Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    AhmetH abimizin tavsiyesi üzerine açık hava filtresi takmak yerine free airbox yapmaya karar verdim ve bugün tamamladım.
    Egzozu olabildiğince elimle kapatıp sessiz hale almaya çalıştım ama motor sanırım titreşimde kaldı
    şaka bi yana müthiş bir açık hava filtresi sesi alıyorum.
    videosu aşşağıda
    ilkdem26, AhmetH, hummar34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AhmetH abimizin tavsiyesi üzerine açık hava filtresi takmak yerine free airbox yapmaya karar verdim ve bugün tamamladım.
    Egzozu olabildiğince elimle kapatıp sessiz hale almaya çalıştım ama motor sanırım titreşimde kaldı
    şaka bi yana müthiş bir açık hava filtresi sesi alıyorum.
    videosu aşşağıda
    https://www.youtube.com/watch?v=vmyq8EhfuHs
    hayirli olsun oncelikle acik hava fitresi

En sevdigim konulardan birtanesine el atmis durumdasin simdi . Bana gore bu konu tartisilirmi ? Tartisilir tabikide.
    simdi bende soylemek istedigim konulari kulak ardi etmeseniz kimse yanlisa dusmez.
    bizdeki acik hava filtreleri kagit . kesinlikle karbon degil . tozu cok cabuk iceriye alip kagidi curute bilir su senin simdiki yapms oldugun olay ve de su kacmaz diye bir kaide yok kesinlikle su kacar . ornek vermek gerekirsek burada cogu arkadasimiz araba yikamacisnda tazikli suyla motosikletlerini yikatiyorlar . su basincla birlikte cok cabuk aerodinamik gorevi gorur vede suyu iceri cok cabuk atar . bana katilmayan hatta ve hatta muthis derecede videolari olan su konunun herkez iyi yonune bakti . simdi soyleyeceklerimi birbe benim dusunceme gore fikir edinin derim . Air boxun hava fitresinin arka demir perdesini cikarmak dogru . demir perdenin arkadasindaki o 3 gen demir parcasiyla o boruyuda cikartmak dogru .
    ama kesinlikle disaridaki o hava hortumunu cikartmak yanlis . bana kimse katilmiyorsa denesin buyursun . mmotosikletimizin zaten ruzyari , yagmuru , camuru Gogusleyen tek yeri Airbox dur.direksiyonu cevirin saga ve egilip airbox kutusunun oldugu yere dogru solda bakiniz cok rahat bir sekilde oradaki cikartmis oldugunuz dis hortum deligini gorebilirsiniz . kimisi yagmurlu havada cok suruyor kimisi toz topragin icinde cok suruyor . kimisi sadece gunesli havada cikartiyor ama dikkat edilmesi tek husus . ufacik bir zewk icin motoru gebertmeyelim . performas konusuna gelince zaten standart dyno testi bu motorun 8.3 free airbox da 10.3 tork artisi varmi var . hissede bilirsiniz cok kolay. ama sakin su sozlerimi aman ne bos konusmus gibisinden kulak ardi etmeyelim lutfen .yagmurlu havada zaten kilo metrelerce gidenleriniz var o ruzgar etkisi o suyu zaten o air box ustune dogru getiriyor . benim sizlere Nacizane fiktim : sadece air box un dis hortumuyla oynamamaniz . arkadasimizin yaptigi olay dogru hic bir zarari yok . tork artisi var bilgginize .

air box un icindekileri yani demir perde ile icerideki kucuk 8 - 9 cm lik hortumu cikarip kapattigimizda zaten ssesi gene alirssisniz . disa sakin dokunmayin derim . dogrusuda budur . tekrar soyluyorum inamayip youtubedeki videolari izleyip haksiz diyen varsa dedigimi yapsin baksin . direksiyonu saga kirsin ve airbox kutusunun o hortum kismina bir baksin.

saygilar herkeze
    telike ve Karalı bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı hummar34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayirli olsun oncelikle acik hava fitresi

En sevdigim konulardan birtanesine el atmis durumdasin simdi . Bana gore bu konu tartisilirmi ? Tartisilir tabikide.
    simdi bende soylemek istedigim konulari kulak ardi etmeseniz kimse yanlisa dusmez.
    bizdeki acik hava filtreleri kagit . kesinlikle karbon degil . tozu cok cabuk iceriye alip kagidi curute bilir su senin simdiki yapms oldugun olay ve de su kacmaz diye bir kaide yok kesinlikle su kacar . ornek vermek gerekirsek burada cogu arkadasimiz araba yikamacisnda tazikli suyla motosikletlerini yikatiyorlar . su basincla birlikte cok cabuk aerodinamik gorevi gorur vede suyu iceri cok cabuk atar . bana katilmayan hatta ve hatta muthis derecede videolari olan su konunun herkez iyi yonune bakti . simdi soyleyeceklerimi birbe benim dusunceme gore fikir edinin derim . Air boxun hava fitresinin arka demir perdesini cikarmak dogru . demir perdenin arkadasindaki o 3 gen demir parcasiyla o boruyuda cikartmak dogru .
    ama kesinlikle disaridaki o hava hortumunu cikartmak yanlis . bana kimse katilmiyorsa denesin buyursun . mmotosikletimizin zaten ruzyari , yagmuru , camuru Gogusleyen tek yeri Airbox dur.direksiyonu cevirin saga ve egilip airbox kutusunun oldugu yere dogru solda bakiniz cok rahat bir sekilde oradaki cikartmis oldugunuz dis hortum deligini gorebilirsiniz . kimisi yagmurlu havada cok suruyor kimisi toz topragin icinde cok suruyor . kimisi sadece gunesli havada cikartiyor ama dikkat edilmesi tek husus . ufacik bir zewk icin motoru gebertmeyelim . performas konusuna gelince zaten standart dyno testi bu motorun 8.3 free airbox da 10.3 tork artisi varmi var . hissede bilirsiniz cok kolay. ama sakin su sozlerimi aman ne bos konusmus gibisinden kulak ardi etmeyelim lutfen .yagmurlu havada zaten kilo metrelerce gidenleriniz var o ruzgar etkisi o suyu zaten o air box ustune dogru getiriyor . benim sizlere Nacizane fiktim : sadece air box un dis hortumuyla oynamamaniz . arkadasimizin yaptigi olay dogru hic bir zarari yok . tork artisi var bilgginize .

air box un icindekileri yani demir perde ile icerideki kucuk 8 - 9 cm lik hortumu cikarip kapattigimizda zaten ssesi gene alirssisniz . disa sakin dokunmayin derim . dogrusuda budur . tekrar soyluyorum inamayip youtubedeki videolari izleyip haksiz diyen varsa dedigimi yapsin baksin . direksiyonu saga kirsin ve airbox kutusunun o hortum kismina bir baksin.

saygilar herkese
    henüz pek deneme fırsatım olmadı ama eve gidince takıp deneyeceğim. sanmıyorum tork düşüşü olsun zaten metal panel ile içerdeki 8-9 cm lik boruyu söktüm. dıştaki boru sadece sesi çıkartmasını sağlıyor zaten geniş bir hortum olduğu için hava geçişini engellemyecektir.
    hummar34 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Arkadaşlar başka şikayet edene de rastlamadım ama,
    Bu aletin aynaları çok içeride gibi geliyor bana.
    Normal otururken arkamı göremiyorum. arkamı görebilmek için birazcık sağa sola eğilmem gerekiyor.

Bu arada daha önceden aktif motosiklet kullanmadığımdan karşılaştırma falan da yapamıyorum.

Bu konuda fikri olan var mıdır?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Baya konuştuk tartıştık hocam bu konuyu evet aynalar oldukça kötü forza aynası takan arkadaşlarımız oldu çok memnunlar.
    Yiğit Can

Motosikleti
    Kawasaki versys 650
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar başka şikayet edene de rastlamadım ama,
    Bu aletin aynaları çok içeride gibi geliyor bana.
    Normal otururken arkamı göremiyorum. arkamı görebilmek için birazcık sağa sola eğilmem gerekiyor.

Bu arada daha önceden aktif motosiklet kullanmadığımdan karşılaştırma falan da yapamıyorum.

Bu konuda fikri olan var mıdır?
    konuyu baştan okursanız herkezin ilk şikayeti ayna sonra lastik

Motosikleti
    msx 125
    Honda zam yapmış bizim makineye :(

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Hocam rizomalar guzel gosteriyo cok memnunum goruntu olarakta güzel motoru bilmeyenler ayna cok ufak diyo ama cok memnunum

An itibariyle 7800 +600 plaka ruhsat :8400 baya zamnlandi ben 4 ay once 7600 plaka ruhsat sigorta almistim ...
    gidis iyi degil yaz sonu 9 a firlar :D

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    [IMG][/IMG]

ben ve motorun son hali
    telike ve hummar34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA GROM
    şu naylonu çıkar be abi :D

Motosikleti
    msx 125
    Kırmızısı ayrı bi güzel
    Tayfun44 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Birkaç resim paylaşayım bende :D

ATLANTİS bunu beğendi.

Motosikleti
    msx 125
    aynalar ve elcikler güzel olmuş

Motosikleti
    HONDA GROM
    Evet gerek görünüş gerek sürüş açısından cok güzel oldu en çok debriyaj manetini sevdim - gaz kolum biraz fazla boşluk var onu da ayarlıycaz bi ara ...

Motosikleti
    Buda Benden Gelsin bari

erso bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Orjinal sinyalleri degişince amerikan park olayı devam ediyomu ?
    Valla senin yaşadıgın yerde olmak isterdim suan aksesuar da sınır yok ne kadar güzel :D

arkadaşım söyledi sirkecide msx sele lerinin satıldıgını bi onlara bakıcam
    şu egzozun üstündeki parçayıda 50 tl ye su transferle carbon kaplatmayı düşünüyorum

Lastikleri degiştirmeyi düşünmüyorum kuru zeminde güzel tutuyo o konu üzerine baya bi yogunlaşmıştım ama bizim burda amcalar yolları sulamayı cok seviyor evlerine toz gitmesin diye su dan geçince hızımı ciddi sekilde düşürüyorum cünkü su degince harbiden kaydırıyor ama haricinde kuru zeminde cok problem yaşamadım fazla sürat te yapmıyorum , ama ne olur ne olmaz istanbula götürecegim zaman michlenimi alırım ...

Motosikleti
    motosikletimin rengini ozelden soran arkadas : Ozel Seramik kaplama yaptirdim burada . yani uzerine su degdigi zaman yag gibi kayiyor uzerinden . su ve toz tutmuyor uzerinde . + aksesuar almak istiyorsan Tehlike arkadasimizla iletisime gec o sana zaten gerekli bilgiyi verir . merak etme sana fiyat arastirmasi yapman icin siteden fiyatlarina kendin bakip neyse onu yolluyorsun extra kar amacli birsey yapilmiyor aklinda bulunsun . amac insanlara fayda dokunmak . Saygilar

gecen 2 ay once cektigim hd kamera ile daha belli oluyor bu resimde bakarsan anlarsin.

telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    sinyalleri led yaparsan amerikan park gider. kuru asfalttan anlık olarak ıslağa girersen en kral lastik de kayar. yağan ilk yağmur gibi düşün
    Tayfun44 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yiğit senin bu motosikletinin modifiyeler sonrasındaki hali kaç para
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı leopessia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiğit senin bu motosikletinin modifiyeler sonrasındaki hali kaç para
    abi satmayı düşünmedim hiç :D artık fazlasıyla manevi değeri var
    Tayfun44 bunu beğendi.
    Yiğit Can

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)