Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Susturuculu ses tok susturucusuz deli sesi çıkıyor ben burdayım diyor zaten ;) Bugun satıldı zaten .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha WR125R-YAMAHA R25
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen. En son 140 altına düşmeden yol yaptım 5.2lerde geziyordu yol bilgisayarı.
    Geçen hafta tekrar uzun yol yaptık arkadaşlarla. Ybr falan vardı grupta 100ü geçmedik pek.
    17 kuruş yaktı bu defa. Bileğini çok bükmezsen yakıt olarak kullanıcısını üzmeyen bi makina.
    Çok agresif kullanımda dahi aşırı yakmıyor bence.
    aynen kardeşim bende artçı ile bir yolculuk yaptım dediğin gibi 125cc motorla yaptık geziyi.bende artçı olmasına rağmen 90-100 skalasında bir sürat ile 3.2 litre tüketim elde ettim tek kişi 2.8litreye kadar iniyor düz yolda
    mrt20 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Arkadaşlar motosiklet fuarından haberi olan varsa tarihlerini yazabilir mi ? Edirne'de yaşıyorum ve bu sene kaçırmak istemiyorum fuarları

yayamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R25
    herkeze öncelikle merhaba. kazasız belasız sürüşler dilerim. 1 hafta önce bnde R25 aldım ve aranıza katılıp bilgi alış verişinde bulunmak isterim. kısaca kendimden bahsetmek gerekirse ismim umut yas 28 aslen izmirliyim ancak 3 senedir manısada ikamet etmekteyim iş dolayısı için.daha öncede 2013 sıfır r125 kullandım 30.000 km kadar. kademeli olarak cc yukseltiyorum. şimdiden herkeze cok tşk ederim.

Fiery_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 ABS
    Merhaba arkadaşlar bende bir r25 sürücüsü olarak aranıza yeni katıldım. kazasız keyifli sürüşler dilerim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hayırlı olsun arkadaşlar, fuar 25-28 şubat tarihinde

Motosikleti
    Honda Nc700x
    izmirde yamaha fuarı falan düzenlenecek mi bilginiz var mı

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı 3rd3m35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde yamaha fuarı falan düzenlenecek mi bilginiz var mı
    YAMAHA FUAR`ı nasıl bir şey ?

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    Alıntı yayamas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze öncelikle merhaba. kazasız belasız sürüşler dilerim. 1 hafta önce bnde R25 aldım ve aranıza katılıp bilgi alış verişinde bulunmak isterim. kısaca kendimden bahsetmek gerekirse ismim umut yas 28 aslen izmirliyim ancak 3 senedir manısada ikamet etmekteyim iş dolayısı için.daha öncede 2013 sıfır r125 kullandım 30.000 km kadar. kademeli olarak cc yukseltiyorum. şimdiden herkeze cok tşk ederim.
    hayırlı olsun bende manisada oturuyorum izmirde okuyorum 3 haftadır motorla gidiyordum okula bundan sonra otobüslerle
    yayamas bunu beğendi.

Alıntı ziya6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımlarını kaç kmde olduğunu söyler misiniz benim bildigim 1000-5000-10000 ama arkadasım bayiyle konustum 1000-4000-7000-10000 dedi
    onu diyen hangi bayi ya güvenilir deil yada bi bildiği var bizim bilmediğimiz araştırmak gerek.kitapçıkta 1000 sonra her 5000de bir diyo yani 1000 6000 11000 ama ben 1000 5000 10000 olarak yapmayı düşünuyorum

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Beyler bayadır paylaşım yapmıyordum, sağa sola gidiyorum ama nedense pek resim çekmedim.

Bu arada motoruna uzun yol için soft çanta takmayı düşünen varsa ben böyle bir çılgınlık yaptım ve taktım. 5 dk da takılıp sabitleniyor, gayet pratik. 5dk da sökülüyor, ek aparat vs takmak da gerekmiyor, şehir içi söküp çantasız kullanıyorum.

Nasıl durduğuna dair akşam vakti çektiğim bir resmi de paylaşayım ki takmayı düşünen olursa örnek olur.

Kimine göre çok çirkin durmuş olabilir ancak işlevselliği iyi. Haftasonları dağa, yaylaya çıkıp mangal yakmak isteyen ve "ızgarayı,ekmeği, köfteleri nereye koyacam ben şimdi?" diyenler için birebir

Keyifli kazasız sürüşler dilerim

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Kaça aldın nerden aldin denge problemi oluyor mu

Motosikleti
    Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça aldın nerden aldin denge problemi oluyor mu
    Bursadaki bir motosiklet mağazasından pazarlıkla 110 tl gibi kelepir bir fiyata aldım. İyi sabitleyince sorun çıkarmıyor. Çanta takılıyken çok yüksek hızlara çıkmadım. 110km ye çıkmışımdır en fazla. Ne düz yolda nede virajlarda bir denge problemiyle karşılaşmadım.

İşin sırrı çantayı çok iyi, oynamayacak şekilde motorun arkasına sabitlemek ve eşyaları ağırlıklarına göre iki tarafa dengeli yüklemek. Ayrıca malzemeleri çanta içinde sağa sola oynamayacak şekilde yüklemek de önemli. Birde tabii kararında yük yüklemek lazım.

Çanta var diye kavun karpuz yüklemeyi hiçkimseye tavsiye etmiyorum

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bayadır paylaşım yapmıyordum, sağa sola gidiyorum ama nedense pek resim çekmedim.

Bu arada motoruna uzun yol için soft çanta takmayı düşünen varsa ben böyle bir çılgınlık yaptım ve taktım. 5 dk da takılıp sabitleniyor, gayet pratik. 5dk da sökülüyor, ek aparat vs takmak da gerekmiyor, şehir içi söküp çantasız kullanıyorum.

Nasıl durduğuna dair akşam vakti çektiğim bir resmi de paylaşayım ki takmayı düşünen olursa örnek olur.

Kimine göre çok çirkin durmuş olabilir ancak işlevselliği iyi. Haftasonları dağa, yaylaya çıkıp mangal yakmak isteyen ve "ızgarayı,ekmeği, köfteleri nereye koyacam ben şimdi?" diyenler için birebir

http://i.hizliresim.com/YJ8ABk.jpg
    bana lazım bunlardan yazın yapıcagım geziler için baya uyguna almıssınız siz markası ne hocam_?

Motosikleti
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana lazım bunlardan yazın yapıcagım geziler için baya uyguna almıssınız siz markası ne hocam_?
    Hocam benim aldıklarım TEX marka. Çokda arayıp tarayıp almadım aslında, iş görsün ve ucuz olsun dedim, şansıma tam aradığım gibi çıktı bu çantalar

Özellikle soft çantaları öneririm, çünkü cırtla ara mesafeyi bikere güzelce ayarlayıp sele altından da geçirdimmi 5dk da çanta hazır. Birde alt taraftan lastikle bağlantı kanca kısımlarından gerdiriyorum iç kısmından mis gibi oluyor. Bağlaması sökmesi hepi topu 5 - 6 dk.

Kolay sökülüp takıldığından şehir içi çantasız geziyorum zaten bende, tavsiye ederim hocam

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Yeni alan arkadaslara hosgeldiniz diyorum herkese keyifli forumlar dilerim sorularınız olursa cevaplamak icin buradayız hep birlikte,
    969'da soktum ben bakıma bu arada varsın erken değişsin yağı sıkıntı olmaz artık..
    Motoru iyi ki almışım diyorum alan herkeste ağız tadiyla binmeyi nasip etsin piyasanin en iyisine binmek herkese nasip olmuyor olmayanlar kafalarinda soru işareti olanlar gömülün affetmeyin

Motosikleti
    Yamaha R25
    Selam beyler size bir sorum olacak belki basina gelmis bir arkadasimiz olabilir benm motor 6500 de son 1000 km dir ön taraftan hiriltili ses geliyordu heryerini kontrol ettim fakat sebebini bulamadim servisteki eleman her motorun sesi farklidir diyip gecistirdi ben zorlayinca bakti benzin deposunun plastigini sokup yapistirma bant yapti sanki kesilmis gibi oldu derken tekrar o ses cikti (3. Viteste 55km hiz civarinda max hirilti)ve halen devam etmekte sizce ne yapmaliyim bu soruna ilk bakimimda servise motul yagini alarak gitmistm servis elemani sikinti edince bu defa yamalube koydu ve cok kotu gercekten o yag acaba onunla baglantisi olabilme ihtimali varmi sizce. Birde dun aksam gezintiye cikayim dedim her zamanki gibi birde baktim yollar kapkaranlik meger far yanmiyor uzunlari yakarak gezintimi kesip geri dondum ve bakmaya firsatim olmadi sizce farmi patlamistir sabah sapasaglam yaniyordu. Tekrar servise goturmeyi dusunuyorm ins buyuk biseyi yoktur cvplayacak arkadaslara tskler kazasiz belasiz surusler

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı coonless adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam beyler size bir sorum olacak belki basina gelmis bir arkadasimiz olabilir benm motor 6500 de son 1000 km dir ön taraftan hiriltili ses geliyordu heryerini kontrol ettim fakat sebebini bulamadim servisteki eleman her motorun sesi farklidir diyip gecistirdi ben zorlayinca bakti benzin deposunun plastigini sokup yapistirma bant yapti sanki kesilmis gibi oldu derken tekrar o ses cikti (3. Viteste 55km hiz civarinda max hirilti)ve halen devam etmekte sizce ne yapmaliyim bu soruna ilk bakimimda servise motul yagini alarak gitmistm servis elemani sikinti edince bu defa yamalube koydu ve cok kotu gercekten o yag acaba onunla baglantisi olabilme ihtimali varmi sizce. Birde dun aksam gezintiye cikayim dedim her zamanki gibi birde baktim yollar kapkaranlik meger far yanmiyor uzunlari yakarak gezintimi kesip geri dondum ve bakmaya firsatim olmadi sizce farmi patlamistir sabah sapasaglam yaniyordu. Tekrar servise goturmeyi dusunuyorm ins buyuk biseyi yoktur cvplayacak arkadaslara tskler kazasiz belasiz surusler
    Hocam bağlantı yerlerini bi kontrol edin tekrar kendiniz far patlamasini eski cbfmde cok yasamistim hatta gına gelmişti ama honda ureticisi dahi aciklama yaptı yapılacak birsey yok degistirin surekli acik kaldığı icin oluyor dedi bmw kullanicisi ile konusmustum gelen elektrik akimina baktır ama genellikle bmw olmasina rağmen buda cok yapıyor led fark oluncaya dej sıkıntı ama onlarda surekli kullanima dayanir mi şüpheli diye latife etmistik

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bugun goturdum servise ( israrlarim sonucu baktirdim isim var yarin gel diyip gecistiriyorlar milleti 2 dklik biseye bakmaya zamanlari yok herneyse)eleman disarda bi sokup bakti yanmadi servis bolumune indirdi ampulu sokup baktimi degistimi bilmiyorm artik cikista 15 tl para aldilar titresimede sonra bakariz diyip yolladilar.fatura vs bisey vermediler ya da ampul patlatsa alayim dedim ses cikmadi ustelemedim fiyat uygunmu

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/YJ8ABk.jpg
    Ben motorumu İstanbul'dan Kıbrıs'a getirdiğimde bavullarımı şu şekilde iplerle bağlamıştım 20TL bütçeyle hallolmuştu )

SuleymanE bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)