Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    motoru bugün verdik arkadaşlar..
    Garip bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bugün egzoz a gene baktım, iş yeri ile ev arası 22 kmre, 15.6 kmsi otoyol gibi, park edince baktım egzoz a baya ısınmıştı, el değdiremedim, demek ki yüksek devir olmadan kullanmak beni yanıltmış

garip,,,,,,,,,,,,,,, kardeş senin yakıtın fazla, ne kadar dip gaz kullandın bilmiyorum ama ben geçen gene yağmura yakalandım, mecbur gaza yüklendim, yaklaşık 1 saat kadar 100 km civarı, sonra 1 saat mola, gene yaklaşık 60.70 km dip gaz, arada tabi gaz kolunu az bir şey gevşeterek, dip gaz demem, motorun son devirleri, depo bitiminde hesapladım 2.2 , 2.3 litre gibi bir yakıt yakmışım, 55 tl ye 440 km gitti, senin motor biraz fazla yakıyor gibi, tabi nasıl kullanıyorsun bilmiyorum
    Garip bunu beğendi.

akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125
    Alana satana hayırlı olsun. Bizde yarın 500 km bakımına gideceğiz. Bize söylenen servisin dediği 2500 km de bir yag değişimi ve Bakım aralığı. Kullanım Kılavuzu farklı servis farklı. ? Sizde nasıl. Birde biraz bastım hiç zorlanmadan 112 km/h yaptı. Eskiden bir kere daha basmistim 100 km/h nazlanmisti gelmişti. Rodajda olduğundan fazla sıkıştırmadim. Bu motosiklet açılsın cbf ybr cbr 125 in canını yakar soyleyim. Yığılma ve tekleme gibi sorun azaldı. Biran için çok üzüldüm ama şimdi keyif moral çok iyi. Yakıt hiç ölçme dik. Fakat dip gazda biraz patirdama var sanırım hava ayarı gerekiyor. Diğer discover de bu patirdama yok. Fotoğraf telefondan yukleyemiyorum. İyi ki almışık bu motosikleti.. En önemli etken 24 yıldan beri bajaj_chetak kullanmamız ve Ekrem abinin ilgisi ve alakası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Birde bizim motosikletlerin ve pulsarın pistonlarında molikot piston kullanılmış. Teknoloji ye bakar mısın abi ;)
    Garip bunu beğendi.

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Alıntı ismail599 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar farkındaysanız sahibinde birsürü discover satlık.Alan arkadaşlar ne hikmetse hemen satmak istiyorlar . Acaba neden.
    İsmail;6 tane motor var.diğerleri bayii.bu normal.bende temmuz da alacağım.patika yolum var kıyı balıkçısı olarak eğer yolda zorlanırsam bende satarım.adam düşer motordan soğur satar,beklentilere cevap vermez satar,servise kızar satar.ben; usta kullanıcıların yorumlarına bakıyorum.acelem yok.durum biraz daha netleşsin hemenonline sipariş vericem.

bende bi kaç aydır bekleyip takip ediyordum.alıp almama hususunda kararsızım açıkçası.üstüne bide bu satmalar şüphelandiriyor bizi ister istemez.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Satma olayını istersen baktığın diğer Modeller varsa onlarida araştır..

nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    motor bence o siniftaki en iyi motor.. satma sebebim farklı arkadaslar. cc yuksek motora aliskanliktan sattim.
    okan218 bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Arkadaşlar satma olayını pek kafaya takmayın.. nice motor satılıyor.. Neden ? Para. motorcu adamın eline para geçerse veya yemeyip içmeyip biriktirirse o parayı bar pavyon yemek yerine hemen motor satıp motor büyütüyor. yada acil paraya sıkışıyorlar genelde satanlar.

pek fazla kafaya takmamak lazım 2.ele düşenleri.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşlar merhaba discoveri test ettim ve baya hoşuma gitti.Oturuş pozisyonu çok rahat ve fiyatı da baya uygun arkadaşima alacaz ve benim tek kafama takilan garip arkadaş test yazisinda bir resim paylasmisti resimde ayakkabısı sicaktan erimisti beni tek düşünduren konu bu.bu konu ile yardimci olur musunuz bu arada İstanbul da motorsikletini satan arkadaş var mi?

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba discoveri test ettim ve baya hoşuma gitti.Oturuş pozisyonu çok rahat ve fiyatı da baya uygun arkadaşima alacaz ve benim tek kafama takilan garip arkadaş test yazisinda bir resim paylasmisti resimde ayakkabısı sicaktan erimisti beni tek düşünduren konu bu.bu konu ile yardimci olur musunuz bu arada İstanbul da motorsikletini satan arkadaş var mi?

bir önceki sayfada açıkladım bu durumu. okur musun ?

kısaca bahsedeyim, çok düşük hızda uzun km gidilince oluyor o ısınma olayı.. gerçekten ısınıyor. ama hızlı gidildiğinde ne kadar zorlarsan zorla motoru ısınmıyor o bölge. ben o şekilde yaktım ayakkabıyı.. Mazallah tatilde veya bulunduğunuz bölgede plaj terliği ile falan sürersiniz düşük hızda uzun süre, yanak ayak valla. zaten ayak ve bacak kısmına vuran motor ısısını hissedersiniz düşük hızda
    birGarip..

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir önceki sayfada açıkladım bu durumu. okur musun ?

kısaca bahsedeyim, çok düşük hızda uzun km gidilince oluyor o ısınma olayı.. gerçekten ısınıyor. ama hızlı gidildiğinde ne kadar zorlarsan zorla motoru ısınmıyor o bölge. ben o şekilde yaktım ayakkabıyı.. Mazallah tatilde veya bulunduğunuz bölgede plaj terliği ile falan sürersiniz düşük hızda uzun süre, yanak ayak valla. zaten ayak ve bacak kısmına vuran motor ısısını hissedersiniz düşük hızda
    Tamamdir.Teşekkürler.lastik bildiğim kadari ile tubleks değil lastiği değiştiren oldu mu?

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdir.Teşekkürler.lastik bildiğim kadari ile tubleks değil lastiği değiştiren oldu mu?
    daha hiç duymadım.. ama illa ki olacaktır.. Lastik beni memnun etti açıkcası, değiştirmeye de niyetim yok. çok takmıştım kafama lastikler şambrelli diye ama gayet iyi. sadec ıslak zemninde korkutuyor beni. çünkü kayıyor
    birGarip..

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha hiç duymadım.. ama illa ki olacaktır.. Lastik beni memnun etti açıkcası, değiştirmeye de niyetim yok. çok takmıştım kafama lastikler şambrelli diye ama gayet iyi. sadec ıslak zemninde korkutuyor beni. çünkü kayıyor
    Teşekkürler.cevaplar için
    Garip bunu beğendi.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Lastikler dubleks olunca jantıda değiştirmek gerekiyor mu?

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Lastikleri gknstyle değiştirdi. Irc marka takmişti. Daha dün falan.
    Bugün 500 km lik bakımı yaptırdım. Sadece yağ değişimi yapıldı. Ipone yağ konuldu. Yağ 35 tl işçilik 25 tl.
    Yüksek devirde patirdama vardı. Ona bakıldı test ettim. İnanılmaz değişik geldi. Hiç tekleme yığılma patirdama yapmadı. Sonra çıktım yola koyuldum isininca üst devirlerde patirdama yaptı. Mesela 105 kmh ile gidiyorum biraz daha gazı açınca patirdama yapıyor. Kesici km düşük vs demeyin diğer discover da böyle sorun yok. Sanırım iyi bir hava ayarı gerekiyor. .Tekrar gidip sıcak iken ayarlaticam. . Sadece küçük bir yağ değişimi için 25 tl çok geldi. Tapayi sök yağı boşalt biraz bekle.tapayi sık. Üstten yeni yağ koy. 15 dk surmeyecek bir işlem. ..

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Alıntı akayogullari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri gknstyle değiştirdi. Irc marka takmişti. Daha dün falan.
    Bugün 500 km lik bakımı yaptırdım. Sadece yağ değişimi yapıldı. Ipone yağ konuldu. Yağ 35 tl işçilik 25 tl.
    Yüksek devirde patirdama vardı. Ona bakıldı test ettim. İnanılmaz değişik geldi. Hiç tekleme yığılma patirdama yapmadı. Sonra çıktım yola koyuldum isininca üst devirlerde patirdama yaptı. Mesela 105 kmh ile gidiyorum biraz daha gazı açınca patirdama yapıyor. Kesici km düşük vs demeyin diğer discover da böyle sorun yok. Sanırım iyi bir hava ayarı gerekiyor. .Tekrar gidip sıcak iken ayarlaticam. . Sadece küçük bir yağ değişimi için 25 tl çok geldi. Tapayi sök yağı boşalt biraz bekle.tapayi sık. Üstten yeni yağ koy. 15 dk surmeyecek bir işlem. ..
    25TL yağ değişim ücreti mi olurmuş? O servise sadece yuh derim.Sanki otomobil yağı değişti.Arabayı devamlı aynı ustaya götürenlerden bizde yağ değişim ücreti hiç bir usta almaz.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    25 tl en ufak bir yağ değişimi filtre bile değil yani sadece yağ çok uçuk bir rakam. Buna bir düzenleme gerekli Ekrem Bey bu konu ile ilgilenmeli bence. Sadece bir tapa söküp üstten yağ doldurmak. Ben 25 tlyi neredeyse 6 saat ayakta çalışarak kazaniyorum..
    Birde belirsizlik söz konusu bir çok ildeki servisi o ildeymis gibi arayarak fiyat aldım. 60 tl ile 90 tl arasii fiyat aldım. Aradığım iller bursa inegöl kütahya istanbul ankara. .
    Herkes tutturabildigine demek.

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Arkadaşım pulsarın ilk bakımına 90 TL vermişti.Bu çok uçuk bir rakam.ilk bakım da hicbir firma işçilik almiyor.

Motosikleti
    bajaj discover 125
    Bırakırım garanti dışı. Motosikletin kalitesi kadar servislerin ücretleri ve kaliteside önemli. Halen daha alınan işçilik ücreti canımı sıkıyor.

Birde herkes ayrı fiyat veriyor. Inanmayan bajajin sitesinden servisleri bulsun kendine yakın illere sorsun fiyat alsın.

jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    arkadaşlar, bende bugün Menemen servisini aradım. Fiyatlarını alabilmek için, Ben 500 km bakımını yaptırdım 40 tl ödedim. Menemen deki bayii 90TL fiyat dedi. bende güldüm haliyle dedim ki, abi 90TL ye ne yapıyosun merak ettim dedim oda anladı. bize üst firma bu fiyatlarda bakım yapın diyor dedi. ASLI nedir bilemiyorum.

Menemen deki servise ASLA gitmem, 15 TL lik yağı 90 TL ye koymak hırsızlık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler