Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX125 Uzun(?) Yol, İnceleme ve Yorumları (Fotoğraflı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aydır kullandığım msx 125 motosikletim ile bir günde 300km lik bir yol deneyimim oldu ve gördüğüm tüm artı eksi yönleri sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Öncelikle Motosikletin kendisinden bahsetmek istiyorum;
    125cc enjeksiyonlu gayet az yakan ufak tefek 12inç jantları ön 120 arka 130 lastiklere sahip 4 ileri şanzıman, 9-10 beygir 10-11nm torklu bir motosiklet;
    2 ay süresince sadece şehiriçinde Hergün Bayraklı-Gaziemir arasında kullandığım ve şehiriçinde kullanmanın zevk olduğu bir motosiklet. Şöyle ki eski motosikletim suzuki freewind heybetli büyük iri olmasına rağmen aralara girmek kıvraklık viraj kabiliyeti gibi konularda çok başarılı buluyordum. Diğer akranlarına nazaran. Msx i kullandıktan sonra yahu ben freewind ile acı çekiyor muşum dedim kıvraklık ve aralardan geçmeyi o kadar abarttım ki neredeyse öndeki arabanın egzozundan girecek hava filtresinden çıkacaktım
    yakıt tüketimi de üzerinde silencer killer ı bulunmayan sadece gpr egzoz son susturucusuyla 2.1-2.2 lt/100km olarak ölçtüm şehiriçinde. Stok haliyle hiç kullanmadığım için bilemiyorum fakat arkadaşların söylediğine göre 1.9-2.1 arası oluyormuş. Ki ben birazcık agresif kullanan birisiyim torku hissetmek için devrinde kullanırım öyle ölü devirlerde gezinmem pek.

Olumsuz gördüğüm noktalara gelince; Aynalar gerçekten dirseklerimi gösteriyordu. rizoma ile değiştirdim şimdi bir touring tadında değil fakat kafamı arkaya çevirmeden arkamda olan biteni görebiliyorum. msx kullanan arkadaşlara tavsiye ederim. selesi ve amortisör sistemi rahat popolu arkadaşları üzer. çünkü zaten amortisör mesafesinin kısa olmasından dolayı sert yapışmış bir süspansiyonu var. avantajı şu; hiç sekmiyor ve viraja girdiğiniz gibi çıkıyorsunuz. başka bir kötü yanını henüz görmedim 2 ayda 2.500km kullandım sanırım yeterli
    Lastiklere gelmek istiyorum. Motosikleti aldığım Kerem dostum (ona da selam burdan) michelin winter grip takmış. ben hiç memnun değilim yağmurda efsane bir tutuşu var hiç sıkıntı yaşamadım ama kuru ve sıcak havalarda özellikle yağmur olsun kuru olsun virajda çok canımı sıktı lastikler. Grip hiç yok diyebilirim. virajda yatamıyorum korkuyorum. çünkü bi kaç kere önü ve arkayı daldırdım virajda. Yine michelin in powerpure veya city grip ya da işe öyle bişe grip i olan viraj yapabileceğim bir lastik alacaım. keşke diablo rossoların falan 12inçleri olsa

Gezi analizime gelmek istiyorum:
    Rotam izmir bayraklıdan çıkıp aydın merkeze gitmek. Gidiş yolum eski yol torbalı selçuk germencik incirliova istikametinden olacak dönüşüm otobandan. çünkü hem kötü bozuk hem düzgün asfaltı denemek istiyordum.

Yola çıkış saatim 11.30
    şu şekilde sırt çantamı lastikle bağladım, üstüne de yağmur yağabilme ihtimaline karşılık eski motosikletimde kullandığım depoüstü çantamın su geçirmez kılıfını geçirdim. canavar gibi oldu

Yolda 3 kere mola vermek zorunda kaldım. Motora bahane bulmamak için kendime bahane bulmam gerekti yok lavobo yok manzara güzelmiş fotoğraf çekeyim falan diye durdum 3 noktada. çünkü BOZUK YOLDA SERT AMORTİSÖR MOTORU TOTOMA İTELEDİ RESMEN ooooo motorun üstünde şekilden şekile girdim :D

ilk molam gaziemirden çıktıktan sonra kulaklık takma amacı ile durdum. arkadaşlar uyarayım. müzik dinlemek tehlikelidir evet. dışarıdaki sesleri duymanız motorunuzdaki sesleri duymanız gerekiyor. ama çok sıkılıyorum yapacak bişeyim yok. uyarımı yapayım ben

bu fotoğraf niye yan oldu anlamadım düz yüklüyorum halbuki neyse boyun egzersizi olur

ikinci molam belevi tarafında bir benzin istasyonunda lavobo bahanesi ile gittim 5 dk lavoboda oturdum geldim :D

Sonraki istasyonum manzara güzelmiş diyip şurda bi çekeyim dedim :D

molalarla beraber tam 125km ve 2 saatin sonunda izmire vardım. genelde 85 90 km hız ile 6500 7000 devir civarlarında gittim. 4. vites 7000 e gelince zaten 94 yapıyor rampalarda 3. vitese düştüğüm oldu baya dik rampalar ve ters rüzgar çok can sıktı. yüzüme yüzüme vuruyor delirdim.

velhasıl aydına vardım aydının merkeze bağlı baltaköy köyüne gittik arkadaşlarla

Dönüş yolunu 11.30 da otobandan yapacaktım. 15 dklık bir gecikme ile yola çıktım. otobanda rahatlığı hissettim. sele sert tamam. ona lafım yok. ama yol da güzel ya. tek marşta bile gelirdim ama otobandaki shell benzinlikte durup bi ihtiyaç gidermek zorunda kaldım :D bi de motor muhabbetine beni kitlediler orada bi güzel :D yarım saatimi yedim orada

otobanda ortalama hızım 7bin devir 90-95 arası rüzgarsız müthiş bir hava vardı. rampalarda zorlanmadı inişlerde rahattı. asfalt bozuk olmadığı için bu sefer totom da rahattı

özetleyecek olursak;
    -sele sert amortisörler sert oram acıdı buram acıdı derdiniz yoksa sıkıntı olmaz. internette daha yumuşak seleleri de satılıyor ayrıca. hiç dert edilecek bişey değil.
    -ufak olduğu için dizlerim sürekli aynı pozisyonda sıkılıyor öne iteliyorum arkaya çekiyorum açıyorum geriyorum bazen arka pegleri açıp onun üstüne koyuyorum :D tam bir dızo yum :D
    -hız olarak tatmin ediyor 90, sıkarsanız 100 daha da sıkarsanız düzlükte 110 görüyor ama canını çıkartmanın alemi yok.
    hız olarak eklemek istiyorum tünele girdiğimde rüzgar mukavemeti minimuma inmesi ve aydın-izmir istikametinin rampa aşşağı olmasından dolayı gaza geldim dipgaz geldim tünelden, 121km/s hız RAMPA AŞAĞI RÜZGAR MİNİMUM DİPGAZ belirteyim düzlükte 120leri görmeniz imkansız kimse 127 yapıyor falan demesin bana. beni de arkadan sehpaya kaldır ben 200 yaparım. öyle kuvvetleri hiçe sayıp da güç hız bakılmaz arkadaşlar. Bu konuda çok sert düşüncelerim var. yok 220 beygir krankta, yahu zinciri var dişlisi var rüzgarı var ağırlığı var, arka teker yere ne kadar veriyor onu söyleyin bana benim motorum düzlükte 110 veriyor. budur hız yani.

velhasıl bi daha motoru güçlendirmediğim sürece böyle bir topspeed denemesi yapmam zaten

buu arada ortalama yakıt tüketimim sürekli üst devirlerde olduğum için haliyle arttı. uzun yolda motosikletimiz daha fazla yakıyor. bilginize arkadaşlar

100km de ortalama 2.6lt yaktım.

arkadaşlar herkese kazasız belasız günler diliyorum. sorularınız olursa seve seve cevaplarım. selametle kalın
    essegesse, bkrsnmz, mahyo ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    İkizimde aldı ilk baslarda küçük alttan kaçıcak gibi frenleri garip geliyodu simdi alısınca torkuda guzel olduğu için sehir içinde gromdan iyisi yok tekeriniz düz bassın 👍👍👍
    telike bunu beğendi.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Eline sağlık dostum alacaklar için müthiş bir deneyim özeti olmuş. Ben almam malum fiziksel yetmezlikler. :D
    Dün bu başlığı açacağını yazmıştın sabahtan beri bekliyordum, merakımı giderdin sağ ol. Motorunla da bol eğlenceler hayırlı olsun.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık dostum alacaklar için müthiş bir deneyim özeti olmuş. Ben almam malum fiziksel yetmezlikler. :D
    Dün bu başlığı açacağını yazmıştın sabahtan beri bekliyordum, merakımı giderdin sağ ol. Motorunla da bol eğlenceler hayırlı olsun.
    teşekkür ederim dostum kullandığım motorlar hakkında birisi bişeyler soracak olursa profilimde gözüküyor her ince detayına kadar anlatmak hoşuma gider
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Elinize sağlık. Hem gezi raporu hemde test karışımı çok güzel bir yazı olmuş.
    Allah güle güle,güzel günlerde hep keyifle sürmeyi nasip etsin.
    telike bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ellerine sağlık Telike. Güzel bir inceleme yazısı olmuş.

Şehiriçinde iki yıldır kullandığım Wave'imi sattım. Yerine PCX 150 düşünmekteydim lakin, MSX'in her yönüyle sempatik bir motosiklet olması, herşeyden önemlisi vitesli ve önünde dizlerinle tutunabileceğin bir deposunun olması bana da cazip geldi doğrusu. (Yaş 54, boy 1.66)
    Zaman zaman küçüklerle uzun yol yaptığım da oluyor. Bu sebeplerden dolayı MSX'i de listeme alıyorum.
    Güzel ve detaylı inceleme yazından dolayı teşekkürler.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elinize sağlık. Hem gezi raporu hemde test karışımı çok güzel bir yazı olmuş.
    Allah güle güle,güzel günlerde hep keyifle sürmeyi nasip etsin.
    teşekkür ederim

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık Telike. Güzel bir inceleme yazısı olmuş.

Şehiriçinde iki yıldır kullandığım Wave'imi sattım. Yerine PCX 150 düşünmekteydim lakin, MSX'in her yönüyle sempatik bir motosiklet olması, herşeyden önemlisi vitesli ve önünde dizlerinle tutunabileceğin bir deposunun olması bana da cazip geldi doğrusu. (Yaş 54, boy 1.66)
    Zaman zaman küçüklerle uzun yol yaptığım da oluyor. Bu sebeplerden dolayı MSX'i de listeme alıyorum.
    Güzel ve detaylı inceleme yazından dolayı teşekkürler.
    teşekkür ederim boyunuza da gayet uygun ben 180im boy ile ilgili tek sıkıntım ardçım oldu ki çok fazla ardçı alan biri değil aldığımda da zaten 150 45 kilo olduğu için sıkıntı olmuyor. selesinin ve amortisör sertliğini dikkate alın mutlaka geçici bi kaç çözüm bulabilirim silikon ince bir kılıf gibi bişey var aklımda. fakat kalıcı olması için yurtdışında çeşit çeşit koltuk seçenekleri var oldukça da ucuz 50 dolar ile 150 dolar arasında
    Guven bunu beğendi.
    Yiğit Can

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkür ederim boyunuza da gayet uygun ben 180im boy ile ilgili tek sıkıntım ardçım oldu ki çok fazla ardçı alan biri değil aldığımda da zaten 150 45 kilo olduğu için sıkıntı olmuyor. selesinin ve amortisör sertliğini dikkate alın mutlaka geçici bi kaç çözüm bulabilirim silikon ince bir kılıf gibi bişey var aklımda. fakat kalıcı olması için yurtdışında çeşit çeşit koltuk seçenekleri var oldukça da ucuz 50 dolar ile 150 dolar arasında
    Cevap ve bilgilendirme için teşekkür ederim.

Sele ile ilgili sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Geçen ay CRF 250 ile 1000 km.lik bir sürüş yaptım. (4. Aladağlar Kış Kampı Mart 2015)
    Ayrıca CBF 1000 ile geçen yıl 24 saat/1660 km. Iron Butt sürüşüm var. (Kaş 2014)
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Gerçekten güzel , açıklayıcı , doyurucu bir yazı olmuş , hem genel anlamda hem de MSX'lerimizin uzun yol deneyimi konusunda

Kazasız belasız nice sürüşlere.
    telike bunu beğendi.

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Yigit abi inceleme ve bilgi icin cok sagol herkeze alicaklara falan guzel bi inceleme olmus (herhalde msx forumu buraya tasiniyor😂😂

Abi zaten hiz motoru degil dedigin gibi sehpadaki hiz sonuc degildir sonucta otobana cikican ustunde motorun en az 70 80 kilo olucak yol sartlari vs duser hiz .

Bu motor tam yazlik motor aea nin dedigi gibi 2015 yazida cok guzel gecmisti dedirtir :D

Kaskiniz asfalt gormesin kazasiz surusler
    telike bunu beğendi.

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    valla güzel acıklayıcı bi yorum olmuş ben bu aletten öle yüksek hız bekleyenlere şasırıyorum zaten abi makina zaten 100 kg motor beli üzerine bincek milimum agırlık belli ucmak isteyen thy heryere ucuyor istersen ahiretede atarlar belki bu motorun amacı beellı eylence gezinti başka tür beklentisi olan cesit cok bence he buarada 90 kms öle hicte yavasbi hız deyil şehir ici ohıza cıkabilme sansın kanunen yok zaten
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap ve bilgilendirme için teşekkür ederim.

Sele ile ilgili sorun yaşayacağımı sanmıyorum.

Geçen ay CRF 250 ile 1000 km.lik bir sürüş yaptım. (4. Aladağlar Kış Kampı Mart 2015)
    Ayrıca CBF 1000 ile geçen yıl 24 saat/1660 km. Iron Butt sürüşüm var. (Kaş 2014)
    ooo iron but sürüşü yaptıysanız o zaman msx hiç zorlamaz sizi kazasız belasız sürüşler dilerim

Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yigit abi inceleme ve bilgi icin cok sagol herkeze alicaklara falan guzel bi inceleme olmus (herhalde msx forumu buraya tasiniyor����

Abi zaten hiz motoru degil dedigin gibi sehpadaki hiz sonuc degildir sonucta otobana cikican ustunde motorun en az 70 80 kilo olucak yol sartlari vs duser hiz .

Bu motor tam yazlik motor aea nin dedigi gibi 2015 yazida cok guzel gecmisti dedirtir :D

Kaskiniz asfalt gormesin kazasiz surusler
    teşekkürler tayfun sadece mevsimlik bir motosiklet değil kışın da kullandım çamurluk iptali yapmasaydım sıkıntı çıkartacak bi yanı yoktu. ki ben fırtına çıksa dünya yıkılsa yine motora binen adamım :D

Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla güzel acıklayıcı bi yorum olmuş ben bu aletten öle yüksek hız bekleyenlere şasırıyorum zaten abi makina zaten 100 kg motor beli üzerine bincek milimum agırlık belli ucmak isteyen thy heryere ucuyor istersen ahiretede atarlar belki bu motorun amacı beellı eylence gezinti başka tür beklentisi olan cesit cok bence he buarada 90 kms öle hicte yavasbi hız deyil şehir ici ohıza cıkabilme sansın kanunen yok zaten
    teşekkürler; kanunlardan ziyade 90 km hız gayet de yeterli kalıyor. tabi insan otobana çıktığında 150 160 sabit gitmek istiyor ama 90 da öyle yavaş bir hız değil eskiden arabayla 90la gelip giderdik aydın izmir arası
    Guven bunu beğendi.
    Yiğit Can

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Sürücünün totoyu bırakın da artçı olarak yaşadığım sele&toto deneyimi bana bir ömür boyu yeter
    telike bunu beğendi.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücünün totoyu bırakın da artçı olarak yaşadığım sele&toto deneyimi bana bir ömür boyu yeter
    abi seninle bindiğimizde motor yokoluyor zaten :D ben de deponun üstüne oturmuştum :D
    Yiğit Can

Motosikleti
    NC750X, MSX125, PCX125
    Beyler merhaba,

önceki yorumları okumadım onu ilk olarak söyliyim haftasonu tek seferde 300km yol gittim msx ile. totodan yana bi sıkıntı yaşamadım lakin yazlığa götürdüğüm motoru geri getirmeyi düşünmüyorum :D daha önce aynı yolu ( Gebze - Şarköy ) çeşitli motorlarla almıştım ama şehir içinde ne kadar rahat bir motorsa şehirler arası o kadar tehlikeli bence ( yavaşlığından ve ufaklığından dolayı )

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ruuuuud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler merhaba,

önceki yorumları okumadım onu ilk olarak söyliyim haftasonu tek seferde 300km yol gittim msx ile. totodan yana bi sıkıntı yaşamadım lakin yazlığa götürdüğüm motoru geri getirmeyi düşünmüyorum :D daha önce aynı yolu ( Gebze - Şarköy ) çeşitli motorlarla almıştım ama şehir içinde ne kadar rahat bir motorsa şehirler arası o kadar tehlikeli bence ( yavaşlığından ve ufaklığından dolayı )
    hocam hayırlı yolculuklar. kazasız belasız.
    ben şehiriçinde daha tehlikeli olduğundan yanayım. 90 95 km hız sabitte gayet yeterli oluyor. ki ben bigbike ile de bu hızlarda uzun yol yapardım. şehiriçinde tehlikesi şudur ki her araya girmeye çalışıyorsunuz. bir de yolun güzelliği ile toto eş oranlı otobanda hiçbir sıkıntı yaşamadım da şu aydın izmir eski yolu ne kötüymüş ya
    Yiğit Can

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Nice kazasız hayırlı gezmelere. Bak şimdi duygularım depreşti. Pulsar 1 haftadır yatıyor. En son küçük çaplı gezimin üstünden de 1,5 ay gecti :(
    telike bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

KamoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba bi sorum olacaktı benimde
    Hergün işe gidip gelmek için Zeytinburnu - Kadıköy yaklaşık bi 25 dönüşüde eklersek 50km mesafesinde yol yapıyorum ve köprü geçiyorum.. Şuanki motorum sym fiddle 125.. Yaz mevsiminde olduğumuz için köprüde bir sıkıntı yaşamıyorum şimdilik.. Motorumu bugün itibarı ile sattım Honda msx alma taraftarıyım fakat bana kışın rüzgarlı havalarda özellikle gece saatinde köprüde sıkıntı yaratırmı? bunu merak ediyorum teşekkürler şimiden..

off, off, off.

Ellerine, yüreğine, tutkuna sağlık.

Bu sene yeni renkleri de gelmiş. Artık dünya ile aynı anda istediğimiz renklere de binebiliyoruz.

https://honda.com.tr/motosiklet/nake...5-2015/tasarim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler