Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Hero Thriller Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hero Thriller
    Arkadaşlar bende servisten yana problem yaşadım. Alibeyköy servisine götürdüm ilk bakıma pişman oldum. Adamlar okadar cahil ki servis lambasını söndüremediler filan. Bende sizin gibi düşünüyordum. Sonra ana bayiye gittim Anadolu yakasına. Memnunum suanda ilgi alaka güzel. Yani yeni marka olduğu için önüne gelene bayilik vermiş olabilir. Rodaj konusuna gelirsek 2500 kmdeyim vites olayı düzeldi ama titreşim hiç azalmadı bende artık takmıyorum titriyor makine çokda rahatsız olmuyorum. Lastik konusunda hala şüpheliyim araştırıyorum.
    sev_yeter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adjak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    .Evet kesinlikle serviscinin kendine olan boş güveninden kaynaklaniyor. Bir kere dakikasi dakikasina yetişmek zorunda kaldığım ruhsat işlemleri için basmışlığım var.. Şimdi hızı 80 km geçmiyorum

Birde benim anlam getiremediğim bir konu var. Bilen duyan varsa diye sorayim.. Yurt dışında hero thriller , hero xtreme olarak geçiyor. Ve bildiğim gördüğüm kadrıylada Gidon,sele,göstergeler gibi bazı özellikleri değişik. Sadece adıda değil.. Türkiyede neden aynı model neden farklı? Belki ayni modelden a,b,c gibi farkli üretilmişde olabilir. Fakat demin bahsettiğim özelliklerden Değişik olmayanınıda gördüm. Yani thriller fakat üstünde yine thriller değilde xtreme yaziyor.. Kafami cok karistirdi bilen birisi cikar illaki..
    Bahsettiğim konunun linkini kopyalayamadim , youtubta ; hero extreme 2014 walk araund yazinca çıkıyor.. Şuan burda bize satilan hero thriller bu onlarda extreme

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adjak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Evet kesinlikle serviscinin kendine olan boş güveninden kaynaklaniyor. Bir kere dakikasi dakikasina yetişmek zorunda kaldığım ruhsat işlemleri için basmışlığım var.. Şimdi hızı 80 km geçmiyorum

Birde benim anlam getiremediğim bir konu var. Bilen duyan varsa diye sorayim.. Yurt dışında hero thriller , hero xtreme olarak geçiyor. Ve bildiğim gördüğüm kadrıylada Gidon,sele,göstergeler gibi bazı özellikleri değişik. Sadece adıda değil.. Türkiyede neden aynı model neden farklı? Belki ayni modelden a,b,c gibi farkli üretilmişde olabilir. Fakat demin bahsettiğim özelliklerden Değişik olmayanınıda gördüm. Yani thriller fakat üstünde yine thriller değilde xtreme yaziyor.. Kafami cok karistirdi bilen birisi cikar illaki..
    Bahsettiğim konunun linkini kopyalayamadim , youtubta ; hero extreme 2014 walk araund yazinca çıkıyor.. Şuan burda bize satilan hero thriller bu onlarda extreme
    Hindistanla arasında farklılıkların nedeni tedarikçi farkı bunun nedenide E marklı ürün TR dekiler. Dolayısı ile Hindistandaki ürünle farklılıklar gösteriyor. Hindistanda Bharat standardı var ama Şu için Güncel Euro yu yakalayamıyor.. Bu arada motoru hangi servise götürüyorsun?
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Konuyu aydinlattiğin için teşekürler . Ben motorumu aldığım yere servis için götürüyorum. Yani resmi hero bayisi fakat degistiricem servisimi sanirim.
    Antalya da bu motoru kullanan servisindende memnun olan varsa tavsiyede bulunsa çok sevinirim..

Motosikleti
    Thrıller
    Konuyu aydinlattiğin için teşekürler . Ben motorumu aldığım yere servis için götürüyorum. Yani resmi hero bayisi fakat degistiricem servisimi sanirim.
    Antalya da bu motoru kullanan servisindende memnun olan varsa tavsiyede bulunsa çok sevinirim..
    Merhaba siz ilk bakıma 500 demi gittiniz ve yağ değişiminden başka ne yaptılar.Kulllanma kılavuzunda 10-30 yağ kullanın diyor burada 10-40 koyuyorlar.Sizde 10-40 yağmı koydurdunuz.

Motosikleti
    Hero Thriller
    1 hafta kadar forumla ilgilenemedim. Yarin hava guzel olursa servise goturucem 600km geldim. Fakat iş güç sebebiyle ilk bakimina biraz geç kaldim. Servisin bakimindan bilgilendiririm. Bu arada motorun neresinden geldigini çözemediğim gaz verirken değişik ilk başta olmayan sesler duymaya başladım. Sanki boşta kalan bir vida sesi gibi.. Egzostan geliyor gibi. Ama bir anlam veremedim göstericem bakalim..

Motosikleti
    Hero Thriller
    O ses bendede var ve kafayı taktım önceleri banada egzoz gibi gelsede motorun içinden sanki eksantrik zincirinden geliyor gibi. Gaz verip bırakınca rahatlıkla duyuluyor bendeki.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Eveet.. Servisten döner dönmez bilgilendireyim. Merak edenler muhakkak vardir heronun servislerini.. Bugun iki farklı servise giderek birkere daha anladım ki bu motorun sahibi Olacak arkadaslar servis işini unutsun... Enazindan bu antalyada böyle. Servisin bilgisi,tecrubesi,ilgisi,bakimi vs sıfır.. Hersey yani motoru satana kadar. Bunu bilin öyle bu motoru alın.
    650kmde götürdüğüm 1.serviste "abi sadece vidalarini sıkalım. Onada gerek yok 2000kmde gel" dedi. Ben ordan hizla çıktım. Hatta servisin yolunu bile unuttum. 500km yani rodaj bakimini bilmeyen bir servise asla gitmem... 2. gittiğim servistede ayni sahneyle karşılaşınca ben dayanamadim ; parasini vereyim şu motorun yağını değiş, bak teker kolonu yamulmuş onu düzelt, motordan sesler geliyor bir dinle düzelt,zincir gevşemiş duzelt yağla gibi tektek söylemem gerekti... Bir çoğunu söylenerek yapti. Ama yapti, zorla yaptirttim... Servis lambasini bile birkaçyeri telefonla arayarak yapabildi.Sonuç olarak Yani gerçekten servis olayi BERBAT... Herşey satana kadar. Sonuçta bir motor aldim diye savunucak değilim , kimse madur olmasin . Malesefki servis bir zinciri yağlamaktan aciz.Bunlari bilin , 5.500 tl gibi bütçe verip birçok motor arasindan bu motoru tercih ediyoruz ve karşılığını buşekilde almak çok kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alicengel Ben sorduğumda 10 50 dedi yağı koyarken fakat ben üstünde castrol gtx 10 40 gördüm yanlis gormediysem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı Huzeyfe57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses bendede var ve kafayı taktım önceleri banada egzoz gibi gelsede motorun içinden sanki eksantrik zincirinden geliyor gibi. Gaz verip bırakınca rahatlıkla duyuluyor bendeki.
    Bendekide egzostan geliyor gibi . servisdekiler icine taş atmislardir cikar kendiliginden dedi . artik ihtimal veremesemde sineye cektim simdilik..

fotomoto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Eveet.. Servisten döner dönmez bilgilendireyim. Merak edenler muhakkak vardir heronun servislerini.. Bugun iki farklı servise giderek birkere daha anladım ki bu motorun sahibi Olacak arkadaslar servis işini unutsun... Enazindan bu antalyada böyle. Servisin bilgisi,tecrubesi,ilgisi,bakimi vs sıfır.. Hersey yani motoru satana kadar. Bunu bilin öyle bu motoru alın.
    650kmde götürdüğüm 1.serviste "abi sadece vidalarini sıkalım. Onada gerek yok 2000kmde gel" dedi. Ben ordan hizla çıktım. Hatta servisin yolunu bile unuttum. 500km yani rodaj bakimini bilmeyen bir servise asla gitmem... 2. gittiğim servistede ayni sahneyle karşılaşınca ben dayanamadim ; parasini vereyim şu motorun yağını değiş, bak teker kolonu yamulmuş onu düzelt, motordan sesler geliyor bir dinle düzelt,zincir gevşemiş duzelt yağla gibi tektek söylemem gerekti... Bir çoğunu söylenerek yapti. Ama yapti, zorla yaptirttim... Servis lambasini bile birkaçyeri telefonla arayarak yapabildi.Sonuç olarak Yani gerçekten servis olayi BERBAT... Herşey satana kadar. Sonuçta bir motor aldim diye savunucak değilim , kimse madur olmasin . Malesefki servis bir zinciri yağlamaktan aciz.Bunlari bilin , 5.500 tl gibi bütçe verip birçok motor arasindan bu motoru tercih ediyoruz ve karşılığını buşekilde almak çok kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alicengel Ben sorduğumda 10 50 dedi yağı koyarken fakat ben üstünde castrol gtx 10 40 gördüm yanlis gormediysem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Bendekide egzostan geliyor gibi . servisdekiler icine taş atmislardir cikar kendiliginden dedi . artik ihtimal veremesemde sineye cektim simdilik..
    aynen kardeşim servis olayında hislerime tercuman oldun.. işin garibi servis bakım parası alıyor ama ite kaka iş yaptırıyoruz.. geçmiş olsun diyelim...kazasız belasız kullanmak nasip olsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206374110262581&set=pcb.102063741 86984499&type=1&theater
    https://www.facebook.com/osmanlifahrettin MOTORUN RESİMLERİNİ BU ADRESTE GÖREBİLİRSİNİZ ..

Motosikleti
    Hero Thriller
    Dediğim gibi haklısınız bende ilk serviste mağdur oldum. 20w40 yağ koydu abi bu kalın yağ zımpara yapar dedi. Ben görene kadar iş işten geçti. Bunun dışında hiç bir ayarlama yapmadı servis lambasını söndüremedi zinciri gerdi okadar. Sonra motor stop etmeye başladı bende ana bayiye götürdüm istanbul anadolu yakasına 1500 de yağ değişti 10w40 koyuldu stop etme sorunu çözüldü karbüratör temizlenmiş ? . Ön disk yamukmuş o değişti.
    Şuanda devir saati hala oynuyor yani stabil çalışmıyor motor. rolantideyken sürekli devir artıp azatılıyor. Ön frene basınca gidon motosikletten ayrı bir parçaymış gibi çırpınıyor. nedenini anlamadım ama sanırım disk değiştikten sonra lastik yamuk takıldı

Bu arada bizim motora göre bulduğum lastikler şöyle
    Michelin pilot street 2.75x18 90/90x18
    Pirelli Duratraction 2.75x18 90/90x18
    Metzeller me 22 2.75x18 3.50x 18

2.75 taban olarak 80 e denk geliyor 350 ise 100-110 arası bir değere
    2 3 hafta içinde 3000 bakıma sokup sorunları düzelttirebilirsem lastik alacağım.
    Herkese keyifli sürüşler dilerim.

egzoza taş kaçma olayınada bayağı güldüm arkadaşım :D

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Castrol GTX 10W-40 otomobiller için değil mi ? Motosiklete mi koyuyorlar o yağı ?

fotomoto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    MOTOR ŞUAN 5000 KM DE HERHANGİ BİR SORUN YOK.. BUGÜN TRAFİK SIKIŞINCA KALDIRIMA ÇIKTIM İNİŞ TARAFINA ARAÇ PARK ETMİŞ MECBURİ BİR ATLAMA OLDU.. AMORTİSÖRLERİ TEST ETMİŞ OLDUK.. ÇOK RAHAT BİR İNİŞ OLDU YAKIT 1.DOLUM 55.00TL FULL 520 KM 2.DOLUM 52.00TL FULL 500KM YOL YEDEĞE DÜŞTÜ...
    retox70 bunu beğendi.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisten şikayetçi arkadaşlar lütfen bunu volkan.sanbay@heromotosiklet.com adresinden bildirin. Servis işi çok önemli.Size derhal dönüş yapılacaktır.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Merhabalar,
    Ben de 14 Nisan itibarı ile Thriller aldım. Herşeyi ile çok güzel bir motor ancak, siperlik belli devir aralıklarında çok rahatsız edici bir zırıltı yapıyor. Bu sizin motorlarda da var mı?
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Ben de 14 Nisan itibarı ile Thriller aldım. Herşeyi ile çok güzel bir motor ancak, siperlik belli devir aralıklarında çok rahatsız edici bir zırıltı yapıyor. Bu sizin motorlarda da var mı?
    Öncelikle hayırlı olsun. O rahatsız edici ses bendede var çözümü bir bez parçası sıkıştırmandır.
    Ayrıca selenin depoya yakın tarafından ses geliyor orayada bez koydum arka stop lambasının üzerindende ses gelirse orayada koy :D
    Kesin çözümdür Yayalım )

Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Merhaba arkadaşlar, benim 2012 model Mondial drift var. Drift ten çok sıkıntım yok ama km si iyice artmadan değiştirmeyi düşünüyorum. Drifti satıp Hero Thriller almaya değermi? Drift kullanıp sonra Hero kullanan arkadaşlar iki motor arasındaki kullanım farklarını yazarsanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Titreşim daha az, motor daha güçlü ve yakıt daha az. Muhtemelen memnun kalırsın Thriller'dan kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Bu arada, uzun tur camı taktıran oldu mu motora? Nasıl görünüyor, nerede yaptırılır?

Motosikleti
    HERO THRİLLER
    yaklaşık üç ay oldu ben alalı. Genel olarak memnunum. Burada yazmak istediğim husus immobilizer
    Bir süredir hava soğuk olduğundan binmedim. binmek istediğimde ise akünün bittiğini gördüm. Ama immobilizerın azizliğine uğradım. Ayaklıkla çalıştırmak namümkün, Servisi aradığımda immobilizer olduğundan dolayı akü takviyesi yapmam gerektiği söylendi.
    yani anlayacağınız akü bittiyse ayaklıkla çalıştırmak yalan oluyor.

Motosikleti
    Hero Thriller
    İmmobilizer 24 saat sonra motor eğer çalışmazsa ışığı sönüyor. Bildiğim kadarıyla sönsede işlevine devam ediyor. Yani sizin sorununuz immobilizer le alakali olduğunu sanmiyorum.
    Bende 1500km geldim rodajda hernekadar dikkat etsemde son hizi 20 km kadar farkedilcek şekilde düştü..

Motosikleti
    HERO THRİLLER
    Zaten ben aküyü bitiren immobilizer demedim
    Akü tamamen bittiğinde immobilizerden dolayı ayaklıkla çalışmıyor dedim

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)