Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @berkay titreşimi yok o açıdan çok memnunum. ama sabit bir artçın varsa biraz sıkıntı olabilir, artçı selesi bayaa rahatsız, uzun yolda artçı için zor oluyormuş. ben genel olarak çok memnunum motordan, sadece artık uzun yol yapacağım için satıyorum ufaklığı zira hatun beni öldürecek yoksa. ağırlıklı şehir içinde kullanacaksan ideal bir motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Artçı konusunda bilgi verebilir misin biraz daha. Artçı ile birlikte 90-100 km yapılsa çok rahatsız eder mi? Arada bende artçı olacağım biraz da kendimi düşünüyorum. birde sattın mı motorunu ustam satılık mı hala?
    iduzen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Alıntı Berkays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artçı konusunda bilgi verebilir misin biraz daha. Artçı ile birlikte 90-100 km yapılsa çok rahatsız eder mi? Arada bende artçı olacağım biraz da kendimi düşünüyorum. birde sattın mı motorunu ustam satılık mı hala?
    artçı ufak tefek bir bayan'sa çok sıkıntı olmuyor işin açığı. ama kendin için soruyorsan artçı olarak rahat edemezsin. Denizli-Akyaka arası yaklaşık 170 km civarı, oraya giderken her 30-45 dk da bir mola verip 15 dk kadar dinlenmiştik biz artçım rahat edemediği için ama aynı yolu ben hiç molasız gelebiliyorum tek başıma bu birazda artçının motora binmeyi bilmesi ile de alakalı sanırım.
    motor hala satılmadı malesef :(

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Merhabalar konuya uzun zamandır yorum gelmemiş sanırım. Bir kaç saatimi aldı ama 24 sayfayı baştan sona okudum )) Çok değerli ve güzel yorumlar var. Açıkçası bu motor hakkında çok bilgim olmamasına rağmen ilk fiyatını gördüğümde şaşırmıştım... Yinede kalitesinden ötürü bu durum beni yıldırmadı diyebilirim. 24 yaşında öğretmenim ( genel yargı neden büyük motor almıyorsun ) ama 125cc nin küçük olduğunu düşünmüyorum ( ilk motorum olacağını varsayarak söylüyorum. ) Direk konuya geleyim... Sayfayı düzenli takip eden arkadaşlar yada benim gibi baştan sona okuyan arkadaşlar malum sitedeki fiyat durumunu çok iyi biliyor. bu fiyatlara kesinlikle sıfır almayı düşünmüyorum fakat temiz 2. el motorlar ile ilgileniyorum. Sitede motorunu satmak isteyen arkadaşlar olursa yada yakın tanıdıklarında temiz MT-125 varsa ilgileniyorum. Bilginiz olsun. Teşekkürler iyi forumlar , kaskınız yere değmesin.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı Hakanbingol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar konuya uzun zamandır yorum gelmemiş sanırım. Bir kaç saatimi aldı ama 24 sayfayı baştan sona okudum )) Çok değerli ve güzel yorumlar var. Açıkçası bu motor hakkında çok bilgim olmamasına rağmen ilk fiyatını gördüğümde şaşırmıştım... Yinede kalitesinden ötürü bu durum beni yıldırmadı diyebilirim. 24 yaşında öğretmenim ( genel yargı neden büyük motor almıyorsun ) ama 125cc nin küçük olduğunu düşünmüyorum ( ilk motorum olacağını varsayarak söylüyorum. ) Direk konuya geleyim... Sayfayı düzenli takip eden arkadaşlar yada benim gibi baştan sona okuyan arkadaşlar malum sitedeki fiyat durumunu çok iyi biliyor. bu fiyatlara kesinlikle sıfır almayı düşünmüyorum fakat temiz 2. el motorlar ile ilgileniyorum. Sitede motorunu satmak isteyen arkadaşlar olursa yada yakın tanıdıklarında temiz MT-125 varsa ilgileniyorum. Bilginiz olsun. Teşekkürler iyi forumlar , kaskınız yere değmesin.
    Oncelikle selam bende sizin gibi ogretmenim ve ilk motorum mt125 oldu gercekten cok kaliteli bir motor ozellikle cbr125 ile kiyasladim(arkadasim kullaniyor) hem plastik olarak hem surus hmde yakit acisindan gercekten 2 adim onde. Zaten goruntu sahane her kirmizi isikta mutlaka biri yanima yanisip muhabbet edip motoru soruyor.
    Motoru almadan once sifir aldigim yeni kasa 2013 leonum vardi okula hep arabayla gidiyordum hem yakit acisindan hemde okulda park ve cizilme sorunundan sikinti yasiyordum aracimi sattim esime otomatik bir arac aldim ve artik okula sadece motorla gidiyorum. Okuldan bir arkadasimda benle beraber cbr125 aldi beraber takiliyoruz. Yaklasik 2000 km lik bir kullanim tecrubem oldu motorda sikayet edebilecegim bir nokta yok.
    En cok memnun edem yonleri ise
    1 - sekli
    2- yakit ekonomisi (suan uzun sureli ort 1.8L/100km)
    3- lastikler
    İlk bakim maliyeti 70 lira tuttu zaten motor cok saglam gonul rahatligiyla binip gezebiliyorum. Cinli motor yada supriz yumurta pulsar ,benelli vs alip acaba nerden ne sorun yasayacgim korkusu duymuyorum.

Motor hacmi konusunda ise eger benim gibi bir kullanim tarziniz olacaksa kesinlikle bu motor hem kullanim rahatligi hemde yakit avantaji acisindan tam bir sehir ici ulasim aracidir.

Hic uzun tol tecrubem olmadi ama 1-2 saatlik kesintisiz suruslerde sele konforu beni oldukca memnun etti

Hic hiz denemesi yapmadim ama 110 a kadar tatmin edici bir sekilde hizlaniyor zaten sehir icinde 80 ni bile gecmek pek mumkun olmuyor uzun yolda da bana gore 110-120 hizlarinda rahatca seyahat edilebilir.

Forumdaki mt125 sahibi arkadaslar pek yazmiyorlar cunku bu motor sorunsuz bence sebebi bu 😄😄

Sayin meslektasim umarim aklinda soru isareti olan konular varsa bir nebze cevap olmustur.

Su konuda haklisiniz sifirina 12 bin kusur vermek gercekten biraz fazla ama temiz kullanilmis rodaji duzgun yapilmis apaci tabir ettigimiz kimseler tarafindan hirpalanmamis bir motor bulursaniz km takilmadan kesinlikle alinmalidir. 2. El icinde 10bin-10.500 arasi suan iyi gibi duruyor.

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim.. Tam olarak kafamdaki soruları yanıtlamışsın zaten ) Öğretmen piskolojisi sanırım. Uzun yol uzunca bir süre düşünmüyorum zaten. Şayet nasip olur da alırsam bundan sonraki motorum enduro olacaktır muhtemelen. Buradaki motor kulüpleri sürekli geziler düzenliyor... Onlara katılmam fazla sürmeyecek sanırım. SuperSport dan bir anda fikir olarak çark edip enduroya sarmış durumdayım. Amaç olayı kavramak ve tecrübe edinmek. Ev iş arası ve ufak kaçamaklar düşünüyorum. Artçı konusunu da dert etmiyorum çünkü uzunca bir süre kimseyi bindirmeyi düşünmüyorum zaten... ( Önce tek olarak olayı çözmek lazım artçı sorumluluğunu alamam. ). Şu çıldırmış piyasada arabadan vazgeçtim ve motora yöneldim. Dediğim şartlarda bir motor bulabilirsem ciddi ciddi düşünüyorum. Tekrar bilgi olsun.

Motosikleti
    Yakinda
    3000 bakimindan sonra motor yaprak gibi titriyor yav. Rolantideyken plakayi gormeniz lazim.

Eni marka bi yag kullandi servis. Tekrar degistirmek gerekecek herhalde.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Kesinlikle kullanilan yagdan kaynaklaniyordur..

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    9500 den ilana koydum arayan çok ama alan yok malesef. Motor 283 km de sıfır gibi ama herkes amiyane tabirlerle ölücü olmuş. Ben de satmaktan vazgeçtim. Motor gerçekten çok yeterli başlangıç için ve görüntü olarak çok şık. Meslektaşım hiç düşünmeden al derim. Ama sıfırı pahalı uygun ikinci el bulursan kaçırma.

Bundan sonra düşündüğüm motor maxi-scooter olacak onu kesin biliyorum. Gezmek için güzel ama bir şey taşımak gerektiğinde sıkıntı oluyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @hakanbingöl eğer Erzincan kadar uzak bir yerde olmasaydın kendi motorumu oldukça iyi bir fiyattan sana satmak isterdim, zira gözün gibi baktığın bir şeyi kıymetini bilicek birine satmak istiyorsun. Bu arada arkadaşlarında söylediği gibi kesinlikle motoru tavsiye ederim ben de, eğer artçı konforu sıkıntı olmasaydı satmayı düşünmezdim. Ama kız arkadaşımla sürekli olarak orta mesafeli (200-250 km) yerlere gidiyoruz, o yüzden sıkıntı oluyor.

@herdem09 kesinlikle o yağı tekrar değiştir abi, zira bakımdan sonra senin söylediğinin aksine vibrasyon azalır, vites geçişlerin kolaylaşır. Senin motorunda kullanılan yağda bir sıkıntı var bence.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru dün çok kısa denedim. Gerçekten güzel motormuş ve çok da kaliteli ancak fiyatı anormal yüksek. En fazla 8 bin TL olmalıydı çünkü kendim ikinci el alsam kaç para veririm diye düşünüyorum da gönlümden 6500 - 7000'den fazlası geçmiyor.

Arkadaşlar Merhaba.
    İlgilenen Olursa;

Motoru 1 ay önce kardeşler yamaha'dan 12.250 TL'ye aldım. 1000 Km bakımı aynı yerde yapıldı. Rodajını itinayla tamamladım. En ufak bir çizik, değişen herhangi bir parçası yoktur. 2 yıl yamaha garantisi, 2yıl bayii garantisi, toplam 4 yıl uzatılmış garantisi bulunmaktadır. Büyük motor almak için satıyorum. Motordan yana herhangi bir rahatsızlığım yoktur. Şehir içinde oldukça elverişli ve keyifli bir motordur.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4302308/detay/

merhaba, uzun zamandır bu motosikleti almayı düşünüyorum ama fiyatından dolayı erteledim sürekli. bu motor için uygun ikinci el fiyat aralığı nedir? mesela şöyle bir ilan var,sahibi sadece takozdayken bir kez düştüğünü söylüyor ve fiyatı da cazip geldi.Acaba bu fiyat motorda bir sorun olduğunu mu gösterir? motosiklet hakkında bilgim olmadığı için motorun sağlmlığı konusunda nasıl emin olabilirim? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-9750-tl-ye-2300km-de-sifirdan-farksiz-mukemmel-223639029/detay

Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @dentorium fiyat ortalama bence, diğer ilanlara da bakarsan anlarsın zaten. aşağı yukarı 2.el fiyatı bu yani.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Motor satılık arkadaşlar malesef vakit ayıramıyorum motor sürmeye. Çok büyük hevesle aldım ama sanırım biraz daha vakti var. Çıplak motorda bana göre değil sanırım maxi scooterla devam etmeyi düşünüyorum.

Motorum 283 km de kapalı mekanda brandayla saklıyorum. Fiyatı 9500.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-sifir-ayarinda-mt-125-209289119/detay

Motosikleti
    Yakinda
    3000 bakiminda konulan yagdan sonra titresimin arttigindan bahsetmistim. Bugun tekrar degistirdim yagi castrol ile. Yagin surus kalitesine bu kadar etki ettigini bilmiyordum. Vites gecisleri falan mukemmel oldu su anda. Titresim de olma(ma)si gereken duzeye indi. Yagi da ilk defa kendim degistirdim. Bundan sonra hep boyle yaparim saniyorum.

Bu arada onceki yag eni adli bi Italyan ureticisinin yagiydi. 35 lira vermistim serviste (yamalube 25 idi). r25lere falan bundan kullandiklarini sikayet almadiklarini soylemisti. Asagiya fotografini da koyuyorum ki gordugunuz anda kacin bu yagdan (en azindan bizim motosiklet icin durum bu, digerlerinde iyi bi performans sergiliyor olabilir yag).

Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır iş güç yüzünden yurtdışındaydım. Yeni döndüm.
    Benim yaramazı satmak istiyorum. Henüz malum siteye ilan vermedim ama ilgilenen olursa mesaj atabilir.

sheqlche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ykanuni windy s 125-yamaha xmax 250
    @ozkansedef merhaba bende 2015 model yamaha xmax 250 var bende baska bir tarza geçmek istiyorum mt 125 yakıtı düşük olduğu için alternatiflerim arasında yer alıyor sende scooter e geçmeyi düşünüyorsun sanırım takas düşünürmüsün acaba teşekkürler...

Motosikleti
    MT-125
    Herkese Selamlar arkadaşlar

Motorumu satıyorum. bilginize sunulur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5192387/detay/

Motosikleti
    mt
    merhaba arkadaşlar

sıfır mt-125 almayı düşünüyorum. sizce ocak 2016'da almak nasıl olur fiyat açısından? hem yeni model almış olurum diye düşündüm.
    yuti bunu beğendi.

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 142223242526 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)