Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT 125 - Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 125
    Selam arkadaşlar hem motor dünyasına hemde sitenize yeni katıldım. Uzun yıllar sonra heves ettiğim bir konuydu 2 teker ve sonunda gerçekleşti
    Konu biraz renklensin diye benim ufaklığıda paylaşıyım istedim İstanbulda Avrupa yakasından motor alıp Anadolu yakasında oturunca bayi plaka ruhsat işini hava durumunu bahane ederek baya uzattı ne yazık ki :( Şimdilik plakasız ruhsatsız gezeceği günü bekliyor garibim Bu haftasonu A2 direksiyon sınavına ilk kez gireceğimi düşünürsek aslında çokta problem değil :D
    instagramda paylaştığım foto linkleri aşağıda mevcut. Eve döndüğümde adam akıllı kısa bir video yaparım.
    http://instagram.com/p/x0xViyyTTL/
    http://instagram.com/p/xq-marSTWC/?modal=true

Video yaparım dedim çünkü bayi garanti belgesi, kullanma kitapçığı, ruhsat ve plakayı beraber yollayacağı için internetten manual indirdim. Teslim aldığım basit ve görsel kontrolleri gerçekleştirmiştim ama manuali bi kaç kere okuduktan sonra sistem kontrolü esnasında debriyaj switchimin çalışmadığını anladım.
    Kitapçıkta bahsediyor ama kısaca özet geçmek gerekirse kurcalamayan arkadaşlar için;
    Motor ayakta ve boş vitesteyken motor çalışıyorsa problem yok bir sonraki adıma geçiyoruz
    Boştan birinci vitese atıyoruz ve vitese geçtikten sonra ayağı aşağı indirdiğimizde motor stop ediyorsa problem yok ve son teste geçiyoruz
    motor birinci viteste iken ayağı yukarı kaldırıyoruz ve tekrar çalıştırıyoruz. Motor çalışırsa ayakta ve debriyajda mevcut olan switchleriniz çalışıyordur.
    1nci adımda çalışmadıysa motor boş vites switchinde hata olabilir
    2nci adımda stop etmediyse yan ayak switchinde hata olabilir
    3ncü adımda çalışmadıysa debriyaj switchinde hata olabilir
    Kitapçık bu 3 sorunda servis ile irtibata geçin diyor.
    Kardeşler ile görüştüğümde debriyaj arkasında switch'in soketinin çıkmış olabileceğini veya temazsızlık olabileceğini belirtti. Akşam eve döndüğümde bunu bulmaya çalışçam. En kötüsü plaka geldiğinde plaka ve takoz montajı için servise götürmüşken birde buna baktırırım dedim.

Şu ana kadar motor ile izlenimim. Keyifli bir motor. Motoru teslim aldığımda İstanbul'da kar yağdığı için fazla çıkarma imkanım olmadı. Haftasonu o güzel havadada parkur eğitimindeydim :( Motor daha 5 km'de. Sadece kapalı otoparkta fren, gaz ve elektronik sistem kontrolünü yaptım. Lastiklerin yeni olması ve kapalı otoparkın hala inşaat tozu ile kaplı olması zaten limitlerde denememe imkan kılmadı. Rodaj süreci düzgün yapmak içinde plakanın gelmesini bekliyorum. Ama bütün bunlara rağmen hondada aldığım eğitimin bi benzerini kapalıda kolonlar arası sılolom yaparak deneme imkanım oldu. 2nci vites 4bin devirde zaten otopark sonlandığı için ve sesin çok tatlı yankılandığınıda belirtmem lazım, insana gazı aç diye içten içe gaz veriyor

Edit: Test aşamasında kırmızı motor kesme düğmesinin ateşlemeye açık olması ve vites geçişlerinde debriyaj kullanmamız gerektiğini unutmayalım sonra kızmayın bana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar motoru sürerken bi süre sonra önden bi cızırtı geliyor sebebi nedir karşılaşan varmı

biriniz barkına motorunu versin!

Motosikleti
    mt125
    Alıntı eee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biriniz barkına motorunu versin!
    aynen

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    barkın bu motoru test etti zaten

Motosikleti
    MT-125
    Alıntı storm_shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barkın bu motoru test etti zaten
    evet :D

http://www.youtube.com/watch?v=j1PC6SC-vEc

Arkadaşlar lastik hava basıncınız kaç sizin

Motosikleti
    mt125
    Alıntı ViragoV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hocam bu incelemeyi izledim ilginiz için tekrar tesekkür ederim fakat altınelbiseliadamın çoğu incelemesine göre daha az üstünde durulmuş sanki tabi bu benim fikrim.

Motosikleti
    MT-125
    Alıntı brkekl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hocam bu incelemeyi izledim ilginiz için tekrar tesekkür ederim fakat altınelbiseliadamın çoğu incelemesine göre daha az üstünde durulmuş sanki tabi bu benim fikrim.
    aslında haklısınız.. gerçekten kısa bir video diğerlerine göre.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı ertandu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar lastik hava basıncınız kaç sizin
    ön 26 arka 30. Ama bayiden ilk aldığımda çok fazlaydı. Sanki altımda tahtadan iki teker var gibiydi.

o incelemeyi izledim. üstünkörü bir inceleme.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Motoru yıkayıp zinciri yağlamam gerek. Nasıl üşeniyorum, nasıl üşeniyorum...

Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Alıntı Darkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru yıkayıp zinciri yağlamam gerek. Nasıl üşeniyorum, nasıl üşeniyorum...
    1000km'de bir zincir temizliği 300km'de bir de zincir yağlamayı ihmal etmeyin. DID marka zincirlerimiz ve gerçekten pahalı. Yazık olur, benden söylemesi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT sahibi kardeslerimiz icin bu anahtarliklari yaptim, almak isteyen benle iletisime gecebilir

Motosikleti
    mt125
    Arkadaslar motosıkletlerımızın 125 lık oldugunun farkındayım zaten amacımda hız vb degıl.Soruma gelıcek olursak mt125 ın max hızını deneyen arkadaslar var mı?Youtube de 134 135 gıbı hızlara cıkan arkadaslar var acıkcası ben denemedım deneyen arkadaslar paylasırsa sevınırım.

vdeger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800
    Arkadaslar motosıkletlerımızın 125 lık oldugunun farkındayım zaten amacımda hız vb degıl.Soruma gelıcek olursak mt125 ın max hızını deneyen arkadaslar var mı?Youtube de 134 135 gıbı hızlara cıkan arkadaslar var acıkcası ben denemedım deneyen arkadaslar paylasırsa sevınırım.
    Selam,

Ben 100 kiloyum. Düz yolda maximum 122-123 filan yaptım. Ama bayağı uzun bir düzlük lazım, 110'da sonra çok yavaş artıyor

Faen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT sahibi kardeslerimiz icin bu anahtarliklari yaptim, almak isteyen benle iletisime gecebilir

https://d1zjcuqflbd5k.cloudfront.net...EIOJM3LSMN33SA
    Resim görünmüyor. Tekrar yükler misin?

Ben rampa aşağı otobanda 136'yı gördüm. Düz yolda 127 oldu. Fakat doğrusunu söylemek gerekirse bizim motosikletimiz 120km üzeri hızlarda çok güvenli değil. Ani bir rüzgarla kontrolünüzü kaybedebilirsiniz.

[img]http //i.hizliresim.com/04r1No.jpg[/img]

Bugün hava iyiydi bi kaç resim çektim
    Faen, TOTEMONS, knnder ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Motorunuzun hızını arabayla ya da gps ile hiç ölçüm yaptınız mı?

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı ertandu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün hava iyiydi bi kaç resim çektim
    geçen hafta pazar seni gördüm kipanın ordan mezitli istikameti gidiyordun sırt çantan vardı sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun hızını arabayla ya da gps ile hiç ölçüm yaptınız mı?
    benim motosikletimde gps var 87 km de 80 gösteriyor. aslına bakarsanız bu sapma bütün motosikletlerde var özellikle çin mallarında 100 le giderken 78-85 gibi bir büyük sapma oluşuyor

ben otoban dönüşü 142 yada 144 bastım yokuş aşağı yalnız kesiciye giriyordu beyaz ışık yanıp sönüyordu
    Yeni yine yeniden

Evet silifkeye gidiyordum :D

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)