Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahriman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SymWolf125 06 (r.i.p)/ HyoGv250 09 (r.i.p)/ybr 12
    ünsal, selam. hemşeriyiz. ben de istanbul'dayım şu aralar, uygun olduğun vakitler gezeriz.
    motosiklete bin oğlum çünkü motosiklet hayattır!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Arkadaslar Merhaba ;

Bakıyorum forumlarda bayaa kaynasıyorsunuz en yakın zamanda sizleri daimi mekanlarımızdan biri olan Caddebostana davet edecegim tanısalım fikir alısverisinde bulunalım birkac güne kadar bulusma zamanını yazacagım gözünüz burada olsun
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Blackpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    UZAY ;
    İstersen şölee bide reklamımızı yapabiliriz buluşma yeriyle ilgili..arkadaşlara fikir vermek için belki yararlı olur

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Blackpanther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    UZAY ;
    İstersen şölee bide reklamımızı yapabiliriz buluşma yeriyle ilgili..arkadaşlara fikir vermek için belki yararlı olur
    Harika bir fotoğraf ve SYM lerde bir harika ...kazasız belasız günler hepinizede
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Suzukı Burgman 400
    Bende tanısmak isterim SYM ile

Motosikleti
    Honda SW 400
    Cuma aksamı icin uygunmuyuz Caddebostan icin SYM takımı elleri göreyim kimler geliyor
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Çekirdek kadro olarak;ben varım....
    Özer üşenmezsen okadar yolu senide bekleriz...

Motosikleti
    Honda SW 400
    11 TEMMUZ GELENEKSEL SYM CADDEBOSTAN BULUSMASI

1 - Uzay
    2 - Doğan
    3 - HaluK
    4 - BuraK
    5 - Ayhan
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Blackpanther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekirdek kadro olarak;ben varım....
    Özer üşenmezsen okadar yolu senide bekleriz...
    Ben Motoran da önemli bir yer işgal etmekteyim
    candan gelmek isterdim üşenmekte nedemek biz ikiteker dostuyuz ama mümkün olacağını sanmıyorum

belli olmaz belkide bir jest yaparsa müdür'üm çıkar gelirim....harika olurdu
    Tarzım çok basittir.....

Motosikleti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Motoran da önemli bir yer işgal etmekteyim
    candan gelmek isterdim üşenmekte nedemek biz ikiteker dostuyuz ama mümkün olacağını sanmıyorum

belli olmaz belkide bir jest yaparsa müdür'üm çıkar gelirim....harika olurdu
    özer ağabey, çok teşekkürler beni motoran'dan aradılar ama henüz geri dönüş olmadı. istediğim parçaların gelip gelmediğini bilmiyorum. ayrıca altan motor'dan şikayetçiyim, bunu nereye bildirmeliyim.

motorda vites geçişleri biraz zorlanıyor bazen bu nasıl halledilir? 1
    titreşim 5000-6000 devirde sanki biraz fazla gibi neden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir?
    yağı ve bujiyi değiştirmeyi düşünüyorum, ne önerirsiniz? 3
    ayrıca lastikler suya girdiği zaman kendilerini mezdeke sanıyorlar ne marka ne model lastik kullanmalıyım? 4

caddebostan'a ben de gelirim, nerede ve saat kaçta?

özer ağabey, lütfen beni biraz bilgilendirir misin?

Motosikleti
    Honda SW 400
    11 Temmuz Cuma aksamı saat 20:00 den sonra Caddebostan Migros arkasında bulunan park icerisinde çilçil SYM leri göreceksiniz zaten
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

Sym Forum

Arkadaşlar, öncelikle parça konusunda hassasiyetinizle ilgili çok teşekkürlerimi sunuyorum. Altan Motor`dan tüm parçaları sipariş vermiş hepsini de almış bulunmaktayım. Motorum aldığımdan beri yıpranmıştı grenaj olarak.
    motorumun hem eksik parçalarını taktırmak ve tamamen yeni ve hoş bir renge boyatmak için sanayiye bıraktım.

Asıl söylemek istediğim dostlarım, bizler için iyi bir adım olacağını düşünerek bir forum kurdum. Çünkü bunun eksikliğini çok hissettim. TÜM SYM Kullanıcıları için forumumu en basitinden hazırlamış bulunmaktayım. Zamanım oldukça geliştirmeye çalışacağım.

Şimdilik Sizden Ricam, hem buradan forum üyeliği almanız ve forumumuzun yaygınlaşması için diğer kullanıcı arkadaşları bilgilendirmeniz.

Forum, u ücretsiz yaptığım için otomatik olarak reklam banner.leri koyuyor bunlardan herhangi bir gelirim olduğunu sakın düşünmeyin sadece bizlerin de bir forumu bir ortamı olsun istedim arkadaşlar

Adres aşağıda. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun....

http://sym.com.tr.tc

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ahriman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özer ağabey, çok teşekkürler beni motoran'dan aradılar ama henüz geri dönüş olmadı. istediğim parçaların gelip gelmediğini bilmiyorum. ayrıca altan motor'dan şikayetçiyim, bunu nereye bildirmeliyim.

motorda vites geçişleri biraz zorlanıyor bazen bu nasıl halledilir? 1
    titreşim 5000-6000 devirde sanki biraz fazla gibi neden kaynaklanıyor olabilir ve çözümü nedir?
    yağı ve bujiyi değiştirmeyi düşünüyorum, ne önerirsiniz? 3
    ayrıca lastikler suya girdiği zaman kendilerini mezdeke sanıyorlar ne marka ne model lastik kullanmalıyım? 4

caddebostan'a ben de gelirim, nerede ve saat kaçta?

özer ağabey, lütfen beni biraz bilgilendirir misin?
    Sana elimden geldiğince bilgi vermeye çalışacağım...
    '' yeni '' bir motosiklet sürücüsü olduğun için bazı konulara fazla kafayı takıyor ve yoruyorsun sanki
    Motosikletin vites geçişleri güç ise birden fazla nedeni olabilir ama senin motosiklet sanırım daha pek km yapmadı dolayısı ile debriyaj balatası henüz aşınmış değildir (ilk kullananın nasıl kullandığını bilemeyiz tabi)
    1 - belki vites değişiminde faktör olan ideal devirleri (zamanı)yakalayamıyorsundur!
    2 - Debriyaj kolunu gerektiği kadar çekmiyorsundur! vs vs...bu konuyu ancak motosikleti gören / test eden servis değerlendirebilir.

titreşim 5000-6000 devirde sanki biraz fazla gibi çok göreceli bir kavram! titreşim olamaz demiyorum, nedenler olabilir çünkü! ancak Wolf'da pek titreşim izlediğimiz baki değildir! tabi senin titreşimi nasıl algıladığın ve Wolf öncesi kullandığın motosikletlerden edindiğin tecrübede önemli!

Yağ ve Buji konusuna gelince. Garanti devam ediyorsa mutlaka servis tercihini kullan! gereken tüm ilgiyi göstereceklerdir!yağ olarak 4T SAE 10W-40 farklı markalar olabilir!

Lastikler motosikletin orijinalleri sanıyorum?
    Motosiklet/lere takılan ''fabrikasyon'' lastikler o motosikletin teknik yeteneklerine en uygunlarıdır mutlaka! sen tabi suda zemine yapışan (epeyce ısındıktan sonra tabi) lastik alabilirsin.O lastiğin adeti de 2-300 ytl olabilir ama alabilirsin istersen ve yeterince ısıtabilrsen daha az kayalar!! bak kaymazlar demiyorum!! daha az kayarlar. Motosiklet öncelikle bilgi ve beceri ama en önemlisi tecrübeye dayalıdır! zaman geçtikçe sende kullanmakta olduğun motosikletin sınırlarını keşfedeceksin.

Altan Motor'dan şikayetçisin ama gerekçeni yazmamışsınŞikayet etmek yerine bence Altan Motor'a git ve sıkıntını tekrar dile getir ama buraya yazdığın gibi değil....erken / peşin hüküm ve şikayet kesinlikle çözüm değil, olamaz. Altan Motor uzun yıllardır Motosiklet sektörüne gerçekten kaliteyi hedef alarak hizmet vermiş, hala da veren bir müessese

Cadde Bostan'a gelince. Bir mucize olursa orada olabilirim yoksa çook zor gelmem

Motosikletinin parçaları ile ilgili fabrikayı arayarak izlenen yol ile ilgili bilgi alabilirsin!
    Tarzım çok basittir.....

Motosikleti
    SYM GTS 250
    epala ;
    http://sym.com.tr.tc verdiğin adres açılmıyor...

Tamamdır açıldı herşey kontrol altında...

Motosikleti
    motosiklet tecrübem pek eski değil fakat debriyaj kolunun ne kadar sıkılacağını bilmeyecek kadar da değil. belki uygun devirleri yakalayamıyor olabilirim fakat ne bileyim bu pek ihtimaller dahilinde sayılmaz kontrol ederek vites geçiyorum.

wolf da gerçekten titreşim "biraz" fazla. bunu neye göre söylüyorsun dersen; daha önce honda today, masai'nin 125 cc motosikleti, suzuki an 125, honda cbf 150, kymco agility 125, yamaha ybr 125, sym gts 250 ve honda dylan 150'de yaşadığım tecrübelerle söylüyorum. bu saydıklarımla çok fazla yol yapmadım ama herbiriyle en az 200 km yapmışımdır sanırım.

evet, lastikler motosikletin orjinal lastikleri aslında onlardan çok fazla şikayetim yok artçım çok fazla kaydıklarını söylüyor, tüm ikitekerler gibi kayacaktır elbet ki genelde ıslak zemine girmemeye çalışıyorum. o çok önemli sayılacak bir konu değil.

altan motor'dan şikayetçi olmamın sebebini sponsor firmalar kısmında bulunan altan motor'u tanıyın başlığında izah ettim. tekrar edeyim; kendilerini arayıp istediğim parçaların ellerinde olup olmadığını sordum ve bana ertesi gün geri dönüş yapacaklarını söylediler. söylenen saati biraz geçe (gecikme payı ekledim yani) servise gittim fakat doğru düzgün bir ilgi bulamadım. servisteki usta olmayan fren lambası ampulümü bile takmadı ki elinde olduğundan katiyetle eminim (daha sonra trafikte ışıklarda karşılaştığım bir motorcu arkadaş bana ampül verdi taktım.). gittiğimde yüzüme bile bakılmadı, üstelik motoran'ı aradıklarını ve wolf için hgiçbir parçanın ellerinde olmadığını söylediler. sizin bana yçnlendirdiğiniz yetkili ise altan motor'dan aranmadıklarını söyledi tabii motoran yetkilisine güveniyorum. sonrasında ustaya şimdi ben ne yapacağım dediğimde ise bilmiyorum diyip arkasını döndü defoldu gitti! kendisine çok sinirlendim ve birsürü kötü söz sarfettim, umarım müstehakını bulur!

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Evet arkadaşlar elleri görelim..
    Erdem Arkadaşımız biz sym ciler için çok güzel bir site hazırlamış
    Artık sym ciler tek bir çatı altında toplanıyor..
    Bu bizim sitemizi kalabalıklaştıralım biraz..
    http://sym.com.tr.tc

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    arkadaşlar lütfen buluşma olduğunda bana cepten mesaj atıverin rica ediyorum ben istanbulda kalacak yer bulamadım ve otele yerleştim :( kümes kadar odam var :D internet falan yok !!
    uzun aralıklı giriyorum ve takibim zor oluyor,17800km deyim beni geçen varmı?2006 model

Ahriman selam,altan motor iyidir ben senin için bi konuşurum istersen,motoru aldım alalı Oraya giderim servise ,taaa çanakkaleden.
    çok sinirlenme ,iş yerim fındıklıda akbank binasının arkası vitsan dayım beklerim tüm arkadaşlarıda seni de.buluşmalardan lütfen haberdar edin,daimi katılımcıyım söz
    nezaketin okulu yoktur.

Motosikleti
    Alıntı ünsal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lütfen buluşma olduğunda bana cepten mesaj atıverin rica ediyorum ben istanbulda kalacak yer bulamadım ve otele yerleştim :( kümes kadar odam var :D internet falan yok !!
    uzun aralıklı giriyorum ve takibim zor oluyor,17800km deyim beni geçen varmı?2006 model

Ahriman selam,altan motor iyidir ben senin için bi konuşurum istersen,motoru aldım alalı Oraya giderim servise ,taaa çanakkaleden.
    çok sinirlenme ,iş yerim fındıklıda akbank binasının arkası vitsan dayım beklerim tüm arkadaşlarıda seni de.buluşmalardan lütfen haberdar edin,daimi katılımcıyım söz
    Abicim konuş lütfen benim için. hem kaza yaptım bu akşam acil parça lazım yalova motosiklet feste gidicem oradan zeytinli rock fest var. ben ne güzel motorumla gidicektim oralara ama parça yok dicektir altan motor şimdi. sen bi konuşsan sym wolf 125 için getirtseler. korlas'ta vardır, eminim. o adamlar yedek parça gelmeden motor getirmezler.

bu da kazayı anlattığım link arkadaşlar. az hasar var motorda ama tip kaydı hafiften.http://www.motosiklet.net/forum/moto...ilk-kazam.html

Fındıklı ne tarafta kalıyor biraz tarif etsen?

ünsal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250
    ahriman selamlar fındıklı beşiktaştan karaköye doğru giderken akbank binasının oralar.beklerim vitsan dayım .
    nezaketin okulu yoktur.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Herkese selamlar saygılar.Bende ikinci el bir joyride200 sahibi oluyorum inşallah.Çarşamba günü motorumu teslim alıyorum.2004 model ve 20000km de.Binmeye başlamadan önce detayı bir bakımdan geçirmek istiyorum.Avrupa yakasında tafsiye edebileceğiniz bir sym servisi varmıdır.Hertürlü tafsiyeye ihtiyacım var. Herkese hoş sohbetler diliyorum. (Eyüp Karakaya Sarıyer/İst.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler