Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF-R25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrHope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar r25 almayı düşünüyorum ama artçı için rahat değil diyorlar. Arada eşimle 200 km civarı yolculuklar yapıyoruz artçı için çok sıkıntı olur mu ayrıca artçının tutacak yeri yok galiba arkada ona nasıl bi çözüm öneriniz var ?
    200 km artçılı. Ciddi anlamda eziyetli olur o yol size benden söylemesi.
    Ama ben 50km gider dinlenirim diyosanız idare edebilirsiniz.
    Ben artçıyla bodruma gittim 70km den fazla dayanamadı. Her 50 de mola verdik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki GSX250R
    Dün Eses'ten arkadaşıma bu motordan aldık. Makina canavar gibi. R25 için radyatör koruma ve tankpad bulabileceğim bir site var mı tavsiye edebileceğimiz.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı manaburn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ara sıra gelen bir ses değil, biraz güçlü amortisörü sıkıştırıp bıraksam her defasında yapıyor bunu, sizde de aynı şekilde mi oluyor acaba?Sürerken motorun titreşiminden dolayı algılayamıyorsun pek bunu ama motor kapalıyken çok net anlaşılıyor. Sanki biyere değiyormuş gibi bi titreşim de geliyor elime,yükleme ve boşaltma sırasında toplamda 2 kere geliyor, zaten ön tekerin kenarından tutunca o boşluğu çok net hissettim, belki 1mm den de azdır fakat bi boşluk var ve bu ileri geri oynama yapıyor. Bu anlattıklarımın aynısı mı sizde var acaba?
    o kadar sık değil zannederim, yada ben de çok dikkat etmemiş olabilim o derecede.
    Birdahaki bindiğimde özellikle deneyip yazacağım.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

manaburn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar sık değil zannederim, yada ben de çok dikkat etmemiş olabilim o derecede.
    Birdahaki bindiğimde özellikle deneyip yazacağım.
    Teşekkür ederim, cevabınızı bekliyor olacağım. İşin ilginç yanı ön frene basmaz isek hiçbir problem yok, ön frene basılıyken oluyor sadece. Bu şekil ve de motor kapalıyken denerseniz sevinirim.

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Alıntı m_arslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, bende önümüzdeki hafta içi motoruma kavuşacağım inşallah. Ek olarak koruma takozu aldım. Şu an için lastiklerle idare etmeye çalışaacağım.
    Benim sormak istediğim bu motora çanta demiri taktırabiliyormuyuz? Bayiye sormadım ama internette hiçbiryerde denk gelmedim. Arka çanta taktırmak istiyorum. Takabilen varmı acaba?
    Taktırdım arkadaşım ve çok ta iyi oldu hatta sonra siyah çantayı lercivert sticker ile de süsledim havamdan geçilmiyo benide bir güzel topluyo....Bunu özel Bir Demirci ile Bakımcının işbirliğinde yaparsan 170 tl ye hallettim ben...

m_arslan bunu beğendi.

mns3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    [/COLOR]
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorda ikinci günüm.Problem var sanki

Işıklarda durduktan sonra vites küçülteyim dedim.Küçültemedim.Vites ekranında hiçbir şey görünmüyor.Anca debriyaja basılı tutup ileri itekleyince zorla geçti.Bir kaç defa daha oldu.Sizde de oldu mu bu durum? Genelde ışığa gelene kadar bire düşmüş oluyorum ama bir kaç defa böyle olunca canımı sıktı.
    bende de olmuştu. ancak debriyajı hafif bırakıp çektiğimde motor durduğu yerdeyken bir kaç vites küçültebiliyorum. doğrudan vites atıyor ozaman
    Keoma bunu beğendi.

mehmet eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Slm arkadaşlar aranıza 21.04.2016 tarihinde 2015 model 4.800km de ki siyah r25imle katıldım. Makina gerçekten çok iyi hatta mükemmel hertürlü ihtiyacı karşılayacak türden. 5.000km servis bakımında motorunuzA hangi numara marka yağ konuldu? ne işlemler yapildi? Ve nekadar ödediniz?
    likewhat bunu beğendi.

Bugün bayide inceledim boyum 1.90 kilo 77 mt25'e de oturdum, r25 le aynı motor tek fark r25 in grenajsız hali. MT25 kilolu olmadığım için altımda çok küçük durmadı ama r25 tam oldu bana. Kırmızı beyaz - Mavi ve Gri renklerinden en çok griyi beğendim o da satılmıştı. Satıcı da griyi beğendi. Gri daha tok daha yüksek cc'li ve daha bir racing daha bi asil duruyor. Şimdi karar aşamasındayım bir buçuk ay bekleyip gri mi alsam hemen şimdi kırmızı beyaz mı bilemedim. Bir de beni üzen şu fahiş fiyatlı trafik sigortaları var, ne yapacaz bilmiyorum.

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı manaburn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, cevabınızı bekliyor olacağım. İşin ilginç yanı ön frene basmaz isek hiçbir problem yok, ön frene basılıyken oluyor sadece. Bu şekil ve de motor kapalıyken denerseniz sevinirim.
    80km lik bir turlamadan geliyorum.
    Özellikle dönüşte kontrol ettim, evet sürekli yapıyormuş anlamsız bir boşul gibi tık tık eden birşey var.
    Yakın zamanda servise gidecek olan varsa, motosikletini kontrol edip özellikle sorabilirse çok güzel olur, ya değilse ne yapıcaz bilmiyorum.

agresif sürüş, otoban tam gaz, şehir içi yarı agresif ortalama 5.0 çıktı 80km de, açtığım gazı ben biliyorum.önceki motor olsa 2,5 3 arası yakardı, bunun da bu kadar yakması o kadar aksiyon içinde, normal gibi.

Motosikleti
    yzf r25
    Alıntı kant_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla cevap zor gelir :D milleti bayıyo artık bu muhabbetler yada siteye giren yok :D Yazsan elin mi ağrır zamanında yaşamışsın işte bırak biz yaşamayalım en azından :D neyse velasılı kelam kendim bi gaz verdim boşta titreşim düşüyor 9000 den sonra kısmen..

Senin motorda debriyajı salarken sadece kalkış için diyorum tık diye bir ses geliyormu ? hızlı salarsan eğer yavaş salınca gelmiyor. Hızdan kasıt normal diyelim.
    Hocam dediğin olay bende kalkışta olmuyor arkadaşların bahsettiği gibi ön amortisörü sıkıştırdığımda duyuyorum o tık diye sesi. düşük hızda ani frene asılıyorum test etmek için her seferinde geliyor o tık diye ses. ama kalkışta öyle bir ses yok bende.

Motosikleti
    klr650-R25-600RR
    Alıntı rigadu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dediğin olay bende kalkışta olmuyor arkadaşların bahsettiği gibi ön amortisörü sıkıştırdığımda duyuyorum o tık diye sesi. düşük hızda ani frene asılıyorum test etmek için her seferinde geliyor o tık diye ses. ama kalkışta öyle bir ses yok bende.
    normal dostum amortisor kilitlemesi doğal bişey için rahatolsun sıkıntılı bir durum değil.

Alıntı rigadu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç gaza basmadan debriyajı kavrama noktasına kadar hızlıca bırakınca hiç ses gelmiyormu sende hocam. Eğer öyleyse ben servise götüreyim motoru, sanki zincir palete vuruyor gibi bi vurma sesi geliyor.

manaburn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF-R25
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80km lik bir turlamadan geliyorum.
    Özellikle dönüşte kontrol ettim, evet sürekli yapıyormuş anlamsız bir boşul gibi tık tık eden birşey var.
    Yakın zamanda servise gidecek olan varsa, motosikletini kontrol edip özellikle sorabilirse çok güzel olur, ya değilse ne yapıcaz bilmiyorum.

agresif sürüş, otoban tam gaz, şehir içi yarı agresif ortalama 5.0 çıktı 80km de, açtığım gazı ben biliyorum.önceki motor olsa 2,5 3 arası yakardı, bunun da bu kadar yakması o kadar aksiyon içinde, normal gibi.
    Teşekkür ederim .Dün gece 2015 r25 i olan bi arkadaşımın motoruna baktım ve amortisörlerde frene basınca hiçbir tıkırtı yoktu,Bugün Yamaha Bayisine gidip özellikle bu ön amortisör durumunu sordum, geçen hafta bi mt25 in de aynı sorunla geldiğini söyledi, ellerinde bi tane kırmızı r25 vardı sıfır, ona baktım, onda da aynı durum var, tahminimce ya hakikaten seri üretimde bir hata yapıldı ki bu düşük bir ihtimal, ya da 2015 modellerdeki ön frenlerin çok iyi tutmama konusuna eğilinerek bi değişiklik yapılmış gibi görünüyor.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Sa arkadaslar
    Sifir r25 alma niyetindeyim sonra vazgecip 2 el almak istedim ama sagolsunlar sifiri plaka dahil 16 bin olan bi makinaya 2015 model 5-10 bin km arasında olanlar 15-15.500 gibi fiyat istenince uzun zamandir motorbakar oldum.
    Bende arac alıp sattım tabiki alınan malı deger kazanmasını herkez ıster ama ınsanlarıda salak yerıme koymamak lazim.
    İnsanlarin ac gozlulugunu ve malini adeta satmamak adina ilana koymasini anlamiyorum.
    Bu yaziyi hem sitemimi belirtmek hemde gercek anlamda satmak isteyen akilli basli birileri varsa istanbuldanim yakin yerlerde uyar msj la ulasabilirsiniz.
    Herkeze kazasiz belasiz surusler ve saygilar...

Arkadaşlar merhaba uzun süredir forumu takip ediyorum ve ilk mesajım.Uzun bir süre bekleyişin ardından 10 gün önce Motorumu aldım.

Öncelikle tüm motor kullanan dostlarımıza kazasız belasız hayırlı ve keyifli sürüşler dilerim.

Motorumu aldığım günden beri yeri geldiğinde düşük devir yeri geldiğinde yüksek devir çevirdim tabiki 7000 devir üstü zorlamadım hiç makineyi ancak anlık olarak 8000 9000 devir gördüğüm oldu malum İstanbul gibi bir metropolde aralardan sıyrılıp kaçmak için atiklik gerekiyor. Henüz 410 km deyim ve tamamen şehir içinde tüm vitesler kullanarak kademeli olarak hem kompresörde hemde vites yükselterek düşük devirlerde kullandım ve yarın artçılı bir Çanakkale gezisi yapmak istiyorum bunun herhangi bir zararı ve mahsuru olur mu yaklaşık gidiş dönüş 650 700 km yarası bir yol yapıcam hatta muhtemelen rodaj bakım zamanı olan 1000 km zamanı yolda geçecek ve 1100 kmlerde bakıma sokmak zorunda kalıcam bu konuda zararı olurmu olmaz mı rodaj döneminde uzun yol iyi midir kötü müdür fikirlerinizi ve tabiki uzmanlardan önerilerini bekliyorum.

Birkaçtanede resim paylaşmak istedim.

ERCEYLAN bunu beğendi.

Bence 1 tur yağ değiştirip öyle çıkın uzun yola.

Motosikleti
    YZF R25
    hayırlı olsun,
    rodajdan sonra çıkmanız hem motor hem sizin için çok daha iyi olurdu.
    nedeni ise o 7 bin devir size yetmeyecek, motorun da çok sıkıştırılmaması gereken dönemde artçılı olarak muhtemelen 7-8 devir arası yolculuk yapılacak.
    Tercih meselesi, yapılabilir mi elbette yapılabilinir km çok geçmeyecek ennihayetinde.
    biz biraz ince eleyip sık dokuyoruz

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Arkadaşlar motulun c2 zincir yağıyla iponenin temizleme solusyonundan aldım.Zincir bakımı yaparken kaç km arası ve her yağlamada illaki temizlemek gerekir mi?

Bundan önceki motorumda 500 km de bir yağlama yapardım ama 1000 km'lerde hem temizlik hem de yağlama yapardım.Hangisi doğru sizce?

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Hocam aynı devirde sabit uzun süre gitme yeter. Ya da tapa gaz Allah ne verdiyse dibinde zorlama. Elbette arada gaz açmaların yüklenmelerin olacak. Ben motorumun rodajını böyle yaptım 7bin kmlerdeyim. Sorun yok. Bas git

Alıntı Ysncgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba uzun süredir forumu takip ediyorum ve ilk mesajım.Uzun bir süre bekleyişin ardından 10 gün önce Motorumu aldım.

Öncelikle tüm motor kullanan dostlarımıza kazasız belasız hayırlı ve keyifli sürüşler dilerim.

Motorumu aldığım günden beri yeri geldiğinde düşük devir yeri geldiğinde yüksek devir çevirdim tabiki 7000 devir üstü zorlamadım hiç makineyi ancak anlık olarak 8000 9000 devir gördüğüm oldu malum İstanbul gibi bir metropolde aralardan sıyrılıp kaçmak için atiklik gerekiyor. Henüz 410 km deyim ve tamamen şehir içinde tüm vitesler kullanarak kademeli olarak hem kompresörde hemde vites yükselterek düşük devirlerde kullandım ve yarın artçılı bir Çanakkale gezisi yapmak istiyorum bunun herhangi bir zararı ve mahsuru olur mu yaklaşık gidiş dönüş 650 700 km yarası bir yol yapıcam hatta muhtemelen rodaj bakım zamanı olan 1000 km zamanı yolda geçecek ve 1100 kmlerde bakıma sokmak zorunda kalıcam bu konuda zararı olurmu olmaz mı rodaj döneminde uzun yol iyi midir kötü müdür fikirlerinizi ve tabiki uzmanlardan önerilerini bekliyorum.

Birkaçtanede resim paylaşmak istedim.
    http://i.hizliresim.com/LAq0Wb.jpg

http://i.hizliresim.com/v5B7Bp.jpg

Kırmızı-beyaz mı gri mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)