Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hero Glamour Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Şehir içinde kullanmak için Glamour almayı düşünüyorum fakat tüm araştırmalarıma rağmen bu modelle ilgili yeterli inceleme ve yorum bulamadım.Yabancı forumlardan edindiğim bilgiye göre Hindistanda en çok satan modellerden biriymiş ve yakıt olarak çok az yaktığı ve çok dayanaklı bir motor olduğunu okudum. Şimdi Glamour kullana arkadaşlara birkaç sorum olacak;

1-Motorda titreşim durumu nedir ve kaç km hızdan sonra fark edilir yada rahatsız edici düzeye ulaşıyor?
    2- Motorun çekişi, ara hızlanmaları ve son sürati nedir?
    3- Amortisörler sertmi yoksa yumuşakmı? Sele Konforu nasıl?
    4- 100 km'de ortalama yakıt durumu nedir?
    5- Motorun bakım aralıkları nedir?
    6- Vites sıralınıçı ne şakilde? Mesela benim Boxer'da 4 vitesin hepsi Cub motorlar gibi sürekli aşşağıya doğru büyüyor, topukla da vites küçültüyorum.
    7- Size göre artı ve eksi yönleri nedir bu motorun?
    Gerçekten de hindistanın en iyi 125 liklerinden biri glamour her ne kadar 4 vites diye fazla ilgi çekmese debizim ülkede.Yenileri de enjeksiyonlu gelecek yaza doğru,en azından söylenen o.Titreşim konusu senin boxer kadar olmasa bile elbetteki mevcut ama 4 vitesli motorda 105-110 yaparım diye sıkarsan olacağı belli,80 e kadar rahatsız etmez zaten ondan sonrası bu motoru yorar.genel sele konforu rahat,amortisörler ise yumuşak sayılır.Bakım aralıkları tüm herolarda aynı diye biliyorum 3000 km yani ama emin değiilim.Ama fikrimce fiyatına göre alınacak en iyi motor hele ki enjeksiyonlu olursa...
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    Yeni versiyonu geçmiş sayfalarda paylaşmıştır ön arka disk ve kombine fren,enjeksiyon,startını stop özellikleri olacak,fakat yeni versiyon en az 6000 lira olacaktır.Ayrica bayilerde gelişi temmuz Ağustos olacak deniliyor.

Bu açıdan bakınca zaten çok az yakan bir motor olan glamourun enjeksiyonlu olmayanı almak çok büyük bir handikap değil yakıt açısından.

Yani depo başına 30 km daha fazla gidilecektir üç aşağı beş yukarı enjeksiyonlu model ile,ama halı hazırdaki glamouru bakarsak fiyatına ve bajaj boxera göre özellikle sele ve amortisör konforu bariz daha iyi,malzeme kalitesi,boya capaklari, birleşim noktalarına çok yakından detaylıca bakılırsa,glamorda daha temiz bir işçilik hemen kendini belli ediyor.

5000 liraya,5 yıl garantili,Çinli olmayan,sağlam hatta en büyük namı sağlamlık olan bir markadan 0 km motor alınıyor,bence yeterince cazip.
    twona bunu beğendi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Ben sıfır km 2015 model bir bayiden nakit 3850 tl fiyat aldım. Sanırım yakın zamnda alıp şehir içinde ve kısa gezilerimde kullanacağım. Aldıktan sonra dtaylı fotoğraf ve izlenimlerimi aktarırım.
    natila ve namikcan bunu beğendiler.

Cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar. Ben sıfır km 2015 model bir bayiden nakit 3850 tl fiyat aldım. Sanırım yakın zamnda alıp şehir içinde ve kısa gezilerimde kullanacağım. Aldıktan sonra dtaylı fotoğraf ve izlenimlerimi aktarırım.
    hayırlı uğurlu olsun ,resimleri ve yorumları bekliyor olacağız...

vitesler böyle olması lazım

hocam son durum nedir,izlenimlerin nasıl?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)