Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125 ST Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xterkan hocam çok sağol, allah kapalı kapılarını açsın

bir sorum daha var, bizim lastik ebatlarımız kaç? 2,75-17 den ben birşey anlamadım.. :(
    ön 2.75 arka 3.00 galiba neyini anlamadın, lastik ebatları bu şekilde geçiyor, hani arabalarda 185.65.15 gibi ebat vardırya, o şekil işte, jant boyu, lastik boyu, lastik yanak boyu, anlamana gerek yok zaten boşver, tek sıkıntı arka lastik 1.2 tık ince, değişim zamanı, en olacak şekilde ebat büyütmek ve iç lastiksiz yapmak iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    işte bende netten lastik fiyatlarına bakayım dedim,

yükseklik genişlik derinlik gibi terimler var

2,75-17 gibi birşey göremedim.

bu oluyor mu mesela?
    http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-pilot-road-4#more_info

Motosikleti
    işte bende netten lastik fiyatlarına bakayım dedim,

yükseklik genişlik derinlik gibi terimler var

2,75-17 gibi birşey göremedim.

bu oluyor mu mesela?
    http://moto.michelin.co.uk/tyres/michelin-pilot-road-4#more_info
    irc lastik diye gir orada var ufak ebatlar senin sitedeki o lastik büyük, janta olmaz, arama menüsüne baktım, mıchelın sitesinde ama çıkmıyor, irc den bak

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    irc dandik hocam ya, ben en iyisimi lastikçilerin olduğu yere gideyim sorayım

pirellide buldum uygun lastik, 350 tl yapıyor lastikler.

Motosikleti
    irc dandik hocam ya, ben en iyisimi lastikçilerin olduğu yere gideyim sorayım

pirellide buldum uygun lastik, 350 tl yapıyor lastikler.
    irc den ebat karşılaştırması yap dedim illa al demedim, ben motorun üstündeki lastiklerden memnunum, sen neden değiştirmek istiyorsun, yatırdım yağmurda da sürdüm çok kötü değil lastikleri, bence şuan gerek yok değiştirmeye

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc den ebat karşılaştırması yap dedim illa al demedim, ben motorun üstündeki lastiklerden memnunum, sen neden değiştirmek istiyorsun, yatırdım yağmurda da sürdüm çok kötü değil lastikleri, bence şuan gerek yok değiştirmeye
    yatırdım yani viraj performansı olarak yatıyor kaydırmıyor anlamında

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    yok hocam kötü demedim ama en nihayetinde naylon lastik, yaz aylarını bu lastikle geçirip, kış'a girmeden kaliteli bir lastikle geçirmeyi planlıyorum, lakin kış ay'ının lastiğini yazın almakta fayda var diye düşünüyorum. çünkü direk kış lastiği almayı planlıyorum.

yaza girerken orjinali, kış'a girerken kış lastiğini kullanarak uzun süre kullanmayı planlıyorum. arabada da böyle yapıyoruz uzun ömürlü oluyor.

Arkadaşlar bende Halil hayabusa nın tavsiyesi ile aldım bu motoru şuan 70 km yaptım daha ama ilk görüşüm fiyatına göre iyi 3000 tl nin altında zaten motor yok elektrikli bisiklet bile 2500 bunları düşününce mantıklı geldi bana aldım bakalım memnun kalacakmıyız

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Arkadaşlar, Motora yapılan değişiklikler, servis bakımları, çanta demiri, lastik vs. gibi anlık paylaşımları buradan yapabilirsiniz. daha hızlı veri akışı olacaktır.

Bajaj Discover 125 ST Facebook Grubu
    Flickr
    http://www.flickr.com/photos/109845783@N04/
    ..kanlı resimler ressamı..

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    devir saatinin olmayışı ve rödaj ile ilgili sıkıntı çeken varmı ?

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Ekrem bey,yeşilyurt motordan Muammer bey ile görüştüm az önce.Motorumun ufak bir debriyaj kolu ayar için gelmek istiyorum dedim."Bu gün gelmeyin eleman imtihana girdi.Pazartesi gelirseniz yardımcı oluruz "dedi.Bende Pazartesi çalışıyor olduğum için gelemeyeceğimi söyleyip durumu da size bildireceğimi söyledim. Pendik kartal taraflarında başka servisinizde de yok sanırım.Geçen hafta da benzer bir şikayeti başka bir arkadaşımız yapmıştı.Serviste tek elemanın olması da enteresan
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    OKAN 218, ben zorluk çektim :(

ama çözümü yok, devir saati takalım dedim, garanti dışı kalır dediler. motorun sesini dinleyerek düşük süratle kullandım sürekli
    km 969
    kitapçıkta 0-1000 arası max 45km = 1000-2000 arası max 60km yazıyor
    buna uyuyorum ama devir saati olsa çok iyi olcak :(

motor herhangi bir sebepten garanti dışı kaldığı anda devir saati taktıracağım.

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    hmm zaten rödajda sıkıntı yaşanmasın diye pistonlara kaplama yapmışlar. devir saati taktırırsanız eğer nasıl olduğunu ve maliyetini paylaşırsanız güzel olur. ama orjinalinde olmayışı biraz enteresan.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    hocam, motoru satın aldığım servisi beğenmedim, o yüzden sadece kaşe basıp garanti devam etsin diye klasik bakıma oraya götüreceğim, motoru oraya bırakıp ertesi gün muhabbeti hayatta yapmam. motorun derin bir problemi olursa servislik, aldığım yerin servisini kullanmayacağım kesin.

birde motorun değişmesi gereken parçalarını KM si geldiğinde Kuralkan'dan kendim satın alıp, servise götürüp parçaların değişmesini talep edeceğim. (Buji, yağ filtresi, vb...)

ne kadar süre garantide kalırım bir fikrim yok

mondial motorum vardı sadece ilk bakımını yaptırmıştım sonra bozmuştum garantiyi, ama yedek parça yaygın diye bozmuştum. şimdi bu motor da (Bajaj) kronik bir problem çıkar fabrikanın halledebileceği işi kendi cebimize yansıtmayalım.
    okan218 ve xterkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    /Honda CBF 150/Bajaj Discover 125ST
    GARİP ARKADASIM İSTEDİĞİN OLDU AMA KİRLİ FOTO
    xterkan, Garip, Adem Balkan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı okan218 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir saatinin olmayışı ve rödaj ile ilgili sıkıntı çeken varmı ?
    işin özü rodaj v.s hikaye, sadece denildiği gibi sıfır olan her makine gibi, alışana kadar parça uyumu için, motoru çok sıkıştırmamak lazım, yoksa sağlam makineye zaten birşey olmuyor, ben ybr ve diğer motorlarımı ist getirdim, şimdi 500 km yol, 40.50 km ile bitermi ? bolu ya kadar 80.90 geldim, ybr ile, sonra 100.120 yerine göre, rampa çıkışları hariç, bastım, en son 110.000 km deydi motor, hala tıkır tıkır çalışıyordu, rodajda aşırı sıkıştırmadıktan sonra, 40.50 km hikaye, rampa çıkarken zaten zorlanacak motor, 40.50 ile 5 vites gitmekten, daha da zorlanacak ,umarız sağlam çıkar makineler de ,başımız ağrımaz, şimdilik iyi gidiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

gknstyle kardeş motor durumu nasıl, az anlat, frenler, debriyaj ,dişliler, amortisörler, şanzıman ,vites geçişleri, motorun çalışma sesi ve hız durumu,plastik aksam durumu v.s bunlarda anormal durumlar varmı, anlatta 10 bin küsür kmreler motorun durumu nasılmış, bilelim kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ekrem bey,yeşilyurt motordan Muammer bey ile görüştüm az önce.Motorumun ufak bir debriyaj kolu ayar için gelmek istiyorum dedim."Bu gün gelmeyin eleman imtihana girdi.Pazartesi gelirseniz yardımcı oluruz "dedi.Bende Pazartesi çalışıyor olduğum için gelemeyeceğimi söyleyip durumu da size bildireceğimi söyledim. Pendik kartal taraflarında başka servisinizde de yok sanırım.Geçen hafta da benzer bir şikayeti başka bir arkadaşımız yapmıştı.Serviste tek elemanın olması da enteresan
    kardeş zincir ayarı debriyaj ayarı v.s gibi durumları bende servise sordum, zırt pırt size mi geleyim yoksa kendim mi yapayım diye, sorun yok ayarla dedi, çünkü basit şeyler bunlar, motoru açma ve ilave far v.s ekleme yapma, debriyaj ayarı gibi şeyleri kendin yap, 2 santim civarı kolda boşluk bırak, vites geçişleri rahat ve geri atmadan oturuyorsa, tamamdır, motoru stop et, boşa al, debriyaj kolundaki lastiği geriye al, sıkıştırma somununu gevşet, teli ayarla sıkıştır, 2.3 sefer motor sıcakken de, vites geçişleri rahat ve fazla ses yapmadan geçiyorsa, tamamdır bilmiyorsun anlamında anlattım, biliyorsan yap gitsin, servisle uğraşma, ben 3.5 kere ayarladım en rahat geçiş ayarını oturttum, 125 cc makinelerde, debriyaj çabuk ısınır, rahat çalışmaz, klasik bir durumdur

Motosikleti
    arka sağ grenaja otobüs vurdu ufak 2 parca çizilme oldu 2 defada olduğu yerde düşürdü çocuklar bisey olmadi plastik aksami sağlam buldum.motor durumu iyi yağ camina kirmizi cam boyasi ile çizgi çektim hersabah bakiyorum eksilme yok marsa basiyorum 3.4 dk gibi rolentide birakiyorum sigaram bitene kadar..vites geçişleri ilk gunku gibi rahat çat cut ses yok amartsiorlerde ayni değişen bisey yok ben orta amartsioru kendi kiloma gore ayarladim çok rahatim o konuda.hiza gelirsek düz yolda 120 yapiyor motor .ben yaziyorum ama bos beleş insanlar muhalefet ve fanatiklik yapmaktan insanları sogutuyorlar o yüzden yazmiyorum .yardimci olduysam ne mutlu bana
    Adem Balkan bunu beğendi.
    Yola Her Çıktığımda azrail'le Selamlaşmak Zorundamıyım

Motosikleti
    Alıntı gknstyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka sağ grenaja otobüs vurdu ufak 2 parca çizilme oldu 2 defada olduğu yerde düşürdü çocuklar bisey olmadi plastik aksami sağlam buldum.motor durumu iyi yağ camina kirmizi cam boyasi ile çizgi çektim hersabah bakiyorum eksilme yok marsa basiyorum 3.4 dk gibi rolentide birakiyorum sigaram bitene kadar..vites geçişleri ilk gunku gibi rahat çat cut ses yok amartsiorlerde ayni değişen bisey yok ben orta amartsioru kendi kiloma gore ayarladim çok rahatim o konuda.hiza gelirsek düz yolda 120 yapiyor motor .ben yaziyorum ama bos beleş insanlar muhalefet ve fanatiklik yapmaktan insanları sogutuyorlar o yüzden yazmiyorum .yardimci olduysam ne mutlu bana
    iyi bizde de sorun çıkmaz umarım, 120 km hızı motor yapar, en son 110 gördüm, yapar ama olay şu kadar bastım, şöyle bastımdan çıkıyor, bu makine 100.110 yapsın bana yeter, artı dişli büyütücem birde ordan avantajı olur bana, şimdi sen böyle bastım, şöyle bastım deyince, millet te f 16 mı bu moduna giriyor, bence sağlam ve kendince hızlı desen yeter ,geçen cbf 150 si olan bir çocuğa km rede kaç yakıyor dedim 150 kuruş dedi, oh dedim mis gibi, 110 kuruş yakıyorya bizimkiler, 40 kuruş kar, eski ybr me göre de 30 kuruş, bence bu iyi, birde çocuk muhabbet sırasında abi 160 basıyorum dedi, he he dedim geçtim, neresinden çıkmış 160 km, cbf 150 kullandığım için biliyorum, böyle tipler de çok,sende yanlış anlaşılıyorsun bence

Motosikleti
    valla yanlis anlasilsin farketmiyor ben yazarim herkes saygi duymak zorunda saygisiz insanlarda asla muhattabim olamaz ben egiriyi doğru değil doğruyu doğru yaziyorum sikinti değil . ayrıca f16 da nerden cikti onu anlamadim yaz dedin yazdik kotumu ettik ????

Motosikleti
    gece gece son bakıp kapatıyordum neti ,f 16 muhabbetini millet hani dalga ya alır gibi tenkitte bulunuryorya o sebeple yazdım, anlamadınmı yoksa nereden çıkıcak yaz diyen benim zaten niye tenkit edeyim :d

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boxer le dicover arasında seçim yapamıyorum arkadaşım bu gün itibari ile bayaa kullanmış olman lazım şimdiki düşüncelerini alabilirmiyim.Benim için önemli birde bajaj servisinde mi çalışıyorsun bilmek istedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Alıntı nedimkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=CgOE...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Arkadaşlar şehir içi ve kısa mesafe ş.dışı kullanım amacıyla 2.motor olarak aldığım DISCOVER'ı 3 gündür kullanmaktayım..
    Geçmişte ybr125, cbr125, kanuni puma, hyosung gv-gt250, yamaha fz6 gibi birçok motorum oldu (emanet falan değil geçmişte satın alıp kullandığım) ve bajaj discovery hakkında şunu çok samimiyetle söylemek istiyorum sınıfındaki ybr 125 ve apachi 150 ye göre aksamlardaki kalite bakımından çok daha iyi bir motor.. arka tek amortisörün ayarlı olması ön süspansiyon kalitesi frenler fabrika lastikleri metal ve plastik aksamlar herşeyiyle dört dörtlük.. denge konusunda da tartışılacak tarafı yok gerçekten harika..
    Bunlardan başka vibrasyon konusunda; henüz rodajda olmasına rağmen apachi den çok daha iyi ve ybr kadar iyi değil.. ama öle rahatsızlığa meydan verecek bir titreme kesinlikle yok..
    Güç olarak ybr den tabiki iyi ve apachiyle aşağı yukarı aynı denebilir.. yalnız yakıt konusunda hepsinden hesaplı olacağı kesin kokluyor gibi birşey.. burada servislerle ilgili paylaşımlar olmuş ve gerçekten çok saçma..
    BAJAJ firması milyonu geçen satış rakamlarıyla dünya devleriyle yarışırken, 1lt benzinle ülkemiz şartlarında minimum 50km yol yapan dengeli ve kaliteli bir motorsiklet üretmişken, bizim insanımız bu motora ve bu firmaya çamur atmaya kalkıyorsa gerçekten yazık diyebilirim..
    Kuralkan firması ülkemiz insanına geçmişte mz markasıyla motorun mobletten ve jawa dan çok daha kaliteli olabileceğini en basitinden disk frenin ne olduğunu öğretti biz bunları canlı olarak yaşadık.. en eski distiribütör olan kuralkan bayi ve servislerinde de tüm servislerde olduğu gibi art niyetli insanlar muhakkak çıkacaktır ama diğer markalarla yüzdelik hesaba göre en az şikayet konusu yine de kuralkandadır..
    sonuç olarak BAJAJ DİSCOVER 125 çekinilmeden alınabilecek kalitede ve fiyatına göre harika bir motorsiklet.. herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim! parça sıkıntısı ya da fiyatlarda abartı söz konusu hiç bizaman olmadı kuralkanda.. ayrıca zaten ileride göreceğiz ve inanıyorum bu motor sadece yağ değişimiyle rahatlıkla en az 100000 km leri görecektir..
    paylaşımlarım kullandığım müddetçe devam edecek.. görüşmek üzre
    boxer le dicover arasında seçim yapamıyorum arkadaşım bu gün itibari ile bayaa kullanmış olman lazım şimdiki düşüncelerini alabilirmiyim.Benim için önemli birde bajaj servisinde mi çalışıyorsun bilmek istedim

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910111959 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler