyada üni okuyorum. Motoru mersinden konyaya getirecegim rodajla ilgili bir sıkıntı olurmu uzun yolda konya mersin arası 360-380 km arası yardımcı olursanız sevinirim
    hiçbir sıkıntı olmaz,farklı devirleri olabildigince kullanmaya calısırsınız tabi otoyoldaki hız trafık akışının müsade ettiği ölçüde.Rodajda devamlı aynı devir ve viteste sürüş yapılmaması istenir,sebebide olabildiğince tüm parçaların birbirine alışması.Kitapçıkda yazılan deviri geçmemeye , geçseniz bile uzun süre orda sürmemeye dikkat edin.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    http://www.motoetkinlik.com/yamaha-s...rvise-cagirdi/

Bu motorun kronigi bitmeyecek mi arkadas ��
    KTM'cilere gün doğdu

Bence dert edilecek bir şey değil, ABD'de çok düşük olasılıkları bile geri çağırma yapıyorlar.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    İnsallah tekrar bi geri cagirma soz konusu olmaz.

Bugun ilk defa biraz devirli kullandim,5 dakika oda.Motor fan acti,normal midir ? hararet 3 cizgi

Alıntı Taylan_Gastr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhabalar
    Ben şahsen önermem.Rodaj demek, birbirine sürterek çalışan motor parçalarının, birbirlerine alışma sürecidir.Parçaların yüzeylerinde mikronluk girinti ve çıkıntılar vardır.Parçalar birbirine sürterek çalıştığı için bu girinti ve çıkıntıları bir nevi traş ederler.Amaç olabildiğinde pürüzsüz bir yüzey elde etmek.Bu sebeple motoru tek bir devirde sabit tutMAMAnız ve parçaların her devirde kendini traşlaması için izin verilen üst devir limitine kadar her devri kullanarak sürüş yapmanız uygun olacaktır.Tek bir devirde sabit sürüş yapmak parçaların tek bir noktasına etki etmesine neden olur.Biz her noktanın pürüzsüz olmasını istiyoruz.

Uzun yol yapmak, 7k devri geçemeyeceğiniz sorun oluşturur.Birde hep aynı devirde gitmemeniz gerekiyor.Yani bence rodaj kullanım şekline uygun bir sürüş olmayacaktır.Kullanım kitapçığınızda da konuyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.Hayırlı olsun.

Alıntı oktay299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen önermem.Rodaj demek, birbirine sürterek çalışan motor parçalarının, birbirlerine alışma sürecidir.Parçaların yüzeylerinde mikronluk girinti ve çıkıntılar vardır.Parçalar birbirine sürterek çalıştığı için bu girinti ve çıkıntıları bir nevi traş ederler.Amaç olabildiğinde pürüzsüz bir yüzey elde etmek.Bu sebeple motoru tek bir devirde sabit tutMAMAnız ve parçaların her devirde kendini traşlaması için izin verilen üst devir limitine kadar her devri kullanarak sürüş yapmanız uygun olacaktır.Tek bir devirde sabit sürüş yapmak parçaların tek bir noktasına etki etmesine neden olur.Biz her noktanın pürüzsüz olmasını istiyoruz.

Uzun yol yapmak, 7k devri geçemeyeceğiniz sorun oluşturur.Birde hep aynı devirde gitmemeniz gerekiyor.Yani bence rodaj kullanım şekline uygun bir sürüş olmayacaktır.Kullanım kitapçığınızda da konuyla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.Hayırlı olsun.
    Çok güzel açıklamışsın hocam.
    oktay299 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)