Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 250sl ile de gazlamak gazlamak değil ki. otobanda kullanmak için sabit 140 160 uzun süre gidebilen bir motosiklet lazım.
    Valla gider diye düşünüyorum ama, Msx den sonra iyi gelceni düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Bencede 250 sl uzun yol için uygun ya bastınmı gider yani 160 180 ama msxlede yapılır tın tın gidersiniz etrafı seyrede seyrede hatta 50 km lik yollarda msx daha zevkli olur :D

Motosikleti
    mt 07
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede 250 sl uzun yol için uygun ya bastınmı gider yani 160 180 ama msxlede yapılır tın tın gidersiniz etrafı seyrede seyrede hatta 50 km lik yollarda msx daha zevkli olur :D
    Kısa mesafeler için süper ötesi

Motosikleti
    HONDA GROM
    Sanirsam yalan olmasin bi vespa kullanicisi dunya turu yapiyomus motorla yani cok yapan var ufak cc motorla turlama

Bence msx lede yapilir ya tercih meselesi

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    kisa ve oz konusmak isterim yanlis anlasilmak istemem ama msx cok severim ama cok ovmeyelim . Vespa ile Msx kesinlikle kiyaslanamaz .. vespa cok ayri bir motosiklet . msx 125cc ile vespanin 70 cc lik motoru ayni kivamda vedaha iyi . arastirma yapalim lutfen ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Vespa Herzaman 1 inci secenegim olmustur her zaman ...

Motosikleti
    HONDA GROM
    Kaan bey olayı çok yanlış anlamışsınız burda vespayı övmedimde sövmedimde kıyaslamadım da
    Sadece vespayla dünya turuna cıkanlar var dedim modelde söylemedim .
    Zaten msx alıcak adamın belli bi amacı vardır ki alıyodur. Bizde o amaca göre överiz veya övmeyiz

Vespanın kalitesini cogu kişide bilir sadece fiyatlardan dolayı pek yaklaşan olmaz .
    Kıyaslanma yapılmasıda saçma bence ikiside farklı segmentlerde . Apple la android gibi işletim sistemleri farklı (kendi düşüncelerim)

Burda bilgimiz dışı şeyler söyleyip insanları yanıltmıyoruz bildigimizi söyleriz bilmedigimizi sorarız bu kadar basit

Motosikleti
    HONDA GROM
    Kaan abi zaten kavga edilecek bi konu yok ortada herkes kendi dusuncelerini soyluyo yanlis anlasilmasin belki ben seni yanlis anladim belki sen beni sorun degil buyutulcek bisey yok

Bencede fazla ovulecek birsey degil ama bu segmentteki motorlar arasinda tercihim bu olduysa benim kendi cevremde almak isteyenlerede tavsiye ederim .

son dediginde haklisin ama sunuda belirteyim ustalarda çirakliktan yetismedir ilerde neyin ne olcagi belli olmaz

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    herkeze merhabalar

arkadaslar stand uzerinde bu hiz ,Dyno comander cpu testinde ise 161 resimlerini atacagim .

motorunu guclendirmek isteyen arkadaslar Tehlike arkadasimizla iletisime gecsin . yada aksesuar almak isteyenler ..
    motosikleti temizlemeden cektim fotoyu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

duz yolda hava sartlarinin durumuna gore daha iyi performans veriyor. motor orjinal staandart 125cc motor sadece bir kac degisim yaptim . ama motor uzerinde sadece 1 parca ve ekstra comander . duz yolda 137 - 142 rahat goruyorum. yani yalanda olmasin 137 den 142 - 143 e gelmesi biraz zorlamak gerekir.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Herkese iyi geceler yarın gündüz güzel bir şehirdışı yol yazısı ve msx in artıları eksilerini derleyip toparlayacağım. Yakıt tüketiminden hız ve modifiyesine kadar.
    Tayfun44 ve beycank bunu beğendiler.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Herkese iyi geceler yarın gündüz güzel bir şehirdışı yol yazısı ve msx in artıları eksilerini derleyip toparlayacağım. Yakıt tüketiminden hız ve modifiyesine kadar.
    merakla bekliyorum )

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı beycank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merakla bekliyorum )
    mesaj yazmıştım ama gitmemiş sanırım :D
    http://www.motosiklet.net/forum/nake...otografli.html
    Yiğit Can

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    mesaj yazmıştım ama gitmemiş sanırım :D
    http://www.motosiklet.net/forum/nake...otografli.html

Hocam çok güzel olmuş gerçekten , uzun yola henüz MSX'leri ile çıkmamış ben ve benim gibi arkadaşlar için gayet güzel bilgilerde vermişsin. Bende uzun bir yolculuğa çıkmak istiyorum Ağustos , Temmuz gibi. Aşağıda resmini eklediğim şekilde motorun arkasına bir dizilim yapmayı planlıyorum. Ancak nasıl bağlayacağımı çıkaramadım bir türlü. Sen sanırım tek çantaya koyup tüm malzemeleri , ipi de çantaya bağlayarak halletmişsin yanlış görmediysem. Ben bu şekil ayrı ayrı koymayı planladığımdan sanırım motosikletler için satılan ağ şeklindeki zımbırtılardan lazım olacak. Bu ürünün adı nedir ve nereden bulurum , bununla ilgili beni aydınlatabilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok güzel olmuş gerçekten , uzun yola henüz MSX'leri ile çıkmamış ben ve benim gibi arkadaşlar için gayet güzel bilgilerde vermişsin. Bende uzun bir yolculuğa çıkmak istiyorum Ağustos , Temmuz gibi. Aşağıda resmini eklediğim şekilde motorun arkasına bir dizilim yapmayı planlıyorum. Ancak nasıl bağlayacağımı çıkaramadım bir türlü. Sen sanırım tek çantaya koyup tüm malzemeleri , ipi de çantaya bağlayarak halletmişsin yanlış görmediysem. Ben bu şekil ayrı ayrı koymayı planladığımdan sanırım motosikletler için satılan ağ şeklindeki zımbırtılardan lazım olacak. Bu ürünün adı nedir ve nereden bulurum , bununla ilgili beni aydınlatabilirseniz sevinirim.
    http://i.imgur.com/CbNUzqj.jpg
    ahtapot diye geçiyor ben de ahtapotla bağladım. eğer aydında işim olmasaydı ben de bu şekilde salihli motosiklet festivaline gidecektim. benim bir de çanta demirim var fakat takılı değil. böyle bir yük bağlamak için çanta demiri şart.
    Yiğit Can

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Arkadaşlar gpr egzozum satılıktır. Bilginize.
    İlan No: 209947079

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Öncelikle merhaba ikizimle beraber ortak msx almıstık fakat ben okula gidip geliyorum ve onada yazın para ilave edip onada msx alıcaz bugun wd40 aldım zincir temizleme yağlamak için neyler almam gerekiyo birde zinciri germek için ne yapmam gerekiyo simdiden teşekkürler

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba ikizimle beraber ortak msx almıstık fakat ben okula gidip geliyorum ve onada yazın para ilave edip onada msx alıcaz bugun wd40 aldım zincir temizleme yağlamak için neyler almam gerekiyo birde zinciri germek için ne yapmam gerekiyo simdiden teşekkürler
    zincirlerimiz oringsiz olduğu için herşeyle temizleyip yağlayabilirsin hatta söküp benzine yatırıp çıkartıp yağlayıp takabilirsin. ondan ziyade ben pek sökmekle uğraşmıyorum sehpaya alıp gazyağı ve würt zincir yağı kullanıyorum. çok sık yağlamak gerekiyor dediğim gibi oringsiz olduğu için yağı iyi muhafaza da etmiyor.
    zincir germek için de. yanlardaki somunları gevşeyip maşaların sağ ve sol ucundan çıkan çift somunlardan yapılıyor. dıştaki 10 içteki 12. dıştaki kontra somunudur içtekini sabit tutarak önce dıştakini gevşetin çift anahtar kullanın. sonra içteki 12 numara olan somundan ayarı yapın karşılıklı sağğ ve solun eşit seviyede olduğundan emin olun. sonra yine çift anahtar ile içtekini sabit tutarak dıştakini sıkın. sağ ve sol yanlardaki 19 ve 14 mil somunlarını sıkın. zincir gerginliği; üzerinde yük varken yaklaşık 2 cm oynayacak şekilde olmalı. ne çok gergin ne çok salık. 2 cm çünkü yeri gelecek yol durumuna göre amortisör iyice basacak bu durumda daha da gerilecek yeri gelecek yükselecek gevşeyecek. çok sıkı olması kopmasına etkendir. çok gevşek olması da zincirin dişliden atmasına etken olur.

eğer ilk seferinde birisinden bakarsanız ikincide kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. tavsiye olarak sağ ve soldaki 19 ve 14 somunları açarken lokma kullanın. ben havalı tabanca kullanıyorum çok rahat somunları yalama yaptırmamaya özen gösterin. kapalı anahtar kullanmanızı tavsiye ederim.
    Yiğit Can

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    zincirlerimiz oringsiz olduğu için herşeyle temizleyip yağlayabilirsin hatta söküp benzine yatırıp çıkartıp yağlayıp takabilirsin. ondan ziyade ben pek sökmekle uğraşmıyorum sehpaya alıp gazyağı ve würt zincir yağı kullanıyorum. çok sık yağlamak gerekiyor dediğim gibi oringsiz olduğu için yağı iyi muhafaza da etmiyor.
    zincir germek için de. yanlardaki somunları gevşeyip maşaların sağ ve sol ucundan çıkan çift somunlardan yapılıyor. dıştaki 10 içteki 12. dıştaki kontra somunudur içtekini sabit tutarak önce dıştakini gevşetin çift anahtar kullanın. sonra içteki 12 numara olan somundan ayarı yapın karşılıklı sağğ ve solun eşit seviyede olduğundan emin olun. sonra yine çift anahtar ile içtekini sabit tutarak dıştakini sıkın. sağ ve sol yanlardaki 19 ve 14 mil somunlarını sıkın. zincir gerginliği; üzerinde yük varken yaklaşık 2 cm oynayacak şekilde olmalı. ne çok gergin ne çok salık. 2 cm çünkü yeri gelecek yol durumuna göre amortisör iyice basacak bu durumda daha da gerilecek yeri gelecek yükselecek gevşeyecek. çok sıkı olması kopmasına etkendir. çok gevşek olması da zincirin dişliden atmasına etken olur.

eğer ilk seferinde birisinden bakarsanız ikincide kendiniz rahatlıkla yapabilirsiniz. tavsiye olarak sağ ve soldaki 19 ve 14 somunları açarken lokma kullanın. ben havalı tabanca kullanıyorum çok rahat somunları yalama yaptırmamaya özen gösterin. kapalı anahtar kullanmanızı tavsiye ederim.

Cok tesekkurler hocamdervis zinciri haftada bir kontrol et dedi de temizlicem fakat gerdirmiyim fazla anlamıyorum elledim zinciri ne cok sıkıydı nede cok boldu artık rodaj bitene kadar idare eder

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkurler hocamdervis zinciri haftada bir kontrol et dedi de temizlicem fakat gerdirmiyim fazla anlamıyorum elledim zinciri ne cok sıkıydı nede cok boldu artık rodaj bitene kadar idare eder
    valla yaz geldi benim sürekli gevşiyor :D anlamadım ayar da kaymıyor. ama esniyor zincir. son üç haftada iki kere gerdim ben.
    Yiğit Can

10.000 km ye yaklaşan oldu mu ?

Motosikleti
    Msx 125
    Arkadaşlar bir kaç gün önce İstanbul'da baya bir rüzgar vardı, biraz gazlayayım dedim, 80 km'de inanılmaz sallamaya başladı motosiklet, sizde bunları yaşıyor musunuz çok fazla sallamıyor mu sizce ? Birde arka kuyruğu iptal etmek istiyorum sinyalleri vs nasıl yaparız, iptal edenler bilgi verebilir mi nasıl bir aparat alınır nerden temin edilir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)