Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sym Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pashca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    rica ederim zevkti benim için teksavasci inşallah toplanırız
    bir ara bakımdan sonra makinan fark etmiştir herhalde lastikleride değiştinmi deme keyfine makinenin
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]Murat[/FONT][/COLOR] [COLOR="Blue"]S[/COLOR][COLOR="Red"]Y[/COLOR][COLOR="Blue"]M[/COLOR] [COLOR="Red"]GT[/COLOR][COLOR="Blue"]S[/COLOR] [COLOR="Red"] 0 (rh) + [/COLOR]
    [COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]34 [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Blue"]sym [/COLOR][/FONT]0916[/FONT][/COLOR][/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı Atlas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mercury fena olmamış ama sanki üstteki sırayı koymasan daha bi güzel olacak gibi.
    bu arada motoruna hiç binmiyorsun galiba, tek toz bile yok! hiç çamura toza da mı denk gelmiyorsunuz anlamıyorum ki benim motorun rengi bile anlaşılmıyor

Altan Motor Tamer & Taner abiler acil çözüm gereken bir konu var, benim motorun eksozu paslanmaya başladı var mıdır bunun bir çözümü? yeni farkettim çok çirkin duruyor yahu. Tamam motoru pek sık temizlemiyorum ama bu paslanması için bir sebep midir?
    Cevap için şimdiden teşekkürler,
    saygılar ve sevgiler
    Kenan.
    Kenan kardeş merhaba işler yoğun olduğundan cevap dönemedik, ekzos ordaki boya yanıyor bide yağmur camur sıcakken üstünde kuruyunca ohali alıyor.Sıkca temizlemek lazım en kötüsünden temizlenip tekrar boyana bilir, müsait zamanda uğrarsan cözüme ulaştırırız kazasız sürüşler T&T KARDEŞLER

Motosikleti
    sym gts 250 - yamaha majesty 250
    umt_;588265]hayırlı olsun lastıkler yazın ıyı asındırırsınız artık

çok teşekkürler. Benim yaptığım klm ye bakarsan yaza kadar bunları eskitirim herhalde:-)
    Bugün sabah yağmurda denedim lastikleri çok emniyet verici. Aldığım günden beri nerdeden kaynaklandığı tam kestiremediğim bir rahatsızlığım vardı motorun üzerinde. Fabrika çıkışı lastiklerin bu kadar emniyetsiz olabileceğini düşünemediğim için başka nedenler arıyordum. Sevgili Tamer'in tavsiyelerini iyi ki dikkate almışım. Şimdi bu rahatsızlığın yok oldu. Motorun daha bi keyifli oldu sanki

hadi yaa lastıkler guvensız dısarda okadar kotu gorunmuyorlar ıkı lastık arasındakı belırgın fark neymıs merak ettım yanak farkımı hammmaddemı acaba
    bu lastık olayında diş olayıda onemlı galıba dişli lastık
    [COLOR="Red"]sevendays[/COLOR]

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı ALTAN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan kardeş merhaba işler yoğun olduğundan cevap dönemedik, ekzos ordaki boya yanıyor bide yağmur camur sıcakken üstünde kuruyunca ohali alıyor.Sıkca temizlemek lazım en kötüsünden temizlenip tekrar boyana bilir, müsait zamanda uğrarsan cözüme ulaştırırız kazasız sürüşler T&T KARDEŞLER
    Teşekkür ederim T&T Kardeşler, tavsiyenize uyacağım. Bugün 2 saat süren bir temizlik + cila yaptım, sonuç yeni gibi oldu Egzos koruma pırıl pırıl parlıyor yani pas felan yok ama egzosun gövdesinde bazı yerlerde var ama çokda belli olmuyor. Müsait olunca uğrayacağım inşallah, kaç zamandır Cumartesileri de meşgulüm o yüzden biryerlere çıkamıyorum. İlk bulduğum fırsatta yanınızdayım, hem ön frenin hidroliği de azalmış onada bakmanız gerekecek, şu an bir sorun yok gibi ama alt seviyede olduğundan kontrol etmekte fayda var.
    Herkese hayırlı işler ve sağlıklı günler dilerim.
    Saygı ve sevgiyle kalın.
    Kenan

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Dediğiniz gibi lastiklerin değiştirilmesi şart ben yaklaşık 500 km önce pirelli ile değiştirdim. acayip farketti yol tutuşu virajlarda daha bi cesaret veriyo insana. Bugün ufak ufak zorlamaya başladım ve kendimce teknikler geliştirmeye çalışıyorum: Acaba scooter ile virajlarda limitlerde dönmek için bir kaynak eğitim veren bir yer veya bir tavsiyeniz varmıdır? Amacım ortalama bir arabanın savrulmadan dönebildiği hızlarda viraj almak...

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı revolution adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi lastiklerin değiştirilmesi şart ben yaklaşık 500 km önce pirelli ile değiştirdim. acayip farketti yol tutuşu virajlarda daha bi cesaret veriyo insana. Bugün ufak ufak zorlamaya başladım ve kendimce teknikler geliştirmeye çalışıyorum: Acaba scooter ile virajlarda limitlerde dönmek için bir kaynak eğitim veren bir yer veya bir tavsiyeniz varmıdır? Amacım ortalama bir arabanın savrulmadan dönebildiği hızlarda viraj almak...
    Güvenli sürüş için lastikler önemli bir unsur ama virajlara yüksek hızda girmek için yeterli değiller! Yoldaki unsurlar hızınızla biraraya gelince kaçınılmaz sonuçlara sebep olabilir. En güvenli viraj, kontrol edebildiğiniz uygun hızda alınandır. Zaten viraj çıkışında hızlanarak çıkıyoruz o yüzden viraja girerken yavaşlamanın kimseye bir zararı olmaz kanısındayım. Sözün özü, virajdayken gireceğiniz su birikintisi, yağ lekesi, kum, çakıl, ıslak yaprak, yolu geçen hayvanlar, olası arıza nedeniyle duran araçlar vs. vs. bu kadar bilinmez varken bildiğimiz sadece bir lastiğe güven olmaz yani.
    Herkese sağlık ve huzur diliyorum,
    Saygılar sevgiler
    Kenan.

Motosikleti
    sym gts 250 - yamaha majesty 250
    Alıntı Atlas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenli sürüş için lastikler önemli bir unsur ama virajlara yüksek hızda girmek için yeterli değiller! Yoldaki unsurlar hızınızla biraraya gelince kaçınılmaz sonuçlara sebep olabilir. En güvenli viraj, kontrol edebildiğiniz uygun hızda alınandır. Zaten viraj çıkışında hızlanarak çıkıyoruz o yüzden viraja girerken yavaşlamanın kimseye bir zararı olmaz kanısındayım. Sözün özü, virajdayken gireceğiniz su birikintisi, yağ lekesi, kum, çakıl, ıslak yaprak, yolu geçen hayvanlar, olası arıza nedeniyle duran araçlar vs. vs. bu kadar bilinmez varken bildiğimiz sadece bir lastiğe güven olmaz yani.
    Herkese sağlık ve huzur diliyorum,
    Saygılar sevgiler
    Kenan.
    Kenan arkadaşımızın söyledikleri çok doğru. 50 yıldır motor üstünde olan bir büyüğünüz olarak ben de birşeyler ilave etmek isterim. Anlattıklarım yaşayarak öğrenilmiştir. Önce şunu belirtmek isterim özellikle. Motor kullanıpta düşmedim demek mümkün değildir. Ama düşmek için davetiye yazmanın da anlamı yoktur tabii ki.Viraja hızlı girmek bizim motorlar için düşmeye davetiye niteliğindedir ve gerçekten tehlikelidir. Bizler caddelerde kullanıyoruz motorumumuzu yani trafikte. Motorun kaymasından olabilecek düşme olayında düşme nedeniyle düşüş sürüklenme şeklinde olacağı için ne motorda ne sürücüde fazla hasar olmayabilir ama arkadan gelen araçların altında kalmak gibi esas korkulması gereken bir tehlike var maalesef. Motorda en önemli olay kilometre yapmaktır. Kilometre arttıkça deneyim de artar ve sürücü viraja girerken hissetmeye başlar hangi hızla girerse o virajdan sağ salim çıkacağını. Sürüş tekniği kurslarının faydası olur muhakkak ama orada öğrendiklerinizi de tekrar ede ede oturtabilirsiniz. Yani gene kilometre meselesi. Motorcuların en büyük düşmanı yağ birikintileri, mıcır, bozuk zemin gibi şeylerdir ki ülkemizde bol miktarda rastlanan olaydır. Bunların üstünden geçme durumunda kalırsanız anında yerde bulursunuz kendinizi. Bir anlık olaydır düşme. Kenan arkadaşımızın söylediği gibi viraja girerken biraz yavaşlamak bir şey kaybettirmez kişiye. Unutmayın en iyi sürücü hızını ortama göre ayarlamasını bilen sürücüdür.
    Bu arada ani fren yapma zorunluluğu olduğu zaman kesinlikte çarpma tehlikesi yaratan objeye bakmayınız dikkatinizi yanlarına toplayın ve frenden daha ziyade yatarak kurtulmaya çalışın. Eğer objeden kurtramazsanız bakışlarınızı çarparsınız çok büyük olasılıkla. Bunun da zaman zaman çalışmasını yapmakta fayda vardır.
    Hepinize kazasız, düşmesiz bol keyifli sürüşler dilerim.
    Taner

Motosikleti
    gts 250
    Alıntı _umt_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun nerden buldun bnde bakıyorumda kaca geldi toplam
    Dostum walla benimde pek beklemediğim bi şekilde düşeş geldi motor... fenerbahçede moto-rs var o benim arkadaş oluyo...ona demiştim gts istiyorum diye akşamı aradı buldum diye çook ii fiyat verdi; 550 km de gri gts 250'yi 5500 ytl'ye aldım bide üstüne tüm kıyafetleride ondan aldım...
    Buarada benim ilk motorum oluyo bu o yzden pek anlamam motordan. ona güvenerek aldım umarım bi sorun çıkmaz kazasız belasız kullanırım!!! sanırım onun bi arkadaşında da bitane siyah warmış ama fiyat sormadım istersen tlf verebilirim sana

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    sym kullanıcıların da bir artıs görünüyor sıfır ına zam gelmiş diyorlar haberi olan varmi acaba ....

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Alıntı lk1302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum walla benimde pek beklemediğim bi şekilde düşeş geldi motor... fenerbahçede moto-rs var o benim arkadaş oluyo...ona demiştim gts istiyorum diye akşamı aradı buldum diye çook ii fiyat verdi; 550 km de gri gts 250'yi 5500 ytl'ye aldım bide üstüne tüm kıyafetleride ondan aldım...
    Buarada benim ilk motorum oluyo bu o yzden pek anlamam motordan. ona güvenerek aldım umarım bi sorun çıkmaz kazasız belasız kullanırım!!! sanırım onun bi arkadaşında da bitane siyah warmış ama fiyat sormadım istersen tlf verebilirim sana
    Süper fiyata almışsın..Güle güle kullan..Merak etme sorunsuz ve uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabileceğin bir motor aldın..
    Anlaşılan oki sende anadolu yakasındasın..Servis için herkesin tercihi olan www.altanmotor.com (zaten sitemizinde sponsorudur) kullanırsın tahminen.. Hatta km.gereği bu ara ugraman bile gerekebilir..Malum ilk bakım.

Alıntı teksavasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym kullanıcıların da bir artıs görünüyor sıfır ına zam gelmiş diyorlar haberi olan varmi acaba ....
    Evet geldi. Ama fuar sonucunda patlatcaklar..joyride 6250 gts 250 ise 8300 den satılacak..

S&S

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    8 küsür diye bir bilgi aldım
    makina güzel olunca alanda çok oluyor tabi

merhabalar

selamlar arkadaşlar

dün trafikten b+A2 ehliyetimi aldım ve artık sırada motosiklet var.

joyride yada GTS düşünüyorum. şuan 2007 modellerinin fiyatlarını bildirebilmisiniz? özellikle altanmotordan arkadaşlar varsa bilgilendirme bekliyorum.

saygılar

Alıntı lk1302 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

super fıyata almıssın gule gule kullan
    bu ruhsat alımı falan dahılmı harıcmı

Dartmaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS-250 Simsiyahh...
    Alıntı alpij adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar

dün trafikten b+A2 ehliyetimi aldım ve artık sırada motosiklet var.

joyride yada GTS düşünüyorum. şuan 2007 modellerinin fiyatlarını bildirebilmisiniz? özellikle altanmotordan arkadaşlar varsa bilgilendirme bekliyorum.

saygılar

Hocam aldı aldın, fuar sonrası zam geliyor, şimdi 7 civarına bulabilirsin.
    Think Darkside

Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Arkadaşlar sürüş teknikleri yazım için herkese teşekkürler....
    ama sanırım amacım yanlış anlandı;
    ben trafik canavarı olup yada viraja girerken kendimi tehlikeye atacak hızlardan bahsetmiyorum elbette önemli olan hılı girmek değil önemli olan tek parça çıkmak o virajdan
    yalnız örneğin virajı dönerken öne doğru eğildiğimde ağırlık merkezini dengelemiş oluyorumki çok daha rahat ve savrulmadan dönebiliyorum
    yada motoru döneceğim yöne yatırıp benim aksi istikamette denge kurarak yaptığım dönüşlerde yine daha rahat viraj alabiliyorum
    ben bu ve bunun gibi faydası olacağını düşündüğüm ve uzun yıllar motor kullanan sizlerin önerilerini merak ediyorum yada böyle eğitim veren bir yer olup olmadığını yoksa amaç risk değil bilhakis hayat kurtarıcı ve savrulmayı engelleyen teknikler
    yinde de herkese teşekkürler önerileri için

sıfır gts 250 7500 cokmu ole bı fıyat aldım ne dıyosunuz

ıst anadlu yakasında 7 den asagı bulabılrımıyız sıfırını

Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    zaten liste fiyatı 7.680 ytl
    fuar sonra sı 8500 civarı olacağı söyleniyor
    yani sana bi indirim yok gibi
    istanbulda biraz daha araştırabilirsen daha uygun fiyatlar bulabileceğini düşünüyorum ama elini çabuk tutmanda fayda var bence

fuar tarihi?

fuar ne zaman gerçekleşecek arkadaşlar??

Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı revolution adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sürüş teknikleri yazım için herkese teşekkürler....
    ama sanırım amacım yanlış anlandı;
    ben trafik canavarı olup yada viraja girerken kendimi tehlikeye atacak hızlardan bahsetmiyorum elbette önemli olan hılı girmek değil önemli olan tek parça çıkmak o virajdan
    yalnız örneğin virajı dönerken öne doğru eğildiğimde ağırlık merkezini dengelemiş oluyorumki çok daha rahat ve savrulmadan dönebiliyorum
    yada motoru döneceğim yöne yatırıp benim aksi istikamette denge kurarak yaptığım dönüşlerde yine daha rahat viraj alabiliyorum
    ben bu ve bunun gibi faydası olacağını düşündüğüm ve uzun yıllar motor kullanan sizlerin önerilerini merak ediyorum yada böyle eğitim veren bir yer olup olmadığını yoksa amaç risk değil bilhakis hayat kurtarıcı ve savrulmayı engelleyen teknikler
    yinde de herkese teşekkürler önerileri için
    @revolution o akşam kaza haberlerini okuyordum o yüzden biraz hassas davranmışım ama iyikide yazmışım tekrar hatırlamış olduk
    ben donald-duck 'ın tekniklerinden oldukça faydalandım, arada bir tekrar okumakta fayda var.
    http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/

@Altan Motor Tamer usta benim yeni panelin ışıklandırması yok! gece hiçbirşey görünmüyor! Bunun ışığı biyerlerden açılıyor mu yoksa size uğramam gerekecek mi?

Saygılar, sevgiler
    Kenan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler