Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Allahın izniyle bugun Anes Motor dan teslim aldık. Çok zevkli bir motor. 50 km kadar kullandım. Titreşim şimdilik fazla geldi, ilk bakımda kendini gösterecektir. Herkezin aşırı ilgisini çekiyor. İlk defa görenler duyanlar şaşırıyor. Minyatür 600 lük naked gibi Motor sesi tok ve güzel. Boyum 1.80 çok da küçük durmadı altımızda Gerçi kendim için değil ama kullanılabilir. Deneyimlerimi aktarırım artık.

Herkeze selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı sih1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar gectigimiz hafta bende beyaz rengini almis bulunmaktayim suan da 100km anca yol yapabildim ileride sikinti cekmemek icin rodaji nasil tamamlamam gerek
    İngilizce MSX125 klavuzu;

Riding Precautions
    During the first 500 km (300 miles) of running,
    follow these guidelines to ensure your
    motorcycle’s future reliability and performance.
    ● Avoid full-throttle starts and rapid
    acceleration.
    ● Avoid hard braking.
    ● Ride conservatively.

Türkçesi;

Sürüş Önlemleri
    Alıştırma Periyodu

Çalıstırmanın ilk 500 km'sinde (300 mil),
    motosikletinizin gelecekteki güvenilirliğini ve
    performansını garanti altına almak için
    aþşağıdaki talimatlara uyunuz.
    ●Tam gaz vererek kalkışlardan, ani
    hızlanmalardan kaçınınız.
    ●Sert frenlemeden ve hızlı vites küçültmeden
    kaçınınız.
    ●Motosikletinizi yumuşak kullanınız.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Hastayım şu motora Çok param olsa bir tane alır salona vitrine koyarım Arada ufak ufak gezmek için müthiş. Alan arkadaşlara hayırlı olsun.
    Motor_Derili bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    ooo sayımız artmaya başlamış

Motor_Derili hocam titreşim 600 km yol yaptıktan sonra ciddi biçimde azalıyor herhalde 1000 bakımında özellikle yağ değişiminden sonra daha da azalacağını düşünüyorum. Dün köy yollarındaydık arkadaşlar inanın asfalt toprak fark etmiyor hepsinin hakkından geliyor bu bıcırık :D özellikle virajları çok iyi alıyor yahu bu cuma vereceğim bakıma bakalım ondan sonra ne olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

burada çok iyi parçalar var ben 2000 tl kadar masraf yapmayı düşünüyorum şahsen

http://msx125clubthailand.com/index.php?topic=255.0

Motosikleti
    Bende bakimdan sonra azalacagini dusunuyorum.Her ne kadar kendim icin almamis da olsam cok zevkli bir motor. Her goren muhabbete giriyor. Facede de yabanci gruplar var. Parca aksesuar vs konusunda belki en cok secenegi olan motorlardan biri. Biraz zaman gecsin bende degisik seyler dusunuyorum.

Insallah daha cok taninir bu motor da sayimiz artar
    Selamlar

Ben genellikle arazide kullanmak icin almistim ybr 125 motorum var satarim demistim ama kiyamadim msx i arazide kullanmaya titreme bende de mevcut birde koltuk sikintili bulabilirsem degistirmeyi düşünüyorum onun haricinde cok dikkat cekiyo bazilari fiyati duyunca uzaklasiyo bizim burda genellikle cin motorlari alindigi icin fiyat tuzlu geliyo

Motosikleti
    Google da msx125 yada grom seat yazinca koltuk alternatifleri cikiyor.Benimde degistirmem lazim yada yenibir kaplama yaptirmak lazim.

Arkadaslar selamlar. Ilk motorum olarak bundan almayi dusunuyorum. Boyum 180. Sizce nasil olur? Uygun mudur? Bir de artci binmesi katiyen imkansiz mi?

Tesekkurler,

Bir de yabanci forumlarda gordum adamlar cok guzel seyler yapmis motorla

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

Motosikleti
    Yukarida resmi paylastim.Benim boy da 180. Gorundugu kadar kucuk kalmiyor ama buyuk de degil zaten.Artciya gelince bu seleyle imkansiz gibi birsey.Kisa mesafeler suruluyor ama sen artcisiz dusun bence

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    http://www.youtube.com/watch?v=pYViQrS0iU4

Adamlar uçmuş makine tr ye giriş yapalı bayağı olsa da şu an ilgimi çekti
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Yolda durdurup soruyorlar bu neyin nesi diye.Biri de abi bu 600luk mu dedi
    32diş bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün 1000 bakımına girdi motor yağ değiştikten sonra özellikle vites atma baya değişti geçişler daha yumuşadı. Zincir ayarları far ayarları yapıldı vidaları tutun debriyaj ayarına kadar kontrol yapıldı en Son bi boy abdesti aldırdılar mis oldu. Merak edenler için 35 TL tuttu ilk bakım haberiniz olsun. Bizim usta da alacakmış o da modifiye işine girecekmiş beraber halledeceğiz nasip olursa

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google da msx125 yada grom seat yazinca koltuk alternatifleri cikiyor.Benimde degistirmem lazim yada yenibir kaplama yaptirmak lazim.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...41886572_n.jpg
    Hocam ne sıkıntı yaşadınız bence çok rahat en azından ben 150 km kesintisiz yol gittim çok sıkıntı çıkarmadı
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    Koltuk için boy-kg da önemli tabi. Daha 100 km olmadı kullandıkça biraz daha yumuşayacaktır. Arkaya doğru oturursam fazla sıkıntı olmuyor. Ama yukarıdaki resimde olduğu gibi konforlu koltuk tercih edilebilir.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar hayırlı olsun.Ya motora baktıkça bizim mahalle deki bebelerin kullandığı mini cross var ona çok benziyor.Biraz daha büyük yapsalar ilerde bende düşürdum almayı ama küçük olması beni vazgeçtiriyor.

Motosikleti
    Motora 1000 bakımına soktum bakımdan önce 110 a çıkan motor şimdi 100 dr kalıyor arkadaş anlamadım pazartesi ustaya bir göstereceğim

Cp3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar. Bende msx e hayran kaldim buyuk ihtimal almayi dusunuyorum..boyum 1.73 birazda celimsiz oldugum icin bu motor bende cok siritmadi acaba buna ruzgarlik taktirabilirmiyim gerek varmi?

Motosikleti
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora 1000 bakımına soktum bakımdan önce 110 a çıkan motor şimdi 100 dr kalıyor arkadaş anlamadım pazartesi ustaya bir göstereceğim
    Merakla bekliyorum sonucu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Alıntı Cp3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Bende msx e hayran kaldim buyuk ihtimal almayi dusunuyorum..boyum 1.73 birazda celimsiz oldugum icin bu motor bende cok siritmadi acaba buna ruzgarlik taktirabilirmiyim gerek varmi?
    Bu motordaki aksesuar ve modifiyeye yonelil secenekler galiba baska hicbir motorda yok. Yabanci sitelerde ne ararsan var. Hayirlisi olsun senin icin.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

bugun biraz yabanci forumlarda motor hakkinda daha detayli bilgi edineyim diye baktim abi motor sadece modifiye etmek ve eglence icin almislar kiliktan kiliga sokmuslar hayran kaldim lastik icinde duro hf903 ve shinko sr428 ve maxxis M6024 modellerini buldum tr de mevcut birde kendra D761 guzel hem arazi hem asfalt kullanimda ileri donuk degustirmek istiyorum sizinde tavsiyelerinizi almak isterim

Motosikleti
    Alıntı sih1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun biraz yabanci forumlarda motor hakkinda daha detayli bilgi edineyim diye baktim abi motor sadece modifiye etmek ve eglence icin almislar kiliktan kiliga sokmuslar hayran kaldim lastik icinde duro hf903 ve shinko sr428 ve maxxis M6024 modellerini buldum tr de mevcut birde kendra D761 guzel hem arazi hem asfalt kullanimda ileri donuk degustirmek istiyorum sizinde tavsiyelerinizi almak isterim
    lastiği araziye çıkmayı düşünmüyorsanız değiştirmeye gerek yok. ilk defa aldığım bir motor da lastikler çok iyi çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyorum sonucu

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Bu motordaki aksesuar ve modifiyeye yonelil secenekler galiba baska hicbir motorda yok. Yabanci sitelerde ne ararsan var. Hayirlisi olsun senin icin.
    hocam oradaki geri zekalı eleman 10-30 yerine 10-40 yağ koymuş yağ kalın geldiği için performans düşmüş. Lastiklere bile 32 psi basmışlar. Arkadaş hiç mi bakmıyor bunlar bu işi anlamadım. madem motora yabancısın aç bak klavuzuna demi beyinsiz herifler. Aslında servisten memnunum ama ezbere iş yapıyorlar ona sinir oluyorum. Pazartesi yağ değişecek işte. Bu arada ben 180 cc kiti sipariş vermeyi düşünüyorum 1600 tl kadar masraf çıkacak işte. sakal almayı düşünüyordum ama alt bölümdeki yükseklik avantajı kayboluyor ondan karenajlara güzel bir şekil vermeyi düşünüyorum. Çok güzel çıkartmalar var .

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    Beyler selam, geçen gün canlı gördükten sonra ilgimi çekmeye başladı msx. Sormak istediğim diğer 4 vitesli motorlar gibi ters mi vitesler bunda da?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)