Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hero Glamour Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu daha çok 1 litre ile kaç kilometre giderden ziyade, 1 litre ile kaç kilometre gidebilir testi oluyor. TVS Scooty Pep+ da 1 litreyle 63 kilometre gidiyor diye reklam yapıyor (Hint reklamı), geçen gün birinin sahibiyle konuştum, basarsan 40 km, ekonomi modunda gezersen (ekonomi ve power ışıkları var, gaz tepkisine göre yanıyorlar) 55 kilometre gidiyor dedi. Uğraşırsan 63 gider ama normalde kimse o şekilde kullanmıyor. Hindistan'da en önemli kriter yakıt tüketimi olduğundan bunu ön plana çıkarıyorlar. Forumlarda falan adam 40 km/saat hızı geçmeden şu kadar gittim diyor. Bizde kimse o hızlarda kullanmaz. Bu arada tabi şu var, aynı testi 100 cc başka marka motorla da hatta Çin motoruyla denesinler bakalım ne çıkacak ?
    retox70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GhostMoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Çok güzel bir video hazırlanmış.

https://www.facebook.com/ahmet.tezer...09079/?theater

Motosikleti
    -
    Su motor icin daha fazla yorum bulmak lazim cmtsi gunu birinde denk geldim konustum ayakustu 2 aydan fazla olmus memnunum dedi,2.motoruymus mondialden gecmis ve konforu hakimiyeti fiyatindan cok daha iyi diye konustu,genelde olumlu konuştu fakat toplasan 5 dk anca konusabildik.

heroda ücretsiz test sürüşleri var, istersen bayiye gidip motoru kendin deneyimleyebilirsin

Motosikleti
    -
    az önce resmı youtube kanalında denk geldım , yavaslatılmıs hızda ızleyınce detaylar begenımı kazandı ozellıkle giriş seviyesi modele ragmen stoplar gayet güzel,kadranda da yenılemeye gıtmısler , umarım ülkemize gelir .Yeni başlayan için çinli de değil pahalıda değil herolar bu yuzden maıl yazdım bakalım gelecekmı.

.

Motosikleti
    -

Evet şimdi bulduğum bir video..

Glamour 2017 de dik motor , euro 4 ve enjeksiyonlu olarak gelecek ülkemize,zaten yakıtı çok ekonomik bir modeldi enjeksiyonlu olunca muhtemelen sezonda 6 lira cıvarında olacak olan benzin açısından oldukça yüz gülderecektir.

03:58 den itibaren..

,

Motosikleti
    -
    Hero Türkiyeden mailime gelen cevaba göre , haziran temmuz gibi yeni glamour burda satışa sunulacak.

Motosikleti
    -
    şimdi denk geldim..

Arjantinde Türkçe inceleme Hero Glamour Enjeksiyon

arka disk opsiyonuda olacağı söyleniyor.

ayrıca yenilenen glamourda start stop özelliğide eklenmiş, bu motor şimdi ilgimi çekmeye başladı :D

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu reklam değil yarışma ve servis aktivitesi . önce anla sonra yorum yap.Yakıt konusunda araç önemlidir ama kullanıcının kullanım alışkanlığı ve tarzıda önemlidir. bu aktivitede o konuda da bilgiler verilmişti. Yoksa motor kullanımında zor bişey yok, deney maymununa hangi düğmeye ne zaman basacağını öğretiyorsun uzaya gidiyor, aynı maymun motorda kullanabilir , klavyede yazıda yazabilir. yazılan yazıda anlamlı bişey çıkmazsa bilgisayarın suçu olmayabilir yani...
    Aman Allah'ım yüz yılın kapağı olmuş, insan içine çıkamıyorum :-) tamam tamam servis etkinliği olsun. "hiç rastgele tuşlara basarak bir maymun Shakespeare'in Macbeth eserini yazabilir mi? bunun olma olasılığı 1/10 üzeri 218256 dır." filan diyeceksin sandım :-) kedicikli kanal mı seyrediyorsun sen de :-)

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi denk geldim..

Arjantinde Türkçe inceleme Hero Glamour Enjeksiyon

arka disk opsiyonuda olacağı söyleniyor.

https://www.youtube.com/watch?v=gevRq6qfyQ8
    Yeni modelin de (eskisi de aynı 4.vites)4 vitesli olacağı yazılımıydı?
    The Power of The Dreams.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman Allah'ım yüz yılın kapağı olmuş, insan içine çıkamıyorum :-) tamam tamam servis etkinliği olsun. "hiç rastgele tuşlara basarak bir maymun Shakespeare'in Macbeth eserini yazabilir mi? bunun olma olasılığı 1/10 üzeri 218256 dır." filan diyeceksin sandım :-) kedicikli kanal mı seyrediyorsun sen de :-)
    yaklaşık 2 sene sonra cevap verdiğine göre en azından son 2 yılın kapağı olmuş, kusura bakma amacım bu değildi..
    2016 da en çok satılan 10 motosiklet içinde Glamour ilk beşte. Tr de çok satılmadı nedenleri var. Bu nedenlerden biride bu servis aktivitesinin konusuydu.
    Sen kapağa değil söylenmek istenene odaklan bence.
    http://www.autocarpro.in/analysis-sa...ber-2016-23030

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    yaklaşık 2 sene sonra cevap verdiğine göre en azından son 2 yılın kapağı olmuş, kusura bakma amacım bu değildi..
    2016 da en çok satılan 10 motosiklet içinde Glamour ilk beşte. Tr de çok satılmadı nedenleri var. Bu nedenlerden biride bu servis aktivitesinin konusuydu.
    Sen kapağa değil söylenmek istenene odaklan bence.
    http://www.autocarpro.in/analysis-sa...ber-2016-23030
    Birincisi, Hindistan satışı bunlar, dünyanın rağbet ettiği bir motor gibi algı oluşturmaya gerek yok,
    İkincisi, Hero Splendor satış rakamı :2,01,100? adet mi? Hindistan'da kaçlık sayı sistemi kullanılıyor :-) çok ciddi bir çalışma gerçekten:-)
    Üçüncüsü, mizaha evet ama maymunlu, imalı cümlelere hayır diyorum, hakarete gerek yok, yanlış bir şey yazdıysam düzeltebilirsiniz, ama iki seferdir yanlış anlaşılmaya sebep verecek paylaşım yapıyorsunuz. Örnek : Sanki motosikletiniz 1 litre ile 84 km. gidiyormuş gibi ,üç tane hint markasının karşılaştırmasını dünya çapında bir karşılaştırma gibi göstermeniz gibi, belki kasten yapmıyor olabilirsiniz (şahsi kanaatim bilinçli yaptığınız yönünde) lakin insanlar bu yorumları okuyarak ne zorluklarla biriktirdikleri paralarla karar veriyorlar, herkesin algısı farklı ve insanların yüzde doksanı sizin yazdıklarınızdan benim bu eleştirdiğim hususları anlayacak. Siz istediğiniz kadar aktivite deyin burada insanlar karar veriyor okuyarak. Mercedes firması arabasını yokuş aşağı salsa sonra 10 km.de 200ml. benzin tükettik dese sen ne dersin, erbakan hoca gibi "sizi gibi sahtekarlar sizi" demez misin? onlarda konuyu anlamadınız biz aktivite yaptık deseler ne düşünürsün. Mercedese yakışır mı? yakışmaz ama size çok yakışmış

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı figodayi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi, Hindistan satışı bunlar, dünyanın rağbet ettiği bir motor gibi algı oluşturmaya gerek yok,
    İkincisi, Hero Splendor satış rakamı :2,01,100? adet mi? Hindistan'da kaçlık sayı sistemi kullanılıyor :-) çok ciddi bir çalışma gerçekten:-)
    Üçüncüsü, mizaha evet ama maymunlu, imalı cümlelere hayır diyorum, hakarete gerek yok, yanlış bir şey yazdıysam düzeltebilirsiniz, ama iki seferdir yanlış anlaşılmaya sebep verecek paylaşım yapıyorsunuz. Örnek : Sanki motosikletiniz 1 litre ile 84 km. gidiyormuş gibi ,üç tane hint markasının karşılaştırmasını dünya çapında bir karşılaştırma gibi göstermeniz gibi, belki kasten yapmıyor olabilirsiniz (şahsi kanaatim bilinçli yaptığınız yönünde) lakin insanlar bu yorumları okuyarak ne zorluklarla biriktirdikleri paralarla karar veriyorlar, herkesin algısı farklı ve insanların yüzde doksanı sizin yazdıklarınızdan benim bu eleştirdiğim hususları anlayacak. Siz istediğiniz kadar aktivite deyin burada insanlar karar veriyor okuyarak. Mercedes firması arabasını yokuş aşağı salsa sonra 10 km.de 200ml. benzin tükettik dese sen ne dersin, erbakan hoca gibi "sizi gibi sahtekarlar sizi" demez misin? onlarda konuyu anlamadınız biz aktivite yaptık deseler ne düşünürsün. Mercedese yakışır mı? yakışmaz ama size çok yakışmış
    boş konuşuyorsun, 100 ml. yakıt şişesi, boş karbüratör ile yapılmış km lerdir, gerçek rakamlardır, bu hindistanda hep yapılan bir aktivitedir, en iyi sonuç alana hediye verilir. hızlı gidersen daha fazla yakar, muadili motordan daha az yakacağı kesindir. hero bu nedenle hindistanda en çok satan motosiklet markasıdır, bu arada linkteki sayılar hintlilerin fazla rakam kullanmamak için kullandığı "lakh" diye bir birimle yazılmıştır. 1 lakh = 100.000. önce bir araştır,sor sonra aklınca laf sokmaya çalış..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125st
    boş konuşuyorsun, 100 ml. yakıt şişesi, boş karbüratör ile yapılmış km lerdir, gerçek rakamlardır, bu hindistanda hep yapılan bir aktivitedir, en iyi sonuç alana hediye verilir. hızlı gidersen daha fazla yakar, muadili motordan daha az yakacağı kesindir. hero bu nedenle hindistanda en çok satan motosiklet markasıdır, bu arada linkteki sayılar hintlilerin fazla rakam kullanmamak için kullandığı "lakh" diye bir birimle yazılmıştır. 1 lakh = 100.000. önce bir araştır,sor sonra aklınca laf sokmaya çalış..
    1 lakh = 100000 olsun tamam, 2,01,100=? bu kaç hacı:-) neyse burası önemli değil,
    ben diyorum ki motosikletiniz 1 litre ile 84 km. gidiyor mu gitmiyor mu onu söyleyin , 100 km de kaç litre tükettiğini bir söyleyin önce diyorum, siz biliyorsunuzdur kaç kilometre gittiğini ama yazamazsınız çünkü ybr / cbf ve sair motosikletlerle aynı yakıt tüketimi , anca 100ml. ile 8,4(lakh değil burası:-) ) km yazın siz , başka da bu motosikletleri dövebileceğiniz kriter yok tabi . Müsadenizle yazacağınız cevabıda tahmin edeyim; yakıt tüketimi kullanım koşulları, hava durumu vs.göre değişir falan filan. diyeceksiniz muhtemel fakat soruyu açayım istanbuldan ankaraya tek kişi (70-80kg) 75-80 km/s sabit hızla otobandan güneşli bir yaz günü gitse 100 km.de kaç litre yakıt tüketir yaklaşık olarak?? sadece bunu merak ediyorum teşekkürler.

start stop olayını motosiklette ilk kez duyuyorum, bu sizce nekadar sağlıklı olur?

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı spacetime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    start stop olayını motosiklette ilk kez duyuyorum, bu sizce nekadar sağlıklı olur?
    hero bunu i3s diye sanırım splendor modelinde kullanıyo,okuduğum yorumlar olumlu fakat zannımca aküye ek yük bindirir mi diye düşünüyorum.Spacy alpha pcx gibi modellerde sanırım son 1.5 yıldır da mevcut ve sorunsuz.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

yeni sezonda enjeksiyonluları geliyormuş,4 vites ama düşük devirde maks torkunu verebiliyor. o zaman bu motor ortalama 2lt den fazla yakmaz diye düşünüyorum...

Alıntı namikcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni sezonda enjeksiyonluları geliyormuş,4 vites ama düşük devirde maks torkunu verebiliyor. o zaman bu motor ortalama 2lt den fazla yakmaz diye düşünüyorum...
    millet şimdi niye 5 vites yok falan diye çıkışır tamam olsa daha iyi ama bu motorun amacı belli,tapagaz gitmekten ziyade gezi tarzı motora binen,az yaksın güzel kaçsın diyen ve bunu yaparken de düşük devirdeki yuksek torkuyla az yakan bir motosiklet olması.Bence fiyata bakıldıktan sonra küçük şehirlerde alınıp yıllarca binilecek motor...

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Arkadaşlar,

Şehir içinde kullanmak için Glamour almayı düşünüyorum fakat tüm araştırmalarıma rağmen bu modelle ilgili yeterli inceleme ve yorum bulamadım.Yabancı forumlardan edindiğim bilgiye göre Hindistanda en çok satan modellerden biriymiş ve yakıt olarak çok az yaktığı ve çok dayanaklı bir motor olduğunu okudum. Şimdi Glamour kullana arkadaşlara birkaç sorum olacak;

1-Motorda titreşim durumu nedir ve kaç km hızdan sonra fark edilir yada rahatsız edici düzeye ulaşıyor?
    2- Motorun çekişi, ara hızlanmaları ve son sürati nedir?
    3- Amortisörler sertmi yoksa yumuşakmı? Sele Konforu nasıl?
    4- 100 km'de ortalama yakıt durumu nedir?
    5- Motorun bakım aralıkları nedir?
    6- Vites sıralınıçı ne şakilde? Mesela benim Boxer'da 4 vitesin hepsi Cub motorlar gibi sürekli aşşağıya doğru büyüyor, topukla da vites küçültüyorum.
    7- Size göre artı ve eksi yönleri nedir bu motorun?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)