Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Yigit bey ses 10 numara ama insanları rahatsız edermi cok ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Polini egzoz taksanız bundan güzel ses verirdi hem de çok ucuz. Egzozun motoru olması durumu var akrapovic'te bide çok büyük

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yigit bey ses 10 numara ama insanları rahatsız edermi cok ?
    Tayfun bey rahatsızlık verebilir gpr dan biraz daha yüksek ses ve tok ses veriyor. Db killer takıcam mutlaka.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polini egzoz taksanız bundan güzel ses verirdi hem de çok ucuz. Egzozun motoru olması durumu var akrapovic'te bide çok büyük
    Ahahahahah ya bak sürekli bi bok atma çabası içerisindesin. Seksist bi yaklaşım olacak belki ama büyük/kalın iyidir merak etme.
    Beni tanıyan arkadaşlar bilirler pek böyle tipleri sallamam böyle cümleler kurmam ama bu sefer hakkaten saçmaladın kardeşim. Sen hayatında hiç akrapović gördün mü? Hadi akrapović i geçtim titanyum gördün mü artılarını ne olduğunu biliyor musun kalkmışsın her paylaşımımda saçma sapan trollemeler yapıyorsun. Başlığı trollüyorsun kalkıp bi de beni trollüyorsun. Power commander takınca ne kulp bulcan merak ediyorum :D :D allahını seversen git işine.
    hummar34 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu sayfada daha önce olumsuz bişey yazmadım arayıp bakabilirsin istersin. Büyük olmuş o egzoz seviyosan bilemem tabi.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sağ tarafta ortada imdat butonu gibi kırmızı yuvarlak parça ne işe yarıyo
    Şunu ciddiye almadın umarım

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar egzozu yaklaşık 100km dir kullanıyorum yakıt tüketimine etkisi oldu mu inanın ölçemedim çünkü o sürekli yüksek devir yapıyorum.
    olumlu yönlerini şöyle sıralamak gerekirse;
    -güç artışı oldu, tork artışı oldu, ben 125cc 9-10bg motorda hiçbişey hissettirmez sanıyordum fakat o tork hissettiriyor. top speed hissedilir şekilde arttı. 110 değil 100de dahi zar zor stabil kaldığım yolda 113-115 lere çıkmaya başladım. tork hissedilir seviyede arttı. bakalım diğer değişiklikleri yapınca nasıl olacak. özellikle benim istediğim düşük devirlerdeki tork. eğer yeterli gücü yakalarsam arka dişli bile büyütebilirim.
    saygılar
    hummar34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Msx 125
    Arkadaşlar kuyruğu sökeceğim nerden söküleceğini bulamadım hiç bilmeden girişmekte istemedim, selenin altından mı sökülüyor bilgisi olan var mı ?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı SercanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kuyruğu sökeceğim nerden söküleceğini bulamadım hiç bilmeden girişmekte istemedim, selenin altından mı sökülüyor bilgisi olan var mı ?
    Selenin altındaki bi kapak var o kapağı çıkartıyorsunuz. Sonra koltuğun iç kısmında 4 tane 13 veya 14 tü yanlış hatırlamıyorsam akb somun var onları söküyorsunuz. Öncelikli olarak plaka lambası ve sinyalleri soketlerinden çıkartın. Ve unutmayın ufak bir suya girdiğiniz anda sırtınız mahfolacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tatlı olmuş ses, rolanti seside ayrı harika Darısı başımıza diyelim...

Bu arada arkadaşlar, İstanbulda ikamet edip Pazar günü müsait olanlar varsa sizi aşağıdaki etkinliğe davet etmek isterim ;

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post3627003
    darısı başınıza teşekkür ederim
    hummar34 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DiL sürçmelerim iiçin kusura bakmayın
    http://youtu.be/ejjYMu_Irak

tebrikler bence de değmiş emeğinize. yeniden bir programlamaya ihtiyaç oluyor mu peki egzos sonrası, devir vites aralıkları vs ?
    telike ve hummar34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Battuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tebrikler bence de değmiş emeğinize. yeniden bir programlamaya ihtiyaç oluyor mu peki egzos sonrası, devir vites aralıkları vs ?
    çok teşekkür ederim programlama gerektirmedi üstüne bir de performans aldım. fakat power commander ım da var ayarlarını yapıp yapamazsam yaptırıp onu da takacağım. bununla egzozdan sisteminden de daha iyi performans alacağım. ama işte yine çok büyük bir beklentim yok. sonuçta tek silindir 125cc bir motosiklet
    hummar34 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim programlama gerektirmedi üstüne bir de performans aldım. fakat power commander ım da var ayarlarını yapıp yapamazsam yaptırıp onu da takacağım. bununla egzozdan sisteminden de daha iyi performans alacağım. ama işte yine çok büyük bir beklentim yok. sonuçta tek silindir 125cc bir motosiklet
    telike parcaların hayırlıolsun iyi günlerde kullan ben ehliyeti almadan motora bisey almayı düsünmüyorum valla en önemlisi ehliyet oda bu haftasonu sınav
    hummar34 ve telike bunu beğendiler.
    HONDA MSX 125 (GROM)

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telike parcaların hayırlıolsun iyi günlerde kullan ben ehliyeti almadan motora bisey almayı düsünmüyorum valla en önemlisi ehliyet oda bu haftasonu sınav
    Çok teşekkür ederim Şimdiden size de hayırlısı olsun

Bu arada power commander ı monte ettim ayarlarıyla uğraşıyordum saatlerdir. 2. Vites 86km/s gördüm ama istediğim ayarlar henüz ulaşamadım kurcalamaya devam
    Yiğit Can

wideband afr saati gerekiyor mu ?

Laptop ile hartamı yoksa üzerinden birşekilde manuel ayarmı yapılıyor bilmiyorum ama yardımcı olabilirim fikir paylaşımı konusunda
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wideband afr saati gerekiyor mu ?

Laptop ile hartamı yoksa üzerinden birşekilde manuel ayarmı yapılıyor bilmiyorum ama yardımcı olabilirim fikir paylaşımı konusunda
    Laptopta harita üzerinden ayar yapabilmek için usb kablosu gerekiyor onu temin etmeye çalışıyorum eder etmez mca motorda alacağım soluğu üzerindeki ayarlarla birkaç ayar oturtmaya çalıştım. Fakat kurcalıyorum hala daha biraz teknik bilgi öğrenmeye çalışıyorum. Hem motosiklet hem egzoz sistemi hem commander in uyumlu en ihi performansta çalışabilmesi için. Forumda bi kaç başlığa baktım ama hiçbir bilgi bulamadım bilgilerinizi paylaşırsanız haliyle çok mutlu olurum
    Yiğit Can

Tam olarak müdahaele ettiğiniz parametreleri bilemiyorum ama 2 de 84 demek sanırım devir kesici ile oynayabiliyorsunz demek diye düşünüyorum. Avans haritasına ne kadar müdahele ediyor onuda kestiremiyorum ama devire paralel %5 avans açabilir heralde. Bunuda yakıtla besleriz muhtemelen.
    Önemli kısım yüksek devirde fakire düşmesin. Zeginliği sanırım egzoz çatırtı patırtısından ve kokudan anlayabiliriz, ama fakir karışım sıkıntı.

Müdahele ettiğiniz yazılımdan ekran görüntüsü ile de kafa yorabiliriz usb kablodan sonra

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı AhmetH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam olarak müdahaele ettiğiniz parametreleri bilemiyorum ama 2 de 84 demek sanırım devir kesici ile oynayabiliyorsunz demek diye düşünüyorum. Avans haritasına ne kadar müdahele ediyor onuda kestiremiyorum ama devire paralel %5 avans açabilir heralde. Bunuda yakıtla besleriz muhtemelen.
    Önemli kısım yüksek devirde fakire düşmesin. Zeginliği sanırım egzoz çatırtı patırtısından ve kokudan anlayabiliriz, ama fakir karışım sıkıntı.

Müdahele ettiğiniz yazılımdan ekran görüntüsü ile de kafa yorabiliriz usb kablodan sonra
    Kesici 10bin devirin üstünde ortalama 11800 12bin de giriyor. Zengin yakıt karışımı gönderdiği dediğiniz gibi egzozun ilk kokusundan anladım. Ateşleme zamanlaması ile de oynadığını söylediler. Kesiciye girdiğinde devirden de kaynaklı daha hızlı kesmeye başladı. Fakat bi sıkıntım var rolanti devri. İlk soğukken stop edecek kadar düşük ısınınca da yaklaşık 200 devir yüksek.

Motosikleti
    HONDA GROM
    4 6 ve 6.40 saniyelere dikkat :D
    İnsanın izleyince içi gidiyor beee

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    karı kız için motora biniyorsan amg daha iyi iş yapar boşver motoru
    hummar34 ve vocco bunu beğendiler.

Arkadaşlar msx motorum sadece 30 km de extra olarak mıchelın lastık ve elcik koruma taktırdım satıyorum gaziantepteyım ilgilenen olurasa 0539 725 60 60

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    hayırdır yahu bir sıkıntı mı oldu ? çok zarar edersiniz yazık olur

Motosikleti
    HONDA GROM
    İlla bir sebebi vardır ama 30 km de motosiklet satmak üzücü olurdu benim için herşeyin hayırlısı ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)